PDA

Επιστροφή στο Forum : EXAMINER

TSAPI.
09-11-2009, 14:46
εχει κανενασ εδω μεσα το examiner? θελω να μου πει τεχνικα χαρακτηριστικα και αν αξιζει,και απο κανενα τεστ εντυπωσεισ, ενδιαφερομαι να το παρω με εναν φιλο μου συνεταιρικα γιαυτο ρωταω, αν το εχει κανενασ και μπορει να μου πει δυο λογια γιαυτο

ΑΡΗΣ
09-11-2009, 15:08
ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΟΤΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΥΡΙΟΣ ΓΙΑ ΚΕΝΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΛΛΑ ΑΝ ΟΜΩΣ ΠΑΒΔΩΣΚΟΠΙΚΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙΣΟΥ ΔΙΞΕΙ ΤΟ ΒΑΘΟΣ, ΕΠΙΘΥΜΙΤΟ ΓΙΑ ΜΑΣ , ΤΟΤΕ ΛΟΓΙΚΑ ΤΟ ΣΚΑΒΕΙΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙς ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΛΑΛΙΔΙΚΟ ΑΡΚΕΤΑ . ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ

rospy
09-11-2009, 18:47
Παρε καλητερα ενα NINTENDO .......ή ενα X-BOX..εχουνε καλητερα γραφικα.

:36_2_25::36_2_25:

Apogonos
09-11-2009, 19:38
Μάστορα εγώ πήρα το νιτέντο και τον σουπερ μάριο στον μικρό και έχω κολήσει

georges
09-11-2009, 20:17
μαθευτηκε!
μεχρι 2 και 50 για κενο κανει.
δοκιμασμενο!σε αληθινη δουλεια!
κατι για σαραντα μετρα 10 μετρα και ομοιες παφαροκουβεντες!!
αυτα τα διαδιδουν οι... που τα πουλανε μια περιουσια!

μετα απο μερικα δουλεματα καηκε παλι και αυτο οπως ενα παλιοτερο!

απο ποιοτητα μαπα!
απο κατασκευη σαν παιχνιδακι μιας χρησης!
παλιοκαλωδιακια και ψευτοκουτακια!

η τιμητου σε σχεση με τα υλικα και την ποιοτητατου σκετη κοροιδια!!!

πιο πολλα αμα πω θα με φοβεριξει παλι ο διαχειριστης!

11

TSAPI.
09-11-2009, 20:19
ρε παιδια τι νιντεντο! play station καλυτερα να βρουμε και κανα παιχνιδι με θησαυρουσ να ξεχυμονιασουμε! γιατι με τετοια βροχη δε πασ βημα εξω απο το σπιτι για καμια δουλεια!

georges
09-11-2009, 20:22
οχι βρε τσαπι!
εγω θελω να μαζευτουμε μερικοι και να βαλουμε τους αγιογδητες στη μεση
και να τους σπαμε επανωτους τις φαπακιες που πουλανε στον κοσμο!!
μεσα στη βροχη σε λακο προσφατα σκαμενο απο ψαχουλια !

goldmaniac
09-11-2009, 20:58
μαθευτηκε!
μεχρι 2 και 50 για κενο κανει.
δοκιμασμενο!σε αληθινη δουλεια!
κατι για σαραντα μετρα 10 μετρα και ομοιες παφαροκουβεντες!!
αυτα τα διαδιδουν οι... που τα πουλανε μια περιουσια!

μετα απο μερικα δουλεματα καηκε παλι και αυτο οπως ενα παλιοτερο!

απο ποιοτητα μαπα!
απο κατασκευη σαν παιχνιδακι μιας χρησης!
παλιοκαλωδιακια και ψευτοκουτακια!

η τιμητου σε σχεση με τα υλικα και την ποιοτητατου σκετη κοροιδια!!!

πιο πολλα αμα πω θα με φοβεριξει παλι ο διαχειριστης!

11

να πεις ζαγαρ,και να πεις και τον λογο που καηκε δευτερη φορα,η να λαλησω εγω?

GoldHunter
09-11-2009, 23:31
Αντε βρε αλανια πειτε μου ποιο να παρω για τον τετραχρονο γιο μου δωρο για τις γιορτες!
Ειπα να επαιρνα κατι ποιο απλο αλλα ο μπομπιρας εχει γινει ατσιδας στο ΠΙΣΙ μου και με εχει εκπορτισει απ αυτο ..δεν μαφηνει και αμα παρει και σειρα δεν μπορω να τον παρω απο την οθονη!
Οχι μονο αυτο αλλα μου την μπαινει κιολας με κατι απιστευτα επιχειρηματα!
Και αντε ναταν μονο αυτο..η 2 ετων κορη μου εχει κανα 2μηνο που λεει κομπυ -κομπυ και αυτα τα πεδικα μαραφετια ουτε την συγκινουν!
Βοηθεια ...τι να κανω ???
Να παρω αλλους 2 υπολογιστες και να με χωρισει η γυναικα μου??
:15_2_138: :16_12_104:
Λοιπον χμποξ πλαυσταισιον ΒΙΙ??
Ποιο?

goldmaniac
10-11-2009, 09:16
να του παρεις βεργουλες με ρουλεμαν,και να του δειξεις οπου στριβη εκει να πηγαινη
για κανα 2ωρο θα ησυχασεις απο τους μπομπιρες,μονο προσεχε μην περασουν τα συνορα ψαχνωντας,βαλε και την κυρα να τα ακολουθει
:15_2_138::36_13_7:

Apogonos
10-11-2009, 09:25
να του παρεις βεργουλες με ρουλεμαν,και να του δειξεις οπου στριβη εκει να πηγαινη
για κανα 2ωρο θα ησυχασεις απο τους μπομπιρες,μονο προσεχε μην περασουν τα συνορα ψαχνωντας,βαλε και την κυρα να τα ακολουθει
:15_2_138::36_13_7:

Καλά κορόιδευε εσύ τις βεργούλες :36_2_17::36_2_17:

από βέργες μόνο θα βρούμε λεφτά :36_2_9:

tom
11-11-2009, 08:32
Φιλοι μου πσαχτιρια γεια σας.
New στο forum αλλα παλιος στα υπολοιπα....
Στην κατοχη ενος πολυ καλου φιλου υπαρχει ενα examiner.
Το παλεψαμε κανα τριαρι μηνες πριν 2 χρονια να δουμε αν κανει
εστω κ ενα κλικ προς οποια κατευθυνση αλλα.......τιποτα.
Ο κατασκευαστης πρωσπαθησε πολυ να με πεισει οτι δουλευει...με
αλλεπαληλα μαιλ αλλα παλι τιποτα.

