PDA

Επιστροφή στο Forum : Προς τον Μαστορα των Παλμικων...

akis
08-06-2010, 15:50
Κυριε ηλεκτρονικε.....(Ροσπυ)...σε σημειο...οπου περασε μαγνητομετρο...γραδιομετρο....και δεν επιασε καποιο σημα απο μεταλλο....περασε ενα απο τα παλμικα σου.....

Επιασε αντικειμενο....μαλλον μεταλλικο...(και αυτο διοτι...οταν σκαφτηκε αρκετα....ενα μινελαμπ.....επιανε....και αυτο...μεσα στην τρυπα ...καποιο στοχο.)

Το σκαψιμο εφτασε σε βαθος 1 μετρου....και σταματησε...αλλα ακομα δεν βρεθηκε το αντικειμενο...που χτυπα....

Το θεμα ειναι....πως με την προοπτικη ...οτι δεν το χτυπουσε μαγνητομετρο....αρα εχουμε να κανουμε ...με κατι σε ευγενες....
Ετσι εδειχνε και το μινελαμπ...

Το κακο..(εκ πρωτης οψεως)...ειναι πως το σημειο δεν φαινεται ...να ειναι ξανασκαμενο......

Τι εχετε...να προτεινεται ....μια και εισαστε....ο πλεον ειδικος????:36_21_4:

rospy
08-06-2010, 16:18
αχαχχαχααχαχχα..............

Λοιπον κυριε Βεργα+Βεργα=100% Στοχος.................

Αν πηγες εκει με της ΒΕΡΓΕΣ !!!.......Αστο μην το ψαχνεις το παλμικο πιανει το ειδολο του στοχου...........

χαχαχαχαχαχααχχαα

Αν παλι βαρεθηκες να σκαβεις........Που μαλων αλλος κανει τον αλβανο.........Μαθε οτι τα παλμικα πανε και πανω απο το 1 μετρο.

χαχααχααχαχχαααχαχ

Καλο απογευμα.....................................

............................................

aigean
08-06-2010, 16:19
Του σπύρου πιάνουν απο 5 μέτρα και κάτω χεχεχεχε:36_1_27::36_1_27::36_1_27:

rospy
08-06-2010, 16:20
Και βαλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

aigean
08-06-2010, 16:26
Το σκαψιμο εφτασε σε βαθος 1 μετρου....και σταματησε...αλλα ακομα δεν βρεθηκε το αντικειμενο...που χτυπα....
Ποιός φουκαράς έσκαβε.........:36_5_1:

rospy
08-06-2010, 16:28
Παντος οχι ο postαρχης............Αυτος το παιζει χειριστης βεργας..

χαχαχαχχαχαχχααχαχααχαχα

http://www.zougla.gr/uploads/archive/emmy/xontroslignos879378998.jpg

aigean
08-06-2010, 16:32
Άκη θα σου πρότεινα να το σκάψεις..........
Μην συγκρίνεις τα παλμικά που ξέρεις με αυτά που κάνει ο σπύρος.....
Στο είπε και το minelab όταν έφτασε κοντά...

akis
08-06-2010, 16:32
Επι της ουσιας μαστορα....οχι της βλακειας....αν εχεις να πεις κατι....

Διαφημηση σου κανουμε...και θελουμε τα φωτα σου....

Με αερολογιες....δεν τιμας τον εαυτο σου και τα μηχανακια σου....

Ασε εμενα και αν πηγα η δεν πηγα και πως πηγα.....

Μια ερωτηση....σου εκανα ...μια και εννοειται πως ξερεις τα μηχανακια σου....

Τωρα αν εκαναν καποιοι τον Αλβανο η οχι....το εκαναν μαλλον γιατι χτυπησε το παλμικο...

Το ξερουμε οτι πανε πανω απο 1 μετρο.....αφου ετσι φαινεται και ετσι δειχνει και αυτο εγραψα.....

Αν δεν σε χαλαει και εχεις κατι που θα βοηθησει να γραψεις καλως.....

akis
08-06-2010, 16:37
Άκη θα σου πρότεινα να το σκάψεις..........
Μην συγκρίνεις τα παλμικά που ξέρεις με αυτά που κάνει ο σπύρος.....
Στο είπε και το minelab όταν έφτασε κοντά...

Δεν ειναι στο χερι μου και οτι γραφεις θα το διαβασουν...

Το οτι δεν προχωρησαν παρακατω...αν καταλαβα καλα...ειναι γιατι μαλλον ...οτι ειναι εκει...μπηκε απο καπου αλλου......και οχι απο επανω.....

aigean
08-06-2010, 16:42
Δεν ειναι στο χερι μου και οτι γραφεις θα το διαβασουν..
Δεν το κατάλαβα...:36_5_9:

aigean
08-06-2010, 16:43
Μάλλον δεν ήσουν καν εκεί??????????:36_5_1::36_5_1:

akis
08-06-2010, 16:44
Εννοω την απαντηση ...που εβαλες....και την προτροπη...για σκαψιμο...

Δεν εννοω κατι παραξενο....απλα..ειμαι μακρια απο εκει....

aigean
08-06-2010, 16:45
Εννοω την απαντηση ...που εβαλες....και την προτροπη...για σκαψιμο...

Δεν εννοω κατι παραξενο....απλα..ειμαι μακρια απο εκει....
Οπότε ισχύει το πιο πάνω post μου................

rospy
08-06-2010, 16:49
Λοιπον τα παλμικα φιλε δεν ειναι σαν τις βεργες..............Δηλαδη οπου διξουνε εκει ειναι.....Παπαριες δηλαδη.

Πρεπει να ξερεις να χειριζεσε ενα παλμικο.Τα παλμικα δεν ειναι το ανοιξα και οταν χτυπησει ..σκαβω..................Αυτα ειναι για τους αρχαριους που εχουνε γεμισει τα βουνα τρυπες και το παιζουνε γκουρου του χομπυ..........
...............
Χτυπημα με χτυπημα εχει διαφορα.
θελει κοπο και χρονο για να το μαθεις ...........θελει εξεσκηση φιλε δεν μαθενετε μονο με την ματια,ουτε το διαταζεις και εκτελει.

.................................................. ........

akis
08-06-2010, 16:59
Δεν καταλαβα τιποτα....

Δηλαδη τι προτεινεις????

Οταν ανοιξε ο λακος αρκετα....τοτε χτυπησε και το μινελαμπ....γραφω.....πριν το ανοιγμα χτυπησε το παλμικο......

Τωρα τα αλλα ας τα διαβασουν αυτοι που χειριζονταν τα μηχανηματα....ειναι οι μονοι αρμοδιοι.....οπως και το αν θελουν να γραψουν κατι παραπανω.....

Επισης το μαγνητομετρο δεν χτυπουσε....πραγμα που ερχεται σε πληρη ταυτιση με το μινελαμπ....ως προς το ευγενες.....του μεταλλου...

Οσο για τα αλλα....δεν με νοιαζει...και δεν ασχολουμαι ...ουτε και ξαναγραφω...το ποστ το εβαλα....για να μαθω την γνωμη σου...για το ολο σκηνικο....και τις δυνατοτητες απο τα μηχανακια σου...

Αν ο ιδιος δεν βγαζεις ακρη....σκεψου τους αλλους που το εχουν....πως πρεπει να νοιωθουν δηλαδη....

rospy
08-06-2010, 17:05
χαχχχχαχαχααχχα..................εχω εχω βγαλει ακρη................οι αλοι ομως πετανε τα παλμικα γιατι δεν καθησαν να βγαλουνε ακρη.

Επιμενω πως καθε μηχανακι εχει την δικη του λειτουργεια,οπως και καθε χτυπημα ειναι διαφορετικο.

Οσο για τον αν πρεπει να σκαψουν αλλο,δεν μπορω να σου πω.Δεν ειμουνα εκει ουτε εσυ αλοστε οποτε ????..........Ο καθενας κανει οτι καταλαβαινει.

.................................................. .

rospy
08-06-2010, 17:07
Επισης το μαγνητομετρο δεν χτυπουσε....

Ποιο μαγνητομετρο φιλε ?

akis
08-06-2010, 17:15
Ειδες που εν μερη ερχεσαι στα λογια μου....οταν λεω...πως ουτε τα τοπικα μπορεις να τα εχεις εμπιστοσυνη??

Ακομα και ο ιδιος για τα δικα σου το λες.....

Τελος παντων.....εγω πιστευω πως ειναι κατι αλλο....και οχι ο στοχος που θελουμε.....

Θα μπουνε και καποια αλλα ....και θα δουμε....
Ευκαιρια για δοκιμες με διαφορα μηχανηματα....παντως τυπου....νομιζω πως ειναι....

akis
08-06-2010, 17:17
Ποιο μαγνητομετρο φιλε ?

Ξερεις ποιανου λεω....

Ποσοι φτιαχνουν διαφορα και εχουν και δικο σου παλμικο????

rospy
08-06-2010, 17:17
Ειδες που εν μερη ερχεσαι στα λογια μου....οταν λεω...πως ουτε τα τοπικα μπορεις να τα εχεις εμπιστοσυνη??

Ακομα και ο ιδιος για τα δικα σου το λες.....

Τελος παντων.....εγω πιστευω πως ειναι κατι αλλο....και οχι ο στοχος που θελουμε.....

Θα μπουνε και καποια αλλα ....και θα δουμε....
Ευκαιρια για δοκιμες με διαφορα μηχανηματα....παντως τυπου....νομιζω πως ειναι....

Δεν ειπα ποτε κατι τετοιο φιλε........Οταν το εχω εγω το εμπιστευωμαι απολιτα.........δεν ξερω πως το χειριζετε ο καθε ενας ......τεσπα.....καλα αποτελεσματα

akis
08-06-2010, 17:52
Τελικα ...ακρη δεν βγαλαμε....δηλ....απο τις δυνατοτητες των μηχανηματων...ασχετα αν χτυπουν 2 διαφορετικα....τον ιδιο στοχο......

