PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατι ειδα...

paris
08-05-2013, 22:53
http://www.youtube.com/watch?v=garyJPr3ud8[/QUOTE]

paris
08-05-2013, 23:16
http://www.youtube.com/watch?v=62ZVa1zV-Zo&feature=youtu.be

stampa
08-05-2013, 23:22
Ολοι οι καλλιτεχνες μαζεμενοι βλεπω!... αιντε!!! δωστε και τ αλλα στο λαο

paris
08-05-2013, 23:31
http://www.youtube.com/watch?v=Es8mGcVCH4k

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
08-05-2013, 23:56
Oρε πως ομορφηνα!!!!!!!!!!!!!!!!
Φτου να μη με βασκανω!!!!!!!!!!!

ααα ρε μητσαρα το καλο εμηνε απεξω .
πεταξτο μεσα να παει στα κοματια , μην φενωντε μισες δουλιες .

paris
09-05-2013, 00:01
ααα ρε μητσαρα το καλο εμηνε απεξω .
πεταξτο μεσα να παει στα κοματια , μην φενωντε μισες δουλιες .

Αυτο λες?

http://s22.postimg.org/f5eaurbrl/P3150007.jpg (http://postimage.org/)

dimitrisps
09-05-2013, 00:04
Επεται και συνεχεια

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
09-05-2013, 00:12
ετσει , ετσει .

ολλα στην ωρα τους , χι χι χι χι

dimitrisps
09-05-2013, 00:17
http://www.youtube.com/watch?v=Es8mGcVCH4k

Δοκιμιο ενα βαρελακι μπυρα γεματο χαλκο αν δεν κανω λαθος 10 λιτρων στα 3.8μετρα

Geo
09-05-2013, 07:43
Δεν πιστευω να θελετε να βγαλετε πραγματα με αυτο το Μαραφετι!!!!!

toyo
09-05-2013, 08:10
Δεν πιστευω να θελετε να βγαλετε πραγματα με αυτο το Μαραφετι!!!!!

xaxaxxaxxaxxaxaxa πεστα george.Αυτη τη δοκιμη την εκανα πριν 15χρονια με το superscan του κυριακου.Σε ολα τα παλμικα υσχυει αυτο αν απομονοσεις την εκπομπη απο τη ληψη.Με το superscan με βολεψε γιατι απο την μαμα του εχει 2 ξεχοριστα βισματα και το επιλεγεις αυτο.Αλοστε το superscan ειταν και το μοναδικο τοτε που εργοστασιακα σου λεγανε οτι μπορεις να το δουλεψεις και ετσι.Δηλαδη στρονεις ενα πολυκλονο καλοδιο (εμεις βαλαμε 2.5καλοδιο και το μηκος του 100μετρα) και κυκλωνεις την περιοχη που θελεις να ψαξεις.Επιτα μπαινεις μεσα στο χορο και ψαχνεις ειτε με τελαρο ή με τον 50αρι.Οποτε δεν μηλαμε για κατι καινουργιο.Ενα πλεονεκτημα που εχει αυτο ειναι οτι μπορεις να δωσεις ολη την εθαισθησια και ειναι ποιο ησυχο λογο το οτι εκπομπη και ληψη ειναι ξεχοριστα.

μερακλης
09-05-2013, 08:13
xaxaxxaxxaxxaxaxa πεστα george.Αυτη τη δοκιμη την εκανα πριν 15χρονια με το superscan του κυριακου.Σε ολα τα παλμικα υσχυει αυτο αν απομονοσεις την εκπομπη απο τη ληψη.Με το superscan με βολεψε γιατι απο την μαμα του εχει 2 ξεχοριστα βισματα και το επιλεγεις αυτο.Αλοστε το superscan ειταν και το μοναδικο τοτε που εργοστασιακα σου λεγανε οτι μπορεις να το δουλεψεις και ετσι.Δηλαδη στρονεις ενα πολυκλονο καλοδιο (εμεις βαλαμε 2.5καλοδιο και το μηκος του 100μετρα) και κυκλωνεις την περιοχη που θελεις να ψαξεις.Επιτα μπαινεις μεσα στο χορο και ψαχνεις ειτε με τελαρο ή με τον 50αρι.Οποτε δεν μηλαμε για κατι καινουργιο.Ενα πλεονεκτημα που εχει αυτο ειναι οτι μπορεις να δωσεις ολη την εθαισθησια και ειναι ποιο ησυχο λογο το οτι εκπομπη και ληψη ειναι ξεχοριστα.

Επισης τεχνικα χωρις να θελω να χαλασω το θεμα, το gemini3 μπορει να το κανει αυτα αννετα.
Ωραια δουλεια παντως!

dimitrisps
09-05-2013, 08:16
Δλδ Σπυρο δουλευει η δεν δουλευει?????
Γιατι ο Γιωργης με το υπονοουμενο που πεταξε μαλλον υποστηριζει οτι δεν δουλευει

toyo
09-05-2013, 08:19
Επισης τεχνικα χωρις να θελω να χαλασω το θεμα, το gemini3 μπορει να το κανει αυτα αννετα.
Ωραια δουλεια παντως!

Θα ελεγα οτι ειναι μακακια.

Γιατι να ξεχορισεις την εκπομπη απο την ληψη σε δυο ξεχωριστα κουτια ?
Eτσι θες 2 ξεχωριστες τροφωδοσιες (Αλλες 2 εξτρα μπαταριες δηλαδη).
Μπλεκεις με ποιο πολα καλοδια.Ετσι κι αλιος χρειαζεται η συνδεση του πομπου με την ληψη (για τον παλμο συχρονισμου)
Το μαμα superscan μου φενειτε ποιο πρακτηκο.Εξαλου σε ολα τα παλμικα γινεται αυτο και σε μικροτερες διαστασεις και μαλιστα σε καποιο παλμικο με διαχωρισμο, και η ληψη με κεραια μικροτερων διαστασεων για ακαριαια ανυχνευση και οχι γκουμουτσα τελαρα και πηνια που δεν μπορεις να κεντραρεις με τιποτα.

Θα σας παρουσιασω κατι τετοιο σε λιγες μερες

μερακλης
09-05-2013, 08:25
Θα ελεγα οτι ειναι μακακια.

Γιατι να ξεχορισεις την εκπομπη απο την ληψη σε δυο ξεχωριστα κουτια ?
Eτσι θες 2 ξεχωριστες τροφωδοσιες (Αλλες 2 εξτρα μπαταριες δηλαδη).
Μπλεκεις με ποιο πολα καλοδια.Ετσι κι αλιος χρειαζεται η συνδεση του πομπου με την ληψη (για τον παλμο συχρονισμου)
Το μαμα superscan μου φενειτε ποιο πρακτηκο.Εξαλου σε ολα τα παλμικα φινεται αυτο και σε μικροτερες διαστασεις και μαλιστα σε καποιο παλμικο με διαχωρισμο.

Θα σας παρουσιασω κατι τετοιο σε λιγες μερες

Εμενα τι μου το λες ρε Σπυρο.....το μανισιο το superscan ειναι του φιλου μου του Βασιλη απο Κατερινη που μπηκε χερι μεσα! Ξερω πιο ειναι το μηχανημα και το καθε μηχανημα....ακομα και απο τον ηχο που βγαζει! Το σουπερσκαν ειναι ωραιο.....δεν ξερω τι γνωμη εχεις αλλα ειναι απο τα δυνατοτερα παλμικα.
Κυριακη σε βολευει να ερθω Λαρισα?
Μην χαλαμε το θεμα....αστο να κυλησει ομαλα....ανοιξε skype εαν μπορεις

toyo
09-05-2013, 08:28
Εμενα τι μου το λες ρε Σπυρο.....το μανισιο το superscan ειναι του φιλου μου του Βασιλη απο Κατερινη που μπηκε χερι μεσα! Ξερω πιο ειναι το μηχανημα και το καθε μηχανημα....ακομα και απο τον ηχο που βγαζει! Το σουπερσκαν ειναι ωραιο.....δεν ξερω τι γνωμη εχεις αλλα ειναι απο τα δυνατοτερα παλμικα.
Κυριακη σε βολευει να ερθω Λαρισα?
Μην χαλαμε το θεμα....αστο να κυλησει ομαλα....ανοιξε skype εαν μπορεις

Καποτε το κατεκρινα.Μετα απο της μετατρωπες που εχω κανει για μενα ειναι τελιο και βαθος....απεριοριστο

Αντε κατεβα

dimitrisps
09-05-2013, 08:37
Αιντε με το καλο ορε Σπυρακλα
Σου εχομαι με ολη μου την καρδια να σου πετυχει
Να ρωτησω ομως κατι????
Εφοσων γνωριζεται οπως λετε την θεωρια και οτι πραγματι το συστημα δουλευει γιατι δεν το βγαζατε τοσο καιρο???
Οσο αναφορα το super scan του Βασιλη το ειχαμε και αυτο
Η λειτουργεια του δεν εχει σχεση

toyo
09-05-2013, 08:42
Μην μπαιρδευεσε.Ολα τα παλμικα ειναι το ιδιο...συνηθος ο ηχος τους αλαζει..χαχαχαχαχαχ.......Το συστημα δουλευει και μαλιστα μια χαρα.Απλα αν σε καποιον τον πεις οτι για να ψαξεις θα πρεπει να απλοσεις ενα καλοδιο γυρο γυρο στην περιοχη και να κουμποσεις αυτο το καλοδιο εκει και το αλλο εκει και θα ψαχνεις με αυτο τον τροπο.......κτλ κτλ....εσυ τη λες θα ειχες κανεναν πελατη ?.....ΧΛΟΜΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ...χαχαχαχχα....εδω τα εργοστασιακα εχουνα τα παντα αυτοματα κια παλι ο αλλος τσιναει και ρωταει και ρωταει και ρωταει και στο τελος θελει τα μπικικινια να του τα φερει στο σπιτι ετοιμα η courier....Εδω καναμε τα παλμικα με ενα κουμπι και ο αλλος ρωταει τι κανει πως το κανει γιατι με χτυπαει αυτο και τετοια ........ΓΙΑΥΤΟ KAI AYTO TO ΣΥΣΤΗΜΑ ΛΙΓΟΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΟΥΝ

dimitrisps
09-05-2013, 08:45
Μην μπαιρδευεσε.Ολα τα παλμικα ειναι το ιδιο...συνηθος ο ηχος τους αλαζει..χαχαχαχαχαχ.......Το συστημα δουλευει και μαλιστα μια χαρα.Απλα αν σε καποιον τον πεις οτι για να ψαξεις θα πρεπει να απλοσεις ενα καλοδιο γυρο γυρο στην περιοχη και να κουμποσεις αυτο το καλοδιο εκει και το αλλο εκει και θα ψαχνεις με αυτο τον τροπο.......κτλ κτλ....εσυ τη λες θα ειχες κανεναν πελατη ?.....ΧΛΟΜΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ...χαχαχαχχα....εδω τα εργοστασιακα εχουνα τα παντα αυτοματα κια παλι ο αλλος τσιναει και ρωταει και ρωταει και ρωταει και στο τελος θελει τα μπικικινια να του τα φερει στο σπιτι ετοιμα η courier.....ΓΙΑΥΤΟ

Και αν εψαχνες ασυρματα τι θα ελεγες????????

μερακλης
09-05-2013, 08:45
Αιντε με το καλο ορε Σπυρακλα
Σου εχομαι με ολη μου την καρδια να σου πετυχει
Να ρωτησω ομως κατι????
Εφοσων γνωριζεται οπως λετε την θεωρια και οτι πραγματι το συστημα δουλευει γιατι δεν το βγαζατε τοσο καιρο???
Οσο αναφορα το super scan του Βασιλη το ειχαμε και αυτο
Η λειτουργεια του δεν εχει σχεση

Δημητρη σου ειπα και στο τηλ.....και 5-6 μετρα γινετε να κανουμε παλμικο να ποιασει.....και ηρεμο να ειναι, δεν βοηθαει ομως φιλε μου τοσο βαθος για παλμικο....υπαρχουν αλλες τεχνολογιες πιο αξιοπιστες για αυτην την δουλεια!
Δεν προσπαθουμε να ξανα ανακαληψουμε την φωτια, να την βελτιωσουμε προσπαθουμε
Φιλικα ...οπως λες μισο μουσι

μερακλης
09-05-2013, 08:47
Και αν εψαχνες ασυρματα τι θα ελεγες????????

Ευκολο.......και λογικο....χιχιχιχι

dimitrisps
09-05-2013, 08:49
Δημητρη σου ειπα και στο τηλ.....και 5-6 μετρα γινετε να κανουμε παλμικο να ποιασει.....και ηρεμο να ειναι, δεν βοηθαει ομως φιλε μου τοσο βαθος για παλμικο....υπαρχουν αλλες τεχνολογιες πιο αξιοπιστες για αυτην την δουλεια!
Δεν προσπαθουμε να ξανα ανακαληψουμε την φωτια, να την βελτιωσουμε προσπαθουμε
Φιλικα ...οπως λες μισο μουσι

Αντρεα βαρεθηκα να ακουω για τεχνολογιες και παραμυθια
Εαν εχεις κατι χειροπιαστο πολυ ευχαριστως να σου κανω σεφτε
Δυστυχως ομως μεχρι τωρα οι ασοι που κρυβεται στα μανικια σας εχουν βγει ντορτια
Αν εχετε κατι δειξτε το

dimitrisps
09-05-2013, 08:54
Ευκολο.......και λογικο....χιχιχιχι

Ευκολο το ενα
Ευκολο το αλλο
Αλλα απο τηγανιτα τιποτα!!!!!!!
Λογια???????????
Φτιαχτο ενα ρημαδι τετοιο και σου το πληρωνω προκαταβολικα

μερακλης
09-05-2013, 09:01
Αντρεα βαρεθηκα να ακουω για τεχνολογιες και παραμυθια
Εαν εχεις κατι χειροπιαστο πολυ ευχαριστως να σου κανω σεφτε
Δυστυχως ομως μεχρι τωρα οι ασοι που κρυβεται στα μανικια σας εχουν βγει ντορτια
Αν εχετε κατι δειξτε το

Η υπομονη ειναι η μεγαλυτερη αρετη Δημητρη! Σε 2 βδομαδες το αργοτερο θα εχεις και στοιχεια για αυτο που λεω , με σχεδια και πολλα αλλα!
Μου ξαναεκλεψαν το εργαστηριο και δεν το εβαλα κατω...........στο θεμα πωλειται εχω βαλει μηχανηματα που πωλουνται και 4 χιλιαρικα απο καποιους με την τιμη που εχουν 150 ευρω....Τι πιστευεις οτι εαν κατεχεις μια τεχνολογια δεν θα την διαφιλαξεις απο ανθρωπους που μπορουν να στην κλεψουν? Τζαμπα τοσος κοπος να παει χαραμι? Ο θεος ομως ειναι μεγαλος ....και δεν το βαζουμε κατω<ο καιρος γαρ εγγυης>
Τελος Δημητρη για να μην τα πολυλογο , οπως σου ανεφερα και στο τηλ,οπως ξερει και ολος ο κοσμος δεν δουλευουμε τον κοσμο αλλα για τον κοσμο.!
Αυτα που ειναι να διξω θα τα διξω οταν ειμαι καλυμενος απο παντου και για ολα.....δεν παω ξυπολυτος στα αγκαθια......και θα θελησω να δεχτω κριτικη απο ολους γιατι με κανει πιο δυνατο!
Ελπιζω να καταλαβαινεις οτι δεν ειμαι το θεμα εγω αλλα τα μηχανηματα.....δοξα τον θεο ξερω λιγο απο αυτα
Φιλικα παντα

μερακλης
09-05-2013, 09:09
Ευκολο το ενα
Ευκολο το αλλο
Αλλα απο τηγανιτα τιποτα!!!!!!!
Λογια???????????
Φτιαχτο ενα ρημαδι τετοιο και σου το πληρωνω προκαταβολικα

Ξερεις πολυ καλα οτι πρωτα δινω μηχανημα και μετα περνω χρηματα....εαν αρεσει καλος....εαν δεν αρεσει παλι καλος!
λογια ειναι που εχω κανει αντιγραφες 26 μηχανηματων ,κατασκευη εξ αρχης 9 μηχανηματων , βελτιωση πανω απο 50.....και σχεδιασμο πανω απο 2000 κυκλωματων????
Ελα ρε Δημητρη.....μπορει να ειμαστε παιδια αλλα στην Ελληνικη ηλεκτρονικη αγορα μας ξερουν με το μικρο μας και οι πετρες!
Δεν ειμαι ερασιτεχνης κηπουρος<του mega>.....αλλα πτυχιουχος ηλεκτρονικος

dimitrisps
09-05-2013, 09:10
Η υπομονη ειναι η μεγαλυτερη αρετη Δημητρη! Σε 2 βδομαδες το αργοτερο θα εχεις και στοιχεια για αυτο που λεω , με σχεδια και πολλα αλλα!
Μου ξαναεκλεψαν το εργαστηριο και δεν το εβαλα κατω...........στο θεμα πωλειται εχω βαλει μηχανηματα που πωλουνται και 4 χιλιαρικα απο καποιους με την τιμη που εχουν 150 ευρω....Τι πιστευεις οτι εαν κατεχεις μια τεχνολογια δεν θα την διαφιλαξεις απο ανθρωπους που μπορουν να στην κλεψουν? Τζαμπα τοσος κοπος να παει χαραμι? Ο θεος ομως ειναι μεγαλος ....και δεν το βαζουμε κατω<ο καιρος γαρ εγγυης>
Τελος Δημητρη για να μην τα πολυλογο , οπως σου ανεφερα και στο τηλ,οπως ξερει και ολος ο κοσμος δεν δουλευουμε τον κοσμο αλλα για τον κοσμο.!
Αυτα που ειναι να διξω θα τα διξω οταν ειμαι καλυμενος απο παντου και για ολα.....δεν παω ξυπολυτος στα αγκαθια......και θα θελησω να δεχτω κριτικη απο ολους γιατι με κανει πιο δυνατο!
Ελπιζω να καταλαβαινεις οτι δεν ειμαι το θεμα εγω αλλα τα μηχανηματα.....δοξα τον θεο ξερω λιγο απο αυτα
Φιλικα παντα

Αιντε ορε Αντρικο με το καλο και συ
Για βαλτε λιγο γκαζι ομως γιατι τα χωματα αρχιζουν και σφιγκουν

fandomas
09-05-2013, 09:14
Εγω πιστευω οτι το αποτελεσμα ειναι αξιολογο, καθε μηχανημα εχει τη χρηση του, στο κατω κατω
πρωτη φορα παρουσιαζεται μηχανημα με τοσο βαθος. Αν εχουμε ευχερεια ερευνας δεν πιστευω να
μας πειραζε τοσο βαθος. Ειναι λιγο δυσχρηστο αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.
Το ωραιο ειναι οτι δεν πιανει πανω απο το εδαφος (πρωτο βιντεο)

dimitrisps
09-05-2013, 09:33
Συμφωνω απολυτα με τον φιλο fandoma
Δεν λεμε οτι ανακαλυψαμε την Αμερικη αλλα τουλαχιστον εγινε μια προσπαθεια που ειναι σε εξελιξη
Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα λοιπον
Τα αποτελεσματα που ειδαμε εχουν να κανουν με πολυμηνη προσπαθεια ασχετως τι λενε οι φιλοι μου Μερακλης και Σπυρος
Ευχομαι σε ολα τα φιλαρακια ( ηλεκτρονικους) καλες επιτυχιες