Αν ενδιαφερει σε καποιον να δοκιμασει ας με ενημερωση κ τα λεμε.
Παντος δεν πιστευω μετα απο τοσα χρονια να υπαρχει μηχ/μα
αποστασεων.

goldmaniac
11-11-2009, 09:12
αργα φιλε το καταλαβατε,αλλα τουλαχιστον δεν θα την ξαναπατησετε με αυτα
οποιος υποσχετε φρουδες ελπιδες,ας παη να τα βγαλη μονος του,δεν εχη αναγκη να πουληση για να επιβιωση

g-sani
28-12-2009, 21:12
Χρονια πολλα πρωτα απο ολα.
Εχω αλλη αποψη περι του θεματος και θα την πω.
Η συντριπτικη πλοιοψηφια αυτων που ειναι στην αναζητηση του θυσαυρου πιστευει οτι αν ειχε ενα αποστατικο που εκανε τη δουλεια θα τα εβρισκε.
Ειναι πολυ λαθος σκεπτικο για τον απλουστατο λογο οτι δεν υπαρχουν θυσαυροι με την συχνοτητα και την πυκνοτητα που φανταζεται ο κοσμος.
Φυσικα αυτο πιστευα και εγω για μεγαλο χρονικο διαστημα μεχρι που αποδειχτηκε οτι δεν ισχυει.
Τωρα θα μου πειτε πως τα λεω αυτα τα πραγματα;
E μαλλον εχω το αποστατικο, πως αλλιως;
Οταν βρισκεις στα 200 μετρα ενα αντικειμενο στα δυο μετρα στο μεγεθος ενος πακετου απο τσιγαρα ειναι δυνατον να υπηρχε κασονακι και να το εχασες;Τωρα αν αρχισετε να μου λετε οτι αν το αντικειμενο ειναι μεσα σε κατι αλλο και τα συναφη και ειναι ετσι κοκορετσι και αλλα διαφορα θα πω οτι ναι υπαρχουν περιορισμοι σε ολα και παντα αλλα στη συγκεκριμενη στιγμη εχουν ελεγχθει ουκ ολιγες φορες.
Εχει τσεκαριστει η κατασταση παρα πολλες φορες και με διαφορετικο καιρο και με διαφορετικη επικαλυψη στο αντικειμενο και σε διαφορετικα εδαφη.
Αλλα τι λεω τα τεστ αυτου του ειδους ειναι μπαρουφες τουλαχιστο για μενα.
Εγω ξερω τι βγηκε απο το χωμα ψαχνοντας και ητανε πολλες οι φορες για να πει καποιος οτι ητανε τυχη η οτιδηποτε.Αυτος ειναι και ο λογος που η γνωμη του καθενος για τα αποστατικα δε με γαργαλαει προσωπικα πλεον.
Εγω ξερω τι γινεται με την παρτι μου και προσπαθησα να βοηθησω σε θεματα που ξερω και αλλους γιατι και εμενα με βοηθησανε, αλλα απο κει και περα δεν μπαινω στην διαδικασια να αποδειξω πραγματα και καταστασεις γιατι οταν το καναμε μας πηρανε τα σαλια απο τα μουτρα.
Τωρα φυσικα και θα ρωτησω καποιον για κατι που δεν εχω πιασει στα χερια μου και θα σεβαστω τη γνωμη του και θα τον ακουσω τουλαχιστο ασχετα αν στην πορεια καταλαβω η αποδειχτει οτι δεν γνωριζει και πολλα.Ολοι μαθαινουμε και ειναι κατι που δεν τελειωνει ποτε και αν θελει καποιος να συνεχισει να μαθαινει πρεπει να συνεχισει να ακουει και να μην παιρνουν τα μυαλα αερα και νομιζει οτι τα ξερει και ολα.Καποια αποστατικα σε συγκεκριμενες συνθηκες και με συγκεκριμενο χειρισμο μπορουν να κανουν δουλεια.:10_1_136:
Προσαρμογη στα υπαρχοντα θελει και οχι να ψαχνουμε για το αποστατικο που θα θελαμε να υπηρχε.Ερχεται και αυτο αλλα μεχρι τοτε ας βολευτουμε σε αυτα που υπαρχουν.
Ειναι μπερδεμα σιγουρα και θελει και φραγκα πολλα για να διαπιστωσεις τι κανει και τι δεν κανει στα αποστατικα και θελει και να ξερεις και αρκετα για να κρινεις ποτε κατι δουλευει η οχι ειδαλως το εφαγες το παραμυθι με χιλιους και δυο τροπους.
Αντι να φευγουν λοιπον λεφτα απο εδω και απο κει στην αναζητηση του καλου αποστατικου ας ξοδευτουν εκει που θα πιασουν τοπο στα σιγουρα και στην πορεια βλεπουμε.
Νο 1 εργαλειο για μενα παντα και ειδικα για οποιον ξεκιναει τωρα το χομπυ ειναι ενα καλο παλμικο με διαχωρισμο, και το κρινω ως απαραιτητο πριν αγορασει καποιος οτιδηποτε αλλο.

goldmaniac
28-12-2009, 22:15
φιλε ολα αυτα ωραια που γραφεις,αλλα ξερω οτι εισαι και ραβδοσκοπος
ειναι ετσι?