Απορω ποτε τελικα θα ειμαστε ποτε πραγματικα σιγουροι....για κατι....(εκτος απο το σκαψιμο)....που στην προκειμενη περιπτωση σταματησε....για καποιο λογο.....

Δεν εχουμε και κανενα μεντιουμ διαθεσιμο...ρε γαμωτο....:36_1_27::36_1_27:

rospy
08-06-2010, 17:54
Τελικα ...ακρη δεν βγαλαμε....δηλ....απο τις δυνατοτητες των μηχανηματων...ασχετα αν χτυπουν 2 διαφορετικα....τον ιδιο στοχο......

Απορω ποτε τελικα θα ειμαστε ποτε πραγματικα σιγουροι....για κατι....(εκτος απο το σκαψιμο)....που στην προκειμενη περιπτωση σταματησε....για καποιο λογο.....

Δεν εχουμε και κανενα μεντιουμ διαθεσιμο...ρε γαμωτο....:36_1_27::36_1_27:

Ποτε

:10_1_136:
.................................................. ........................

Λεων
08-06-2010, 18:42
Ακι αν επιτρεπεται, ποιο minelab βαλατε στην τρυπα και χτυπαει?

akis
08-06-2010, 18:48
Ποτε

ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΧΑ......ισως.....ισως...

Λεων....δεν ξερω δεν ημουν παρων....θα ρωτησω και θα σου πω.....

Για το παλμικο....παντως ...με τελαρο 1χ1 ηταν.....
Και το μινελαμπ....μπηκε οταν η τρυπα ηταν περιπου 80 εκατοστα βαθος....

akis
08-06-2010, 18:51
Ποτε

ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΧΑ......ισως.....ισως...

Λεων....δεν ξερω δεν ημουν παρων....θα ρωτησω και θα σου πω.....

Για το παλμικο....παντως ...με τελαρο 1χ1 ηταν.....
Και το μινελαμπ....μπηκε οταν η τρυπα ηταν περιπου 80 εκατοστα βαθος....

Δικη μου γνωμη...και οχι μονο....μια και οπως φαινεται δεν ειναι κατι που μπηκε απο επανω...(.αν δεν ειναι καποιο πετρωμα).....ειναι πως ειναι κατι μεταλλικο....μαλλον για στηριγμα της οροφης σε αμπρι.....

Αναζητειται η εισοδος....μια και ψαχναμε για ανταρτικα.....

goldmaniac
08-06-2010, 18:53
δηλαδη μιλαμε για ενα βαθος 2.30 με τον δισκο μεσα στην τρυπα

akis
08-06-2010, 19:13
Π
αρη...δεν ξερω....

Απο οτι μου ειπαν ...το μινελαμπ...το εβαλαν τοτε να δουλεψει...και οχι απο την αρχη.

Για να πιανει ομως το μινελαμπ...και να δειχνει με διαχωρισμο....για ευγενες(οτι κια αν ειναι)....τοτε μιλαμε ...το πολυ για ακομη 1 μετρο??

Τα λεω σωστα?? η θα επιανε και περισσοτερο????

Σιγουρα παντως λεμε για κατι πανω απο μετρο....

rospy
08-06-2010, 22:27
θα διξει,,,,,,,,,,,,,,,,,

akis
08-06-2010, 22:58
Λεων.....το μινελαμπ...το εξπλορερ το SE ΙΙ.....ηταν

Λεων
08-06-2010, 23:17
Λεων.....το μινελαμπ...το εξπλορερ το SE ΙΙ.....ηταν

Ξεχασετο τοτε για 1μετρο κατω...και ποσο μαλλον για διαχωρισμο στο 1 μετρο...σκεψου οτι ουτε στα GPX δεν δουλευει τοσο κατω ο διαχωρισμος.

Τωρα για το τι χτυπαγε μεσα στην τρυπα...αμα σου πω τη προσωπικη μου γνωμη θα ξενερωσεις και θα ευχεσε να μην ειναι αυτο.

Μεσα στις τρυπες σχεδον ολοι οι δισκοι χτυπανε.. το γιατι ειναι ενα αλλο διαφορετικο θεμα,εντελως πληροφοριακα ο minelab SE δεν περασε κανενα τεστ απο το δοκιμαστηριο που ειχαν ερθει 2 τετοια μηχανηματα, διαφορετικες ημερες και διαφορετικους χειριστες, και επισης ο ενας δισκος ειχε και 18αρι δισκο DD.

Sorry αν σε απογοητευω, απλως με την ευκαιρια μεταφερω το αποτελεσμα.

Αν ψαχνετε εισοδο για Αμπρι δεν υπαρχει ουτε μια στις 100 να μην εχει σιδηρουχα μεταλλα, αρα...

akis
08-06-2010, 23:35
Συμφωνω.....αλλα αν τα πω...δεν θα πιστεψουν ....

Κοιτα την εισοδο....δεν την ψαξαμε ακομα...και λογικα ειναι λιγο πιο κατω....

Αυτο κατα την γνωμη μου....πρεπει να ειναι στηριγμα οροφης απο τον διαδρομο....η κατι τετοιο....

Για το αμπρι δεν ειναι σιγουρο 100%....αλλα ετσι πιστευω.....

Δεν με ξενερωνεις μη φοβασαι......

Εγω το εχω δει και με αλλα μηχανηματα...και με ενα ιδιο....

Εδω βεβαια το σκαψιμο ειναι αρκετα φαρδυ....αλλα μαλλον κατι τετοιο εγινε.

Παντως καλα κανεις και τα λες....γιατι η εμπειρια ειναι πολυτιμη....και εχεις απο αυτην μπολικη...
Ας τα διαβασουν....να προσεξουν την αλλη φορα.....

Το θεμα ειναι ...να το ψαξουν καλα ολο εκεινο τον χωρο....με οτι διαθετουν.

Καλο στον εαυτο τους θα κανουν πρωτα απο ολα....και χωρις πολλα σκαψιματα....

Η λογικη.....και καποια μπιμπ....ισως να βοηθησουν αν το κανουν σωστα.

STAN
09-06-2010, 06:21
Καλημερα παλικαρια.Ειμαι καινουριοs εδω και προσπαθω να βρω το καλυτερο μηχανημα.Διαβασα πολλα στο forum και να σαs πω την αληθεια μπερδευτηκα.Αν ειναι ευκολο θα ηθελα την γνωμη σαs για τα αποστασεωs(electroscope 301 και καποια αλλα που κυκλοφορουν)για το lorenz και το EMFAD αν το γνωριζεται. Προκαταβολικα ευχαριστω πολυ. Υ.Γ. Ο GOERGES αναφερε ενα ρωσικο πολυ καλο μηχανημα , αλλα οπου και να εψαξα στο forum δεν βρηκα αλλα στοιχεια.

rospy
09-06-2010, 09:31
Σιγα σιγα.........νεος θα στραμπουλιξεις καμια γλωσσα........σιγα σιγα...και μια μια οι ερωτησεις.

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

aigean
09-06-2010, 15:46
Αν ειναι ευκολο θα ηθελα την γνωμη σαs για τα αποστασεωs(electroscope 301 και καποια αλλα που κυκλοφορουν)Σε καλή μεριά και καλά κρασιά.........
:10_1_136:http://img194.imageshack.us/img194/5459/model301.th.jpg (http://img194.imageshack.us/i/model301.jpg/)
http://img257.imageshack.us/img257/2851/escope.th.jpg (http://img257.imageshack.us/i/escope.jpg/)

goldmaniac
09-06-2010, 19:32
βρε παιδια τι του βαζετε του ανθρωπου να διαβαση σχεδιο?
απλα εξηγηστε του τι παιζη με αυτα

aigean
09-06-2010, 20:19
τι παιζη με αυτα
Eίναι ότι πρέπει για να παίζει:10_1_136:

exerevj
09-06-2010, 23:33
AKIS:Το θεμα ειναι ...να το ψαξουν καλα ολο εκεινο τον χωρο....με οτι διαθετουν.
Aκη,πιστευω οτι με ενα καλο γειωσιομετρο και ενα γεωφυσικο(και αρκετες δοκιμες)θα βγαλουν καποια ακρη.

akis
09-06-2010, 23:53
Γειωσιομετρο υπαρχει.....και αρκετα τοπικα ...διαφορα...και θα δοκιμαστουν...

Αν χρειασθει.....ενα εξαμινερ απο τυπου γεωφυσικα...σαν εσχατη λυση.

Ομως πιστευω...πως οντως ειναι εκει....αρκει να το ψαξουν οντως καλα....

Λεων
09-06-2010, 23:56
Αν χρειασθει.....ενα εξαμινερ απο τυπου γεωφυσικα...σαν εσχατη λυση.

Αυτο μην το παιρνεις και πολυ στα σοβαρα, εφαγε και αυτο γκαπ!!!

Sorry που σε ξανα-απογοητευω:36_8_9:

exerevj
10-06-2010, 00:01
Γιατι το λες αυτο ΛΕΩΝ?τουλαχιστον στο θεμα "κενο",το examiner τα παει αρκετα καλα.

Λεων
10-06-2010, 00:04
Εισαι σιγουρος????????????? γιατι εγω αλλα ειδα στις δοκιμες και με αρκετα κιλα σιδηρου μεσα...

Αν το <<αρκετα καλα>> το λες απο θεωρητικης αποψεως η απο λογια αλλονων, καλυτερα κρατα και μια πισινη, στην πραξη αλλαζουν τα πραγματα.

taxma1981
10-06-2010, 00:05
ακη θες το νεο μηχανημα ταχματζιοβερ:36_1_34:

akis
10-06-2010, 00:11
Λεων και εγω...για κενο...τωρα τελευταια....ξερω οτι πηγε πολυ καλα.