μερακλης
09-05-2013, 09:38
Συμφωνω απολυτα με τον φιλο fandoma
Δεν λεμε οτι ανακαλυψαμε την Αμερικη αλλα τουλαχιστον εγινε μια προσπαθεια που ειναι σε εξελιξη
Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα λοιπον
Τα αποτελεσματα που ειδαμε εχουν να κανουν με πολυμηνη προσπαθεια ασχετως τι λενε οι φιλοι μου Μερακλης και Σπυρος
Ευχομαι σε ολα τα φιλαρακια ( ηλεκτρονικους) καλες επιτυχιες
Και εγω συμφωνω με εσενα και με τον fandoma.....δεν ειπα κατι το αντιθετο! Ουτε και ο Σπυρος......απλα ειπε πιο μηχανημα κανει αυτην την δουλεια!
Διαβασε καλυτερα Δημητρη τα γραφωμενα μας,μας παρεξηγησες!!!

dimitrisps
09-05-2013, 09:42
Δεν παρεξηγιεμαι εγω Αντρικο ειδικα απο σενα και τον τριπθαμιτ
Στρωθηται και δουλεψεται μπας και δουμε κατι χειροπιαστο

Geo
09-05-2013, 13:10
Ετσι

Ετσι νομιζεις ζγουρομαλλα μου
Θα σου στειλω σημερα να δεις και τα σοβαρα
Τι επαθες εσυ Γιωργη???
Αν δεν σου αρεσει κατι πεστο και σε μας

Πολυ απλα δεν μου αρεσει τιποτα.....
Ειναι καπου εκει που τα λεει ο Σπυρος. Εαν ειναι να απλωσω ενα τελαρο 5χ10 για παραδειγμα και να βαλω εξωτερικη γεννητρια για εκπομπη και να ψαξω μεσα σε αυτα τα 50 τετραγωνικα ειναι προτιμοτερο να φτιαξω ενα "τελαρακι" 2χ3 και να βγαλω ενα κιβωτιακι στα 3 μετρα για πλακα και συγχρονως να μετακινουμαι ενω σε αυτο που δειχνει το βιντεο θελεις στησε ξεστησε, αλλος να κρατα το μηχανημα, αλλος το μικρο τελαρο, να περιμενεις να φορτωσει (συμφωνα με τα λεγομενα στο βιντεο απο τον κατασκευαστη) , να κρατας το τελαρο παραλληλα, οχι κοντα στην κεραια, σηκωσε απο εκει, χαμηλωσε ισα ισα να χτυπαει και παει λεγοντας. Κουραστηκαμε και μονο να το δουμε οχι να το βγαζαμε και βουνο.
Αυτα απο εμενα, η επιλογη φυσικα ειναι δικη σου....., εγω απλως ειπα την αποψη μου ντομπρα και ξαστερα.

dimitrisps
09-05-2013, 13:25
Ειναι καπου εκει που τα λεει ο Σπυρος. Εαν ειναι να απλωσω ενα τελαρο 5χ10 για παραδειγμα και να βαλω εξωτερικη γεννητρια για εκπομπη και να ψαξω μεσα σε αυτα τα 50 τετραγωνικα ειναι προτιμοτερο να φτιαξω ενα "τελαρακι" 2χ3 και να βγαλω ενα κιβωτιακι στα 3 μετρα για πλακα και συγχρονως να μετακινουμαι ενω σε αυτο που δειχνει το βιντεο θελεις στησε ξεστησε, αλλος να κρατα το μηχανημα, αλλος το μικρο τελαρο, να περιμενεις να φορτωσει (συμφωνα με τα λεγομενα στο βιντεο απο τον κατασκευαστη) , να κρατας το τελαρο παραλληλα, οχι κοντα στην κεραια, σηκωσε απο εκει, χαμηλωσε ισα ισα να χτυπαει και παει λεγοντας. Κουραστηκαμε και μονο να το δουμε οχι να το βγαζαμε και βουνο.
Αυτα απο εμενα, η επιλογη φυσικα ειναι δικη σου....., εγω απλως ειπα την αποψη μου ντομπρα και ξαστερα.

Γιωργη σε ξερω και με ξερεις χρονια
Ισως ηταν και μακακια μου που το εβγαλα στο φορουμ
Δεν βαριεσαι μικρος ειμαι θα μεγαλωσω
Δεν καταλαβαινω τον λογο αυτης της αντιδρασης απο αρκετους?????
Δεν σας αρεσε?????/
Δεν δουλευει???????/
Λεω ψεμματα?????
Προσπαθω να σας παραπλανησω?????
Ο λογος?????
Να πουλησω???????
Ειναι το τελευταιο και το ξερεις πολυ καλα οτι με ενδιαφερει αυτο
Οτι και να ειναι θα το δειξει η πορεια

paris
09-05-2013, 13:44

Κοιτα φιλε Geo σεβαστα αυτα που λες αλλα τα ειπαν και αλλοι.Περασαν πολλα μηχανηματα οπως λορενζ και σουπερσκαν και παει λεγοντας.Μηχανηματα τα οποια ειχαν τελαρα μεχρι και 4χ4 μετρα με διαστημικες τεχνολογιες πανω τους.Εγω θα πω ενα πραμα μονο.Εχω εναν παλαβο εδω που θελει ενα μηχανημα καλο.Φερε εσυ αυτο το σουπερ ντουπερ μηχανημα με το τελαρακι σου 2χ3 και οσο μεγαλο θες να ειναι.Ειναι προθυμος το κιβωτιακι που λες εσυ να στο γεμισει μεχρι επανω κιτρινα και να στο βαλει στα 3 μετρα που λες.Αν δεν τα καταφερεις ομως να το βρεις το μονο που θελει μετα αυτος ειναι να παμε να φαμε και να πιουμε ολοι μαζι και αφου τελειωσουμε το φαγητο μας εκει μπροστα ενωπιον ολων θα του ζητησεις συγνωμη,θα σου δωσει μια βαριοπουλα και θα κανεις κομματια το μηχανημα σου.Λοιπον εισαι προθυμος να το κανεις αυτο?

paris
09-05-2013, 13:49
Το ιδιο ισχυει και για καποιους αλλους.Toyo - Μερακλης και σια ο.ε
Ιδου η Ροδος ιδου και το πηδημα.....

toyo
09-05-2013, 14:17
xxaxaxaxaxaxa..........Το παρα@αμησατε το θεμα.......φερε τον φιλο - γεμησε το κουτι με κιτρινα - και αμα τα πιασει - το σκαβει ο φιλος μας (ο παλαβος) περνουμε το κουτι και του δεινω 3 ευρο να παρει 3 σουβλακια για το σκαψιμο.

paris
09-05-2013, 14:20
xxaxaxaxaxaxa..........Το παρα@αμησατε το θεμα.......φερε τον φιλο - γεμησε το κουτι με κιτρινα - και αμα τα πιασει - το σκαβει ο φιλος μας (ο παλαβος) περνουμε το κουτι και του δεινω 3 ευρο να παρει 3 σουβλακια για το σκαψιμο.

Εχεις κανα καλο μηχανημα να φερεις?

dimitrisps
09-05-2013, 14:21

Σπυρο τελος
Τουλαχιστον απο εσενα περιμενα να σεβαστεις το θεμα
Οποιοσδηποτε αντιλογος σεβαστος
Ειρωνειες τελος

nik1971
09-05-2013, 14:56
μαγκες πολυ καλλο συγχαριτηρια.καλλες επιτυχιες

karagiannis
09-05-2013, 15:50
αυτα εκανε το σουπρ σκαν με τα καλοδια το 1980 τι παραπανο κα αυτο,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

toyo
09-05-2013, 15:51
Σπυρο τελος
Τουλαχιστον απο εσενα περιμενα να σεβαστεις το θεμα
Οποιοσδηποτε αντιλογος σεβαστος
Ειρωνειες τελος

Tι επαθες Μητς εγω την γνωμη μου γραφω.Εγω σεβομαι τα θεματα.....Καποιοι αλλοι τυα κανουν Π@υτανα.Οσο για της ειρωνεις,να την κοψουν οι νεοι προτα και τελευταιος εγω

toyo
09-05-2013, 15:54
χαχαχχχαχαα.........3.8 ακριβος ?..........που να βρουμε γιγαντα να το κραταει στα 2,5μετρα.........μηπος και εμεις τα μετρα τα εχουμε σαν στραγαλια....Οπως κανουν και αυτοι με τα αλογα στα αυτοκινητα ?

sotiris
09-05-2013, 19:56
συγχαρητηρια για την προσπαθεια των φιλων...οποιο και αν ειναι το πορισμα για το εργαλειο,δεν παυει να ειναι μια κινηση προς τα εμπρος...μπραβο τους...:36_2_25::36_2_25::36_2_25:

niko
09-05-2013, 20:06
εγω ενα εχω να πω, γιαυτο δε πανε μπροστα οι ελληνικες κατασκευες. οποιος καταλαβε, καταλαβε.
ειμαστε ολοι για το χωριο. Μονο για το χωριο.

dimitrisps
09-05-2013, 20:39
Θα πω δυο κουβεντες και απο εκει και περα κανετε οτι θελετε
Εβγαλα 3 βιντεο με καποιες δοκιμες
Μακακια μου ???????
Μαγκια μου?????
Οπως θελεται παρτε το
Η επιθεση που δεχομαι απο χθες ορε μαγκες και ειδικα απο ατομα δικα μου προς τι??????????
Καλα ορε φιλαρακια τοσοι απατεωνες λανσαρονται καθημερινως μεσα απο το φορουμ και ο Τυρεμπορας σας πειραξε??????
Ναι ρε φιλαρακια και εγω λογω κρισης εγινα απατεωνας
ΒΑΡΑΤΕ!!!!!!
Μονο που δεν καταλαβαινω Εγινα απατεωνας ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ??????????????
Αιντε συμορφωθηται και περιμενετε για τα τελικα αποτελεσματα και θα τα πουμε

σεβαχ
09-05-2013, 21:58
καλη κατασκευει μιτσο.ελπιζω στο τελος να ειστε ευχαριστιμενοι απο το αποτελεσμα.χρονια πολλα

dimitrisps
09-05-2013, 22:03
Χρονια καλα Μητσαρα
Οτι επιθυμεις φιλε

σεβαχ
09-05-2013, 22:08
να εισαι καλα παντα.ειπαμε να γυνετε γρινια με τα αποστατικα αλλα οχι και με τα παλμικα τωρα.μας ενωνουν πολλα δεν μας χωριζει τιποτα.ολες οι προσπαθιες καλοδεχουμενες.

tom
09-05-2013, 22:16
Eσυ εισαι αλη ρατσα ...ανθρωπου Μητσαρα ....απο οτι λενε οι αλλοι:36_1_72:.

Μην μασας ...........και ριξε πονο.

dimitrisps
09-05-2013, 22:21
Θωμα αυριο παλι αγαπημενοι και μονιασμενοι θα ειμασται ολοι
Μαμησετα!!!!

toyo
09-05-2013, 22:46
Μακακια μου ???????
Μαγκια μου?????
Οπως θελεται παρτε το
Η επιθεση που δεχομαι απο χθες ορε μαγκες και ειδικα απο ατομα δικα μου προς τι??????????
Καλα ορε φιλαρακια τοσοι απατεωνες λανσαρονται καθημερινως μεσα απο το φορουμ και ο Τυρεμπορας σας πειραξε??????
ΒΑΡΑΤΕ!!!!!!

Ποιος σου επιτεθηκε βρε παραπονιαρη Μητς ?

mpoykos1032
09-05-2013, 23:58
Μακακια μου ???????
Μαγκια μου?????
Οπως θελεται παρτε το
ΒΑΡΑΤΕ!!!!!!
μαγκια σου και πολυ μεγαλη.ωραιο το εργαλειο ,καλο αυτο που κανει και μην μασας.ολοι εχουν ματια και βλεπουν.οσοι δεν βλεπουν κατι καλο ας παρουν αντιγριπικα.εκτος αν πινουν τιποτα αλλο.

metal
10-05-2013, 00:52
απο αυτα που ειδα και διαβασα για το θεμα πυστεβω οτι το μηχανημα παει αυτο το βαθος με αυτη την μεθοδο και τα μελοι που ηταν παρον δεν λενε ψεματα!το πως φτανει αυτο το βαθος μας το εξηγησαν ο μερακλης-toyo-geo που ειναι ηλεκτρονικη και κατεχουν...πυστευω ομως οτι δεν ειναι χρηστικη αυτη η μεθοδος για τους πιο πολους , αλλα οχι οτι δεν χρειαζεται για συκγεκριμενες δουλεις!!!το αλλο που λεμε παντα ολοι μας ειναι οτι ενα σοστω μηχανημα δεν μετραει μονο στο βαθος αλλα σε πολους παραγοντες κ το συκγεκριμενο με τον τροπο που λητουργη φανταζομαι οτι εκει υστερη(μακαρι να κανω λαθος).τωρα θεορω τη σταση του μητσου σωστη απεναντη στο θεμα χωρις να τον ξερω τον ανθροπο αλλα απο τι εχω καταλαβει απο τα γραφομενα τα δικα σας τοσο καιρο εδω μεσα δεν ειναι λαμογιο για να ανεβασει τα βιντεο προς οφελος της τσεπης του.για τον (παρη)θεορω λαθος την επιθετικη σταση του απεναντη στους ηλεκτρονικους που ειπαν την γνωμη τους που για μενα αυτην ειναι οι γνωστες να μηλεισουν και εμεις να ακουμε να μαθενουμε.. πυστευω οτι εκει χαλασε το θεμα κ κατεληξε στα καυγαδακια του καφενειου ενω περιμεναμε τοσο καιρο να δουμε τη θα γινει με αυτο το μηχανημα....ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΠΕΡΕΙΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΤΑΝΤΑΝΕ ΜΠΑΧΑΛΟ Κ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΧΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ...ΦΙΛΗΚΑ!!!

toyo
10-05-2013, 01:00
sostos

......................

geotimax
10-05-2013, 01:11
απο αυτα που ειδα και διαβασα για το θεμα πυστεβω οτι το μηχανημα παει αυτο το βαθος με αυτη την μεθοδο και τα μελοι που ηταν παρον δεν λενε ψεματα!το πως φτανει αυτο το βαθος μας το εξηγησαν ο μερακλης-toyo-geo που ειναι ηλεκτρονικη και κατεχουν...πυστευω ομως οτι δεν ειναι χρηστικη αυτη η μεθοδος για τους πιο πολους , αλλα οχι οτι δεν χρειαζεται για συκγεκριμενες δουλεις!!!το αλλο που λεμε παντα ολοι μας ειναι οτι ενα σοστω μηχανημα δεν μετραει μονο στο βαθος αλλα σε πολους παραγοντες κ το συκγεκριμενο με τον τροπο που λητουργη φανταζομαι οτι εκει υστερη(μακαρι να κανω λαθος).τωρα θεορω τη σταση του μητσου σωστη απεναντη στο θεμα χωρις να τον ξερω τον ανθροπο αλλα απο τι εχω καταλαβει απο τα γραφομενα τα δικα σας τοσο καιρο εδω μεσα δεν ειναι λαμογιο για να ανεβασει τα βιντεο προς οφελος της τσεπης του.για τον (παρη)θεορω λαθος την επιθετικη σταση του απεναντη στους ηλεκτρονικους που ειπαν την γνωμη τους που για μενα αυτην ειναι οι γνωστες να μηλεισουν και εμεις να ακουμε να μαθενουμε.. πυστευω οτι εκει χαλασε το θεμα κ κατεληξε στα καυγαδακια του καφενειου ενω περιμεναμε τοσο καιρο να δουμε τη θα γινει με αυτο το μηχανημα....ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΠΕΡΕΙΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΤΑΝΤΑΝΕ ΜΠΑΧΑΛΟ Κ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΧΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ...ΦΙΛΗΚΑ!!!
Ο διχασμος ειναι ιδιοτυπο γνωρισμα της φυλης μας αγαπητε μεταλ. . H ισχυρογνωμοσυνη , ο εγωισμος και η ευθιξια οδηγουν εκει χωρις αποχρωντα λογο .
Τετοια αψιμαχια ουτε οταν ηρθε στη βουλη το πρωτο μνημονιο δεν ειχαμε.
,

paris
10-05-2013, 07:57
Σωστα ολα αυτα αλλα να προσθεσω καποια πραματα πανω σε αυτο προς αποφυγη παρεξηγησεων.Το πως φτανει αυτα τα βαθη και οχι μονο το ξερει μονο αυτος που το εκανε και δεν μπορει να το εξηγησει ή δεν εδωσε εξηγηση κανενας απο αυτους που μιλησαν στο θεμα ειτε υπερ ειτε κατα.Αν ξερανε πως να το κανουν θα το ειχαν κανει απο πολυ καιρο και θα καυχιοντουσαν περι αυτου(χωρις να θελω να θιξω κανεναν).Τα βιντεακια δεν αμφισβητουνται σε καμια περιπτωση και οποιος θελει το δοκιμαστηριο ειναι εκει μπορει να παει και να κανει συγκρισεις.Για το θεμα αν ειναι ευκολοχρηστο ή οχι την γνωμη πανω σε αυτο το σημειο την εχουν αυτοι και μονο που το δοκιμασαν το μηχανημα και το δουλεψαν ειτε σε δοκιμαστηριο ειτε σε δουλεια πανω...........
Εγω μπορω να πω με πολυ ανεση οτι ενας σωστος χειριστης μπορει ολο το συστημα να το δουλεψει ακομα και μονος του.Αλλα ως γνωστον σπανια καποιος παει ολομοναχος στο βουνο μονος του οποτε δεν υπαρχεις κανενα απολυτως προβλημα πανω στο χειρισμο του ως προς το θεμα αν ειναι ενα ή περισσοτερα ατομα για να το δουλεψουν.Βεβαια καποιοι εσπευσαν να σχηματισουν γνωμη κακη θα ελεγα χωρις να γνωριζουν καν με τι εχουν να κανουν.Τοσο καιρο βγαινουν διαφοροι και λενε εκανα αυτο εκανα εκεινο ειναι τελειο το μηχανημα ειναι σουπερ ντουπερ αλλα δεν ειδα ακομα καποιο μηχανημα αναλογου επιπεδου να προχωρησε ειτε να εγινε γνωστο επειδη δουλεψε και ειναι αξιοπιστο.Ανακοινωσεις επι ανακοινωσεων αλλα αποτελεσμα δεν εχω δει πουθενα ακομα.Αν εχω αδικο πειτε το μου.

σεβαχ
10-05-2013, 10:46
καλημερα.ολα καλα θα πανε.καλη ειναι και η ψυλογκρινια μας.το απολητο μηχανημα βαθους πολυ ευκολοχρηστο ειναι το TREX 150.γερμανικο στρατιοτικων προδιαγραφων.ειναι λιγο ακριβο ομως.

rider
10-05-2013, 10:47
Σωστα ολα αυτα αλλα να προσθεσω καποια πραματα πανω σε αυτο προς αποφυγη παρεξηγησεων.