g-sani
29-12-2009, 02:20
Kαι αν εγω ειμαι εσυ πιστευεις στη ραβδοσκοπια για να σου απαντησω ναι η οχι;
Eγω σου λεω μανιακε οτι δεν ειμαι αλλα οτι υπαρχει αποστατικο που γα..ει αυτο παλι το πιστευεις;
Ειλικρινα δεν θελω να λεω οτι ειμαι αυτο η το αλλο γιατι το πιθανοτερο ειναι οτι θα πω ψεματα.
Μπορω να πω μονο οτι γνωριζω καποια πραγματα περι χρυσοθηριας και θυσαυρων με σιγουρια και τιποτε αλλο.Το ξαναλεω οτι βοηθηθηκα και εγω απο αλλους αλλα εξυσα και λιγο την πλατη μου και απο μονος μου.
Γνωριζεις πολυ καλα ποσο πολυπλευρο ειναι το θεμα και εδω ειναι και η δυσκολια για ολους.Δεν γνωριζει κανεις καποια θεματα με σιγουρια για να υπαρξει και καποιο στανταρ η σημειο αναφορας.
Ολα ειναι υποθεσεις και εικασιες και οι περισσοτερες δεν εχουν και λογικη.Μας εφαγε το ψεμα και το παραμυθιασμα και η επιδειξη προς τους αλλους.
Εαν καταφερει καποιος να μαθει καποια πραγματα με σιγουρια μπορει εκει πανω να μπορεσει να χτισει και να καταφερει καποια μερα να φερει και θυσαυρο στην επιφανεια.
Και η ραβδοσκοπια δουλευει και μηχανακια υπαρχουν που δουλευουν και πολυ τυχη θελει αλλα και τα λεφτα ειναι βαλμενα με τετοιο τροπο που πολυ δυσκολο να τα αγγιξεις.Αυτος ειναι και ο λογος που παραμενουν εκει που βρισκονται.Εχουν τη δυσκολια τους και δεν τα βαλανε εκει που ειναι για να τα βρισκουν και αλλοι.
Η τεχνολογια ισως συντομα θα μας δωσει αυτο που χρειαζομαστε αλλα και παλι θα ειναι μονο για αυτους που θα τα εχουν για τον απλουστατο λογο του οτι αυτοι θα αγορασουν τα αποστατικα πρωτοι και αυτοι θα βρουνε πρωτοι και τους θυσαυρους.Οπως γινεται παντα και παντου δηλαδη.
Οταν τα τελαρα(παλμικα στη σημερινη) βγηκανε στην πιατσα γεμισε ο τοπος με μακεδονικα ευρηματα θυσαυρους(σε βαθη απο 1.5μ και πανω).Αυτοι που ειχαν τα λεφτα τοτε και μπορεσανε και τα αποκτησανε κανανε και τη μπαζα.Απο πισω συμφωνω οτι φαγανε στην πορεια και αλλοι οταν οι τιμες απο τα μηχανακια πεσανε αλλα ητανε ψιχουλα σε σχεση με την αρχη.Μη μου πειτε οτι βγαζανε και με τους εντοπιστες γιατι θα βαλω τα γελια.Δυστηχως η ευτυχως η χωρα μας ειναι φουλ απο αρχαια και αθελα σου κλωτσας πανω τους.Ειναι απαγορευμενα και δεν θα συμβουλευα σε κανενα να τα ακουμπησει αλλα οι μοναδικοι θυσαυροκυνηγοι που πηρανε λεφτα μεχρι σημερα ειναι δυστηχως αυτοι που την κανανε ετσι.Τους βλεπουν μερικοι σημερα και λενε οτι αυτοι βρηκανε μαλλον λιρες.Κολοκυθια τουμπανο, αυτο εχω να πω.
Καποιοι αλλοι μειναμε στη λιρα και ειμαστε και οι ρομαντικοι νομιζω πλεον.
Αυτοι που σταθηκανε τυχεροι και πεσανε σε λιρα ειναι παρα πολυ λιγοι και σε ποσοστο ειναι οσοι και οι τυχεροι του πρωτου αριθμου του λαικου λαχειου μπορει και λιγοτεροι.
Για να βρεις τις λιρες θελει να εχεις λεφτα στα σιγουρα και παρα πολυ τυχη αλλα η ελπιδα παλι πεθαινει τελευταια και αυτη ειναι κατα βαθος και η ομορφια στο χομπυ μας.
Το βουνο ειναι ωραιο και καθε φορα που το επισκεφτεσαι νομιζω οτι η ανταμοιβη ειναι εκει και εμενα προσωπικα μου φτανει.
Αλλα κακα τα ψεματα οταν ασχολεισαι σοβαρα πρεπει καποτε να βρεις και κατι για να ικανοποιηθεις εστω και ηθικα.Το να μη βρεις ποτε τιποτε και ειδικα οταν εχεις τρεξει αρκετα ειναι κατι που πρεπει να βαλει καποιον σε σκεψεις αναθεωρωντας τροπους και τακτικες μηπως και βγαλει την ακρη.
Σιγουρα τοτε κατι παει στραβα και πρεπει να αλλαχθει στην ολη κατασταση.
Η μαζα του κοσμου εχει τις ιδεες της και ισως και κοινη τακτικη και πιστευω στον τροπο ψαξιματος αλλα πολυ μα πολυ μικρο το ποσοστο αυτων που τελικα θα τα καταφερει.
Αναρωτιεμαι λοιπον και λεω:Μηπως αυτοι που τελικα θα μπορεσουν και θα τα καταφερουν ειναι τοσοι οσοι και αυτοι που σκεφτονται και λειτουργουν διαφορετικα;
H μηπως αυτοι ειναι ακριβως αυτα τα ιδια ατομα που θα την κανουν τελικα;
Οσο τα χρονια περνανε βλεπω οτι αυτο το τελευταιο κερδιζει ολοενα και περισσοτερο εδαφος.
Μηπως παλι η αληθεια δεν ειναι φτιαγμενη για τους πολλους;Kαι αυτο μαλλον ισχυει.
Ανοιχτο μυαλο για ολους και για τα παντα και αν ειναι να συμβει θα συμβει αυτο πιστευω.

agriniotis
29-12-2009, 10:18
αυτο εγινε εδω μου εβγαλε να δωσω κωδικο παλη και μετα χανεται.

τι στο κορακα τωρα το πειρε..

g-sani
29-12-2009, 11:08
αρτζι μπουρτζι με λιγα λογια.......
:28_1_19:

agriniotis
29-12-2009, 12:15
Λοιπον αυτα που γραφει Σαμι ειναι παρα πολυ σωστα οσον αφορα βεβαια τα μηχανηματα εχουν χρησιμοποιησει παρα πολυ τα παλμικα σε χωρους που δεν επιτρεπεται για να γινουν μαγκες ολοι μας εχουμε διαβασει στα αστυνομικα νεα αργα η γρηγορα τα κατορθωματα τους .Τωρα οσον αφορα το χωρο της ραβδοσκοπιας εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι θα υπαρξει περιπτωση ποτε να κατασκευαστει ραβδοσκοπικο μηχανημα που να λειτουργει με ρευμα η μπαταριες και να μπορει να κανει ληψη σε αυτες τις συχνοτητες.Τωρα οσο για τον ανθρωπινο παραγοντα αυτο ειναι δυνατον καποια στιγμη να επιτευχθει .Οσο για τωρα για τις δουλειες και τις δυσκολιες που μας λεει ο Σαμι πιστευω οτι για να καταλαβει καποιος τι λεει θα πρεπει ραβδοσκοπικα να ειναι ικανος να πλησιασει καποια δουλεια μα πως ειναι δυνατον ομως αφου για τους περισσοτερους πιστευω οτι και τα δειγματα ακομη ειναι ενα μακρινο ονειρο ...βεβαια αυτη ειναι η γνωμη μου απο τα λιγα που εχω καταλαβει .

georges
29-12-2009, 20:05
σημερα πηγαμε ξανα για ερευνα σε κοντινο μερος.
επι 10 χρονια ψαχνουμε τα σημεια.
μεσα στη μεση στο πουθενα υπηρχε μια πληροφορια για 2 ατομα που ειχαν ερθει και εψαχναν ενα δεντρο πριν καμια 30αρια χρονακια.το δεντρο δεν υπαρχει πια .
εγω τοτε επαιζα με τα κοριτσακια της γειτονιας θαρρος η αληθεια.και μπουκαλα.
σαν αυτη που πηραμε σημερα.
οπως ο ζηκος στην ελληνικη ταινια.