Λεων
10-06-2010, 00:15
Σε μενα παντως σε φυσιολογικο κενο και οχι ΣΚΑΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ, δεν ειδε ουτε το κενο αλλα ουτε τα 65 κιλα μασιφ σιδηρου που ειχα μεσα και ΑΚΟΥΜΠΟΥΣΑΝ τελεια στο χωμα.
Δεν διαψευδω αυτα που λετε, απλως αναφερω αυτα που ειδα με τα ματια μου.

akis
10-06-2010, 00:18
Ο στοχος (υποθετικα ακομα....αν και υπαρχει σημα και με τοπικα)

ειναι αναμεσα...σε ενα μεγαλο δεντρο με ενα μεγαλο σημαδι...(το εχω βαλει αλλου)...και σε αυτο το σημειο με τον βραχο στην φωτο..(που εχει μια καθιζηση)...και εμενα μου μοιαζει σαν εισοδο....

Δεν ειμαι εκει ρε γαμωτο....

http://img641.imageshack.us/img641/8667/dscf0137u.th.jpg (http://img641.imageshack.us/i/dscf0137u.jpg/)

exerevj
10-06-2010, 00:18
Εισαι σιγουρος????????????? γιατι εγω αλλα ειδα στις δοκιμες και με αρκετα κιλα σιδηρου μεσα...

Αν το <<αρκετα καλα>> το λες απο θεωρητικης αποψεως η απο λογια αλλονων, καλυτερα κρατα και μια πισινη, στην πραξη αλλαζουν τα πραγματα.
Εχω το examiner και δεν μιλαω θεωρητικα.Αλλα δεν μιλησα για μεταλλα.
Στα μεταλλα δεν τα παει καλα.Ισα ισα εχω εκτεθει και απογοητευτει:36_2_8:

Λεων
10-06-2010, 00:21
Εννοω για τα κενα του ειδους που περιεγραψα ποιο πανω..φυσιολογικα.
Αυτα που ειναι σκαμμενα απο πανω ισως να τα βλεπει.

exerevj
10-06-2010, 00:34
παντως κατα τη γνωμη μου,κανενα μηχανημα (vlf,παλμικο,γεωφυσικο κλπ)δεν ειναι "σιγουρο".Ολοι οσοι ασχολουνται με το χομπυ μας εχουν απογοητευτει
πολλες η λιγες φορες πανω που νομιζαν οτι ειχαν στα χερια τους το σουπερ εργαλειο!!!

Λεων
10-06-2010, 00:35
Σωστοτατος!!!!!!!!!!!!!!!!

akis
10-06-2010, 00:40
χαχαχαχααχ......συμφωνω...και το λεω τοσο καιρο...αλλα καποιοι φτιαχνουν λεει τα μηχανακια...

Το γκασμαδεισον...τελικα...μετα απο τοσο καιρο δεν βλεπω να το γλυτωνω...:36_2_8:

STAN
10-06-2010, 14:09
Γεια σαs και παλι.Για τα αποστατικα την πηρα την απαντηση.Θελω την βοηθεια σαs για το LORENZ και το EMFAD αν τα γνωριζεται?? Υ.Γ. Αν ειναι να αρχισεται τα ειρωνικα σχολια οπωs ο φιλοs την πρωτη μερα που γραφτηκα στο forum , μην απαντατε καθολου. Σαs ευχαριστω πολυ.

rospy
10-06-2010, 18:11
xaxxaaaxaxaxa...............Stan ? Τι επαθες ρε φιλε ?

χαχαχαχχαχα.......Τεσπα...........Θα στο πω γρηγορα και αν θες μ'άκους............

μακρια και απο τα δυο.

Κατσε καλητερα σπιτι σου κσι φατα με την οικογενεια σου.....Σουβλακια.

Γνωμη μου παντα
.................................................. ...........

Dennis
10-06-2010, 18:35
Που είναι απολύτως σωστή !

STAN
10-06-2010, 18:44
Καλησπερα.Τι προτεινεται ρε παλικαρια ?? Κατι σωστο ??

rospy
10-06-2010, 18:51
Πες μας ακριβος γιατι ψαχνεις (Λιρες,νομισματα,καταφηγεια,......κτλ) και θα το συζητησουμε

STAN
10-06-2010, 19:09
Παντα λιρονια τα αλλα ειναι για τα μουσεια.Υπαρχουν κατι " σημαδια " και επειδη βαρεθηκα το σκαψημο στον αερα λεω να το σιγουρευω πρωτα.

STAN
10-06-2010, 19:10
rospy υπαρχει δυνατοτητα να τα πουμε απο κοντα ??

rospy
10-06-2010, 19:26
Βεβαιος.........Λαρισα μερια.Ελα οποτε θες

goldmaniac
10-06-2010, 22:31
σπυρο για ποιο μηχανημα αναφερεσε οτι δεν κανη?

rospy
10-06-2010, 22:39
Kαι τα δυο φιλε...............Τσαμπα λεφτα.

goldmaniac
10-06-2010, 22:43
για το εμφαντ χωρις εκπομπη απο καπου ειναι νεκρο μηχανακι
αλλα για το λορενζ εχω τις αντιρησεις μου

Κυριάκος
10-06-2010, 23:27
Ωραίο θέμα που μόλις τώρα το είδα.
Ρε Άκη βάλατε το VLFικό μέσα στο σκάμμα για ψάξετε;
Ότι και να βάλεις εκεί μέσα θα χτυπάει σαν τρελό, γιατί επηρεάζεται από τα τοιχώματα της τρύπας. Άσε που το συγκεκριμένο της Μίνελαμπ είναι μόνο για παραλίες και κάτω από 15 πόντους δεν πάει με τίποτα...που 1 μέτρο.
Όταν λες το χτυπάει το παλμικό τι ακριβώς εννοείς, γιατί ακούμε πολλά κουφά τώρα τελευταία.

Κυριάκος
10-06-2010, 23:28
για το εμφαντ χωρις εκπομπη απο καπου ειναι νεκρο μηχανακι
αλλα για το λορενζ εχω τις αντιρησεις μου

Πάρη μην έχεις αντιρήσεις για κάτι που δουλεύει όπως όλα τα υπόλοιπα με τα υπέρ και τα κατά.
Δοκιμασμένα πράγματα.

Fitsos
10-06-2010, 23:31
xaxxaaaxaxaxa...............Stan ? Τι επαθες ρε φιλε ?

χαχαχαχχαχα.......Τεσπα...........Θα στο πω γρηγορα και αν θες μ'άκους............

μακρια και απο τα δυο.

Κατσε καλητερα σπιτι σου κσι φατα με την οικογενεια σου.....Σουβλακια.

Γνωμη μου παντα
.................................................. ...........

Xaaxxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxxaxaxaxxxaxxaxaxaxxa xaxaxa
osa den ftanei h alepoy ta kanei kremastaria.
An aporipseis kai to Lorenz tote den emeine kai tipota.
Ektos kai mas peis gia to Tourkiko pali.
Kalo thaa htan ean den xerete na mhn lete mpourdes.
:36_1_30::36_1_30::36_1_30:

Λεων
10-06-2010, 23:37
Φιλε Fitso γιατι το λες αυτο για την αλεπου και τα κρεμασταρια??? εισαι τοσο σιγουρος για το Lorenz????

Εκτος απο την πολυ καλη κατασκευη του... δεν νομιζω να εχει να ζηλεψει κατι απο καποιο αλλο παλμικο των 800-100ευρω το πολυ.

Fitsos
10-06-2010, 23:41
Ωραίο θέμα που μόλις τώρα το είδα.
Ρε Άκη βάλατε το VLFικό μέσα στο σκάμμα για ψάξετε;
Ότι και να βάλεις εκεί μέσα θα χτυπάει σαν τρελό, γιατί επηρεάζεται από τα τοιχώματα της τρύπας. Άσε που το συγκεκριμένο της Μίνελαμπ είναι μόνο για παραλίες και κάτω από 15 πόντους δεν πάει με τίποτα...που 1 μέτρο.
Όταν λες το χτυπάει το παλμικό τι ακριβώς εννοείς, γιατί ακούμε πολλά κουφά τώρα τελευταία.

Apo pote ta VLFika epireazontai apo ta toixomata??? Mhn ta mperdeyeis me ta palmika.
Sto SE o diaxorismos den ephreazetai apo to bathos, opote ean edeixse eygenes exei poles pithanothtes na einai. Antitheta sto 3500 kai 4500 otan to shma einai xamhlo h para polh dynato to theorei exsorismoy san eygenes. Kala krasia dhladh.
To SE theoreite san ena apo ta kalytera vlfika ths agoras. Einai ierosilia na to lete oti einai gia paralies mono kai na milate gia tiw malakies typoy superscan kai deltapulse san na prokeitai gia sobara mhxanakia.
Sobareyteite

Fitsos
10-06-2010, 23:42
Φιλε Fitso γιατι το λες αυτο για την αλεπου και τα κρεμασταρια??? εισαι τοσο σιγουρος για το Lorenz????

Εκτος απο την πολυ καλη κατασκευη του... δεν νομιζω να εχει να ζηλεψει κατι απο καποιο αλλο παλμικο των 800-100ευρω το πολυ.