μετα απο 10 σελιδες γεματες παρεξηγηση ,ας αποφυγουμε και καμια.

Το πως φτανει αυτα τα βαθη και οχι μονο το ξερει μονο αυτος που το εκανε και δεν μπορει να το εξηγησει ή δεν εδωσε εξηγηση κανενας απο αυτους που μιλησαν στο θεμα ειτε υπερ ειτε κατα.
σου το εχουν πει πως δουλευει αλλα πιθανον οι δικες σου γνωσεις δεν αρκουν για να το καταλαβεις.δεν ειναι καμια πρωτοποριακη μεθοδος.ενα παλμικο μηχανημα ειναι με ξεχωριστη εκπομπη και ληψη.αποδεσμευοντας το πηνιο ληψης απ τους περιορισμους που επιβαλει το πηνιο εκπομπης μπορεις να βελτιωσεις την ληψη κατα πολυ,οπως επισης και την εκπομπη,αφου δεν θα εχεις τους περιορισμους που επιβαλει το πηνιο ληψης.δηλαδη εχεις πολυ καλυτερη εκπομπη με ενα μεγαλο πηνειο,και αντιθετα εχεις πολυκαλυτερη ληψη με ενα μικροτερο πηνιο.ακομα και φερριτικο μπορεις να βαλεις που ειναι ακαταληλο για εκπομπη.

Αν ξερανε πως να το κανουν θα το ειχαν κανει απο πολυ καιρο και θα καυχιοντουσαν περι αυτου(χωρις να θελω να θιξω κανεναν).
(αλλα δεν πειραζει κιολας που τους θιγεις) αν το εχουν κανει -η εχουμε κανει-η οχι δεν το γνωριζεις και ουτε γνωριζεις τι αλλο εχουμε κανει.το καυχημα και τα ευσημα εχουν αξια οταν τα παιρνεις απο αυτους που μπορουν να κρινουν την δουλεια σου.

Τα βιντεακια δεν αμφισβητουνται σε καμια περιπτωση και οποιος θελει το δοκιμαστηριο ειναι εκει μπορει να παει και να κανει συγκρισεις.
δεν διαβασα να αμφησβητησε κανενας το video ουτε τις δυνατοτητες του μηχανηματος.απλα κρινουν και λενε την γνωμη τους πανω σε αυτες .

Για το θεμα αν ειναι ευκολοχρηστο ή οχι την γνωμη πανω σε αυτο το σημειο την εχουν αυτοι και μονο που το δοκιμασαν το μηχανημα και το δουλεψαν ειτε σε δοκιμαστηριο ειτε σε δουλεια πανω...........
επειδη υπαρχουν κιαλλα μηχανηματα που δουλευουν απλωνοντας καλωδια,μπορει να εχουν αποψη καποιοι και χωρις να εχουν δουλεψει το συγκεκριμενο μηχανημα σχετικα με την πρακτικοτητα και την ευκολοχρηστια του.

Εγω μπορω να πω με πολυ ανεση οτι ενας σωστος χειριστης μπορει ολο το συστημα να το δουλεψει ακομα και μονος του.Αλλα ως γνωστον σπανια καποιος παει ολομοναχος στο βουνο μονος του οποτε δεν υπαρχεις κανενα απολυτως προβλημα πανω στο χειρισμο του ως προς το θεμα αν ειναι ενα ή περισσοτερα ατομα για να το δουλεψουν.
εχει καλυτερες επιδοσεις απο ενα 2box αλλα υστερει σε μεγεθος , ευκολια χρησης και στο κεντραρισμα.

Βεβαια καποιοι εσπευσαν να σχηματισουν γνωμη κακη θα ελεγα χωρις να γνωριζουν καν με τι εχουν να κανουν.Τοσο καιρο βγαινουν διαφοροι και λενε εκανα αυτο εκανα εκεινο ειναι τελειο το μηχανημα ειναι σουπερ ντουπερ αλλα δεν ειδα ακομα καποιο μηχανημα αναλογου επιπεδου να προχωρησε ειτε να εγινε γνωστο επειδη δουλεψε και ειναι αξιοπιστο.
δεν διαβασα καποιον να εχει κακη γνωμη.επιφυλακτικη ισως...
για το αν προχωρησε μια κατασκευη , το αν εγινε γνωστη η οχι δεν ειναι κριτηριο.

Ανακοινωσεις επι ανακοινωσεων αλλα αποτελεσμα δεν εχω δει πουθενα ακομα.Αν εχω αδικο πειτε το μου.

αφου το ζητας....στο λεω.

για τον μητσαρα η συνεχεια.
μητσο,οπως τα ειπες ειναι. μακαρι να λυθει και το θεμα του κεντραρισματος.θα συμφωνησω με τον παρη οτι ηθελε πιο σοβαρη παρουσιαση και θα ελειπαν οι αντιπαλοτητες και οι κοντρες. σιγουρα εχει περιθωρια βελτιωσης.ειναι ενα μηχανημα με πολυ καλες δυνατοτητες ως προς το βαθος και τον διαχωρισμο.ομως οπως και ολα τα μηχανηματα ,δεν ειναι καταληλο για ολες τις περιπτωσεις.αλλου χρειαζεται παλμικο, αλλου χρειαζεται 2 box και αλλου vlf.για εκει που μπορει να δουλεψει και απαιτηται βαθος ειναι πολυ καλο.
να δωσεις χαιρετισους στον rider.

toyo
10-05-2013, 12:42
Απο τις παρατηρησεις που επισημανες πανω στο θεμα μπορω να σου πω οτι κανεις λαθος στα μισες και στις αλλες μισες δεν καταλαβες ακομα τι παιζεται.Να σταθω σε καναδυο σημεια που ειπες....

''εχει καλυτερες επιδοσεις απο ενα 2box αλλα υστερει σε μεγεθος , ευκολια χρησης και στο κεντραρισμα''
Εσυ αυτο πιστευεις? Οτι συγκρινεται με ενα 2box? Πλακα μας κανεις τωρα... Οσο για το ποσο ευκολα δουλευει,αν θα το πιασεις ποτε στα χερια σου να το δουλεψεις ελα να το συζητησουμε μετα.Οσο για το κεντραρισμα σε πληροφορω οτι θα εκπλαγεις....

''δεν διαβασα καποιον να εχει κακη γνωμη.επιφυλακτικη ισως...
για το αν προχωρησε μια κατασκευη , το αν εγινε γνωστη η οχι δεν ειναι κριτηριο.''

Θα σου πω σπλσ οτι δεν ξερεις τι σου γεινετε.....Ο Βασιλης εκανε το καλυτερο post και συμφωνο απολυτα (μπραβο bill)...Και αν κρυνω απο τα γραφομενα σου....ειναι το προτο μηχανακι(παλμικο) που επιασες η ειδες με τα ματια σου.

Γνωμη κακη? Οχι βρε τι λες τωρα.... Απλα μολις ειδαν οτι βγηκε κατι το οποιο πραγματικα δουλευει βγηκαν καποιοι να το παιξουν εξυπνοι λεγοντας διαφορα βγαζοντας ολη την χολη τους πανω του.

Εθεσα προκληση για το μηχανημα ως προς τις επιδοσεις ομως αλλα λογια να αγαπιομαστε.Γι'αυτο σου λεω φιλε rider δεν ειναι ετσι απλα τα πραματα οπως τα λες.

Τα μηχανακια που εχουμε δει -κατασκευασει - δοκιμασει ,δηλαδη δεν δουλευουν?.....Μονο αυτο που ειδες εσυ....Μωρε μπραβο.Αφου εισαι τελειος γνωστης-χειριστης-κατασκευαστης........ΥΠΟΚΛΙΝΩΜΑΙ

makos
10-05-2013, 13:35
σιγουρα η ενταση και αντιπαραθεση ευνοει την αναγνωσημοτητα.παντως αν δεν επιλεκτικε αυτο σαν στρατηγικη θα προτεινα απο τον κατασκευαστη οι τους τυχον εμπορευομενους αυτου του μηχανηματος να μας πουν ποιο ουσιαστηκα πραγματα οπως τροπο λειτουργιας ,δυνατοτητες ,διαφορες απο αλλα κλπ να καταλλαβουμε και μεις περισσοτερα να ρωτησουμε ,να χουμε εικονα. σε καθε περιπτωση συγχαρητηρια για την προσπαθεια και παντα επιτυχιες

paris
10-05-2013, 14:25
Θα σου πω σπλσ οτι δεν ξερεις τι σου γεινετε.....Ο Βασιλης εκανε το καλυτερο post και συμφωνο απολυτα (μπραβο bill)...Και αν κρυνω απο τα γραφομενα σου....ειναι το προτο μηχανακι(παλμικο) που επιασες η ειδες με τα ματια σου.

Τα μηχανακια που εχουμε δει -κατασκευασει - δοκιμασει ,δηλαδη δεν δουλευουν?.....Μονο αυτο που ειδες εσυ....Μωρε μπραβο.Αφου εισαι τελειος γνωστης-χειριστης-κατασκευαστης........ΥΠΟΚΛΙΝΩΜΑΙ

Ελευθερια λογου εχουμε και ο καθενας μπορει να εχει την γνωμη του.

Geo
10-05-2013, 22:20
Μιας και μενει ανοιχτο το θεμα να πω πως στο επομενο βιντεο, προκειμενου να ειναι πιο σωστο, οταν ξεκινησετε να κανετε εξισοροπηση εδαφους (οχι μηδενισμο κοινως reset) εξω απο το τελαρο και μετα να μπειτε μεσα στο πεδιο και να αρχισετε το περπατημα χωρις να ξαναπειραξετε το reset και την ευαισθησια ουτε οταν πατε κοντα στο στοχο, ουτε οταν κουνατε το τελαρο ουτε οταν το κατεβαζετε ουτε οταν γυρνατε προς τα πισω ουτε οταν ακουμπατε επανω το κανατακι. Απο εκει και περα θα συζητησουμε σε αλλο πνευμα διοτι εαν ο ενας περπαταει και οι αλλοι πειραζουν τα κουμπια τοτε εμφανιζεις οτι θελεις.
Και κατι αλλο για την ιστορια ...... μηχανηματα σημερινα οπως το GoldScan 5, το Whites TDI ta Minelab GTI εχουν αυτη τη λειτουργια χωρις καμια επεμβαση απλα βαζεις το πηνιο του δεκτη στο 1,2 και του πομπου στο 3..4 και 5 και βεβαια εχουν και εξισοροπηση εδαφους και διαχωρισμο μαγνητικης αγωγιμοτητας. Οποτε φιλε Παρη εμεις οι κατοχοι των συγκεκριμενων μοντελων ισως να εχουμε δει κατι .... τι λες?????
Τωρα φιλε Μητσο ανεφερες για χολη κλπ. Πιστευω ακραδαντα οτι και οι 3...4 που σχολιασαμε αρνητικα το συγκεκριμενο βιντεο μονο τετοια καψουρα δεν ειχαμε. Στο χωριο μου λενε πως οποιος θελει το καλο σου σε κανει και κλαις και οποιος θελει το κακο σου σε κανει και γελας.
Η κριση δικη σου ( και οχι μεσα απο φωνι....)

Παντα φιλικα.

dimitrisps
10-05-2013, 22:32
2 κουβεντες για σενα φιλε Γιωργη
Πρωτον εξισοροπηση δεν κανεις εκτος πεδιου οπως λες
Δευτερον η ευαισθησια δεν πειραχτηκε παρα μονο μια φορα οταν σηκωθηκε το τελαρο στα 2μ
Τριτον κουμπια και ρυθμισεις δεν γινονταν κατα την διαδικασια της ερευνας
Τεταρτον εαν ο κουμπαρος μου ο ΛΟΚΡΟΣ που χειριζοταν το μηχανημα εκανε πουστια πανω στην διαδικασια της ερευνας δεν ξερω ρωτησετον
Πεμπτον χρονια πολλα για τις μερες και για την γιορτη σου

Geo
11-05-2013, 08:14
2 κουβεντες για σενα φιλε Γιωργη
Πρωτον εξισοροπηση δεν κανεις εκτος πεδιου οπως λες
Δευτερον η ευαισθησια δεν πειραχτηκε παρα μονο μια φορα οταν σηκωθηκε το τελαρο στα 2μ
Τριτον κουμπια και ρυθμισεις δεν γινονταν κατα την διαδικασια της ερευνας
Τεταρτον εαν ο κουμπαρος μου ο ΛΟΚΡΟΣ που χειριζοταν το μηχανημα εκανε πουστια πανω στην διαδικασια της ερευνας δεν ξερω ρωτησετον
Πεμπτον χρονια πολλα για τις μερες και για την γιορτη σου

Θα αναφερω ενα μονο και το σταματω γιατι δεν εχει λογο η αντιπαραθεση.
Στο 22 δευτερολεπτο και ενω εχετε φτασει στο τερμα το μηχανημα υσηχασε (και καλα εκανε). Ομως μολις σηκωσες το τελαρο ψηλα τοτε αρχισε να σκουζει. Τι εγινε??? επιασε κατι απο ψηλα???. Και φυσικα ο Γιαννης αναγκαστηκε να κανει reset πριν ξεκινησετε προς τα πισω. Για ξαναδες το βιντεο. Απο εκει και περα τα πραγματα ειναι απλα.... Χρονια πολλα για τις μερες και Χριστος ανεστη.

dimitrisps
11-05-2013, 17:12
Θα αναφερω ενα μονο και το σταματω γιατι δεν εχει λογο η αντιπαραθεση.
Στο 22 δευτερολεπτο και ενω εχετε φτασει στο τερμα το μηχανημα υσηχασε (και καλα εκανε). Ομως μολις σηκωσες το τελαρο ψηλα τοτε αρχισε να σκουζει. Τι εγινε??? επιασε κατι απο ψηλα???. Και φυσικα ο Γιαννης αναγκαστηκε να κανει reset πριν ξεκινησετε προς τα πισω. Για ξαναδες το βιντεο. Απο εκει και περα τα πραγματα ειναι απλα.... Χρονια πολλα για τις μερες και Χριστος ανεστη.

Που ειδες το παραξενο?????/
Οταν ανεβαζεις την κεραια ενα μετρο ψηλοτερα απ οτι την ειχες συντονισει πριν δεν θα σκουξει το μηχανημα???
Δεν θελει εκ νεου reset???????
To βιντεο δεν χρειαζεται να το δω οπως λες
Το εζησα απο κοντα

vagos
11-05-2013, 23:18
Που ειδες το παραξενο?????/
Οταν ανεβαζεις την κεραια ενα μετρο ψηλοτερα απ οτι την ειχες συντονισει πριν δεν θα σκουξει το μηχανημα???
Δεν θελει εκ νεου reset???????
To βιντεο δεν χρειαζεται να το δω οπως λες
Το εζησα απο κοντα

............................................
Όταν το σηκώνεις πιο ψηλά κάνει τη μούτα και δε σκούζει

goldmaniac
12-05-2013, 03:40
να παρω θεση σε τι? στις μακακιες που γραφετε ολοι σας και προσπαθειται με εμεσο η αμεσο τροπο να με εμπλεξετε?
σας αρεση αυτη η διαμαχη μεταξυ 2 ανεγκεφαλων πιτσιρακαδων που εχουν προηγουμενα μεταξυ τους και καναν 19 σελιδες σαν κοριτσακια στην πανηγυρι που μαλωνουν για τον γκομενο?
η το τεχνικο θεμα που ολοι ξερουν αλλα κανεις δεν απαντα σε τεχνικη βαση το πως και το γιατι εργαζετε το μηχανακι με αυτον τον τροπο,ουτε καν ετσι για την κοντρα δεν ριξαν ενα σχεδιο
απαιτειτε ομως το θεμα να ειναι ανοιχτο και να γραφετε σε αυτο τα σοβαρα σας ανεκδοτα
το οτι το θεμα στηθηκε στραβα και δωθηκαν πολλα δικαιωματα,δεν απαντα κανεις σε αυτο
το να προσπαθειτε τωρα να δειξετε εμενα σαν τον κακο της υποθεσης απο που βγαινη βαγγο και περσεα που θα κανετε και κριτικη τι συμβαινη σε αλλες σελιδες με αυτην εδω
μαλλον επιθυμειτε να αλλαξουμε και χρωματακι και να την κανουμε ροζ τεχνικων θεματων και προσωπικου εξευτελισμου
εγω θα αποφασισω τι ειναι σωστο εδω μεσα και τι οχι και αν δεν γουσταρετε τα κουβαδακια σας και σε αλλη παραλια μομφες στα κατινιστικα δεν θα δεχθω
και βαγγο η δικια σου θεση ποια ειναι? τεχνικος εισαι που χαθηκες μαζι με το πιντι και εμφανιζεσε τωρα για να με κριτικαρεις

toyo
12-05-2013, 05:07
............................................
Όταν το σηκώνεις πιο ψηλά κάνει τη μούτα και δε σκούζει

Aκριβος ετσι.

.....