με μια τελευταια κατασκευαστικη μικροαλλαγη το αποστατικο μας πηγε 500 μετρα μακρια απο το σημειο που ητανε το δεντρο που δεν υπαρχει πια.
τονιζω!!
με μια μικροαλλαγη!!
μας επιασε κατι μεσα σε ενα πηγαδι κοντα σε ενα παλιο σπιτι.

το πηγαδι ειναι τσιμενταρισμενο κουκλα !
ποιος αθεοφοβος εβαλε μεσα μαστορους να το καλουπωσει?:36_35_7::36_35_7:

η περιοχη ειχε σχεση με τουρκους.
τι εχει μεσαστον πατο του πηγαδιου?

g-sani
29-12-2009, 21:18
Λοιπον αυτα που γραφει Σαμι ειναι παρα πολυ σωστα οσον αφορα βεβαια τα μηχανηματα εχουν χρησιμοποιησει παρα πολυ τα παλμικα σε χωρους που δεν επιτρεπεται για να γινουν μαγκες ολοι μας εχουμε διαβασει στα αστυνομικα νεα αργα η γρηγορα τα κατορθωματα τους .Τωρα οσον αφορα το χωρο της ραβδοσκοπιας εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι θα υπαρξει περιπτωση ποτε να κατασκευαστει ραβδοσκοπικο μηχανημα που να λειτουργει με ρευμα η μπαταριες και να μπορει να κανει ληψη σε αυτες τις συχνοτητες.Τωρα οσο για τον ανθρωπινο παραγοντα αυτο ειναι δυνατον καποια στιγμη να επιτευχθει .Οσο για τωρα για τις δουλειες και τις δυσκολιες που μας λεει ο Σαμι πιστευω οτι για να καταλαβει καποιος τι λεει θα πρεπει ραβδοσκοπικα να ειναι ικανος να πλησιασει καποια δουλεια μα πως ειναι δυνατον ομως αφου για τους περισσοτερους πιστευω οτι και τα δειγματα ακομη ειναι ενα μακρινο ονειρο ...βεβαια αυτη ειναι η γνωμη μου απο τα λιγα που εχω καταλαβει .

Αγρινιωτη φιλε μου καταλαβες παρα πολυ καλα τι ακριβως εννοω.
Το να λεει καποιος οτι εχει πλησιασει μια δουλεια σιγουρα δεν αποδεικνυει και τιποτε ειτε ειναι ραβδοσκοπικα ειτε με καποιο μηχανημα ακτινας.
Πρεπει να τα βγαλεις και να τα πιασεις με τα χερια τα μεταλλα υπο ανιχνευση η εστω να κανεις διαπιστευτηρια με γεωφυσικο η με παλμικο η με μαγνητομετρο τα οποια πρεπει να τα εχεις πρωτα πολυ μα πολυ χορτατα.
Εαν δεν φτασεις δηλαδη να πατας το αντικειμενο ετσι ωστε να ειναι ανιχνευσιμο με καποιο αλλο αξιοπιστο μηχανημα δεν εχεις κανει τιποτε.
Κουβεντες στον αερα ειναι και τιποτε αλλο.
Τωρα με την εξελιξη στα ηλεκτρονικα πιστευω οτι ηδη εχουν φτιαχτει αποστατικα που δουλευουν κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες.

Geo
29-12-2009, 22:05
Αγρινιωτη φιλε μου καταλαβες παρα πολυ καλα τι ακριβως εννοω.
Το να λεει καποιος οτι εχει πλησιασει μια δουλεια σιγουρα δεν αποδεικνυει και τιποτε ειτε ειναι ραβδοσκοπικα ειτε με καποιο μηχανημα ακτινας.
Πρεπει να τα βγαλεις και να τα πιασεις με τα χερια τα μεταλλα υπο ανιχνευση η εστω να κανεις διαπιστευτηρια με γεωφυσικο η με παλμικο η με μαγνητομετρο τα οποια πρεπει να τα εχεις πρωτα πολυ μα πολυ χορτατα.
Εαν δεν φτασεις δηλαδη να πατας το αντικειμενο ετσι ωστε να ειναι ανιχνευσιμο με καποιο αλλο αξιοπιστο μηχανημα δεν εχεις κανει τιποτε.
Κουβεντες στον αερα ειναι και τιποτε αλλο.
Τωρα με την εξελιξη στα ηλεκτρονικα πιστευω οτι ηδη εχουν φτιαχτει αποστατικα που δουλευουν κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες.

Ενα σοβαρο προβλημα ειναι τα τοπικα μηχανηματα τα οποια ειναι πολυ ανισχυρα ειδικα στους μικρους στοχους.
Ετσι μπορει να πας ειτε ραβδοσκοπικα ειτε με αποστατικο σε συγκεκριμενο στοχο, να τον τσεκαρεις με το τοπικο και να μην πιανεις τιποτα. Το τι κανεις μετα ειναι συναρτηση πολλων παραγοντων, αλλα το προβλημα υφισταται!!!!!
Σκαβεις η δεν σκαβεις, και εαν Ναι.... ποσο????

TSAPI.
29-12-2009, 22:20
εμεν αμα ηταν δυνατη η ενδιξη που θα με πηγενε εκει,και κιχ να μην εκανε το τοπικο, θα του αλαζα τα φωτα μεχρι να βγαλει φωτιεσ ο γκασμασ!!

Geo
30-12-2009, 00:01
εμεν αμα ηταν δυνατη η ενδιξη που θα με πηγενε εκει,και κιχ να μην εκανε το τοπικο, θα του αλαζα τα φωτα μεχρι να βγαλει φωτιεσ ο γκασμασ!!