Diaxvrismos - ground balance- kanenas ephreasmos apo ygrasies petromata klp.
Gia pesmoy ena tvn 800-1000eyro poy exei ta parapano

Λεων
10-06-2010, 23:48
Apo pote ta VLFika epireazontai apo ta toixomata??? Mhn ta mperdeyeis me ta palmika.
Sto SE o diaxorismos den ephreazetai apo to bathos, opote ean edeixse eygenes exei poles pithanothtes na einai. Antitheta sto 3500 kai 4500 otan to shma einai xamhlo h para polh dynato to theorei exsorismoy san eygenes. Kala krasia dhladh.
To SE theoreite san ena apo ta kalytera vlfika ths agoras. Einai ierosilia na to lete oti einai gia paralies mono kai na milate gia tiw malakies typoy superscan kai deltapulse san na prokeitai gia sobara mhxanakia.
Sobareyteite

Φιλε δεν θελω να σε προσβαλω, αλλα απο τα γραφωμενα σου νομιζω οτι εχεις μπερδεψει και αντιστρεψη τους ρολους, ειδικα για το vlf minelab-se σε σχεση με τα Gpx της minelab.
Και βεβαια ποιανουν και της τρυπες, οταν επισης λες οτι ο διαχωρισμος δεν επηρεαζει το βαθος... νομιζω οτι δεν εχεις δει τιποτα.

Φιλικα και χωρις παρεξηγηση. Λεων

Fitsos
10-06-2010, 23:54
Φιλε δεν θελω να σε προσβαλω, αλλα απο τα γραφωμενα σου νομιζω οτι εχεις μπερδεψει και αντιστρεψη τους ρολους, ειδικα για το vlf minelab-se σε σχεση με τα Gpx της minelab.
Και βεβαια ποιανουν και της τρυπες, οταν επισης λες οτι ο διαχωρισμος δεν επηρεαζει το βαθος... νομιζω οτι δεν εχεις δει τιποτα.

Φιλικα και χωρις παρεξηγηση. Λεων

Pisteve kai mhn ereyna xaxa.
Moy aresei giati kataferes na anatrepseis oles tis arxes litoyrgias tvn anixneytvn eite vlf eitr PI. Xoris pareksigisi panta. Ean pragmati endiaferese gia to pos doyleyoyn ayta poy proaneferes eyxaristos na soy eksigiso en troxadin

Λεων
10-06-2010, 23:55
Diaxvrismos - ground balance- kanenas ephreasmos apo ygrasies petromata klp.
Gia pesmoy ena tvn 800-1000eyro poy exei ta parapano

Οντως ωραια αυτα, αλλα μονο στη θεωρια του μανιουαλ που εχουν.

Η διαφορα στα παλμικα των 800-1000 η ακομη και 500 ευρω ειναι οτι δεν σου λενε απο την αρχη οτι εχουν διαχωρισμο.
Αμεσως αμεσως κατεβαινουμε χιλιαρικα κατω..

Fitsos
11-06-2010, 00:11
Οντως ωραια αυτα, αλλα μονο στη θεωρια του μανιουαλ που εχουν.

Η διαφορα στα παλμικα των 800-1000 η ακομη και 500 ευρω ειναι οτι δεν σου λενε απο την αρχη οτι εχουν διαχωρισμο.
Αμεσως αμεσως κατεβαινουμε χιλιαρικα κατω..

Gia strose to disko h to telaro se ena ftino palmiko sto edafos me xortaria h se xorafi potismeno. Tha paei to sfirigma synefo, opote anagkazese na shkoseis to disko kamia 15ria - 20ria pontoys. Aytomata ta kermata ta exases kai genika exases toylaxiston 20 pontoys. Se antiuesh me ayta poy exoyn ground balance ton disko ton pas sbarnontas sto xoma xoris kanena feytiko sfyrigma. Poso perisotero sta boyna opoy to skapsimo den einai kai toso eykolo.
Mipvw aksizei na pliroseis kati parapano apo ta 500-800-1000 kai na pareis kati efamilo toy Lorenz h to idio to Lorenz??

Λεων
11-06-2010, 00:17
Φιλε να δωσω κατι παραπανω να παρω κατι που αξιζει, αλλα, να δωσω για να βρισκω νομισματα, οχι.

rospy
11-06-2010, 00:19
Μπραβο φιλε Λεων.................

Οσο για ολους τους αλλους....τυπου φιτσου (εσενα μανιακε θα σου κανω μια prive συναντηση για το σουπερ εργαλειο).............

δεν ξερετε τη σας γινετε..........Πιαστε στα χερια σας το lorenz,που μονο σε φωτογραφιες το χαλβαδιαζετε σαν.........

http://oynagki.pblogs.gr/files/126999-smartjo8.jpg

Και μετα να γραφετε οτι μαλακια σας κατεβει ή σας ερθει στο μυαλο.

Αυτο εδω ....

YouTube- lorenz 1Ξ§1

Λετε να ητανε φτιαχτο ???????????.......

Fitsos
11-06-2010, 00:24
Φιλε να δωσω κατι παραπανω να παρω κατι που αξιζει, αλλα, να δωσω για να βρισκω νομισματα, οχι.

Proton h syzhthsh einai egkyklopediki.
Deyteron to GPX giati egine mipos ksereis? kai omos gia ayto den gkriniazis.
Peri orekseos kolokythopita alla kalo einai na eimaste eilikrineis.

goldmaniac
11-06-2010, 00:27
ρε σπυρο εισαι για σφυριγμα στα αυτια
ετσι γινετε η δοκιμη ενος παλμικου?
καποτε ο λορενζ(πανος) σου εβαλε τα γυαλια επανω σε αυτο το μηχανακι
εκτος αν θελεις να μας πεις οτι το τουρκικο(βουλγαρικο) ειναι καλυτερο απο αυτο που εχη και τεχνογνωσια

Λεων
11-06-2010, 00:30
Proton h syzhthsh einai egkyklopediki.
Deyteron to GPX giati egine mipos ksereis? kai omos gia ayto den gkriniazis.
Peri orekseos kolokythopita alla kalo einai na eimaste eilikrineis.

Φιλε δεν γκρινιαζω για κατι....μαλλον λαθος καταλαβες.

Οσο για την ειλικρινεια που λες, οτι λεω, μπορω και να το υπερασπισω... οχι μονο με λογια....αλλα και με πραξεις....στο αφιερωνω.

YouTube- Minelab GPX-4000 Greece 18DD test (2008)

Fitsos
11-06-2010, 00:33
Μπραβο φιλε Λεων.................

Οσο για ολους τους αλλους....τυπου φιτσου (εσενα μανιακε θα σου κανω μια prive συναντηση για το σουπερ εργαλειο).............

δεν ξερετε τη σας γινετε..........Πιαστε στα χερια σας το lorenz,που μονο σε φωτογραφιες το χαλβαδιαζετε σαν.........

http://oynagki.pblogs.gr/files/126999-smartjo8.jpg

Και μετα να γραφετε οτι μαλακια σας κατεβει ή σας ερθει στο μυαλο.

Αυτο εδω ....

YouTube- lorenz 1Ξ§1 (http://www.youtube.com/watch?v=WIUQQJje2yE)

Λετε να ητανε φτιαχτο ???????????.......

Eyxaristo gia to koplimento alla moy thimises ti apateonas eisai
Ebales to video me to lorens opoy kanei ayta poy leo ego (diladi to afineis sto edafos kai doyleyei) eno to diko soy (toyrkiko kit) to ebazes panv se mpetonia gia ka einai kamia 30ria pontoys apo to edafos gia na doylepsei.
Kai exeis to thrasos na les kai koybentes.
San poly doylepses ton kosmaki.
Apolayste to binteaki me to Delta pulse panv sta mpetonia eno to Lorenz poy kathgorei to exei petameno pano sto xoma.
YouTube- delta
Tetoio mhxanaki na to xereste xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

Fitsos
11-06-2010, 00:34
Tha hthela o admin na mhn sbisi ta video gia na ta blepei o kosmos

rospy
11-06-2010, 00:36
Για πες μας εσυ που εχεις δοκιμασει αμετρητα παλμικα.............Πως τα δοκιμαζεις ???

''καποτε ο λορενζ(πανος) σου εβαλε τα γυαλια''

Ποιος ειναι αυτος Παρη ?????????????????????

χαχαχααχαχα...........Σωβαρεψου..........Εσυ οταν αγοραζεις ενα μηχανακι για την συκεκρημενη λειτουργεια(δηλαδη για να ανυχνευει μεταλλα) ρωτας αν εχει τεχνογνωσια ή ποσο βαθεια παει ?????????????????

Ασε μεγαλε ιδαμε τι πουλια πιανει και μαλιστα 2 φωρες και σε διαφορετικο δοκιμαστηριο live .................και οχι σε βυτρινα........

:10_1_136::10_1_136::10_1_136::10_1_136:

rospy
11-06-2010, 00:39
Eyxaristo gia to koplimento alla moy thimises ti apateonas eisai
Ebales to video me to lorens opoy kanei ayta poy leo ego (diladi to afineis sto edafos kai doyleyei) eno to diko soy (toyrkiko kit) to ebazes panv se mpetonia gia ka einai kamia 30ria pontoys apo to edafos gia na doylepsei.
Kai exeis to thrasos na les kai koybentes.
San poly doylepses ton kosmaki.
Apolayste to binteaki me to Delta pulse panv sta mpetonia eno to Lorenz poy kathgorei to exei petameno pano sto xoma.
YouTube- delta (http://www.youtube.com/watch?v=UE_k4wMRi7c&feature=related)
Tetoio mhxanaki na to xereste xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

χαχαχαχαχαχαχ...............για να δεις ποσο ΜΑΛΑΚΑΣ εισαι.......και για να καταλαβουν τα μελοι(που το πηρανε χαμπαρι)οτι δεν εχεις ιδεα απο μηχανακια..................Παρε να εχεις....