Geo
12-05-2013, 06:40
να παρω θεση σε τι? στις μακακιες που γραφετε ολοι σας και προσπαθειται με εμεσο η αμεσο τροπο να με εμπλεξετε?
σας αρεση αυτη η διαμαχη μεταξυ 2 ανεγκεφαλων πιτσιρακαδων που εχουν προηγουμενα μεταξυ τους και καναν 19 σελιδες σαν κοριτσακια στην πανηγυρι που μαλωνουν για τον γκομενο?
η το τεχνικο θεμα που ολοι ξερουν αλλα κανεις δεν απαντα σε τεχνικη βαση το πως και το γιατι εργαζετε το μηχανακι με αυτον τον τροπο,ουτε καν ετσι για την κοντρα δεν ριξαν ενα σχεδιο
απαιτειτε ομως το θεμα να ειναι ανοιχτο και να γραφετε σε αυτο τα σοβαρα σας ανεκδοτα
το οτι το θεμα στηθηκε στραβα και δωθηκαν πολλα δικαιωματα,δεν απαντα κανεις σε αυτο
το να προσπαθειτε τωρα να δειξετε εμενα σαν τον κακο της υποθεσης απο που βγαινη βαγγο και περσεα που θα κανετε και κριτικη τι συμβαινη σε αλλες σελιδες με αυτην εδω
μαλλον επιθυμειτε να αλλαξουμε και χρωματακι και να την κανουμε ροζ τεχνικων θεματων και προσωπικου εξευτελισμου
εγω θα αποφασισω τι ειναι σωστο εδω μεσα και τι οχι και αν δεν γουσταρετε τα κουβαδακια σας και σε αλλη παραλια μομφες στα κατινιστικα δεν θα δεχθω
και βαγγο η δικια σου θεση ποια ειναι? τεχνικος εισαι που χαθηκες μαζι με το πιντι και εμφανιζεσε τωρα για να με κριτικαρεις

Αρχιζει και μου αρεσει. :36_2_33::36_2_33:

Μαστορα εαν δεν τα σβησεις μπορω να σου κανω μια αναλυση για το πως δουλευει αλλα και για τα πολλα προβληματα του εσωτερικου τελαρου.
Ομως το να ξεκινησω να γραφω και να τα στειλεις για μπανια ειναι ξεφτιλα.

goldmaniac
12-05-2013, 08:17
το καθαριζω και το στελνω στην θεση του
και οποιος απο τους δυο (μερακλης-παρης)ξεκινηση τα ιδια παιρνη τα κουβαδακια του απο εδω μεσα

μερακλης
12-05-2013, 09:00
Οκ μαστορα....πες πως εγινε! Την γνωμη μας ειπαμε και εγινε ολο αυτο.....πες πως δεν θα ξαναγινει απο μερους μου!
Μονο και μονο επειδη σεβομαι τον Δημητρη.......και χαλασαμε το θεμα.
Τεχνικα αλλα και ουτε πρωσοπικα δεν ξαναμιλαω πανω σε αυτο το θεμα

PERSEAS
12-05-2013, 13:31
Το να σβηνεις Παρη τα ποστ ειναι λογοκρισια.
Προσωπικα εδωσα τα ευσημα αν το μηχανημα που φτιαξανε τα παιδια πηγαινει βαθυτερα απο οτι το παλιο superscan και δε νομιζω να κατηγορησα κανεναν.
Φυσικα και επρεπε να πω οτι πολλοι εδω μεσα πειραματιστηκανε με τα superscan παλιοτερα και αλλωστε το εχουνε πει και αλλοι.
Δε φανταζομουνα οτι πειραξε που ειπα οτι οι διαγραφες των ποστ οδηγησαν αλλα φορουμ στην αφανεια και συμβουλεψα προσωπικα να μη γινει για να μην οδηγηθουμε και εμεις εκει.
Τωρα για να μου σβηνεις τα ποστ υπαρχει θεμα και αν κατι απο αυτα που γραφω παραπανω δεν πρεπει να το διαβασουν οι υπολοιποι τοτε το μυαλο του καθενος θα σκεφτει οτι κατι αλλο συμβαινει πραγμα που ειναι αναληθες.
Απο την αλλη αν σε πειραξε Παρη το "Χαιρετηματα στην εξουσια" τοτε δε σηκωνεις καλαμπουρια και δε νομιζω η ατακα αυτη να ηταν κατι τοσο ασχημο

dimitrisps
12-05-2013, 13:59
Φιλαρακι το θεμα εχει θεωρηθει ληξαν
Καλα κανατε και κανατε την κριτικη σας αυτοι που την κανατε τελος παντων
Οταν θα δουμε ολοι μαζι την συνεχεια θα την ξανακανουμε
Οσο για τον admin δικαιωμα του ηταν να μην αναμιχθει σε μια υποθεση που στο φιναλε φιναλε δεν τον απασχολει και ειλικρεινα λυπαμαι που καποιοι τον ενεπλεξαν
Τωρα για την λογοκρισια που λες το θεμα εμεις το κατινιασαμε και εσυ στην θεση του το ιδιο θα εκανες
Μου αρεσε ομως που ασχοληθηκατε οπως και θα μου ειναι πολυ ευχαριστο να παρευρεθηται στις επομενες δοκιμες για να μην εχουμε τα ιδια ευτραπελα

PERSEAS
12-05-2013, 15:12
Φιλαρακι το θεμα εχει θεωρηθει ληξαν
Καλα κανατε και κανατε την κριτικη σας αυτοι που την κανατε τελος παντων
Οταν θα δουμε ολοι μαζι την συνεχεια θα την ξανακανουμε
Οσο για τον admin δικαιωμα του ηταν να μην αναμιχθει σε μια υποθεση που στο φιναλε φιναλε δεν τον απασχολει και ειλικρεινα λυπαμαι που καποιοι τον ενεπλεξαν
Τωρα για την λογοκρισια που λες το θεμα εμεις το κατινιασαμε και εσυ στην θεση του το ιδιο θα εκανες
Μου αρεσε ομως που ασχοληθηκατε οπως και θα μου ειναι πολυ ευχαριστο να παρευρεθηται στις επομενες δοκιμες για να μην εχουμε τα ιδια ευτραπελα

Σιγουρα οποιος ενδιαφερεται θα πρεπει να ειναι υπερευχαριστημενος που για σας ειναι ευπροσδεκτος στις δοκιμες σας.
Εγω ενα πραγμα ξερω μετα βεβαιοτητος φιλε μου.
Χρειαζεται κανεις πολλα μηχανηματα για να ειναι πληρης στην καθε περιπτωση υπο ερευνα.
Ωραια λοιπον εδω βλεπουμε κατι που στο βαθος παει με χιλια και στο βολικο μερος σιγουρα δε θα σου αφησει αμφιβολιες οσον αφορα το αν ναι ή οχι απο κατω.
Αλλου παλι θες να δεις το κενο και θα πας σε αλλου ειδους εργαλειο κ.ο.κ..
Καλα κανατε και το βαλατε εδω γιατι καποιος που μπορει να εχει μια δουλεια που χρειαζεται κατι τετοιο γνωριζει πλεον απο που ισως να βοηθηθει ή αλλιως τι χρειαζεται να αποκτησει.Δε γνωριζει παντως οπως φαινεται ο κοσμος την υπαρξη μιας τετοιας διαταξης στα παλμικα και σιγουρα αναρωτιεται κανεις γιατι σταματησαν πλεον να τα πουλανε με αυτη την εξτρα επιλογη απο πλευρας λειτουργιας.
Τα πολλα λογια ειναι φτωχεια μερικες φορες οποτε χαιρεταω και καλες επιτυχιες στις εξορμησεις σας.

goldmaniac
12-05-2013, 15:24
Το να σβηνεις Παρη τα ποστ ειναι λογοκρισια.
Προσωπικα εδωσα τα ευσημα αν το μηχανημα που φτιαξανε τα παιδια πηγαινει βαθυτερα απο οτι το παλιο superscan και δε νομιζω να κατηγορησα κανεναν.
Φυσικα και επρεπε να πω οτι πολλοι εδω μεσα πειραματιστηκανε με τα superscan παλιοτερα και αλλωστε το εχουνε πει και αλλοι.
Δε φανταζομουνα οτι πειραξε που ειπα οτι οι διαγραφες των ποστ οδηγησαν αλλα φορουμ στην αφανεια και συμβουλεψα προσωπικα να μη γινει για να μην οδηγηθουμε και εμεις εκει.
Τωρα για να μου σβηνεις τα ποστ υπαρχει θεμα και αν κατι απο αυτα που γραφω παραπανω δεν πρεπει να το διαβασουν οι υπολοιποι τοτε το μυαλο του καθενος θα σκεφτει οτι κατι αλλο συμβαινει πραγμα που ειναι αναληθες.
Απο την αλλη αν σε πειραξε Παρη το "Χαιρετηματα στην εξουσια" τοτε δε σηκωνεις καλαμπουρια και δε νομιζω η ατακα αυτη να ηταν κατι τοσο ασχημο
χρειαζετε και η λογοκρισια καμμια φορα για να ηρεμησουν τα πνευματα

plavos
12-05-2013, 21:19
Δώστε όλοι ένα τέλος στις αντιπαραθέσεις καλό βράδυ!!!

dimitrisps
12-05-2013, 21:26
Hδη εχει δωθει Γιαννη
Χαιρετισμους στην Βαγγελιτσα απο την χουρεμ

yogi13
15-05-2013, 22:29
επειδη ελειπα και μολις ειδα το θεμα θα απαντησω σε μερικα ερωτηματα επειδη η δοκιμη εγινε στο δικο μου δοκιμαστηριο.Το μηχανημα ηταν αψογο το βαθος στα 3,80 μετρα το επιανε ανετα γι αυτο το σηκωσαμε και ψηλα για να δουμε απο ποσο πανω το πιανει.Σε λειτουργεια ειναι πολυ ευκολο.αποτελειται απο δυο κουμπια.ενα της ευαισθησιας(δυναμης) και ενα το reset.το χειριζεται και ενα μικρο παιδι.το καλοδιο το οποιο ειπατε οτι ηταν δυσχρειστο ειπαμε να το αντικαταστησει με τεσσερα ασυρματα πασαλακια ωστε να μην κουραζεται κανενας ως προς την τοποθετηση και το χρονο.για το χρονο φορτισης που ανεφεραι ο geo χρειαζεται λιγοτερο απο 10 λεπτα αλλα κερδιζεις στοχους σε βαθη που ειναι ασυληπτα απο πολλα μηχανηματα.Απομονωνει ολους τους μικρους στοχους εντελως καθως και το μολυβδο,το αλουμινιο και τα κεραμιδια οπως εμεις του ζητησαμε να το κανει και το καταφεραι.Δουλευει και κατω από πυλωνες χωρις κανενα προβλημα.Το βαθος το καταλαβαινεις απο το ποσο μακρια πιανει το στοχο.Ενας στοχος που ειναι θαμενος 2 μετρα το μηχανημα θα τον πιανει απο τα 2 μετρα ενω εναν που ειναι στα 4 μετρα θα τον πιανει απο τα 4 μετρα και αυτο λογο του οτι διεγηρει το στοχο με το καλοδιο και τον φερνει στην επιφανεια του εδαφους σαν ειδολο.οσο για τον toyo το δοκιμαστηριο ειναι το ιδιο που βρεθηκαμε στη συναντηση στον αγιο κωνσταντινο.Το συγκεκριμενο μηχανημα περασε τα τεστ με επιτυχια ενώ αντιθετος οσα μηχανηματα ηταν στην συναντηση δεν ακουμπησαν ουτε το στοχο στο 1,5 μετρο εκτος του Lorenz και του minelab το οποιο επιασε μονο το στοχο στο 1,5 μετρο.Οσο για το καλοδιο αφου το ξερατε ολοι και δεν θα ειχε πωλησεις λογο δυσχρηστειας γιατι δεν το εφερε ποτε κανεις εστω για δοκιμη σε καποιο δοκιμαστηριο και να αναρτησει αποτελεσματα?Αντι να μαθενετε απο καποιον καλυτερο απο εσας(καλυτερο λογο αποτελεσματων του μηχανηματος εναντι των δικων σας) ολο και χειροτεροι θα γινεστε λογο του εγωισμου σας.Μητσαρα ετοιμασου να παμε στο Λεωνιδα παρουσια οποιου θελει και θα κλεισουν πολλα στοματα μετα.Μπραβο για την προσπαθεια σου.

forester1967
15-05-2013, 22:47
απορια,,,,αν θες..το minelab με τι δισκο ειταν?

goldmaniac
15-05-2013, 22:51
τον μανισιο της μαμας

metal
15-05-2013, 22:59
σκεφτωμε να δοκιμασω το λορενζ με το συστημα του τυρεμπορα να δουμε τι θα κανει!!

goldmaniac
15-05-2013, 23:01
τιποτα απολυτως,δεν συνεργαζετε με τις συχνοτητες της γεννητριας

yogi13
15-05-2013, 23:06
σκεφτωμε να δοκιμασω το λορενζ με το συστημα του τυρεμπορα να δουμε τι θα κανει!!
το δοκιμασα εγω με το δικο μου lorenz και ειναι ακριβως οπως τα λεει ο Παρης.Αποσυντονιστηκε τελειως.Παντως ο κατασκευαστης του μηχανηματος μου ειπε οτι μπορουσε και το lorenz να χρησιμοποιησει τετοιο καλοδιο αλλα με τις καταληλες μετατροπες.

yogi13
15-05-2013, 23:07
Για το minelab σου απαντησε ο Παρης ο οποις ηταν ο χειρηστης του

metal
15-05-2013, 23:10
δεν μπεικες στη διαδηκασια να της κανεις?η πρεπη να το στειλεις στον γερμανο να της κανει ο ιδιος?

Λεων
15-05-2013, 23:14
...το καλοδιο το οποιο ειπατε οτι ηταν δυσχρειστο ειπαμε να το αντικαταστησει με τεσσερα ασυρματα πασαλακια ωστε να μην κουραζεται κανενας ως προς την τοποθετηση και το χρονο....

Φιλε yogi13 και ποσο εμβαδο-εμβελεια θα εχουν αυτα τα ασυρματα πασαλακια?

yogi13
15-05-2013, 23:16
Δεν εννοω τον lorenz αλλα τον αλλο κατασκευαστη.Οχι δεν μπηκα σε αυτη τη διαδικασια.Θα παρω στην κατοχη μου και το αλλο μηχανημα και θα εχω και τα δυο.γιατι να πειραξω το lorenz αφου σε θεμα βαθους ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο αυτο

yogi13
15-05-2013, 23:19
Ο κατασκευαστης ειχε φτιαξει ενα καλοδιο των 100 μετρων και εμεις του ζητησαμε να φτιαξει τα πασαλακια για τις ιδιες διαστασεις.Δεν νομιζω αφου το καταφερε να του ειναι δυσκολο να φτιαξει και για πιο μεγαλο εμβαδο

μερακλης
15-05-2013, 23:52
επειδη ελειπα και μολις ειδα το θεμα θα απαντησω σε μερικα ερωτηματα επειδη η δοκιμη εγινε στο δικο μου δοκιμαστηριο.Το μηχανημα ηταν αψογο το βαθος στα 3,80 μετρα το επιανε ανετα γι αυτο το σηκωσαμε και ψηλα για να δουμε απο ποσο πανω το πιανει.Σε λειτουργεια ειναι πολυ ευκολο.αποτελειται απο δυο κουμπια.ενα της ευαισθησιας(δυναμης) και ενα το reset.το χειριζεται και ενα μικρο παιδι.το καλοδιο το οποιο ειπατε οτι ηταν δυσχρειστο ειπαμε να το αντικαταστησει με τεσσερα ασυρματα πασαλακια ωστε να μην κουραζεται κανενας ως προς την τοποθετηση και το χρονο.για το χρονο φορτισης που ανεφεραι ο geo χρειαζεται λιγοτερο απο 10 λεπτα αλλα κερδιζεις στοχους σε βαθη που ειναι ασυληπτα απο πολλα μηχανηματα.Απομονωνει ολους τους μικρους στοχους εντελως καθως και το μολυβδο,το αλουμινιο και τα κεραμιδια οπως εμεις του ζητησαμε να το κανει και το καταφεραι.Δουλευει και κατω από πυλωνες χωρις κανενα προβλημα.Το βαθος το καταλαβαινεις απο το ποσο μακρια πιανει το στοχο.Ενας στοχος που ειναι θαμενος 2 μετρα το μηχανημα θα τον πιανει απο τα 2 μετρα ενω εναν που ειναι στα 4 μετρα θα τον πιανει απο τα 4 μετρα και αυτο λογο του οτι διεγηρει το στοχο με το καλοδιο και τον φερνει στην επιφανεια του εδαφους σαν ειδολο.οσο για τον toyo το δοκιμαστηριο ειναι το ιδιο που βρεθηκαμε στη συναντηση στον αγιο κωνσταντινο.Το συγκεκριμενο μηχανημα περασε τα τεστ με επιτυχια ενώ αντιθετος οσα μηχανηματα ηταν στην συναντηση δεν ακουμπησαν ουτε το στοχο στο 1,5 μετρο εκτος του Lorenz και του minelab το οποιο επιασε μονο το στοχο στο 1,5 μετρο.Οσο για το καλοδιο αφου το ξερατε ολοι και δεν θα ειχε πωλησεις λογο δυσχρηστειας γιατι δεν το εφερε ποτε κανεις εστω για δοκιμη σε καποιο δοκιμαστηριο και να αναρτησει αποτελεσματα?Αντι να μαθενετε απο καποιον καλυτερο απο εσας(καλυτερο λογο αποτελεσματων του μηχανηματος εναντι των δικων σας) ολο και χειροτεροι θα γινεστε λογο του εγωισμου σας.Μητσαρα ετοιμασου να παμε στο Λεωνιδα παρουσια οποιου θελει και θα κλεισουν πολλα στοματα μετα.Μπραβο για την προσπαθεια σου.

6512

Μαστορα με αυτον το τροπο δεν λειτουργει το μηχανημα?????

yogi13
16-05-2013, 00:01
6512

Μαστορα με αυτον το τροπο δεν λειτουργει το μηχανημα?????
Δεν γνωριζω με ποιον τροπο εχει σχεδιασει το μηχανημα και ποιος ο συντονισμος με τη γεννητρια καλοδιο.Απλως αναφερα οτι αφου μολις βγηκε το βιντεο στο forum ξαφνικα ολοι γνωριζουν τη λειτουργια εδω και χρονια αλλα μεχρι τωρα δεν ειδα κανεναν να τη χρησιμοποιει αυτη τη μεθοδο του καλοδιου,ουτε καν αυτοι που ειχαν το super scan

μερακλης
16-05-2013, 00:16
http://en.wikipedia.org/wiki/Magnetotellurics

Εδω ειναι ενα link και γενικα μπορειτε να ψαξετε να δειτε για magnetotellurics method στο ιντερνετ, εχει αρκετο ενδιαφερων!
Τεχνολογια που την καναν οι ρωσοι την δεκαετια του 50.
την μεθοδο του καλωδιου την εχω δει να την χρεισημοποιουν πολλα μελη απο το ξεκινημα μου σαν ηλεκτρονικος εως τωρα, επειδη δεν την βαλανε η δεν την ανεβασανε στο ιντερνετ σημαινει οτι δεν υπαρχει η οτι δεν την γνωριζουμε?
Ποια λειτουργεια??? Εκμπομπη ληψη ειναι.....εκπομπη σε εξωτερικο πηνιο και ληψη εσω τερικα απο αυτο.
Με λιγα λογια two box.....η κανω λαθος?

yogi13
16-05-2013, 00:26
http://en.wikipedia.org/wiki/Magnetotellurics

Εδω ειναι ενα link και γενικα μπορειτε να ψαξετε να δειτε για magnetotellurics method στο ιντερνετ, εχει αρκετο ενδιαφερων!
Τεχνολογια που την καναν οι ρωσοι την δεκαετια του 50.
την μεθοδο του καλωδιου την εχω δει να την χρεισημοποιουν πολλα μελη απο το ξεκινημα μου σαν ηλεκτρονικος εως τωρα, επειδη δεν την βαλανε η δεν την ανεβασανε στο ιντερνετ σημαινει οτι δεν υπαρχει η οτι δεν την γνωριζουμε?
Ποια λειτουργεια??? Εκμπομπη ληψη ειναι.....εκπομπη σε εξωτερικο πηνιο και ληψη εσω τερικα απο αυτο.
Με λιγα λογια two box.....η κανω λαθος?
Μπορεις να φτιαξεις εσυ με τοσες γνωσεις που εχεις ενα αναλογο μηχανημα?Αν ναι φτιαξτο και το αγοραζω επι τοπου.Αν οχι δεν χρειαζεται να ανεβαζεις link απο το internet.Αυτο το ξερω να το κανω και εγω χωρις να ειμαι ηλεκτρονικος.Στο επομενο δοκιμαστηριο που θα παμε αν ενδιαφερεσαι ελα να δεις για να μην κατακρινεις αδικα.Αν οντως νομιζεις οτι καποιο μηχανημα δικο σου η αλλο που να χρησιμοποιει αυτη την τεχνολογια μπορει να πιασει τα βαθη που πιανει αυτο παρτο μαζι σου και παμε για μια δοκιμη στου Λεωνιδα αν δεν εχει καποιο προβλημα να παμε στο δοκιμαστηριο του.Καθε αλλη ενεργεια οπως τα link που ανεβαζεις δεν με ενδιαφερουν.Ας αρχισουν τα εργα και τα λογια ας καθησουν στην ακρη

μερακλης
16-05-2013, 00:34
Και κατι τελευταιο....γραφεις στο μνμ σου παραπανω θα κλεισουν στοματα οταν θα πατε να βγαλετε το δοκιμαστιριο του Λεων!
Εδω ειμαστε για να την λεμε ο ενας στον αλλο η για να βοηθαμε?
Γιατι εαν ειναι για να την λεμε και να δειχνουμε πραγματα που δεν γνωριζουμε την τεχνολογια τους ,απλα την ειδαμε<π.χ το οτι βλεπουμε ενα garret να δουλευει δεν σημαινει οτι ξερουμε να το κατασκευαζουμε> και να την λεμε στους ανθρωπους που κατεχουν αυτες τις γνωσεις το μονο που θα καταφερουμε ειναι μια τρυπα στο νερο και θα εκτεθουμε εμεις οι ιδιοι!
Τελος.....οταν με το καλο θα πατε και στον Λεων να κανετε τα πειραματα σας....θα ηθελα να με ενημερωσετε να ανεβασω και εγω ενα βιντεο απο μερους μου,με την τεχνολογια που αναφερεις η εαν μπορεσω να ερθω και εγω....εαν με καλεσετε δεν θα αρνηθω...να δειτε οτι ειναι να δειτε!
Μαστορα μην με ρωτας ομως εαν μπορω να κατασκευασω ενα τετοιο μηχανημα ομως γιατι το εκανα,πολυ πριν το σκεφτεις η το δεις! Μονο του σπανου τα γενια δεν μπορω να κανω!!!
Παρασκευη....Σαββατο....Κυριακη....εαν θες ανεβα θεσσαλονικη να επαναλαβουμε αυτο που ειδες οσες φορες θες.....δεν μου λεει κατι ....