Για να κατεβεις στα 2 μετρα χρειαζονται 4 ατομα τουλαχιστον και θα σε παρει πρωι. Ποσες φορες μπορει να γινει αυτο??. Βλεπεις περασαν και τα χρονια μου αν και παντα ηταν αρκετα δυσκολο και απογοητευτικο!!!!

g-sani
30-12-2009, 02:45
Για να κατεβεις στα 2 μετρα χρειαζονται 4 ατομα τουλαχιστον και θα σε παρει πρωι. Ποσες φορες μπορει να γινει αυτο??. Βλεπεις περασαν και τα χρονια μου αν και παντα ηταν αρκετα δυσκολο και απογοητευτικο!!!!

Γεια σου Γιωργο και χρονια πολλα!
Εχεις δικιο ειναι πολλες οι φορες που ο στοχος δεν ειναι αρκετος η στο σωστο βαθος για να τον πιασεις με τοπικο και να βγαλεις τα σωστα συμπερασματα.Αλλα ετσι εχουν τα πραγματα και θα αφηνεις πισω σου αντικειμενα εχοντας αμφιβολιες μεχρι που η εμπειρια θα αρχισει να σου μιλαει διαφορετικα.Σιγουρα θα ειναι πολλες αυτες οι φορες γιατι τα μεγαλα αντικειμενα που μπορουν να ανταποκριθουν οπως πρεπει σπανιζουν.Αλλα προσωπικα καταλαβα οτι αυτο που συμβαινει περισσοτερο και ειναι και η αιτια πολλων κακων ειναι το οτι δεν μπορουμε να πεσουμε ακριβως απο πανω και σε αυτο ευθυνεται σε μεγαλο βαθμο και το οτι συνηθως παιζουμε σε μερη που συνυπαρχουν και τοσα αλλα μεταλλα η πραγματα.
Ετσι λοιπον ειναι καλο να ψαχνεται καποιος κανοντας πρακτικη σε μερη που ειναι σχετικα καθαρα ετσι ωστε να αποκτηθει η απαραιτητη εμπειρια και να μπορουμε πλεον να ξεχωρισουμε τι πιανουμε και τι συμβαινει.
Υπαρχουν ατομα που παντα πειραματιζονται σε φορτωμενα με μεταλλα σημεια σε κατοικημενες περιοχες κοντα σε κεραιες και σε πυλωνες σε μπαζα αλλα ακομη και σε μερη πλουσια σε μεταλλευματα με αποτελεσμα να μην καταφερουν ποτε μα ποτε να βρουνε καποια ακρη.Αυτους αν δεν τους παρει καποιος απο το χερι θα μεινουν εκει για παντα.
Πως να καταφερεις να πατησεις σε ενα τετοιο μερος αυτο που ψαχνεις;
To θεωρω πρακτικα αδυνατο.Ακομη και αν συμβαινει γιατι εχεις αυτο το εξτρα μεσα σου συντομα θα το χασεις γιατι θα μεγαλωνει η αμφιβολια που δημιουργειται λογω του οτι δεν μπορεις να το αποδειξεις με καποιο μεσο ακομη και στον ιδιο σου τον εαυτο.
Εχασες το πιστευω χανεις και το παιχνιδι, αυτο καταλαβα μεχρι τωρα και νομιζω οτι ειναι λογικο και κατανοητο.
Καποιοι παλι φοβουνται να σκαψουν οχι για να μην κουραστουν η γιατι δεν μπορουν αλλα γιατι δεν θελουν να απογοητευτουν.
Ε... και πως θα γινει καποια πραγματα εχουνε τη σειρα τους.Μακαρι να μπορουσαμε να πηδηξουμε τα σκαλια η τα εμποδια που υπαρχουν και να φτασουμε ευκολα στο σκοπο αλλα μετα δεν θα υπηρχε ουσια και ολα θα ητανε ευκολα για ολους.Μεσα απο τα λαθη μαθαινουμε και αν δεν τα παλεψουμε θα ειμαστε παντα εκει στασιμοι και χωρις αποτελεσμα.
Σχετικα με το σκαψιμο παλι μπορει καποιος να κατεβει σε καποιο εφικτο βαθος και με ενα καλο παλμικο να ξανατσεκαρει εαν πιανει η οχι το στοχο.
Στις περισσοτερες περιπτωσεις το βαθος που κατεβαινει ενα καλο παλμικο ειναι αρκετο για κατι που μπηκε απο χερι.Οταν μιλαμε για στοχο πολυ παλιο τα παντα μπορει να συμβαινουν.Αυτο το Deepmax X3 με τον 35αρι DD ξετρυπωνει το λαγο με ευκολια και το συνιστω ανεπιφυλακτα.