YouTube- deltapulse1x1

Λεων
11-06-2010, 00:41
Οντως τα delta ειναι ενα απο τα ποιο ηρεμα μηχανακια, αριστη εξισσοροπιση εδαφους

Fitsos
11-06-2010, 00:45
χαχαχαχαχαχαχ...............για να δεις ποσο ΜΑΛΑΚΑΣ εισαι.......και για να καταλαβουν τα μελοι(που το πηρανε χαμπαρι)οτι δεν εχεις ιδεα απο μηχανακια..................Παρε να εχεις....

YouTube- deltapulse1x1 (http://www.youtube.com/watch?v=I-oW3DpPNwY)

1Lt teneke sto 1m me telaro

mipos ta mperdepses me to disko.....
Ta sygxrona palmika pianoyn lamarinitsa 10x10 pontoys sto 1.5 eos 1.7 metra kai esy oloklhro koyti ena litro sto 1m kai to les katorthoma.
Oi apateonies telivsan. Psakse na breis kanena allo kit kalytero na pasareis sta ypopsifia thymata.

rospy
11-06-2010, 00:45
Tha hthela o admin na mhn sbisi ta video gia na ta blepei o kosmos

Ποια video να σβηση ρε βλακα................Ολα αυτα και αλλα πολα τα εχω ανεβασει εγω.........................................

Βαλε μας ενα link απο τηε δικες σου δοκιμες?????????............Βαλε προτο μια με το lorenz.!!!!!!!!!!!

Fitsos
11-06-2010, 00:47
Οντως τα delta ειναι ενα απο τα ποιο ηρεμα μηχανακια, αριστη εξισσοροπιση εδαφους

Pali ta mperdepses file Leon.
To Delta den exei kamia eksisoropisi edafoys. Ayta poy exoyn einai metrhmena sta daxtyla.

rospy
11-06-2010, 00:48
1Lt teneke sto 1m me telaro

mipos ta mperdepses me to disko.....
Ta sygxrona palmika pianoyn lamarinitsa 10x10 pontoys sto 1.5 eos 1.7 metra kai esy oloklhro koyti ena litro sto 1m kai to les katorthoma.
Oi apateonies telivsan. Psakse na breis kanena allo kit kalytero na pasareis sta ypopsifia thymata.

Aν εσυ το 1.50 με 1.60 το βλεπεις για 1μ......Τοτε τι να πω ??????

Ξεκινα απο οφθαλμιατρο.................

http://www.myhoroscope.gr/articles/images/Gelio2.jpg
.................................................. .............................

Fitsos
11-06-2010, 00:49
Ποια video να σβηση ρε βλακα................Ολα αυτα και αλλα πολα τα εχω ανεβασει εγω.........................................

Βαλε μας ενα link απο τηε δικες σου δοκιμες?????????............Βαλε προτο μια με το lorenz.!!!!!!!!!!!

Blepo san na exeis xasei thn psixremia soy.
Mallon einai h proth fora poy soy ta lene xyma kai den einai energos kai o Admin na me diagrapsei anti na diagrapsei esena poy se kathe post rixneis kai apo ena brisimo.

Fitsos
11-06-2010, 00:50
Aν εσυ το 1.50 με 1.60 το βλεπεις για 1μ......Τοτε τι να πω ??????

Ξεκινα απο οφθαλμιατρο.................

.................................................. .............................

1.60 eisai esy, opote to koyti isos kai na mhn ftanei sto metro

rospy
11-06-2010, 00:51
1.60 eisai esy, opote to koyti isos kai na mhn ftanei sto metro

χαχαχχαχχαχα......................σου εμεινε το 1.60 ????????????

ολα τα θυμασε.........ατιμο !!!!

Λεων
11-06-2010, 00:52
Pali ta mperdepses file Leon.
To Delta den exei kamia eksisoropisi edafoys. Ayta poy exoyn einai metrhmena sta daxtyla.

Εννοω παντα σε σχεση με καποια αλλα, μαζι καi το Λορενζ μεσα... δεν απαντησες ομως για το βιντεακι του GPX...;μηπως θελεις να σου πω τι κανει εκει ο αντιστοιχος δισκος του Lorenz?????

rospy
11-06-2010, 00:55
Blepo san na exeis xasei thn psixremia soy.

Δεν εχω χασει τιποτα ...........Ο Rospy ετσι απαντά.

[COLOR="Red"]Mallon einai h proth fora poy soy ta lene xyma

Αυτο το κανω εγω απο τοτε που ξεκινησα........................

akis
11-06-2010, 10:19
Μαστορια ...παλμικων και μη.....τις δοκιμες στο εδαφος να τις κανετε...και οχι στον αερα...πατερα...

Ξερετε ποση απωλεια σηματος υπαρχει inside????

Δεν πιστευω σε κανενα τοπικο...πως στο εδαφος χτυπαει...περισσοτερο απο 1,5 μετρο βαθος....

Μονο σε κανενα εδαφος που θα βοηθαει....και με μεγαλο αντικειμενο απο κατω....ισως....

Θα δουμε τι θα κανουν...εδω στο θεμα που ανοιξα....και αφηστε τις παπαριες τυπου ...οταν το χειριζομαι εγω ξερω τι κανει.....

Αν ειναι ετσι και δεν ξερουν τι κανουν οι αλλοι ...να μην τους τα πουλατε...

Και εγω ο ΒΕΡΓΑ + ΒΕΡΓΑ 100% στοχος αν ειναι ετσι....τοτε ξερω ακριβως τι κανω.....

Γενικα μας εχετε πηξει στην παπαρια....να ερθετε για την πραξη...δεν βλεπω κινηση....:36_2_16::36_2_16::36_2_16::36_2_16:

Fitsos
11-06-2010, 14:33
Εννοω παντα σε σχεση με καποια αλλα, μαζι καi το Λορενζ μεσα... δεν απαντησες ομως για το βιντεακι του GPX...;μηπως θελεις να σου πω τι κανει εκει ο αντιστοιχος δισκος του Lorenz?????

Leon ta ksanamperdepses.
To Lorenz exei ground balance, to GPX to idio.
To Delta den EXEI. Etsi apla. Min mperdebeis thn ysixi leitoyrgia me thn eksisoropisi. Kai ta 2 poy anefera einai ergalia eno h patata to delta einai paixnidi. Deite to pio kathara.

Fitsos
11-06-2010, 14:40
Μαστορια ...παλμικων και μη.....τις δοκιμες στο εδαφος να τις κανετε...και οχι στον αερα...πατερα...

Δεν πιστευω σε κανενα τοπικο...πως στο εδαφος χτυπαει...περισσοτερο απο 1,5 μετρο βαθος....

Μονο σε κανενα εδαφος που θα βοηθαει....και με μεγαλο αντικειμενο απο κατω....ισως....

Θα δουμε τι θα κανουν...εδω στο θεμα που ανοιξα....και αφηστε τις παπαριες τυπου ...οταν το χειριζομαι εγω ξερω τι κανει.....

Και εγω ο ΒΕΡΓΑ + ΒΕΡΓΑ 100% στοχος αν ειναι ετσι....τοτε ξερω ακριβως τι κανω.....

Γενικα μας εχετε πηξει στην παπαρια....να ερθετε για την πραξη...δεν βλεπω κινηση....:36_2_16::36_2_16::36_2_16::36_2_16:

File exeis dikio.
Sto edafos to Lorenz kai to minelab kati ua ksexorisoyn kai kati kalo tha piasoyn. To Delta pera apo kamia skoyria tipota allo. Ksexasa, pianei kai tis ygrasies kai ta petromata kai ta keramidia alla oxi tis xrisopetres me opoia periektikotita se xriso (tade efh epitopios).
Tvra gia na erthoume sth praksi prepei aytes oi paparies typoy Delta na figoyn apo th mesh. H Mikron poy ta eftiaxne ta katargise edv kai deka xronia, eno oi dikoi mas tora thimithikan oti mono ayta einai kai katigoroyn kathe neo kai poli kalitero. To Problima einai oti ta nea kai poly kalitera den kikloforisan akoma se Kit apo toys Toyrkoys:36_2_27::36_2_27:

Λεων
11-06-2010, 15:21
Φιλε fitso συμφωνω οτι πιανουν και υγρασιες και πετρωματα κτλ, αλλα αυτα τα πιανει και το Lorenz...

Τελικα θα μου απαντησεις για το τεστ του minelab που ειδες???

Πιστευω οτι δεν μπερδευω καθολου μα καθολου τα πραγματα.

rospy
11-06-2010, 15:57

Επειδη δεν θελω να σε χαρακτηρισω φιλε ΒΕΡΓΑ + ΒΕΡΓΑ=100%
βαλε μας εσυ δικε σου δοκιμες απο αυτες που εχεις κανει και μετα μιλα.
Εδω μεσα φιλε υπαρχουν ανθρωποι που βγαινουνε πολα χρονια στα βουνα και στα δοκιμαστηρια για να ανοιξουν τα ματια σε κατι μακακες σαν και εσενα.
Αλα ετσι ειναι τοσα ξερεις τοσα λες.

Και για να παψουνε κατι μακακες σαν και αυτον να βγαινουνε και να κατακρινουν κοσμο ,.................Ας βγει ενας απο αυτους που εχω δωσει εγω μηχανακι και ας πει ποσες φορες μηλαμε στο τηλεφωνο και του εξηγω πως δουλευει το μηχανακη.......και οχι μονο..............Μακαρι να εισασταν ολοι σαν τον rospy...........Αλλα σας εχει φαει η μυστικοπαθεια................

Ζωη σε σας............