και με 30αρη δισκο γινετε αυτο που ειδες! Δεν χρειαζεται τελαρο.......μονο ληψη κανεις.....μονο η αυτεπαγωγη παιζει ρολο οχι το μεγεθος!
Ακομα και με ενα φερριτη γινεται! Αυτο σου εξηγω αλλα φενεται τζαμπα μιλαω.

yogi13
16-05-2013, 00:45
Και κατι τελευταιο....γραφεις στο μνμ σου παραπανω θα κλεισουν στοματα οταν θα πατε να βγαλετε το δοκιμαστιριο του Λεων!
Εδω ειμαστε για να την λεμε ο ενας στον αλλο η για να βοηθαμε?
Γιατι εαν ειναι για να την λεμε και να δειχνουμε πραγματα που δεν γνωριζουμε την τεχνολογια τους ,απλα την ειδαμε<π.χ το οτι βλεπουμε ενα garret να δουλευει δεν σημαινει οτι ξερουμε να το κατασκευαζουμε> και να την λεμε στους ανθρωπους που κατεχουν αυτες τις γνωσεις το μονο που θα καταφερουμε ειναι μια τρυπα στο νερο και θα εκτεθουμε εμεις οι ιδιοι!
Τελος.....οταν με το καλο θα πατε και στον Λεων να κανετε τα πειραματα σας....θα ηθελα να με ενημερωσετε να ανεβασω και εγω ενα βιντεο απο μερους μου,με την τεχνολογια που αναφερεις η εαν μπορεσω να ερθω και εγω....εαν με καλεσετε δεν θα αρνηθω...να δειτε οτι ειναι να δειτε!
Μαστορα μην με ρωτας ομως εαν μπορω να κατασκευασω ενα τετοιο μηχανημα ομως γιατι το εκανα,πολυ πριν το σκεφτεις η το δεις! Μονο του σπανου τα γενια δεν μπορω να κανω!!!
Παρασκευη....Σαββατο....Κυριακη....εαν θες ανεβα θεσσαλονικη να επαναλαβουμε αυτο που ειδες οσες φορες θες.....δεν μου λεει κατι ....

και με 30αρη δισκο γινετε αυτο που ειδες! Δεν χρειαζεται τελαρο.......μονο ληψη κανεις.....μονο η αυτεπαγωγη παιζει ρολο οχι το μεγεθος!
Ακομα και με ενα φερριτη γινεται! Αυτο σου εξηγω αλλα φενεται τζαμπα μιλαω.
εγω δεν ειδα κανενα να βοηθαει η να προτεινει απο αυτα που ειδε μια γνωμη.το μονο που ειδα ειναι να προσπαθουν ολοι να σπιλωσουν το μηχανημα και το ονομα του Τυρεμπορα.Τωρα αφου λες οτι μπορει να το κανεις θα σου αναφερουμε την ημερομηνια αν συνφωνησει ο Λεωνιδας.Καλη σου νυχτα και καλη συνεχεια στις προσπαθειες σου

μερακλης
16-05-2013, 00:46
Εαν θελεις αυτα που λεω να τα δεις μπορεις να ερθεις οποιαδηποτε στιγμη!

μερακλης
16-05-2013, 00:51
εγω δεν ειδα κανενα να βοηθαει η να προτεινει απο αυτα που ειδε μια γνωμη.το μονο που ειδα ειναι να προσπαθουν ολοι να σπιλωσουν το μηχανημα και το ονομα του Τυρεμπορα.Τωρα αφου λες οτι μπορει να το κανεις θα σου αναφερουμε την ημερομηνια αν συνφωνησει ο Λεωνιδας.Καλη σου νυχτα και καλη συνεχεια στις προσπαθειες σου

Φενετε δεν ειδες το θεμα καλα! Εαν θες να το δεις το εχω αρχειο....το ανεβαζω εαν θες!
Ουτε το μηχανημα σπιλωσαμε ουτε τον τυρεμπορα! Υπαρχουν ολα τα γραφωμενα που ειπωθηκαν εδω μεσα.....δεν τα ειδες λογικα φιλε μου<μπορω να στα στειλω και σε π.μ να εχεις μια σφαιρικη πραγματικη εικονα για το τι λεμε>
Καλο βραδυ να εχουμε και καλες πωλησεις να εχετε

metal
16-05-2013, 00:55
μερακλη αφου ειναι ευκολο να γινει αυτο το συστημα κ να εχουμε το απολυτο βαθος...Απορια γιατι τοσο καιρο που ολοι λεμε ως 1.50 μετρο βαθος υπαρχουν παλμηκα κ οτι δεν πανε πιο κατω.γιατι δεν μας το λεγατε οτι γινεται αυτο να παμε τετια βαθη κ γιατη δεν φταχνατε τετεια παλμικα να τα αγορασουμε κ να λυσουμε το προβλημα με το βαθος....πεσμας υπαρχουν ΚΑΤΑ με αυτο το συστημα και πια ειναι??? οχι για το απλομα καλοδιου μειλαω για τεχνηκα θεματα να καταλαβουμε κ μεις τη πεζει!!

μερακλης
16-05-2013, 01:32
Υπαρχουν πολλα τεχνικα ακομα και με το ποσο ανοιγμα θα κανεις τα καλωδια!
Εαν φερεις πολυ κοντα τα καλωδια υπαρχει προβλημα διοτι θα ποιανεις την εκπμοπμη σου....εαν ειναι μακρια η θε εχεις τεραστιο βαθος η δεν θα εχεις καθολου!
Οταν ενα παλμικο δουλευει με επαγωγικο παλμο....μπορεις να το δωσεις οσο βαθος θελεις.....αρκει να αλλαξεις τον παλμο εξοδου....και να τον ανεβασεις οσο τραβαει η ψυχη σου....εχει παρα πολλα mosfet για αυτην την δουλεια.....που σημαινει θα πρεπει να αλλαξεις την αυτεπαγωγη<να την ανεβασεις>.....αλλα και το μεγεθος του πηνιου για τα επιθυμητα αποτελεσματα.
Δεν ειναι παλμικο ενα μηχανημα οταν εχεις μακρια την εκπομπη και αλλου την ληψη......ποσες φορες ακομα θα το πουμε?Δεν ειναι πια παλμικο
Αγοραστε οτι καταλαβαινετε και οτι θεωρητε σωστο......
Ειναι το ιδιο σκεπτικο με το twobox ....εκπομπη και ληψη ξεχωριστα.....σε συγκεκριμενη αποσταση ...με συγκεκριμενο παλμο!
Κανε ενα twobox με πολυ μεγαλη εκπομπη......και θα αναγκαστεις να βαλεις το πηνιο ληψης για να μηδενισει<σημειο νουλ ,που λεμε> στα πεντε μετρα! Θα κουβαλας παλι πεντε μετρα κονταρια....παλι δυσκολο για το βουνο!
Δεν ξερω πως κανετε ερευνα....ο καθε ενας εχει τον τροπο του.....πρωσοπικα οσο πιο λιγα και ποιο βολικα εργαλεια τοσο το καλυτερο.
Εαν θες να το φτιαξεις,μπορω να σου δωσω σχεδια και αφοτου το κανεις να τραβηξης και ενα βιντεο,να δουμε τα αποτελεσματα.
Δεν μιλαω αλλο πανω στο θεμα....θα αρχισω να ανεβαζω βιντεακια που σας αρεσουν ,να δειτε πως δουλευει το καθε μηχανημα!
Καληνυχτα απο εμενα ,καλη συνεχεια και καλη ξεκουραση!

goldmaniac
16-05-2013, 06:19
μερακλη η ανεβασε το βιντεο που δειχνη αυτα τα αποτελεσματα η κανε ψιλο τουμπεκι στο θεμα
την λειτουργια αυτου του μηχανηματος δυσκολα θα την καταλαβεις και μην το ξαναπαρομειασης με το twobox δεν εχη καμμια σχεση
και αν εχης τα σχεδια του ερορ σου επιτρεπουμε να τα ανεβασης εδω μεσα

karagiannis
16-05-2013, 07:21

εχω το σουπρ σκαν απο 1987 με το καλοδιο, το δολεψα 2 φορες μονο εχει παραπανο βαθος αλλα δησκολο στο δουλεμα, αμα ψαξης 20 στρεματα θελης 1 μηνα,,,,,,,

Geo
16-05-2013, 08:25

Ειπα να μην το συνεχισω αλλα με τσιγκλατε.
Αντε και το μηχανημα ειναι το πρωτο στον πλανητη.Αντε και πιανει στα 20,,,30 μετρα βαθος. Οτι θελετε εσεις... εγω δεν εθιξα ουτε τον κατασκευαστη του ουτε τα ατομα που το δοκιμασαν και εγραψαν. Ομως τα μηχανακια τα δουλευω κοντα 40 χρονια και εμαθα καποια βασικα πραγματα οπως οταν σηκωνουμε το δισκο η το τελαρο ψηλα το μηχανημα σταματαει να σκουζει.... ενταξει μεχρι εδω??????
Για εξηγηστε μου τωρα εσεις τι γινεται απο το 17 εως το 24 δευτερολεπτο του βιντεο??? Γιατι οταν σηκωνεται το τελαρο προς τα πανω αυτο σκουζει??? εκτος και εκεινη την ωρα περασε κανενα αεροπλανο και επιασε το αεροπλανο απο ψηλα :36_1_19::36_1_19:
Τωρα το γιατι δεν φτιαξαμε η γιατι εσυ δεν ειδες παρομοιο συστημα αυτο ειναι αλλη ιστορια, ακομα και να αναλυθει θα την καταλαβουν μονο οι ηλεκτρονικοι.

μερακλης
16-05-2013, 09:56
Αντε και το μηχανημα ειναι το πρωτο στον πλανητη.Αντε και πιανει στα 20,,,30 μετρα βαθος. Οτι θελετε εσεις... εγω δεν εθιξα ουτε τον κατασκευαστη του ουτε τα ατομα που το δοκιμασαν και εγραψαν. Ομως τα μηχανακια τα δουλευω κοντα 40 χρονια και εμαθα καποια βασικα πραγματα οπως οταν σηκωνουμε το δισκο η το τελαρο ψηλα το μηχανημα σταματαει να σκουζει.... ενταξει μεχρι εδω??????
Για εξηγηστε μου τωρα εσεις τι γινεται απο το 17 εως το 24 δευτερολεπτο του βιντεο??? Γιατι οταν σηκωνεται το τελαρο προς τα πανω αυτο σκουζει??? εκτος και εκεινη την ωρα περασε κανενα αεροπλανο και επιασε το αεροπλανο απο ψηλα :36_1_19::36_1_19:
Τωρα το γιατι δεν φτιαξαμε η γιατι εσυ δεν ειδες παρομοιο συστημα αυτο ειναι αλλη ιστορια, ακομα και να αναλυθει θα την καταλαβουν μονο οι ηλεκτρονικοι.

GEO καλημερα,καλημερα σε ολους!!!
Μονο με βιντεο καταλαβαινουν καποιοι.........οκ ,σεβαστω. Θα βαζουμε βιντεο απο εδω και περα αφου δεν χρειαζονται οι τεχνικες γνωσεις,ειναι απλα τα πραγματα!
Κατοπιν παραγγελιας,βαραω τουμπεκι....

yogi13
16-05-2013, 15:04
Επειδη εισαι τοσο ξερολας και αλλα 40 χρονια να περασουνε παλι δεν θα μαθεις απο μηχανηματα.θα νομιζεις οτι ξερεις και θα μαθαινεις αυτα που νομιζεις εσυ σωστα..Που ξερεις εσυ τη λειτουργια του μηχανηματος και κρινεις οτι το σωστο ειναι οταν σηκωνεται να ηρεμει το μηχανημα?Ολα τα μηχανηματα οταν κανεις reset τα λειτουργεις στο υψος που κανεις τη ρυθμηση.η αλλαγη του υψους σημαινει ψευδη σηματα αλλα για σενα μπορει να ειναι ψιλα γραμματα.Ο toyo ηξερε να ρυθμησει και το super scan με το καλοδιο.Δεν θυμαμαι παντος να εχει φερει κανενα μηχανημα σε συναντηση και να εχει πιασει κανενα στοχο πανω απο μετρο.παντος αν δες σας αρεσει το μηχανημα μην το αγοραζεται και κρατηστε τα super μηχανηματα σας για παρτη σας γιατι σε οποιον αλλον εστω και να του χαρισετε μηχανημα δικο σας μονο σε κοπο θα τους βαλετε.

karagiannis
16-05-2013, 15:17
Επειδη εισαι τοσο ξερολας και αλλα 40 χρονια να περασουνε παλι δεν θα μαθεις απο μηχανηματα.θα νομιζεις οτι ξερεις και θα μαθαινεις αυτα που νομιζεις εσυ σωστα..Που ξερεις εσυ τη λειτουργια του μηχανηματος και κρινεις οτι το σωστο ειναι οταν σηκωνεται να ηρεμει το μηχανημα?Ολα τα μηχανηματα οταν κανεις reset τα λειτουργεις στο υψος που κανεις τη ρυθμηση.η αλλαγη του υψους σημαινει ψευδη σηματα αλλα για σενα μπορει να ειναι ψιλα γραμματα.Ο toyo ηξερε να ρυθμησει και το super scan με το καλοδιο.Δεν θυμαμαι παντος να εχει φερει κανενα μηχανημα σε συναντηση και να εχει πιασει κανενα στοχο πανω απο μετρο.παντος αν δες σας αρεσει το μηχανημα μην το αγοραζεται και κρατηστε τα super μηχανηματα σας για παρτη σας γιατι σε οποιον αλλον εστω και να του χαρισετε μηχανημα δικο σας μονο σε κοπο θα τους βαλετε.

φιλε εγω απο χωριο ειμαι αμα πατισες ζερο σε καπιο υψος και το κατεβασης πιο χαμιλα σκουζη οχι ομος αν το ανιβασες πιο πανο,,,,

yogi13
16-05-2013, 15:31
φιλε εγω απο χωριο ειμαι αμα πατισες ζερο σε καπιο υψος και το κατεβασης πιο χαμιλα σκουζη οχι ομος αν το ανιβασες πιο πανο,,,,
αυτο γινετε στο lorenz στο αλλο που ξερεις τη λειτουργια του?

dimitrisps
16-05-2013, 15:47
Καλα εσυ Καραγιαννη εχεις αφεση
Kαπου αρχιζει και μου την δινει ομως φιλαρακια
Χρονια στο κουρμπετι απο τα αποτελεσματα εμαθα να κρινω
Με εσας τι εγινε ορε μαγγες???????
Αυτη εκ του προτερου αποριψη ειλικρεινα δεν μπορω να την καταλαβω
Απο τη μια η θεωρια στεκει
Απο την αλλη ειναι δυσχριστο
Μπορειται να μου πειτε ποιος ειναι ο λογος που ποσταρετε σε ενα θεμα και να γινετε τετοια διαμαχη που στο φιναλε φιναλε ηταν απλως 3 βιντεακια ερασιτεχνικα τα οποια θεωρησα οτι επρεπε να δημοσιοποιησω?????
Ζητησε κανεις την γνωμη σας???
Ακουστε να σας πω αλανια
Εσεις παραγετε
Εσεις διαφημηζεστε
Εσεις πουλατε καθημερινως μεσα απο το σαιτ
Σας μαλωσε κανεις?????
Αν ο Τυρεμπορας θελει να μπει στο κλαμπ σας δεν θα σας ρωτησει
Τα μονοπολεια πεθανανε
Αυτα προς το παρον τα υπολοιπα στο τερεν
Εισται επισημοι καλεσμενοι

yogi13
16-05-2013, 15:52
επειδη μπκε και ο καραγιαννης στο θεμα να με διορθωσει και ολοι λετε γιατι το τελαρο ξεσυντονιζετε οταν το σηκωνουμε δινω την εξης απαντση της λειτουργιας του μια φορα για να καλυψω ολες τις αποριες.στο 1.27 απο το βιντεο το τελαρο ειναι σχεδον πανω απο την κεραια.οταν το τελαρο ειναι εκτος απο την κεραια ή ακριβως πανω της δημιουργειται διαφορα δυναμικου με αποτελεσμα να ξεσυντονιζεται.γι αυτο σας λεω οτι αν δεν ξερεται τη λειτουργια του μην προτρεχετε

Βασιλης
16-05-2013, 15:58
Μπορειται να μου πειτε ποιος ειναι ο λογος που ποσταρετε σε ενα θεμα και να γινετε τετοια διαμαχη που στο φιναλε φιναλε ηταν απλως 3 βιντεακια ερασιτεχνικα τα οποια θεωρησα οτι επρεπε να δημοσιοποιησω?????
Ακουστε να σας πω αλανια
Εσεις παραγετε
Εσεις διαφημηζεστε
Σας μαλωσε κανεις?????
Τα μονοπολεια πεθανε
Αυτα προς το παρον

αγχωνεσαι πολυ και δεν νομιζω οτι υπαρχει και λογος μηστο.
αφου εσενα σου κανει τα γουστα σου τη αγχωνεσαι αστο κοσμο στον λιθαργο.
Αμα τωρα εχεις αποφασισει για πωλησεις μολις εισαι ετοιμος με τα τεστ σου παρουσια ανθρωπων του χωρου σε δοκιματηρια κλπ
να καταθεσουν τις αποψεις τους και βαζεις ταριφα και σε οποιον του αρεσει.
να πω οτι θες να κονομησεις απο αυτο δεν νομιζω οτι εχει τετοια στο μυαλο σου.
κανε εσυ τα γουστα σου και αστους αλλους φιλαρα καλο δεν θα δεις και τις λιρες να τις βγαζει μονο του.
αυτα φιλε απορω μα την παναγια ρε φιλαρα που καθεσε και ασχολησε αναγκη τους εχεις.

dimitrisps
16-05-2013, 16:07
αγχωνεσαι πολυ και δεν νομιζω οτι υπαρχει και λογος μηστο.
αφου εσενα σου κανει τα γουστα σου τη αγχωνεσαι αστο κοσμο στον λιθαργο.
Αμα τωρα εχεις αποφασισει για πωλησεις μολις εισαι ετοιμος με τα τεστ σου παρουσια ανθρωπων του χωρου σε δοκιματηρια κλπ
να καταθεσουν τις αποψεις τους και βαζεις ταριφα και σε οποιον του αρεσει.
να πω οτι θες να κονομησεις απο αυτο δεν νομιζω οτι εχει τετοια στο μυαλο σου.
κανε εσυ τα γουστα σου και αστους αλλους φιλαρα καλο δεν θα δεις και τις λιρες να τις βγαζει μονο του.
αυτα φιλε απορω μα την παναγια ρε φιλαρα που καθεσε και ασχολησε αναγκη τους εχεις.