Geo
30-12-2009, 09:21
Γεια σου Γιωργο και χρονια πολλα!
Εχεις δικιο ειναι πολλες οι φορες που ο στοχος δεν ειναι αρκετος η στο σωστο βαθος για να τον πιασεις με τοπικο και να βγαλεις τα σωστα συμπερασματα.Αλλα ετσι εχουν τα πραγματα και θα αφηνεις πισω σου αντικειμενα εχοντας αμφιβολιες μεχρι που η εμπειρια θα αρχισει να σου μιλαει διαφορετικα.Σιγουρα θα ειναι πολλες αυτες οι φορες γιατι τα μεγαλα αντικειμενα που μπορουν να ανταποκριθουν οπως πρεπει σπανιζουν.Αλλα προσωπικα καταλαβα οτι αυτο που συμβαινει περισσοτερο και ειναι και η αιτια πολλων κακων ειναι το οτι δεν μπορουμε να πεσουμε ακριβως απο πανω και σε αυτο ευθυνεται σε μεγαλο βαθμο και το οτι συνηθως παιζουμε σε μερη που συνυπαρχουν και τοσα αλλα μεταλλα η πραγματα.
Ετσι λοιπον ειναι καλο να ψαχνεται καποιος κανοντας πρακτικη σε μερη που ειναι σχετικα καθαρα ετσι ωστε να αποκτηθει η απαραιτητη εμπειρια και να μπορουμε πλεον να ξεχωρισουμε τι πιανουμε και τι συμβαινει.
Υπαρχουν ατομα που παντα πειραματιζονται σε φορτωμενα με μεταλλα σημεια σε κατοικημενες περιοχες κοντα σε κεραιες και σε πυλωνες σε μπαζα αλλα ακομη και σε μερη πλουσια σε μεταλλευματα με αποτελεσμα να μην καταφερουν ποτε μα ποτε να βρουνε καποια ακρη.Αυτους αν δεν τους παρει καποιος απο το χερι θα μεινουν εκει για παντα.
Πως να καταφερεις να πατησεις σε ενα τετοιο μερος αυτο που ψαχνεις;
To θεωρω πρακτικα αδυνατο.Ακομη και αν συμβαινει γιατι εχεις αυτο το εξτρα μεσα σου συντομα θα το χασεις γιατι θα μεγαλωνει η αμφιβολια που δημιουργειται λογω του οτι δεν μπορεις να το αποδειξεις με καποιο μεσο ακομη και στον ιδιο σου τον εαυτο.
Εχασες το πιστευω χανεις και το παιχνιδι, αυτο καταλαβα μεχρι τωρα και νομιζω οτι ειναι λογικο και κατανοητο.
Καποιοι παλι φοβουνται να σκαψουν οχι για να μην κουραστουν η γιατι δεν μπορουν αλλα γιατι δεν θελουν να απογοητευτουν.
Ε... και πως θα γινει καποια πραγματα εχουνε τη σειρα τους.Μακαρι να μπορουσαμε να πηδηξουμε τα σκαλια η τα εμποδια που υπαρχουν και να φτασουμε ευκολα στο σκοπο αλλα μετα δεν θα υπηρχε ουσια και ολα θα ητανε ευκολα για ολους.Μεσα απο τα λαθη μαθαινουμε και αν δεν τα παλεψουμε θα ειμαστε παντα εκει στασιμοι και χωρις αποτελεσμα.
Σχετικα με το σκαψιμο παλι μπορει καποιος να κατεβει σε καποιο εφικτο βαθος και με ενα καλο παλμικο να ξανατσεκαρει εαν πιανει η οχι το στοχο.
Στις περισσοτερες περιπτωσεις το βαθος που κατεβαινει ενα καλο παλμικο ειναι αρκετο για κατι που μπηκε απο χερι.Οταν μιλαμε για στοχο πολυ παλιο τα παντα μπορει να συμβαινουν.Αυτο το Deepmax X3 με τον 35αρι DD ξετρυπωνει το λαγο με ευκολια και το συνιστω ανεπιφυλακτα.

Γεια σου Γιωργο και χρονια πολλα! Συμφωνω σε πολλα σημεια αλλα θα σταθω λιγο στο τελευταιο για το τσεκαρισμα με το παλμικο.
Πριν λιγο καιρο ειχα γραψει κατι για μια δουλεια (τελικα μονο σκαψιμο), θα το ξαναπω και τωρα. Μετα απο ενδειξη των βεργων βαλαμε το τελαρο. Πηραμε ενα καλο σημα και δοκιμασαμε και τα δισκακια χωρις ενδειξη. Σκαψαμε 1μ χ 0,5 χ 0,5 βαθος. Βαλαμε ενα δισκο και μας χτυπησε δεξια, βαλαμε ενα παλμικο με δισκο και χτυπησε αριστερα. Σκαψαμε καμποσο δεξια και τελικα το δισκακι σταματησε να χτυπαει, ωσπου το πηραμε αποφαση και κατεβηκαμε προς τα αριστερα. Γαμω τα καντηλια του.... σταματησε να χτυπαει και το δισκος του παλμικου. Ξανατσεκαρουμε με το τελαρο και το σημα ηταν εκει. Οι βεργες ... το ιδιο. Κατεβηκαμε 1,5μ αλλα τιποτα, τα δισκακια δεν εβγαζαν μιλια και το τελαρο χτυπουσε. Κοντεψαμε να ξημερωσουμε.Επειδη στην πορεια του σκαψιματος βρηκαμε κατι σαν τουβλα αλλα εμοιαζαν σαν ασβεστολιθικα, αποφασισαμε οτι πιθανον αυτα επιανε το τελαρο και ξανασκεπασαμε το χαντακι. Κατεβασαμε το κεφαλι και φυγαμε.
Δεν ηταν η πρωτη φορα.........:36_35_7:

agriniotis
30-12-2009, 10:41
Γεια σου Γιωργο και χρονια πολλα! Συμφωνω σε πολλα σημεια αλλα θα σταθω λιγο στο τελευταιο για το τσεκαρισμα με το παλμικο.
Πριν λιγο καιρο ειχα γραψει κατι για μια δουλεια (τελικα μονο σκαψιμο), θα το ξαναπω και τωρα. Μετα απο ενδειξη των βεργων βαλαμε το τελαρο. Πηραμε ενα καλο σημα και δοκιμασαμε και τα δισκακια χωρις ενδειξη. Σκαψαμε 1μ χ 0,5 χ 0,5 βαθος. Βαλαμε ενα δισκο και μας χτυπησε δεξια, βαλαμε ενα παλμικο με δισκο και χτυπησε αριστερα. Σκαψαμε καμποσο δεξια και τελικα το δισκακι σταματησε να χτυπαει, ωσπου το πηραμε αποφαση και κατεβηκαμε προς τα αριστερα. Γαμω τα καντηλια του.... σταματησε να χτυπαει και το δισκος του παλμικου. Ξανατσεκαρουμε με το τελαρο και το σημα ηταν εκει. Οι βεργες ... το ιδιο. Κατεβηκαμε 1,5μ αλλα τιποτα, τα δισκακια δεν εβγαζαν μιλια και το τελαρο χτυπουσε. Κοντεψαμε να ξημερωσουμε.Επειδη στην πορεια του σκαψιματος βρηκαμε κατι σαν τουβλα αλλα εμοιαζαν σαν ασβεστολιθικα, αποφασισαμε οτι πιθανον αυτα επιανε το τελαρο και ξανασκεπασαμε το χαντακι. Κατεβασαμε το κεφαλι και φυγαμε.
Δεν ηταν η πρωτη φορα.........:36_35_7:Γιωργο απο αυτα που εχω διαβαση απο εσενα, μου εχεις δωσει να καταλαβω, οτι επανω στα μηχανηματα η εμπηρεια σου ειναι πολυ μεγαλη. και απορω με αυτο που λες τωρα, δηλαδη οτι μετα απο την τρυπα που κανατε βαλατε τους δισκους και αυτοι συνεχειζαν να βαρανε. ο δισκος οταν μπενει μεσα σε οποια τρυπα εχουμε κανει και ιδικα σε ενα τοσω μικρο σκαμα αποσυντονιζετε με αποτελεσμα καθε διαφορα μεταλευματος στο χωμα η καποιο ακομη και μικρο καινο να των ερεθιζει. κατι που οταν ειναι εξω ισοροπη και δεν το κανει. βεβαια και πιστευω οτι το ξερεις καλυτερα απο μενα για να συνεχεισουμε εστω και λιγω ακομα το σκαψιμο θα πρεπει ολες η ενδηξεις δηλαδη μπαρες νουμερα και ηχος να ειναι σε συναυλια. η γνωμη μου ειναι οτι απο την αρχη πρεπει η ερευνα στο χωρο πρεπη να γινετε με υπομονη. δηλαδη αν σκαφτη ο χωρος απο εκει και μετα αυτα τα μηχανηματα ειναι διακοσμητικα. μονο μηχανηματα με πασαλια μπορουν μετα να δωσουν καποια συνεχεια.