Κυριάκος
11-06-2010, 15:58
Sobareyteite

Φίλε θα σου πω πολύ απλά ότι είσαι άσχετος με το αντικείμενο.-

akis
11-06-2010, 16:46
Επειδη δεν θελω να σε χαρακτηρισω φιλε ΒΕΡΓΑ + ΒΕΡΓΑ=100%
βαλε μας εσυ δικε σου δοκιμες απο αυτες που εχεις κανει και μετα μιλα.
Εδω μεσα φιλε υπαρχουν ανθρωποι που βγαινουνε πολα χρονια στα βουνα και στα δοκιμαστηρια για να ανοιξουν τα ματια σε κατι μακακες σαν και εσενα.
Αλα ετσι ειναι τοσα ξερεις τοσα λες.

Και για να παψουνε κατι μακακες σαν και αυτον να βγαινουνε και να κατακρινουν κοσμο ,.................Ας βγει ενας απο αυτους που εχω δωσει εγω μηχανακι και ας πει ποσες φορες μηλαμε στο τηλεφωνο και του εξηγω πως δουλευει το μηχανακη.......και οχι μονο..............Μακαρι να εισασταν ολοι σαν τον rospy...........Αλλα σας εχει φαει η μυστικοπαθεια................

Ζωη σε σας............

Ρε εσυ φιλε πολυ τα ζαλιζεις και κατακρινεις τον κοσμο....και μακακες τους ανεβαζεις ...μακακες τους κατεβαζεις....τον εαυτο σου να αποκαλεις ετσι και κανεναν αλλο....αντε γιατι το παραχεσατε εδω μεσα....

Τι δοκιμες θελεις να βαλω δηλαδη....απο τις βεργες???

Εγω για να ανοιξω πρεπει να ειμαι σιγουρος....και να το ψαξω καλα και κατω απο προυποθεσεις...

Το ιδιο λεω και προτεινω σε αυτους με τους οποιους παω και κοιταζουμε καπου.

Δεν σκαβουμε καπου επειδη ετυχε....αλλα επειδη πετυχε....

Ειχα και εχω αποτυχιες ....αλλα και καλες επιτυχιες....για αυτο....και χεστηκα τι λες και τι θελεις να λες.

Με αυτους που ψαχνω ...εχουν και το λογο και τα κοτσια οτι θελουν να τα πουν....δεν περιμενουν εσενα ...τον ειδικο..

Ασε που μπορω και μονος να πω αν εχω κανει μακακια ..σε αντιθεση με εσενα που ολα ειναι τελεια ....και τον αλλων χαλια.....

Εγω δεν ειπα οτι τα μηχανακια σου ειναι χαλια....τουλαχιστον με την σοβαρη εννοια ουτε κατηγγειλα κατι τετοιο...

Αυτο το θεμα ...οταν το ανοιξα σε ρωτουσα ...και απαντας αοριστα....οποτε μονος σου δινεις την απαντηση σε αυτους που σε διαβαζουν.....

Το θεμα ειναι ποσο καλα δουλευουν σε σχεση με αυτα που λες.....και αν θυμασαι....παντα προσπαθουσα να σου φερω πελατες...ασχετα αν τελικα δεν πηραν.

Και οχι δεν θελουμε να ειμαστε σαν τον Ροσπυ...που με την πρωτη ευκαιρια ...την χωνει με εξυπναδες στον πρωτο που θα πει κατι για τα μηχανακια γενικα....

Αντε .....γιατι α....αν ειναι ξερω να βριζω και εγω...και να λεω διαφορα....αρκει να μην τα σβηνει ο Παρης....και τον παρει και τον σηκώσει και αυτον...που μια ζωη με λαθος ατομα ...την βρισκει....

ΓΚΕΓΚΕ...ΚΑΙ ΤΕΣΠΑ....:36_35_7::36_35_7:

rospy
11-06-2010, 17:10
Δεν σκαβουμε καπου επειδη ετυχε....αλλα επειδη πετυχε....

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα............

Απο ολλα ............τα ;αλλα

Μ'αρεσε το τελευταιο............

Αυτα και απο μενα Κυριε 100%

Και πουσε ?..........Να μαθεις να λες την αληθεια
.................................................. ..........

akis
11-06-2010, 17:40
Την αληθεια απο τι???

Για κανε ενα εξπλαιν....

Την δικη σου αληθεια...οπως την παρουσιασες και εκει που ειχαμε παει στην συναντηση...και εφαγες κραξιμο απο 3 ατομα ..οτι ηταν τα πραγματα οπως τα ελεγα.....???

Σπυρο...μην ασχολεισαι με τους αλλους...κοιτα τα δικα σου..
Εσυ πουλας....και αρα θα εχεις απο τον κοσμο την αναλογη κριτικη...

Εγω δεν πουλαω...φραγκο δεν εχω παρει....και κανω και τα εξοδα για να παω οπου χρειασθει...για αυτο που πιστευω....

Αυτη ειναι η διαφορα μας...σην το οτι εγω πιστευω αυτο που κανουμε....με οσο επι της % επιτυχια και αν εχουμε.....

rospy
11-06-2010, 17:56
Την αληθεια απο τι???

Για κανε ενα εξπλαιν....

Την δικη σου αληθεια...οπως την παρουσιασες και εκει που ειχαμε παει στην συναντηση...και εφαγες κραξιμο απο 3 ατομα ..οτι ηταν τα πραγματα οπως τα ελεγα.....???

Σπυρο...μην ασχολεισαι με τους αλλους...κοιτα τα δικα σου..
Εσυ πουλας....και αρα θα εχεις απο τον κοσμο την αναλογη κριτικη...

Εγω δεν πουλαω...φραγκο δεν εχω παρει....και κανω και τα εξοδα για να παω οπου χρειασθει...για αυτο που πιστευω....

Αυτη ειναι η διαφορα μας...σην το οτι εγω πιστευω αυτο που κανουμε....με οσο επι της % επιτυχια και αν εχουμε.....

Για λεγε ρε λαμογιο ?......................Ελα εγω εδω ειμαι.......για ριχτα ελα ανοιχτα να δουμε τι εγεινε???????

Μην με συγκρινεις με σενα γιατι εγω σε αντιθεση με σενα βγαινω καπου καπου και στο βουνο.............

αχαχαχαχαχαχαχαχα

Πια επιτιχια μωρε ταλαιποριμενε ψεφτοραβδοσκοπε???

χαχαχχχαχαχα,.............πισω απο ενα pc μπωρεις να γραφεις οτι μαλακια σου καπνισει...........στο βουνο ομως αλλαζουνε τα γραμματα..........

Υ.Γ Στο λεω για ακομα μια φορα.............Μαθε στην ζωη σου να λες την αληθεια

aigean
11-06-2010, 18:08
Χαλαρώστε..........
Άκη μην θεωρήσεις ότι παίρνω το μέρος του σπύρου.........
Ένα θα πω μόνο.......
Είναι κάποια πράγματα που δεν έχω πεί στον σπύρο(σχετικά με κατασκευές)γιατί ήξερα ότι θα τα βγάλει στην φόρα.........
Είναι ο μόνος που ότι γνωρίζει το ανεβάζει στο κοινό,άσχετα αν δεν συμφωνώ εγώ γιατί τα ''κοράκια'' περιμένουν να αρπάξουν ότι βρούν,να αντιγράψουν, και να το εκμεταλλευτούν πρός οφελός τους......
Έτσι λοιπόν δεν νομίζω να έχει πρόβλημα ούτε και λόγο ο σπύρος να μην πεί την αλήθεια..........

akis
11-06-2010, 18:11
Τι να πω ...τα λες ωραια.....αλλα μαλλον εχεις μνημη χρυσοψαρου....

Αυτο με την αληθεια το εχεις κανει πιπιλα...
Πες μας εσυ την αληθεια βρε....και το ποιος πηγε τωρα τελευταια καπου ...μαζι με το παιδι...αλλα αλλος εκανε την παπια.....

Τελος παντων...γραψε ....γραψε ....μπορει να το πιστεψεις.....

Ξερεις καλα για που λεω...σου το απαντησαν ...ο τζανγκο....και ο παναης....και ο ηλιας.....

Μονο εσυ με το παλμικο ...με τον δισκο και το φτυαρακι κηπου....ησουν ο εξυπνος εκει....που φυσικα προσπαθουσες να βγαλεις τους αλλους αχρηστους ...επειδη εσυ ..με την ραβδοσκοπια εισαι αχρηστος....

Ποσο επιανες εξυπνε με τον δισκο???? 1 μετρο??και μην πεις παραπανω...για να μην πεθανουμε απο τα γελια...

Στα ποσα εκατοστα βρηκες την κονσερβα....π.χ...?

Στα 20 εκατοστα....στα 30 εκατοστα....40...
Αν ενα τετοιο σκουπιδι 30 ετων εφτασε....εκει....στα 60 χρονια ποσο κατω εχουν παει???50 -60....και αν βαλεις και το σκαψιμο...ποσο ακομα????

Και εσυ περιμενεις με το γκαζοντενεκε ...να τα πιασεις....και με το φτυαρακι να τα βγαλεις.....

akis
11-06-2010, 18:15
Εκτος αφτου.....εγω ποτε δεν ειπα οτι παω επανω...και το εγραψα πολλες φορες.....πολλες.......

Το ξερω απο πρωτο χερι...και επανειλημενα .....το εγραψα...και το εχω πει και κατα ιδιαν...αλλα οτι θυμασαι χαιρεσαι...

Αυτο ομως δεν σημαινει πως δεν παω στον χωρο....αν εχει κατι...

Το κατι ειναι ακομα και ενα χρυσο δοντι....π.χ....

akis
11-06-2010, 18:24
Χαλαρώστε..........
Άκη μην θεωρήσεις ότι παίρνω το μέρος του σπύρου.........
Ένα θα πω μόνο.......
Είναι κάποια πράγματα που δεν έχω πεί στον σπύρο(σχετικά με κατασκευές)γιατί ήξερα ότι θα τα βγάλει στην φόρα.........
Είναι ο μόνος που ότι γνωρίζει το ανεβάζει στο κοινό,άσχετα αν δεν συμφωνώ εγώ γιατί τα ''κοράκια'' περιμένουν να αρπάξουν ότι βρούν,να αντιγράψουν, και να το εκμεταλλευτούν πρός οφελός τους......
Έτσι λοιπόν δεν νομίζω να έχει πρόβλημα ούτε και λόγο ο σπύρος να μην πεί την αλήθεια..........