Βασιλακη το μονο αγχος που εχω ειναι ποτε θα περασει ο καιρος να σταματησω απο την μαμημενη την δουλεια να πιουμε κανα κρασακι
Δεν παν να λε οτι θελουν στα παπαρια μου αφου παλι παρεα θα ειμαστε

μερακλης
16-05-2013, 16:09
επειδη μπκε και ο καραγιαννης στο θεμα να με διορθωσει και ολοι λετε γιατι το τελαρο ξεσυντονιζετε οταν το σηκωνουμε δινω την εξης απαντση της λειτουργιας του μια φορα για να καλυψω ολες τις αποριες.στο 1.27 απο το βιντεο το τελαρο ειναι σχεδον πανω απο την κεραια.οταν το τελαρο ειναι εκτος απο την κεραια ή ακριβως πανω της δημιουργειται διαφορα δυναμικου με αποτελεσμα να ξεσυντονιζεται.γι αυτο σας λεω οτι αν δεν ξερεται τη λειτουργια του μην προτρεχετε

???????????????:36_1_30:

karagiannis
16-05-2013, 16:19

εγω δεν μιλησα για το λορενζ για παλμικα μιλησα:36_17_1: οταν χαμιλον προς το εδαφος γκρινιασουν οχι ομος οταν το σικονης πανο,,,,,,

PERSEAS
16-05-2013, 16:21
μερακλη αφου ειναι ευκολο να γινει αυτο το συστημα κ να εχουμε το απολυτο βαθος...Απορια γιατι τοσο καιρο που ολοι λεμε ως 1.50 μετρο βαθος υπαρχουν παλμηκα κ οτι δεν πανε πιο κατω.γιατι δεν μας το λεγατε οτι γινεται αυτο να παμε τετια βαθη κ γιατη δεν φταχνατε τετεια παλμικα να τα αγορασουμε κ να λυσουμε το προβλημα με το βαθος....πεσμας υπαρχουν ΚΑΤΑ με αυτο το συστημα και πια ειναι??? οχι για το απλομα καλοδιου μειλαω για τεχνηκα θεματα να καταλαβουμε κ μεις τη πεζει!!

Και τα Λορενζ φιλε εχουν και πηνια μεγαλα και το 12μετρο η εταιρια του δινει πολυ μεγαλο βαθος και οντως εχει γιατι το δοκιμασα προσωπικα και το εχω. Αλλα φανταζεσαι ποσο βολευει ενα 3Χ3; Σε μερος με πουρναρια μεχρι τη μεση το βαλαμε γιατι δε χρειαζεται να το κρατας χαμηλα σε χωραφι σπαρμενο καναμε δουλεια χωρις να κανουμε και ζημια.Οπου ομως εχει βραχια και δεντρα δεν κανει.
Αυτος ειναι και ο λογος που οι εταιριες πουλανε 2Χ2, 2Χ3, 1.5Χ1.5 3Χ3 κ.τ.λ..
Ετσι και εδω με αυτα που λετε.Πολυ καλο στο βαθος αλλα μεχρι εκει.Καλα ητανε να λεγατε και δυο λογια τι κανει μονο του με το 1Χ1 γιατι οταν ενας τα χωσει νομιζω οτι θα ηθελε να εχει και καποιες μεσες αποδοσεις με το μικρο πηνιο ειδαλως θα ειναι καλο μονο για ενοικιαση και οχι για πωλησεις.
Βλεπω ομως και κατι το οποιο με εκπλησει και ομολογω τελικα οτι επεσα πολυ εξω στο ολο σκεπτικο μου.
Και θα εξηγησω το γιατι.
Στα τεστ που κανατε στο παρελθον νομιζα μεχρι τωρα οτι το ενδιαφερον ητανε στο να συγκρινετε το ενα μηχανημα με το αλλο και οχι να πιασετε το στοχο.
Νομιζα λοιπον οτι αν το μονο θεμα ητανε να χτυπηθει το δοκιμαστηριο τοτε χωρις να χρειαζεται πολυ μυαλο θα βαζατε ενα μεγαλο πηνιο και θα τον ξεσκιζατε.
???????

dimitrisps
16-05-2013, 16:33
Και τα Λορενζ φιλε εχουν και πηνια μεγαλα και το 12μετρο η εταιρια του δινει πολυ μεγαλο βαθος και οντως εχει γιατι το δοκιμασα προσωπικα και το εχω αλλα φανταζεσαι ποσο βολευει ενα 3Χ3;
Σε μερος με πουρναρια μεχρι τη μεση το βαλαμε γιατι δε χρειαζεται να το κρατας χαμηλα σε χωραφι σπαρμενο καναμε δουλεια χωρις να κανουμε και ζημια.Οπου ομως εχει βραχια και δεντρα δεν κανει.
Ετσι και εδω με αυτα που λετε.Πολυ καλο στο βαθος αλλα μεχρι εκει.Καλα ητανε να λεγατε και δυο λογια τι κανει μονο του με το 1Χ1. Πιστευω οτι τα πραγματα ειναι αναλογα.

Oταν γινουν και αμα γινουν οι δοκιμες εισαι και εσυ καλεσμενος με τους επισημους

PERSEAS
16-05-2013, 16:43
Oταν γινουν και αμα γινουν οι δοκιμες εισαι και εσυ καλεσμενος με τους επισημους

Ειπα και καπου παραπανω οτι σε(σας) τιμαει πολυ που καλεις τους παντες και εμενα φυσικα αλλα προσωπικα δε μου λεει κατι αυτη τη στιγμη γιατι ειμαι της γνωμης του να κατεχεις εξειδικευμενα εργαλεια για την καθε περιπτωση.Ειμαι σιγουρος πως αυτο που φαινεται στα βιντεο αυτο και συμβαινει.
Ελατε καμια φορα προς τα πανω και να σας παω εγω σε μια περιπτωση που χρειαζεται παλμικο με βαθος για να τη χτυπησουμε και γιατι οχι και να τα μοιραστουμε.

dimitrisps
16-05-2013, 16:51
Γιατι με καλεσες???????
Οταν με καλεσεις και εχω την ευχερια πολυ ευχαριστως
Κατσε ομως πρωτα να το δεις και αν σου αρεσει μετα τα λεμε

PERSEAS
16-05-2013, 16:58
Γιατι με καλεσες???????
Οταν με καλεσεις και εχω την ευχερια πολυ ευχαριστως
Κατσε ομως πρωτα να το δεις και αν σου αρεσει μετα τα λεμε

Μα αυτο κανω σε προσκαλω οποτε θελεις και σε βγαζει ο δρομος, προσωπικα δεν εχω προβλημα.

dimitrisps
16-05-2013, 18:45
Ελα να το δεις πρωτα στου Λεων και να τα πουμε απο κοντα και μετα ολα ερχονται

PERSEAS
16-05-2013, 19:02
Ελα να το δεις πρωτα στου Λεων και να τα πουμε απο κοντα και μετα ολα ερχονται

Δε σου λεω σιγουρα γιατι εχουμε απλωμενο τραχανα Περτουλι μερια

dimitrisps
16-05-2013, 19:05
Θα ερθω και στον Σακη
Τα εχουμε πει

Geo
16-05-2013, 19:58

Για το εαν θα μαθω στα επομενα 40χρονια ειναι αλλη υποθεση κυριε Καθηγητα των παλμικων.
Οσο για τα δικα μου μηχανηματα δεν χαριζονται και δεν θα τα δεις ουτε στην επομενη ζωη.
Ποιος μιλησε για αγορα μηχανηματος??? δεν ειδα ο Μητσος να εγραψε κατι τετοιο, ισως εσυ ξανα να ξερεις κατι περισσοτερο.
:36_2_33:

Geo
16-05-2013, 20:01

Μαθε πρωτα να διαβαζεις και μετα απαντας. Εγραψα στο 17...24 και οχι στο 1,27 που βολευεει εσενα. Σαν πολυ ειδικος για απαντησε τι γινεται στο 17...24 δευτερολεπτο?????
Οσο για την διαφορα δυναμικου μαλλον διαβασες λαθος κεφαλαιο και λαθος βιβλιο :36_2_33::36_2_33:

Geo
16-05-2013, 20:03
???????????????:36_1_30:

Ανδρεα υπομονη, επιτελους θα μαθουμε οτι δεν καταφεραμε να μαθουμε τοσα χρονια.:36_1_19::36_1_19:

Geo
16-05-2013, 20:04

Ναι στο αλλο οπου σκουζει το λες στοχο:36_1_19::36_1_19:

dimitrisps
16-05-2013, 20:12
Μαθε πρωτα να διαβαζεις και μετα απαντας. Εγραψα στο 17...24 και οχι στο 1,27 που βολευεει εσενα. Σαν πολυ ειδικος για απαντησε τι γινεται στο 17...24 δευτερολεπτο?????
Οσο για την διαφορα δυναμικου μαλλον διαβασες λαθος κεφαλαιο και λαθος βιβλιο :36_2_33::36_2_33:

Γιωργη το θεμα αφορα εμενα
Ο Νικος ηταν μπροστα και τον ειδες μαζι με τον αδελφο του
Αυτο δεν σημαινει οτι επρεπε να δημιουργηθει αντιπαραθεση μεταξυ μας
Ας περιμενουμε λιγο ακομη και θα εχουμε την ευκαιρια να επικροτησουμε ολοι μαζι η οχι μια προσπαθεια που εγινε απο ενα φιλο
Θα ειμασται αρκετοι
Το ψητο και το κρασι δικο μου
Οι κριτικες και τα συμπερασματα δικας σας

Geo
16-05-2013, 20:13
Ακουστε να σας πω αλανια
Εσεις παραγετε
Εσεις διαφημηζεστε
Σας μαλωσε κανεις?????
Τα μονοπολεια πεθανανε
Αυτα προς το παρον τα υπολοιπα στο τερεν
Εισται επισημοι καλεσμενοι

Πιστευω πως αστειευεσαι.
Ολοι μας εχουμε τοσα χρονια στο κουρμπετι.... και ξερουμε και εμεις να κρινουμε.
Το οτι δεν μας αρεσει κατι δεν σημαινει οτι ειναι εκ των προτερων αποριψη.
Το γιατι ποσταρουμε ειναι γιατι ανοιχτηκε ενα θεμα κοινο προς ολλους, αλλιως ας το ειχανε κλειδωμενο. Ομως εσυ οταν ποσταρεις σε ενα σωρο θεματα γιατι το κανεις????
Δεν παραγω ουτε πουλαω ουτε διαφημιζω.... μαλλον με μπερδεψες με αλλον.
Επισης μιας και δεν πουλαω τιποτα δεν ανηκω σε κανενα κλαμπ και δεν εχω κανενα μονοπωλειο.
Οσο για το επισημο καλεσμα.... αστο το ξαναεκανες.....

Αααα και κατι αλλο. Σεβαστηκα καποια πραγματα και δεν ξαναγραψα, ομως το να με προκαλουνε δεν το ανεχομαι.

Geo
16-05-2013, 20:14
Γιωργη το θεμα αφορα εμενα
Ο Νικος ηταν μπροστα και τον ειδες μαζι με τον αδελφο του
Αυτο δεν σημαινει οτι επρεπε να δημιουργηθει αντιπαραθεση μεταξυ μας
Ας περιμενουμε λιγο ακομη και θα εχουμε την ευκαιρια να επικροτησουμε ολοι μαζι η οχι μια προσπαθεια που εγινε απο ενα φιλο
Θα ειμασται αρκετοι
Το ψητο και το κρασι δικο μου
Οι κριτικες και τα συμπερασματα δικας σας

Το κοβω εδω αρκει......

d_mauros
16-05-2013, 20:20
και στο 17 και στο 24 ειναι διπλα στο καλώδιο αποστολής και αλλάζει ύψος το τελάρο φιλε μου. Μην προτρέχεις και κατακρίνεις. Παρουσιάστικε μια κατα την ταπεινή μου γνώμη μια πολύ ωραία προσπαθεια με ενα αρκετά σταθερό μηχάνημα με πολύ μεγαλο βάθος, πολύ καλή απόριψη αντικιμένων που δεν θέλουμε να χτιπαει το μηχάνημα και ο δημήτρης ήθελε να δείξει στο φόρουμ αυτή τη δουλεία. Θα ερθούν και άλλες βελτιώσεις όπως και ο ίδιος σασ είπε και άλλα βιντεο που θα μας λύσουν ολες τις απορίες.

μερακλης
16-05-2013, 20:24
Ανδρεα υπομονη, επιτελους θα μαθουμε οτι δεν καταφεραμε να μαθουμε τοσα χρονια.:36_1_19::36_1_19:

Γιωργο :15_8_212: παρακολουθω με αγωνια ..........που θα παει,θα μαθω να φτιαχνω μηχανηματα:36_1_14:

dimitrisps
16-05-2013, 20:43
Γιωργο :15_8_212: παρακολουθω με αγωνια ..........που θα παει,θα μαθω να φτιαχνω μηχανηματα:36_1_14:

Αντρεα φτανουν οι ειρωνειες
Γιατι σας πειραξε τοσο πολυ μια κατασκευη δεν μπορω ακομα να το καταλαβω
Αν δεν ειναι καλη εγω πρωτος και το ξερεις καλα θα βγω να το πω
Εσας σας θελω απλα να επικροτησετε με την πειρα σας αν???????????? ειναι καλη!!!!!!! για το κρασι και για την παρεα!!!!!!!!!
Εχετε λιγακι υπομονη γιατι την δικαιουμαι και το ξερεις

dimitris1967
16-05-2013, 21:35
παρακολουθω το θεμα και δεν μπορω να καταλαβω ολοι εσεις τα μεγαλα μαστορια που ειναι ημαματες κατασκαιβες σας ,βγηκε ο τυρεμπορας να παρουσιασει ενα μηχανημα και ορμηξατε να τον φατε

dimitrisps
16-05-2013, 21:48
Ας μην το συνεχισουμε το θεμα Μητσαρα
Ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει
Οταν ομως δεν εχει δει οσο και να λεει υπαρχει θεμα οπως λες
Ας κρατησουμε ομως το πρωτο εως δουμε το δευτερο
Τυρεμπορας

μερακλης
16-05-2013, 21:58
Αντρεα φτανουν οι ειρωνειες
Γιατι σας πειραξε τοσο πολυ μια κατασκευη δεν μπορω ακομα να το καταλαβω
Αν δεν ειναι καλη εγω πρωτος και το ξερεις καλα θα βγω να το πω
Εσας σας θελω απλα να επικροτησετε με την πειρα σας αν???????????? ειναι καλη!!!!!!! για το κρασι και για την παρεα!!!!!!!!!
Εχετε λιγακι υπομονη γιατι την δικαιουμαι και το ξερεις

Ναι Δημητρη,φτανουν οι ειρωνιες αλλα φτανουν και οι προσβολες!
Αρκετες ανεχτηκαμε....δεν μας πειραξε η κατασκευη αλλα αυτος που δηθεν την προωθησε μαζι σου!
Δεχτηκαμε προσβολες και μιλαμε ακομα και τωρα ομορφα......ενω θα επρεπε να βριζουμε και με το δικιο μας κιολας!
Καλη ειναι η κατασκευη και το εχουμε πει κοντα στις 14 φορες....αυτη η δουλεια θα γινετε?
Θα επαναλαμβανουμε τα ιδια....
Πρωσοπικα εχω προσβληθει και απο εσενα και ακομα και εκει τουμπεκιασα!
Ειναι η τελευταια φορα που ασχολουμε με το τι κανετε και προσπαθω να βοηθησω απο πισω.....δεν ασχολουμε αλλο,απλα δεν αξιζει!
Να ειστε καλα και να περνατε καλα και να κανετε οτι νομιζετε......γιατι αυτο που κανετε σε εμας τους ηλεκτρονικους ειναι ηληθιοτητα!
Ειναι σαν να σου λεω Δημητρη πως θα κανεις τα τυρια και ξερω καλυτερα απο εσενα τα τυρια......οσο ξερω απο τυρια τοσο ξερετε απο μηχανηματα!
Καλη νυχτα σας και συγγνωμη για την οποιοδηποτε ομορφη και καλοπροερετη συμβουλη μου.

dimitrisps
16-05-2013, 22:01
Ναι Δημητρη,φτανουν οι ειρωνιες αλλα φτανουν και οι προσβολες!
Αρκετες ανεχτηκαμε....δεν μας πειραξε η κατασκευη αλλα αυτος που δηθεν την προωθησε μαζι σου!
Δεχτηκαμε προσβολες και μιλαμε ακομα και τωρα ομορφα......ενω θα επρεπε να βριζουμε και με το δικιο μας κιολας!
Καλη ειναι η κατασκευη και το εχουμε πει κοντα στις 14 φορες....αυτη η δουλεια θα γινετε?
Θα επαναλαμβανουμε τα ιδια....
Πρωσοπικα εχω προσβληθει και απο εσενα και ακομα και εκει τουμπεκιασα!
Ειναι η τελευταια φορα που ασχολουμε με το τι κανετε και προσπαθω να βοηθησω απο πισω.....δεν ασχολουμε αλλο,απλα δεν αξιζει!
Να ειστε καλα και να περνατε καλα και να κανετε οτι νομιζετε......γιατι αυτο που κανετε σε εμας τους ηλεκτρονικους ειναι ηληθιοτητα!
Ειναι σαν να σου λεω Δημητρη πως θα κανεις τα τυρια και ξερω καλυτερα απο εσενα τα τυρια......οσο ξερω απο τυρια τοσο ξερετε απο μηχανηματα!
Καλη νυχτα σας και συγγνωμη για την οποιοδηποτε ομορφη και καλοπροερετη συμβουλη μου.