g-sani
30-12-2009, 12:09
Tυχαινει και στα καλυτερα τα σπιτια φιλε GEO.
Θελει Deepmax για να γλιτωσεις απο τετοιες κακοτοπιες.Κεραμιδια καρβουνα και κατι κοκκινομαυρα χωματα ειναι προβλημα.To συγκεκριμενο παλμικο εκτος του οτι εχει πολυ καλη αυτοματη ρυθμιση ως προς το εδαφος εχει και το αβανταζ της πολυ καλης αναγνωρισης Ferous και Nonferous συν το νουμερο σε βγαζει τις περισσοτερες αν οχι σε ολες τις φορες ασπροπροσωπο σε τετοιες δυσαρεστες καταστασεις.
Και ενα αλλο πολυ βασικο θεμα ειναι οταν πεφτουμε σε τετοια κακοτοπια με τις ιδιες ρυθμισεις να γυροφερνουμε σε ακτινα απο τον υποτιθεμενο στοχο για να διαπιστωσουμε αν οντως υπαρχει κατι η αν ειναι εδαφικο.
Εαν ο στοχος δεν ειναι πραγματικος θα μας δωσει κατι παρομοιο και καπου αλλου στον περιγυρο.Πολυ δυσκολα να υπαρχει αυτο το κατι που φαινεται σαν στοχος μονο σε ενα σημειο.Εκτος και αν ειναι ενα τεραστιο πηλινο κιουπι σπασμενο σε ενα σημειο μονο.Ναι εχει τυχει και αυτο παλιοτερα που χρησιμοποιουσα ενα σουπερσκαν.
Αυτου του ειδους η διασταυρωση πρεπει να θεωρειται απαραιτητη προυποθεση πριν απο οποιαδηποτε σκαψιμο παντως.

Geo
30-12-2009, 15:11
Καλα τα λετε αλλα....
Μια προσφατη εμπειρια και μην γελασετε. Εψαχνα με το TDI προκειμενου να το μαθω. Παιρνω ενα πολυ ισχυρο σημα και αποφασιζω να σκαψω. Καμια 20...25αρια ποντους και το σημα εφυγε απο το λακο. Ψαχνω διπλα το βρισκω σε μερικα πεταμενα χωματα. Τα ψαχνω να δω τι ειναι... ΤΙΠΟΤΑ. Ξαναβαζω το μηχανημα και βρισκω το σημα 40 ποντους πιο περα (απο την αλλη πλευρα). Αυτο συνεχιστηκε τουλαχιστον 10 λεπτα μεσα στη νυχτα ωσπου ξαφνικα νατο.... Ενα σιδηρακι στη μια πλευρα και δυο πρασινες πηγολαμπιδες να κανουν βολτες.... οταν εβαζα το δισκο πανω τους χτυπουσε πανισχυρα. Αντε μετα να βρεις στοχο. Ειναι Αληθεια, απλα δεν το εγραψα γιατι ειπα αυτοι θα με παρουν στο ψιλο, ομως μιας και το εφερε η κουβεντα....
Δυστυχως η εμπειρια μου στα μηχανηματα ειναι τετοια που πολλες φορες παρακαλω να μην την ειχα, μιας και μου συμβαινουν πραγματα που με στελνουν αδιαβαστο!!!

TSAPI.
30-12-2009, 15:31
αυτο θα πει κινητοσ στοχοσ! δηλαδη χτυπουσε στισ πιγολαμπιδεσ? επιανε το φοσφορο?

Geo
30-12-2009, 18:07
αυτο θα πει κινητοσ στοχοσ! δηλαδη χτυπουσε στισ πιγολαμπιδεσ? επιανε το φοσφορο?

Δυστυχως δεν ξερω τι επιανε!!!! και ουτε ξαναειδα πρασινες πηγολαμπιδες.

g-sani
31-12-2009, 01:48
Αντε τωρα να σου δινουν σημα οι πυγολαμπιδες σε αποστατικο.
Σκετο χασιμο θα ηταν, θελω να τις τσεκαρω τις ατιμες.
Αλλα και αυτο νομιζω αντιμετωπιζεται παιρνοντας μαζι σου αυτον εδω τον τσιφτη Geo :36_33_5: Xαχαχαχαχαααα......
Μια απο τις χειροτερες που μου εκατσε καποτε ηταν σκαγια ενω εψαχνα για νομισματα.Ητανε αρκετα μολυβακια στο μεγεθος φακης και μεσα στο χωμα μαζεμενα και οχι πολυ βαθεια με αποτελεσμα οσο σκαβω να μοιραζονται απο εδω και απο κει και εχω ανοιξει τρυπες παιδια σαν τον τυφλοποντικα στη σειρα και με τα νευρα τσαταλια ωσπου να διαπιστωσω τι παιζει.

Αλλα αυτο παλι ειναι λιγο μπροστα σε αυτο που παθανε καποιοι γνωστοι.
Πιασανε μεγαλο στοχο με παλμικο στα 3 περιπου μετρα και νομιζαν οτι πιασανε το τζακποτ.Οργανωνονται πανε πλακωνονται και προς στιγμη αντικρυζουν τη γωνια απο μεγαλη μεταλλικη κασα.Οπως ητανε κομενοι απο την κουραση κοιτανε και τρεμουλιαζουν και τα ματια τους γυριζουν σαν τα φρουτακια.
:36_2_50: :36_2_50: :36_2_50:
Βουτανε με παθος καθαριζουνε και τι να δουνε; Σομπα στα τρια μετρα απο εκεινες τις παραλληλογραμμες με το μακρυ χερουλι.
Φτου φτου φτου μακρυα απο μας!!!!!!
:36_1_19::36_1_19::36_1_19:

Geo
31-12-2009, 08:54
Αντε τωρα να σου δινουν σημα οι πυγολαμπιδες σε αποστατικο.
Σκετο χασιμο θα ηταν, θελω να τις τσεκαρω τις ατιμες.
Αλλα και αυτο νομιζω αντιμετωπιζεται παιρνοντας μαζι σου αυτον εδω τον τσιφτη Geo :36_33_5: Xαχαχαχαχαααα......
Μια απο τις χειροτερες που μου εκατσε καποτε ηταν σκαγια ενω εψαχνα για νομισματα.Ητανε αρκετα μολυβακια στο μεγεθος φακης και μεσα στο χωμα μαζεμενα και οχι πολυ βαθεια με αποτελεσμα οσο σκαβω να μοιραζονται απο εδω και απο κει και εχω ανοιξει τρυπες παιδια σαν τον τυφλοποντικα στη σειρα και με τα νευρα τσαταλια ωσπου να διαπιστωσω τι παιζει.