Αυτο φιλε Δημητρη ....και το αν λεει την αληθεια ..εγω δεν μπορω να το ξερω...και ουτε του το εθιξα ποτε...

Την αληθεια να την λεει εκει που την ξερει ομως καλα και να μην τα διεστρεβλωνει...και να μην τα βαζει με οτι κινειται....και εχει στομα και μιλα...

Με εμενα τι προβλημα εχει δεν καταλαβα....και γραφει παπαριες....

Ας γραψουν ολοι οσοι πηγαν καπου ...που τους ειπα να εκει ...εχει χρυσο και λιρες σε τοσο βαθος ...και δεν ειχε....

Αυτος οπου και να τον εστειλα...ειμαι σιγουρος πως δεν πηγε...αλλα και να πηγαινε.....παλι καποια μαλακια θα ελεγε...

Εκεινο το σημειο διπλα σε ενα δρομο...στο βολο καπου...που ειχε και εναν ατερμονα απο τιμονι...και αν θυμαμαι καλα το ειχες βρει εσυ....του ειπα πως δεν εχει τιποτα.....τι εκανε...πηγε...εστω να με διαψευσει...αν βρηκε.....κατι δηλ....

Αστα ....απλα μου την δινει...οταν γραφουν για σενα κατι ...που δεν ισχυει...

Φυσικα οπως και στους ανταρτες .....δεν αξιζει το κοπο να μαλωσεις με κανεναν....και αν το ηξερα....για τα χαλια των περισσοτερων...ουτε θα ανοιγα το στομα μου ...τοτε...

Σιγα τα ωα...και τους πολυξερους.....

akis
11-06-2010, 18:37
Και κατι ακομα....ο μονος που δεν απαντησε...καθαρα και στα ισα...αλλα εκανε σλαλομ....μπειμπυ σλαλομ....και υπεκφυγες ....για το τι ειναι και αν εχει καποια ιδεα...για αυτα που εγραψα στη αρχη του θεματος...ειναι ο Σπυρος...

Καλα κανει...μεν....αλλα να μην χλευαζει και κατηγορει τους αλλους οταν δεν μπορει να ειναι σιγουρος ουτε για τα δικα του μηχανακια....

aigean
11-06-2010, 18:47
Στο σημείο με τον ατέρμονα που λές πήγαμε.Αλλά τσού..
Σου ανεβάζω κάτι να μου πείς την γνώμη σου......
Η μάλλον θα το ανεβάσω στα΄''σημαδια'' σε λίγο.

akis
11-06-2010, 19:15
Ειδες???

Εμενα μου ειπε πως δεν πηγατε ακομα....

Οτι ειχα δικιο δεν το ειπε....αρα πες μου ποιος λεει αληθεια...

Δεν ξερω...τι να πω...και δεν θελω να λεω...αλλα δεν θελω να λενε και για εμας...

aigean
11-06-2010, 19:47
Ειδες???

Δεν ξερω...τι να πω...και δεν θελω να λεω...αλλα δεν θελω να λενε και για εμας...

Πήγα εγώ άκη με παρέα,ο σπύρος έλειπε,δεν έχει τίποτα.
Μην πιάνεσαι από τα λόγια,ο σπύρος δεν ήταν..
Άστα αυτά και κοίτα λίγο αυτό που έβαλα στα σημάδια,αν βλέπεις κάτι έχω και άλλες απο το σημείο...

akis
11-06-2010, 20:11
Δημητρη ...εγω δεν εχω προβλημα με τον Σπυρο....αυτος φαινεται να εχει...και ακριβως επειδη εχουμε γνωριστει...και δεν ειμαστε απλα μονο πισω απο ενα pc οπως λεει ....για αυτο με πειραζουν αυτα που καθεται και γραφει.....

Υπο αλλες συνθηκες ..δεν θα ερχομουν σε αντιπαραθεση...γιατι δεν παρεξηγουμαι ευκολα.

akis
11-06-2010, 20:23
Πήγα εγώ άκη με παρέα,ο σπύρος έλειπε,δεν έχει τίποτα.
Μην πιάνεσαι από τα λόγια,ο σπύρος δεν ήταν..
Άστα αυτά και κοίτα λίγο αυτό που έβαλα στα σημάδια,αν βλέπεις κάτι έχω και άλλες απο το σημείο...

Και μια ερωτηση ..που θα λυσει καποιες αποριες...που υπαρχουν στον αερα...

Στο σημειο εκεινο...οταν λες...δεν ειχε ...τιποτα...εννοεις απο ...τα ζητουμενα...δηλ....χρυσο..

Απο αλλα μεταλλα ...που τους περισσοτερους θα τους ενοχλουσαν και θα τους τραβουσαν ...υπηρχαν???
Αν ναι...τι μεταλλα ...αν μπορεις να μας πεις....

aigean
11-06-2010, 20:32
Και μια ερωτηση ..που θα λυσει καποιες αποριες...που υπαρχουν στον αερα...

Στο σημειο εκεινο...οταν λες...δεν ειχε ...τιποτα...εννοεις απο ...τα ζητουμενα...δηλ....χρυσο..

Απο αλλα μεταλλα ...που τους περισσοτερους θα τους ενοχλουσαν και θα τους τραβουσαν ...υπηρχαν???
Αν ναι...τι μεταλλα ...αν μπορεις να μας πεις....
Απο το ζητούμενο.....Το πώς το ξέρω είναι άλλη ιστορία..

akis
11-06-2010, 20:37
Απο μεταλλα αλλα ομως σιγουρα γινοταν χαμος....

Δεν νομιζω πως κανω λαθος...

aigean
11-06-2010, 20:44
Όχι δεν κάνεις λάθος....

akis
11-06-2010, 20:51
χαχαχαχαχ......ξερεις εχει πλακα...αν το σκεφτεις...και αναρωτιεμαι...αραγε ...γιατι...αν και σου το εγραψα....στο Πμ...

Οπου ειπαμε πως δεν εχει κατι.....το εχουν ψαξει....και οντως δεν ειχε τιποτα...απο οτι ειπαν..μεχρι τωρα...

Απο τα σημεια που ειπαμε οτι εχει κατι....κανενας δεν επεμενε αρκετα ....ωστε να βγαλει...ακρη...πλην ενος....ο οποιος ειπε πως απο την φωτο ειμασταν 15-20 μακρια απο εκει που τα εβγαλαν....απο την φωτο ομως και μονο...και με μια φορα που το ειδαμε....

Τελικα βγαλτε τα συμπερασματα μονοι σας...απο αυτα που μπορω να πω...και μονο...

akis
11-06-2010, 21:26
Θα βαλω αγγελια μου φαινεται....χαχαχαχχα

Ο ΒΕΡΓΑ + ΒΕΡΓΑ + ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΜΕ ΥΠΕΡΠΕΡΑΝ = 100% ΜΗ ΣΤΟΧΟΣ.....30 ΕΥΡΩ....η φωτο.....χαχαχαχαχαχα

Αν το καλοσκεφτειτε ...τι σκαψιμο θα γλυτωσετε.....συμφερει....

Εχουμε τουλαχιστον 10 επιτυχιες....οτι δεν υπηρχε τιποτα εκει που θα εσκαβαν...συμπεριλαμβανομενου....και 2 σημεια με αδεια ....

Επισης 2 επιτυχιες οτι υπηρχε(μη επιβεβαιωμενες...μεν ...αλλα δεν εχουν λογο να μου πουνε ψεματα δε...)

Η μια απο σημειο με αδεια ...οπου η αρχαιολογια τους επαιξε πουστια...και της επαιξαν και αυτοι)...και να φανταστειτε...πως απο την τηλεοραση το ειχαμε το σημειο...και το ειχα κανει θεμα στο κοινς....και ενας απο τους ενδιαφερομενους επικοινωνοισε μαζι μου ...γιατι του φανηκε παραξενο που το ειχα γραψει....(και γραφει σπανια...αυτος...πολυ σπανια)

Αυτα...ετσι και αλλιως οτι και να γραψω....τζαμπα κοπος θα ειναι....χαχαχχα

Τουλαχιστον οσους κατα καιρους εστειλα...καπου ας...τα ψαξουν καλυτερα....κερδισμενοι θα βγουν ...χαμενοι οχι...

aigean
11-06-2010, 21:35
Αυτά που σου έστειλα??????

akis
11-06-2010, 21:37
Σιγα βρε...μονο ο βεργα βεργα ειναι εδω....ο υπερπεραν απουσιαζει...

Αργοτερα....σημερα ...αυριο....αυτα δεν ειναι...αιντε αιντε

rospy
11-06-2010, 22:17
Τι να πω ...τα λες ωραια.....αλλα μαλλον εχεις μνημη χρυσοψαρου....

Οσο για αυτο.......Παραδεξου το

Αυτο με την αληθεια το εχεις κανει πιπιλα...Πες μας εσυ την αληθεια βρε

Ναι γιατι παντα αυτη λεω

...και το ποιος πηγε τωρα τελευταια καπου ...μαζι με το παιδι...αλλα αλλος εκανε την παπια.....

Δεν καταλαβαινω τη θελεις να πεις ?....σου εδωσα το ελευθερο οπως και σε ολους να βγουνε και να πουνε τι ξερουν.......Για καντο ποιο λιανα αυτο κυριε 100%

Οτι γραφω το πιστευω.........και τα περισοτερα τα εχω δοκιμασει κιολας .....οχι σαν και εσενα κυριε 100%

Ξερεις καλα για που λεω...σου το απαντησαν ...ο τζανγκο....και ο παναης....και ο ηλιας.....