Καλη νυχτα Αντρεα και σορυ για τις προσβολες που λες

yogi13
16-05-2013, 22:40
χωρισαμε το καλοδιο σε ιδια αποσταση απο το σημειο του στοχου.στην αρχη του βιντεο βλεπεις οτι ξεκιναει και 2 μετρα μπροστα απο το καλοδιο.μετα απο 2 μετρα αχιζει και πιανει το στοχο αρα παμε στα 4 μετρα και οπως ειπα οσο βαθια ειναι το αντικειμενο τοσο μακρια το πιανει το μηχανημα.αρα 4 μετρα συν 4 μετρα παμε στα 8 μετρα και 4 που κραταει απο την αλλη πλευρα συν 1μετρο που ειναι το τελαρο παμε στα 13μετρα.Μπορεις να καταλαβεις τωρα οτι και σε αυτο το σημειο του βιντεο παλι η ακρη του τελαρου σχεδον εφαπτεται με το καλοδιο η να το κανω πιο αναλυτικα?Οσο για τα μηχανηματα σου κρατησετα για σενα.Το foroum απο την πλευρα σου ειναι για να κρατας τις γνωσεις και να μην τις μοιραζεσαι με την υπολοιπη κοινοτητα.Προσεχαι μονο μην βγει παλι κανενα μηχανημα και μας πεις μετα οτι το ηξερες και το παιξεις παλι ειδικος οπως πχ. κανεις με τα αποστατικα.

Geo
17-05-2013, 06:54
χωρισαμε το καλοδιο σε ιδια αποσταση απο το σημειο του στοχου.στην αρχη του βιντεο βλεπεις οτι ξεκιναει και 2 μετρα μπροστα απο το καλοδιο.μετα απο 2 μετρα αχιζει και πιανει το στοχο αρα παμε στα 4 μετρα και οπως ειπα οσο βαθια ειναι το αντικειμενο τοσο μακρια το πιανει το μηχανημα.αρα 4 μετρα συν 4 μετρα παμε στα 8 μετρα και 4 που κραταει απο την αλλη πλευρα συν 1μετρο που ειναι το τελαρο παμε στα 13μετρα.Μπορεις να καταλαβεις τωρα οτι και σε αυτο το σημειο του βιντεο παλι η ακρη του τελαρου σχεδον εφαπτεται με το καλοδιο η να το κανω πιο αναλυτικα?Οσο για τα μηχανηματα σου κρατησετα για σενα.Το foroum απο την πλευρα σου ειναι για να κρατας τις γνωσεις και να μην τις μοιραζεσαι με την υπολοιπη κοινοτητα.Προσεχαι μονο μην βγει παλι κανενα μηχανημα και μας πεις μετα οτι το ηξερες και το παιξεις παλι ειδικος οπως πχ. κανεις με τα αποστατικα.

Δεν σου ειπα να κανεις επιδειξη μετρηματος 4+4+4=.... αλλα να απαντησεις γιατι εκει που ειναι ηρεμο οταν το σηκωνεις σκουζει...... και θελει reset.
Τα φορουμ ειναι για ανταλλαγη αποψεων και οχι για να απαγορευεται να εκφρασεις γνωμη. Οσο για τις προσβολες σου εεε μονο αυτα εχεις για οπλο τη στιγμη που αδυνατεις να απαντησεις.
Μπορεις να γραψεις οτι θελεις, δεν θελω να ξαναγραψω εδω οχι για το πως θα αντικρουσω τις προσβολες σου αλλα επειδη εκτιμω τον Μητσο κατι που δεν δειχνεις να κανεις εσυ.

toyo
17-05-2013, 09:55

Θα σελεγα τη επιασε το minelab και το Lorenz........αλλα ...........Μαθε προτα πως δουλευει το καθε μιχανακι και μετα να λες εμενα για δοκιμες -μηχανηματα και ********.Σε προσκαλω ανοιχτα σε οποιο δοκιμαστηριο ή μαλων σε ανοιχτη αναζυτηση στο βουνο.Δυο ιδια παλμικα ή ενα δεν με νοιαζει.

Ακου πως θα γινει.

Εσυ περνας προτος κεντραρεις 10 στοχους .Και μετα περναω εγω.Στοιχημα οτι οι μισοι ( να μην πω το 90%)δεν θα ειναι στοχοι.

Αφου εισαι τελειος χειριστης και το κατεχεις το αθλημα......Αντε να δουμε ποιος σκαβει τσαμπα στα βουνα

toyo
17-05-2013, 10:07
Επειδη εισαι τοσο ξερολας και αλλα 40 χρονια να περασουνε παλι δεν θα μαθεις απο μηχανηματα.θα νομιζεις οτι ξερεις και θα μαθαινεις αυτα που νομιζεις εσυ σωστα..Που ξερεις εσυ τη λειτουργια του μηχανηματος και κρινεις οτι το σωστο ειναι οταν σηκωνεται να ηρεμει το μηχανημα?Ολα τα μηχανηματα οταν κανεις reset τα λειτουργεις στο υψος που κανεις τη ρυθμηση.η αλλαγη του υψους σημαινει ψευδη σηματα

χαχαχαχαχα........Για εξπλαιν τη ενοεις ''ψευδη σηματα'' και τιω''ψευδη σηματα'' ειναι αυτα που διμηουργει ο ΑΕΡΑΣ σουπερ μαστορα ?

Μηπος αντι για παλμικο ειναι ΙΟΝΤΙΚΟ ???????????????

Ο toyo ηξερε να ρυθμησει και το super scan με το καλοδιο

βςβαιος Καραγκιωζη και αυτη τη δοκιμη την καναμε με το μελος Κυριακο πριν παρα πολλα χρονια.

Δεν θυμαμαι παντος να εχει φερει κανενα μηχανημα σε συναντηση και να εχει πιασει κανενα στοχο πανω απο μετρο.

Η προσκλυση ειναι ανιχτη.Μαθε προτα να δουλευεις αυτα που αγοραζεις και μετα κανε κριτικη στους αλλους

yogi13
17-05-2013, 14:18
χαχαχαχαχα........Για εξπλαιν τη ενοεις ''ψευδη σηματα'' και τιω''ψευδη σηματα'' ειναι αυτα που διμηουργει ο ΑΕΡΑΣ σουπερ μαστορα ?

Μηπος αντι για παλμικο ειναι ΙΟΝΤΙΚΟ ???????????????

βςβαιος Καραγκιωζη και αυτη τη δοκιμη την καναμε με το μελος Κυριακο πριν παρα πολλα χρονια.

Η προσκλυση ειναι ανιχτη.Μαθε προτα να δουλευεις αυτα που αγοραζεις και μετα κανε κριτικη στους αλλους
πες μου ποτε θες να παμε ειτε σε δοκιμαστηριο ειτε στο βουνο και παμε με μελη απο εδω και καταγραφη βιντεο.Κυριακη ειναι καλα?Αυτη εννοω.Σε οποιο δοκιμαστηριο θες.Οποιος χασει καλυπτει τα εξοδα του αλλου.ακαι οι δοκιμες να ειναι πανω απο 1,5 μετρο για να μην γινεις τζαμπα μαγκας με τις αντιγραφες σου.Για το 1 εως 1,5 μετρο καλος εισαι.τι λεω!αν πας 1,5 θα κανεις το σταυρο σου.Ορισε μερος και ωρα και τα λεμε

yogi13
17-05-2013, 14:21
και κατι τελευταιο.θα περασω να διξω εγω στοχους και θα περασεις μετα να επιβεβαιωσεις εσυ αν ειναι αληθεις?χαχαχαχαχα.συγκρινεις τον εαυτο σου με το Λορενζ.χαχαχχαχαχα.Πες οτι στους δεκα που θα πιασω μονο αυτους που ειναι μεχρι το μετρο θα πιασεις οπως και στη συναντηση που σε κοροιδευαν ολοι.χτυπουσε το λορενζ και το μινελαμπ και τα αλλα μουγκα και εσυ ελεγες οτι δεν ειναι καλος ο ηχος.μηπως και αυτα ηταν πετρωματα?

yogi13
17-05-2013, 14:25
Δεν σου ειπα να κανεις επιδειξη μετρηματος 4+4+4=.... αλλα να απαντησεις γιατι εκει που ειναι ηρεμο οταν το σηκωνεις σκουζει...... και θελει reset.
Τα φορουμ ειναι για ανταλλαγη αποψεων και οχι για να απαγορευεται να εκφρασεις γνωμη. Οσο για τις προσβολες σου εεε μονο αυτα εχεις για οπλο τη στιγμη που αδυνατεις να απαντησεις.
Μπορεις να γραψεις οτι θελεις, δεν θελω να ξαναγραψω εδω οχι για το πως θα αντικρουσω τις προσβολες σου αλλα επειδη εκτιμω τον Μητσο κατι που δεν δειχνεις να κανεις εσυ.
Σου εξηγω οτι και στο σημειο που λες το πηνιο ειναι πανω απο το καλοδιο της γεννητριας γι αυτο παραθετω με βηματα.οσο γι τις προσβολες ζητω συγνωμη αλλα βγαινω απο τα ρουχα μου οταν ειναι καποιος τοσο αρνητικος απο την αρχη χωρις να δει πρωτα.Ο μητσος ζητησε λιγη υπομονη μεχρι το επομενο τεστ που μπορει να ειναι παρον οποιος θελει και εσεις το κανατε ολοκληρο σιριαλ.

karagiannis
17-05-2013, 14:46
και κατι τελευταιο.θα περασω να διξω εγω στοχους και θα περασεις μετα να επιβεβαιωσεις εσυ αν ειναι αληθεις?χαχαχαχαχα.συγκρινεις τον εαυτο σου με το Λορενζ.χαχαχχαχαχα.Πες οτι στους δεκα που θα πιασω μονο αυτους που ειναι μεχρι το μετρο θα πιασεις οπως και στη συναντηση που σε κοροιδευαν ολοι.χτυπουσε το λορενζ και το μινελαμπ και τα αλλα μουγκα και εσυ ελεγες οτι δεν ειναι καλος ο ηχος.μηπως και αυτα ηταν πετρωματα?

φιλε αυτο το σηστημα δουλευει μονο σε μεγαλα αντικημενα, βαλε ενα πιατο 20χ20 στο 1,50μ να δεις το αποτελησμα, πιος ειναι μαγκας,,,,

yogi13
17-05-2013, 15:08
φιλε αυτο το σηστημα δουλευει μονο σε μεγαλα αντικημενα, βαλε ενα πιατο 20χ20 στο 1,50μ να δεις το αποτελησμα, πιος ειναι μαγκας,,,,
Καραγιαννη για ποιο συστημα μιλας?εγω αναφερομαι σε ανοιχτη προκληση για το λορενζ με το παλμικο του σπυρου.Το αλλο μηχανημα με το καλοδιο δεν ειναι δικο μου απλως ηρθαν στο δοκιμαστηριο μου και εκαναν τα τεστ.το αλλο το μηχανημα με τη γεννητρια αν το δει απο κοντα ο σπυρος απλα θα σταματησει να κατασκευαζει παλμικα.εσυ θα ανεβεις στην πυλη την κυριακη?

karagiannis
17-05-2013, 15:18
Καραγιαννη για ποιο συστημα μιλας?εγω αναφερομαι σε ανοιχτη προκληση για το λορενζ με το παλμικο του σπυρου.Το αλλο μηχανημα με το καλοδιο δεν ειναι δικο μου απλως ηρθαν στο δοκιμαστηριο μου και εκαναν τα τεστ.το αλλο το μηχανημα με τη γεννητρια αν το δει απο κοντα ο σπυρος απλα θα σταματησει να κατασκευαζει παλμικα.εσυ θα ανεβεις στην πυλη την κυριακη?

θα ανεβο πυλη την κυριακη, αμα θελης ελα να παρης ματι,,,,,,,,,,,

yogi13
17-05-2013, 15:22
θα ανεβο πυλη την κυριακη, αμα θελης ελα να παρης ματι,,,,,,,,,,,
σου εστειλα μηνυμα να μου στειλεις το τηλεφωνο για να συνενοηθουμε.Αφου ο Σπυρος με προκαλει θα ανεβω στην Πυλη και εγω και ας ερθει και αυτος.

toyo
17-05-2013, 20:36
πες μου ποτε θες να παμε ειτε σε δοκιμαστηριο ειτε στο βουνο και παμε με μελη απο εδω και καταγραφη βιντεο.Κυριακη ειναι καλα?Αυτη εννοω.Σε οποιο δοκιμαστηριο θες.Οποιος χασει καλυπτει τα εξοδα του αλλου.ακαι οι δοκιμες να ειναι πανω απο 1,5 μετρο για να μην γινεις τζαμπα μαγκας με τις αντιγραφες σου.Για το 1 εως 1,5 μετρο καλος εισαι.τι λεω!αν πας 1,5 θα κανεις το σταυρο σου.Ορισε μερος και ωρα και τα λεμε

Οχι οποτε σε βολευει επιδη πηρες φορα.Εισαι πολυ μικρος να οριζεις εσυ ποτε και που.Και επιδη εγινες τσαμπα μαγκας......Στην πανελληνια ετοιμασου να ξεφτιλιστεις.

toyo
17-05-2013, 20:41

Οτι και να δειξεις εσυ θα ξεφτελιστεις.Εμενα δεν με κοροιδευει κανενας,γιατι εχω μαθει μια ζωη να λεω αληθειες.Το ΄΄συγκρινεις τον εαυτο σου με το Λορενζ.χαχαχχαχαχα΄΄.....χαχαχαχχ δεν το καταλαβα.Το lorenz βλεπω το εχεις κορυφη.Σε πληροφωρο οτι ειναι απο τα μετρια παλμικα.Βεβαια εαν το εχεις πληρωσει....Τοτε τσιουζι ο ***** σου και κανεις τον Αλεκο.Εχω δωσει και δικα μου σε μελη που εχουνε και το lorenz και σε πληροφορω οτι παει πολυ ποια βαθεια και ειναι αρκετα ποιο υσηχο .

dimitrisps
17-05-2013, 20:42
Σπυρο ας μην συνεχιστει το θεμα
Σας ξερω και τους 2
Δεν αξιζει σε κανεναν σας
Τζαμπα παρεξηγηση

yogi13
17-05-2013, 23:30
Οτι και να δειξεις εσυ θα ξεφτελιστεις.Εμενα δεν με κοροιδευει κανενας,γιατι εχω μαθει μια ζωη να λεω αληθειες.Το ΄΄συγκρινεις τον εαυτο σου με το Λορενζ.χαχαχχαχαχα΄΄.....χαχαχαχχ δεν το καταλαβα.Το lorenz βλεπω το εχεις κορυφη.Σε πληροφωρο οτι ειναι απο τα μετρια παλμικα.Βεβαια εαν το εχεις πληρωσει....Τοτε τσιουζι ο ***** σου και κανεις τον Αλεκο.Εχω δωσει και δικα μου σε μελη που εχουνε και το lorenz και σε πληροφορω οτι παει πολυ ποια βαθεια και ειναι αρκετα ποιο υσηχο .
ειπα να μην το χοντρινω αλλα σε τρωει το τομαρι σου.Απο το δοκιμαστηριο εχουν περασει μερικα ατομα τα οποια εχουν φερει μηχανημα δικο σου.σε δοκιμη στον αερα πανω απο 1,5 μετρα παπαλα.για το εδαφος δεν το συζητω γιατι με πιανουν τα γελια.αρχιζω με το πρωτο ατομο το οποιο ειναι ενας στρατιωτικος απο τη λειβαδια ο οποιος εφερε ενα δικο σου μηχανημα και στο τελος σε εβριζε.επειδη σε ειχα γνωρισει στη συναντηση και μου φανηκες καλο παιδι του ειπα οτι το πιθανοτερο ειναι να αναγνωριζες το λαθος σου και να καλυπτες τη ζημια του και να του επεστρεφες τα λεφτα ή εστω αν ηξερες να αντιγραψεις καλα γιατι μονο αυτο κανεις δεν να υπηρχε προβλημα.βασικα τον καθησυχασα.το τι εκανες εσυ δεν το γνωριζω ακομη αλλα μπορει να το μαθω.καθε φορα που με προκαλεις θα σου περιγραφω και ενα νεο ατομο το οποιο του εχεις φτιαξει τελαρο για να σου δειξω οτι δεν κατεχεις το θεμα.οσο για την προσκληση εγω δεν σου ειπα να ερθεις σε δικο μου μερος για να σε αποφυγω αλλα επελεξα λογο του καραγιαννη να ερθω πανω αφου με προσκαλεσες και να γινει μια μικρη συναντηση για να βγαλουμε και τα συμπερασματα μας.αν το δικο σου ειναι καλυτερο θα το παραδεχτω σε ολο το foroum.επειδη μου ειπες οτι επιλεγω εγω τη μερα το αφηνω πανω σου.Αν δεν μπορεις κυριακη ερχομαι αυριο.στειλε μηνυμα μεχρι αυριο το μεσημερι και σε 2,5 ωρες θα ειμαι πανω.αν δεν μπορεις ουτε αυριο ερχομαι δευτερα ή τριτη ή τεταρτη.εσυ με προκαλεσες και αρα θελω να πιστευω οτι οταν καποιος προκαλει τουλαχιστον ειναι ετοιμος για την προκληση.τωρα αν λογο δουλειων εισαι τοσο πιεσμενος το κανουμε στην πανελληνια συναντηση.οσο για ποιος θα ξεφτιληστει αυτο το ξερουν ολοι πιστευω στο φορουμ.ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΒΛΑΚΑΣ.ΤΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΕΙΣΑΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΒΛΑΚΑΣ.οσο για το βαθος μπορεις να συγκριθεις με το λορενζ μονο στον αερα και αυτο μονο αν το δικο σου μηχανημα το βαλεις πανω στα βαρελια και το λορενζ 25 ποντους πιο κατω οπως εκανες στο τεστ με το δελτα και το λορενζ και ξεφτιλιστικες σε ολους λες και εμεις ειμασταν ολοι χαζοι και εσυ ο εξυπνος.τελος παντον πολυ ασχοληθηκα μαζι σου.τελος οποτε θες ανακοινωσαι ποτε θες να γινει η προκληση που εσυ αρχησες και εγω ειμαι μεσα και ας ειναι και αυριο το τονιζω αυτο.καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου

toyo
17-05-2013, 23:57
ειπα να μην το χοντρινω αλλα σε τρωει το τομαρι σου.Απο το δοκιμαστηριο εχουν περασει μερικα ατομα τα οποια εχουν φερει μηχανημα δικο σου.σε δοκιμη στον αερα πανω απο 1,5 μετρα παπαλα.για το εδαφος δεν το συζητω γιατι με πιανουν τα γελια.

Αρχισε να ονοματηζεις

αρχιζω με το πρωτο ατομο το οποιο ειναι ενας στρατιωτικος απο τη λειβαδια ο οποιος εφερε ενα δικο σου μηχανημα και στο τελος σε εβριζε.