Αλλα αυτο παλι ειναι λιγο μπροστα σε αυτο που παθανε καποιοι γνωστοι.
Πιασανε μεγαλο στοχο με παλμικο στα 3 περιπου μετρα και νομιζαν οτι πιασανε το τζακποτ.Οργανωνονται πανε πλακωνονται και προς στιγμη αντικρυζουν τη γωνια απο μεγαλη μεταλλικη κασα.Οπως ητανε κομενοι απο την κουραση κοιτανε και τρεμουλιαζουν και τα ματια τους γυριζουν σαν τα φρουτακια.
:36_2_50: :36_2_50: :36_2_50:
Βουτανε με παθος καθαριζουνε και τι να δουνε; Σομπα στα τρια μετρα απο εκεινες τις παραλληλογραμμες με το μακρυ χερουλι.
Φτου φτου φτου μακρυα απο μας!!!!!!
:36_1_19::36_1_19::36_1_19:

Καλα σε μπαζα πηγαν για ψαξιμο!!!!

g-sani
31-12-2009, 15:50
Ηταν καμια πεντακοσαρια μετρα απο ενα πρωην εργοταξιο της Εγνατιας απο οτι μου ειπαν.
Αυτοι ανακατωσανε σε ακτινα χιλιομετρου τις περιοχες γυρω απο το δρομο.
Αλλα παλι πολυ παλαβο δεν ακουγεται να βρεις σομπα ολοκληρη σε τετοιο βαθος;

Geo
31-12-2009, 20:40
Ηταν καμια πεντακοσαρια μετρα απο ενα πρωην εργοταξιο της Εγνατιας απο οτι μου ειπαν.
Αυτοι ανακατωσανε σε ακτινα χιλιομετρου τις περιοχες γυρω απο το δρομο.
Αλλα παλι πολυ παλαβο δεν ακουγεται να βρεις σομπα ολοκληρη σε τετοιο βαθος;

Ποιος ξερει τι χαβουζα ειχαν κανει κοντα στο εργοταξιο και την βουλωσαν με οτι εβρισκαν.
Παντως εαν εβλεπα τη φατσα τους την ωρα που τη βρηκαν θα γελουσα ακομα....
Την πατησα και εγω καποτε αλλα σε 1.2 .. 1.3μ με ενα μπετονι λαδι (16κιλο) δεν ξεχνιεται......

Lorenz X3
31-12-2009, 21:01
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΓΝΗΣΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΤΟ 2010.ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ G-SANI ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ LORENZ KAI TON 35DD.ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΡΙΟ ΘΕΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.ΕΑΝ ΘΕΣ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΑΦΕ.

Geo
31-12-2009, 21:35
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΓΝΗΣΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΤΟ 2010.ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ G-SANI ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ LORENZ KAI TON 35DD.ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΡΙΟ ΘΕΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.ΕΑΝ ΘΕΣ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΑΦΕ.

Κανενα προβλημα αρκει να μην ειναι πολυ νωρις, γιατι λογω ξενυχτιου αποψε, θα κοιμαμαι.
Χτυπα τηλεφωνο...

LUPUS
01-01-2010, 01:33
Δυστυχως δεν ξερω τι επιανε!!!! και ουτε ξαναειδα πρασινες πηγολαμπιδες.

Φίλε geo οι πυγολαμπίδες όταν σκοτωθούν το φώς που βγαίνει από χημικά ένζυμα και όχι από φώσφορο είναι πάντα πράσινο. Είσαι τυχερός άν στην περιοχή σου υπάρχουν ακόμα πυγολαμπίδες, γιατί στη δική μου περιοχή από τους ψεκασμούς για τα κουνούπια δεν έμεινε κολυμπιθρόξυλο. Είναι πάντως μιά ευκαιρία να το ψάξεις για το τί σχέση έχουν τα συγκεκριμένα χημικά με τα κιτρινούλια, αλλά σίγουρα θα χρειαστείς συνεργασία με βιοχημικό. Άντε και με το καλό να κατασκευάσεις το σούπερ ντούπερ πηνίο και να σε παρακαλούμε γονατιστοί να δώσεις και σε μάς. Καλή χρονιά, πρωτίστως με υγεία και με λίγη τύχη περισσότερη από το 2009.:16_10_10::16_10_10:

Geo
01-01-2010, 10:50
Καλα μην νομιζεις οτι εδω εχουμε τρελαθει στις πηγολαμπιδες!!!! Χρονια ειχα να δω, οποτε μια απο τα ιδια ειμαστε.
Οσον αφορα το πηνιο πρεπει να σε θελει. Αρχικα παιδευτηκα να βρω μεταλικη ημιαγωγιμη ταινια. Αφου την καταφερα, με παιδεψε το επαργυρωμενο συρμα με μονωση τεφλον. Το βρηκα και αυτο και ηλθε. Ελα που ξανακολησα ομως.... . σε σπιραλ ανοιχτο μακαρονι :36_35_7:
Μου ειπαν μετα τα Φωτα θα φερουν:36_35_7:
Μαλλον για σιγουρια θα παω απο Δευτερα μια βολτα στη Λαρισα να βρω, αρκει τα Λαρισινα Λαμογια να μου πουνε που θα βρω.:10_1_136:

panais
01-01-2010, 12:32
παρε τηλ για κανενα καφε αμα ερθεις για να βαλουμε τον χρονο καλα μπροστα, και μετα θα βρουμε οτι θες(αν δεν απαντα ο σπυρος, πες να σου στειλω το δικο μου σε πμ) ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Geo
01-01-2010, 22:23
παρε τηλ για κανενα καφε αμα ερθεις για να βαλουμε τον χρονο καλα μπροστα, και μετα θα βρουμε οτι θες(αν δεν απαντα ο σπυρος, πες να σου στειλω το δικο μου σε πμ) ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Οταν μπορεσεις στειλτο...