Το συγκεκριμενο ειχε θεμα με το καλοδιο του τελαρου.Αυτα συμβαινουν

αν ηξερες να αντιγραψεις καλα γιατι μονο αυτο κανεις δεν να υπηρχε προβλημα

Αντεγραφα οπως ολοι.....Οχι πλεον.Το τελευταιο ειναι ολο δικο μου

καθε φορα που με προκαλεις θα σου περιγραφω και ενα νεο ατομο το οποιο του εχεις φτιαξει τελαρο για να σου δειξω οτι δεν κατεχεις το θεμα

Ειμαι συγουρος οτι εχεις μεσανυχτα.Το αν εγω κατεχο το εχω αποδηξει εδω και πολα χρονια και σε πολους απο εδω μεσα.
Εσενα σε ξερει κανεις ?

οσο για την προσκληση εγω δεν σου ειπα να ερθεις σε δικο μου μερος για να σε αποφυγω αλλα επελεξα λογο του καραγιαννη να ερθω πανω αφου με προσκαλεσες και να γινει μια μικρη συναντηση για να βγαλουμε και τα συμπερασματα μας.αν το δικο σου ειναι καλυτερο θα το παραδεχτω σε ολο το foroum.επειδη μου ειπες οτι επιλεγω εγω τη μερα το αφηνω πανω σου.Αν δεν μπορεις κυριακη ερχομαι αυριο.στειλε μηνυμα μεχρι αυριο το μεσημερι και σε 2,5 ωρες θα ειμαι πανω.αν δεν μπορεις ουτε αυριο ερχομαι δευτερα ή τριτη ή τεταρτη.εσυ με προκαλεσες και αρα θελω να πιστευω οτι οταν καποιος προκαλει τουλαχιστον ειναι ετοιμος για την προκληση.τωρα αν λογο δουλειων εισαι τοσο πιεσμενος το κανουμε στην πανελληνια συναντηση.

Θα σε περιμενω στην πανελληνια..Πανηβλαξ

οσο για ποιος θα ξεφτιληστει αυτο το ξερουν ολοι πιστευω στο φορουμ.

Αυτο λεω και εγω.

ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΒΛΑΚΑΣ.ΤΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΕΙΣΑΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΒΛΑΚΑΣ

Ακριβος ΒΛΑΚΑ.Αυτο ειναι για σενα

οσο για το βαθος μπορεις να συγκριθεις με το λορενζ μονο στον αερα και αυτο μονο αν το δικο σου μηχανημα το βαλεις πανω στα βαρελια και το λορενζ 25 ποντους πιο κατω οπως εκανες στο τεστ με το δελτα και το λορενζ και ξεφτιλιστικες σε ολους λες και εμεις ειμασταν ολοι χαζοι και εσυ ο εξυπνος.

Ποιο τεστ βρε ηλιθιε ? Ειμουνα ο μονος που δεν εφερα τιποτα στην συναντηση χαχαχαχαχαχαχ.......Ειδες ποσο βλακας εισαι ?

τελος παντον πολυ ασχοληθηκα μαζι σου.τελος οποτε θες ανακοινωσαι ποτε θες να γινει η προκληση που εσυ αρχησες και εγω ειμαι μεσα και ας ειναι και αυριο το τονιζω αυτο.καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου

Συνεχιζεις να ΤΟΝΙΖΕΙΣ το ποσο ηληθιος εισαι

metal
18-05-2013, 00:01
μου αρεσει που βριζεστε κ λετε συνεχως δεν ξανα ασχολουμε και παλι τα ιδια!!!το καλο ειναι οτι αφου κανετε σαν μικρα παιδια μην πω κατι χηροτερο στο τελος λετε και καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου....ΣΟΡΥ ΑΛΛΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΡΥΧΗ ΣΗΝΕΡΘΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΜ ΜΕ ΤΗΣ ΝΤΟΜΑΤΕΣ...Χ Α Λ Α Ρ Ο Σ Τ Ε!και οσο για ενα παλμικο που πηρα απο τον σπυρο για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο...

yogi13
18-05-2013, 00:16
ειδες απο οτι παραδεχτεικες οτι αυτο ητα ν προβλημα με το καλοδιο.εγω δεν ηξερα οτι ειχες φτιαξει σε αυτον μηχανημα.τωρα οτι ειχε προβλημα το λες εσυ γιατι εγω ξερω τρεια ατομα που ειχαν ακριβως το ιδιο προβλημα.γι αυτο σου λεω σταματα να παιδευεις κοσμο.εισαι ασχετος.το αν με ξερουν σε πληροφορω οτι το ευρος της δρασης μου φτανει μονο σε μερικους φιλους οι οποιοι ειναι αρκετοι απο το φορουν και δεν θελω ποιο περα.αν ρωτησεις θα μαθεις για το ενεργητικο μου και οχι να λεω οτι πιανω πορπες και στο τελος να ειναι σιδερο στους 20 ποντους και να το θεωρο επιτυχια.αντιθετα με εσενα που εχεις γινει παννεληνια ρεζιλι.ανεβαζεις και βιντεο με λορενζ και δελτα χαχαχαχαχα.Η προκληση που εκανες που πηγε ρε κοτουλα?πηγε για τη συναντηση?Μπορεις να με κοντραρεις μονο αν παρεις ενα διαφορετικο κουτι και βαλεις μεσα το εσωτερικο του λορενζ.Α και απο οτι βλεπω το τελευταιο μηχανημα που εφτιαξες το εξωτερικο του μοιαζει με του λορενζ οποτε ερχεσαι σιγα σιγα στο σωστο δρομο.Στις συναντησεις δεν τολμας να φερεις δικο σου μηχανημα γιατι οπως σου εχω πει δεν πας πανω απο μετρο.σου ειπα οτι το λορενζ βρηκε ολους τους στοχους με το τελαρο και το μινελαμπ μεχρι το 1,5 μετρο με το δισκο και τα αλλα τιποτα οπως και αυτοι που εχουν ερθει με δικο σου μηχανημα δεν εχουν πιασει τιποτα.εισαι ενας ανθρωπος που ζει στο δικο του κοσμο.τι θελω εγω και στο χαλαω.μαλον θα ειμαι ηλιθιος οπως με αποκαλεις

Λεων
18-05-2013, 00:28
Ειρηνη ημην...!!!

toyo
18-05-2013, 00:31
ειδες απο οτι παραδεχτεικες οτι αυτο ητα ν προβλημα με το καλοδιο.

Αυτα συμβαινουν.Εγω Βλαξ δεν λεω ψεματα

εγω ξερω τρεια ατομα που ειχαν ακριβως το ιδιο προβλημα.γι αυτο σου λεω σταματα να παιδευεις κοσμο.εισαι ασχετος.

Αρχισε να ονοματηζεις βρε βλακα μην κανεις σαν πουτανιτσα....Εδω ειμαι σ΄ακουω.

το αν με ξερουν σε πληροφορω οτι το ευρος της δρασης μου φτανει μονο σε μερικους φιλους οι οποιοι ειναι αρκετοι απο το φορουν και δεν θελω ποιο περα.αν ρωτησεις θα μαθεις για το ενεργητικο μου και οχι να λεω οτι πιανω πορπες και στο τελος να ειναι σιδερο στους 20 ποντους και να το θεωρο επιτυχια.αντιθετα με εσενα που εχεις γινει παννεληνια ρεζιλι.ανεβαζεις και βιντεο με λορενζ και δελτα χαχαχαχαχα.

Πες στα να ξεσπασεις.......Εσυ χαλιεσε και γινεσε ρεζιλι

Η προκληση που εκανες που πηγε ρε κοτουλα?πηγε για τη συναντηση?Μπορεις να με κοντραρεις μονο αν παρεις ενα διαφορετικο κουτι και βαλεις μεσα το εσωτερικο του λορενζ.

Σοβαρο μηχανημα εχεις ΚΟΚΟΡΑΚΟ ΜΟΥ......ΓΡΑΨΕ ΠΟΣΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΠΑΡΑΣΗΜΟ

Α και απο οτι βλεπω το τελευταιο μηχανημα που εφτιαξες το εξωτερικο του μοιαζει με του λορενζ

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ..........ΕΚΕΙΝΟ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ CLONO ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

Στις συναντησεις δεν τολμας να φερεις δικο σου μηχανημα γιατι οπως σου εχω πει δεν πας πανω απο μετρο

Τα μηχανηματα που εχουνε περασει-βελτιωθει-και κατασκευαστη απο τα χερακια μου ολα αυτα τα χρονια ειναι περισσοτερα απο τα μπικικινια που εδωσες θυμα για το υπερμηχανημα σου

σου ειπα οτι το λορενζ βρηκε ολους τους στοχους και το μινελαμπ μεχρι το 1,5 μετρο και τα αλλα τιποτα οπως και αυτοι που εχουν ερθει με δικο σου μηχανημα δεν εχουν πιασει τιποτα.

Το τι ποιασανε το lorenz και το minelab αστο να το κρινουν αυτοι που το ειδαν και ξερουν απο μηχανακια.Αν νομιζεις οτι αυτο που κανατε σε εκεινο το δοκιμαστηριο θα το κανετε και στο βουνο,και μαλιστα χωρις να ξερεις που ειναι ο στοχος,εισαι πολυ γελασμενος......και ειμαι συγουρος οτι εχεις γεμισει τα βουνα τρυπες.

εισαι ενας ανθρωπος που ζει στο δικο του κοσμο.τι θελω εγω και στο χαλαω.μαλον θα ειμαι ηλιθιος οπως με αποκαλεις

Ζω στην πραγματικοτητα,και συγουρα εισαι ηλιθιος.

metal
18-05-2013, 00:32
:36_1_32::36_1_32:
Ειρηνη ημην...!!!

toyo
18-05-2013, 00:36
Ειρηνη ημην...!!!

Αστον Λεω να γραφει οτι θελει εγω εδω ειμαι και θα του απανταω .............

Αληθεια ποιος ειναι αυτος ο yogi13 .Ανεβαστε μια φωτο να τον εχω να μου φτιαχνει τη μερα

yogi13
18-05-2013, 00:41
Αυτα συμβαινουν.Εγω Βλαξ δεν λεω ψεματα

Αρχισε να ονοματηζεις βρε βλακα μην κανεις σαν πουτανιτσα....Εδω ειμαι σ΄ακουω.

Πες στα να ξεσπασεις.......Εσυ χαλιεσε και γινεσε ρεζιλι

Σοβαρο μηχανημα εχεις ΚΟΚΟΡΑΚΟ ΜΟΥ......ΓΡΑΨΕ ΠΟΣΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΠΑΡΑΣΗΜΟ

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ..........ΕΚΕΙΝΟ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ CLONO ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

Τα μηχανηματα που εχουνε περασει-βελτιωθει-και κατασκευαστη απο τα χερακια μου ολα αυτα τα χρονια ειναι περισσοτερα απο τα μπικικινια που εδωσες θυμα για το υπερμηχανημα σου

Το τι ποιασανε το lorenz και το minelab αστο να το κρινουν αυτοι που το ειδαν και ξερουν απο μηχανακια.Αν νομιζεις οτι αυτο που κανατε σε εκεινο το δοκιμαστηριο θα το κανετε και στο βουνο,και μαλιστα χωρις να ξερεις που ειναι ο στοχος,εισαι πολυ γελασμενος......και ειμαι συγουρος οτι εχεις γεμισει τα βουνα τρυπες.

Ζω στην πραγματικοτητα,και συγουρα εισαι ηλιθιος.
Αφου εχει κλωνο μεσα θα σε λεω ντολη
τα λεφτα που εδωσα τα εχω βγαλει αρκετες φορες πιο πανω
αυτο που εστω εμεις καναμε στους ιδιους στοχους οι αλλοι δεν ακουμπουσαν
θα στειλω σε ολους πμ και αν θελουν να τους ονοματησω θα το κανω για να δεις ποσο ασχετος εισαι
και η προκληση που σου λεω για τελευταια φορα κανεις την παπια.
τελος οταν συναντηθουμε απο κοντα θελω να με αποκαλεσεις οπως ακριβως γραφεις απο την ασφαλεια του υπολογιστη σου για πολοστη φορα

toyo
18-05-2013, 00:47
Αφου εχει κλωνο μεσα θα σε λεω ντολη

Εχεις κληση προς το θυλικο βλεπω......Καλα το καταλαβα

τα λεφτα που εδωσα τα εχω βγαλει αρκετες φορες πιο πανω
αυτο που εστω εμεις καναμε στους ιδιους στοχους οι αλλοι δεν ακουμπουσαν

χαχαχαχαχαχα...........Κανε καμια δωρεα βρε σε καμια απορη οικογενεια.Ειμαστε δε δυσκολους καιρους

θα στειλω σε ολους πμ και αν θελουν να τους ονοματησω θα το κανω για να δεις ποσο ασχετος εισαι

Θα το κανεις τωρα να ξερω να φτιαξω ενα φραπεδακι..

και η προκληση που σου λεω για τελευταια φορα κανεις την παπια.

Ααααααα.....ΟΧΙ ΠΑΠΙΑ.Εσυ εισαι του θυλικου,μην μου το χαλας τορα που βρηκαμε μια ακρη

τελος οταν συναντηθουμε απο κοντα θελω να με αποκαλεσεις οπως ακριβως γραφεις απο την ασφαλεια του υπολογιστη σου για πολοστη φορα

Πως θες για πες ?????????????

metal
18-05-2013, 00:57
το αφεντηκο οταν σηκωθει το πρωι θα του σηκωθουν η τρηχες με αυτα που θα δει...βλεπω να πηγενετε για μπανακι και δεν θα εχει αδικο ετσι που εχετε εξεληξει το θεμα .:36_7_23:

yogi13
18-05-2013, 01:01
Εχεις κληση προς το θυλικο βλεπω......Καλα το καταλαβα

χαχαχαχαχαχα...........Κανε καμια δωρεα βρε σε καμια απορη οικογενεια.Ειμαστε δε δυσκολους καιρους

Θα το κανεις τωρα να ξερω να φτιαξω ενα φραπεδακι..

Ααααααα.....ΟΧΙ ΠΑΠΙΑ.Εσυ εισαι του θυλικου,μην μου το χαλας τορα που βρηκαμε μια ακρη

Πως θες για πες ?????????????
οτι να ναι.καληνυχτα ντολη και βλεπαι κανενα ονειρο με ευρεση αντικειμενου σε μεγαλο βαθος.χαχαχαχαχα

toyo
18-05-2013, 01:03
Δεν πειραζει.....Ο Παρης με ξερει....Ας με στηλει ή μαλον θα προτημουσα διαγραφη καλητερα.......Δικοιο θα εχει.Τουλαχιστον εγω θα κανω παρεα στον Αντρεα,αυτος θα ανοιξει το lorenz και θα λενε τα δικα τους.Αληθεια ηξερα οτι οι ραυβοσκοποι ρωτανε την βεργα............Για παλμικο? Προτη φορα το ακουω.!!!!!.....Ειδες τι σου ειναι η τεχνολογια....Οσο ζεις μαθαινεις !!!

Γαμοτο δεν προλαβα να ποιο και το φραπεδακι μου..........Που σαι ΚΟΚΟΡΑΚΟ στην συναντηση.....Κερνας καφε

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
18-05-2013, 01:05
το αφεντηκο οταν σηκωθει το πρωι θα του σηκωθουν η τρηχες με αυτα που θα δει...βλεπω να πηγενετε για μπανακι και δεν θα εχει αδικο ετσι που εχετε εξεληξει το θεμα .:36_7_23:

πιες τριχες ?????????? 7,5 του εχουμε αφησει θα της χασει και αυτες . χιχιχι

toyo
18-05-2013, 01:10
οτι να ναι.καληνυχτα ντολη και βλεπαι κανενα ονειρο με ευρεση αντικειμενου σε μεγαλο βαθος.χαχαχαχαχα

χαχαχαχχαχαχ.....Καλα ειναι αυτα τα ονειρα,εσυ εχεις μπερδευτει και σκαβεις ακομα και στον υπνο σου.......Να το προσεξεις αυτο μην το αφηνεις.

Η παθηση σου ονομαζεται ''Η παραδοξότητα του ξύπνιου μέσα στον ύπνο''

Διαβασε και κανενα αρθρο να μορφωθεις.........http://www.tovima.gr/culture/article/?aid=123623

μερακλης
18-05-2013, 01:38
Δεν πειραζει.....Ο Παρης με ξερει....Ας με στηλει ή μαλον θα προτημουσα διαγραφη καλητερα.......Δικοιο θα εχει.Τουλαχιστον εγω θα κανω παρεα στον Αντρεα,αυτος θα ανοιξει το lorenz και θα λενε τα δικα τους.Αληθεια ηξερα οτι οι ραυβοσκοποι ρωτανε την βεργα............Για παλμικο? Προτη φορα το ακουω.!!!!!.....Ειδες τι σου ειναι η τεχνολογια....Οσο ζεις μαθαινεις !!!

Γαμοτο δεν προλαβα να ποιο και το φραπεδακι μου..........Που σαι ΚΟΚΟΡΑΚΟ στην συναντηση.....Κερνας καφε

:36_9_2::36_9_2::36_9_2::36_9_2:

goldmaniac
18-05-2013, 04:40
ειμαστε μια ευτυχισμενη οικογενεια εδω μεσα παω στην εκκλησια να μεταλαβω και επιστρεφω για διαγραφη των σκορ:36_7_4:

goldmaniac
18-05-2013, 06:15
δεν θα διαγραψω κανεναν και τιποτα
οταν θελησα να τα στρωσω προ ημερων μην εχουμε αυτα τα χαλια δημοσια και ανοιχτα,πεσατε να με φατε για λογοκρισια,υπερ τεχνικων λεπτομερειων που δεν ειδα να γραφονται πουθενα,μιλησατε για παλια τεχνολογια,αλλα κανεις δεν αναρτησε τιποτα να μας αποδειξη οτι τα λογια του ισχυουν,το ετσι-αν-και θα τα βαρεθηκα,παρακολουθω να πλαναται στον αερα μια κακια και μαλιστα ζηλοφθονη στον αερα,φταιη η κριση η το μικρο μας μυαλο?
και τωρα φτασαμε στο σημειο να διαβαζουμε τον αν ο σπυρος ειναι 1.10 η ο γιοκγι 2.80,ο μερακλης αποσυρθηκε λογω υψηλων γνωσεων,η κατινα της γειτονιας δεν εχη καφε να μας δει το φλυτζανι και παη λεγωντας το παρατραγουδο
μου προσαψατε ενα σωρο καλουδια οπως οτι ο μητσος ειναι φιλος και συνεταιρος και του κανω τα χατηρια,αλλα δυστηχως χασατε
φιλος ειναι οπως αρκετοι απο εδω μεσα,αλλα συνεταιροι κανεις,και κανεις δεν μπορη να μου αλλαξη αυτο που σκεφτομαι και κανω
το θεμα θα παραμεινη στα δημοσια και θα κλειδωθη οπως εχη,για να βλεπετε τα χαλια σας και να διδασκωνται οι νεωτεροι απο τα αποφευγματα σας,ολες οι κορωνες που ακουστηκαν θα αποδειχθουν στο επομενο δοκιμαστηριο το ποσο αληθινες ειναι η οχι