Βρε αφου εσυ δεν εισουνα καν εκει,τι να πεις τωρα...........Οσο για τους αλλους ας τα ξαναπουνε

Μονο εσυ με το παλμικο ...με τον δισκο και το φτυαρακι κηπου....ησουν ο εξυπνος εκει....

Μηπος εσυ ή κανενας αλλος ηρθες με κανενα jcb και δεν θυμαμαι ?

που φυσικα προσπαθουσες να βγαλεις τους αλλους αχρηστους ...επειδη εσυ ..με την ραβδοσκοπια εισαι αχρηστος....

Οταν εσυ εισουνα στα τρυφερα......εγω επιανα βεργες φιλε και οταν εσυ της πιστεψες εγω ξεκινησα με τα παλμικα

Ποσο επιανες εξυπνε με τον δισκο???? 1 μετρο??και μην πεις παραπανω...για να μην πεθανουμε απο τα γελια...

Ακομα μια φορα αποδικνιεις οτι εισαι αχριστος απο μηχανηματα.......

Μαθε λοιπον κυριε 100% οτι το βαθος ειναι αναλογο της επιφανειας και παλαιότητας του στοχου.

Στα ποσα εκατοστα βρηκες την κονσερβα....π.χ...?

Στα 20 εκατοστα....στα 30 εκατοστα....40...

Στα 10 με 20 εκατοστα δεν θυμαμε.......Αλλα τη ρολο παιζει αυτο?

Αν ενα τετοιο σκουπιδι 30 ετων εφτασε....εκει....στα 60 χρονια ποσο κατω εχουν παει???50 -60....και αν βαλεις και το σκαψιμο...ποσο ακομα????

Το πολυ 1μ ............το εχω πει παμπολες φορες οτι εγω ψαχνω μεχρι 1μ ...απο εκει και κατο οτι υπαρχει....τα χαριζω.

Και εσυ περιμενεις με το γκαζοντενεκε ...να τα πιασεις....και με το φτυαρακι να τα βγαλεις.....

Εγω κατι εχω ???...................εσυ ???............Ααααα......ξεχασα......Εσυ τα διαταζεις και βγαινουνε μονα τους.......
χαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχχααχαχαχχααχ

.................................................. ............................................

rospy
11-06-2010, 22:20
Εκτος αφτου.....εγω ποτε δεν ειπα οτι παω επανω...και το εγραψα πολλες φορες.....πολλες.......

Το ξερω απο πρωτο χερι...και επανειλημενα .....το εγραψα...και το εχω πει και κατα ιδιαν...αλλα οτι θυμασαι χαιρεσαι...

Αυτο ομως δεν σημαινει πως δεν παω στον χωρο....αν εχει κατι...

Το κατι ειναι ακομα και ενα χρυσο δοντι....π.χ....

χαχαχαχαχαχαχαχα.................................. ....................

Lorenz X3
11-06-2010, 22:22
Πουλαω το λορενζ οσο οσο για να παρω το καλυτερο τελαρο (παλμικο) του κοσμου απο τον μεγα κατασκευαστη rospy.Οσοι πιστοι (δηλαδη κοροιδα που θελουν να χαλασουν τα λεφτα τους για το κολολορενζ) προσελθεται!
Ξεκαβαλα το καλαμι rospy γιατι θα τσακιστεις! Αν δεν σε τσακισει κανενας αλλος νωριτερα με το στομα που εχεις.Σαν πολυ μαγκας δεν την εχεις δει και χαρακτηριζεις τους παντες ******* και βλακες? Αλλα φταις και εσυ Παρη που τον αφηνεις να προσβαλει διαρκως και να κοκορευεται χωρις καμια παρατηρηση.Λυπαμαι για το επιπεδο σου rospy.Aκομα και αν εισαι ο καλυτερος ηλεκτρονικος του κοσμου εισαι κομπλεξικος και κολοχαρακτηρας και ειρων και αυτο τα λεει ολα. Ασε που και σαν ηλεκτρονικος την δουλεια σου κανεις .Να πουλησεις θελεις και καταντησες Κατινα.Εκ των προτερων σου λεω οτι δεν προκειτε να απαντησω στην οποια μπουρδα θα γραψεις κυριε ξερολα γιατι εισαι μεγαλη μουφα στα βιντεο που ανεβαζεις και καλα ο απολυτος αρχων των παλμικων.ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΡΙΟΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΑΓΟΡΑΣΑΤΕ ΠΙΑΣΤΗΚΑΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΝΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΕΜΟΥ ΤΡΕΧΑΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕΤΑΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ROSPY ΝΑ ΜΑΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΛΜΙΚΟ ΓΑΜΑΤΟ ΚΑΙ ΤΙΜΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ ΚΑΤΣΑΜΕ. ΥΓ. ΛΙΓΗ ΝΤΡΟΠΗ ΕΜΕΙΝΕ??????

rospy
11-06-2010, 22:22
Αυτο φιλε Δημητρη ....και το αν λεει την αληθεια ..εγω δεν μπορω να το ξερω...και ουτε του το εθιξα ποτε...

Την αληθεια να την λεει εκει που την ξερει ομως καλα και να μην τα διεστρεβλωνει...και να μην τα βαζει με οτι κινειται....και εχει στομα και μιλα...

Με εμενα τι προβλημα εχει δεν καταλαβα....και γραφει παπαριες....

Ας γραψουν ολοι οσοι πηγαν καπου ...που τους ειπα να εκει ...εχει χρυσο και λιρες σε τοσο βαθος ...και δεν ειχε....

Αυτος οπου και να τον εστειλα...ειμαι σιγουρος πως δεν πηγε...αλλα και να πηγαινε.....παλι καποια μαλακια θα ελεγε...

Εκεινο το σημειο διπλα σε ενα δρομο...στο βολο καπου...που ειχε και εναν ατερμονα απο τιμονι...και αν θυμαμαι καλα το ειχες βρει εσυ....του ειπα πως δεν εχει τιποτα.....τι εκανε...πηγε...εστω να με διαψευσει...αν βρηκε.....κατι δηλ....

Αστα ....απλα μου την δινει...οταν γραφουν για σενα κατι ...που δεν ισχυει...

Φυσικα οπως και στους ανταρτες .....δεν αξιζει το κοπο να μαλωσεις με κανεναν....και αν το ηξερα....για τα χαλια των περισσοτερων...ουτε θα ανοιγα το στομα μου ...τοτε...

Σιγα τα ωα...και τους πολυξερους.....

χαχαχχχαχχαχαχα................................... ..............Γεια σου κυριε 100%

rospy
11-06-2010, 22:24
Και κατι ακομα....ο μονος που δεν απαντησε...καθαρα και στα ισα...αλλα εκανε σλαλομ....μπειμπυ σλαλομ....και υπεκφυγες ....για το τι ειναι και αν εχει καποια ιδεα...για αυτα που εγραψα στη αρχη του θεματος...ειναι ο Σπυρος...

Καλα κανει...μεν....αλλα να μην χλευαζει και κατηγορει τους αλλους οταν δεν μπορει να ειναι σιγουρος ουτε για τα δικα του μηχανακια....

χαχαχχαχααχαχαχ...............ξανα και ξανα.............εγω φιλε εχω το θαρος να λεω οτι δεν ειμαι συγουρος για το τι κανει ο καθενας..............εσυ εχεις τον τιτλο του 100%

Lorenz X3
11-06-2010, 22:28
Δεν καταλαβα Παρη τι γινεται εδω μεσα? Εγραψα την λεξη ******* η μακακες αν δεν το επιτρεπεις και δεν περασε βγηκαν αστερακια ενω ο κυριος rospy γραφει και χαρακτηριζει ξεκαθαρα μαλακα οποιον θελει και περναει? Περιμενω απαντηση .

rospy
11-06-2010, 22:30
Ειδες???

Εγω δεν εχω παει και αμμα θελεις να μαθεις..........προσκαλεσα οποιονδηποτε ειναι απο εκει κοντα ...Απο το Βολο δηλαδη να παει να το ψαξει.........

Εγω κυριε 100% δεν ασχολιθηκα με το αθλημα για να τα κονομησω,αλλα μ'αρεσει η γνωση και η δημηουργεια,τον αν επεσαν στα χερια μου καποια μηχανακια και τα εδωσα........Αυτο ειναι προβλημα μου,δεν αφορα κανεναν και δεν το εχω κρυψει ποτε...............Αν ανατρεξεις κυριε 100% σε παλια μου ποστ οχι μονο εδω αλλα και σε αλλα forum θα δεις οτι οταν καποιος ζηταει να αγορασει παλμικο,δεν κανω διαφημηση αυτα που εχω εγω,αλλα τον λεω να καταφυγει σε αλλες χωρες π.χ βουλγαρια για να παρει οτι ποιο φτυνο βρει....................

Αν θες και μπωρεις διεψευσε με ...............

rospy
11-06-2010, 22:35
Δημητρη ...εγω δεν εχω προβλημα με τον Σπυρο....αυτος φαινεται να εχει...και ακριβως επειδη εχουμε γνωριστει...και δεν ειμαστε απλα μονο πισω απο ενα pc οπως λεει ....για αυτο με πειραζουν αυτα που καθεται και γραφει.....

Υπο αλλες συνθηκες ..δεν θα ερχομουν σε αντιπαραθεση...γιατι δεν παρεξηγουμαι ευκολα.

Το μοναδικο προβλημα που εχω φιλε ειναι απλα οτι εχω βαρεθει να λετε στον κοσμακι...ψεματα

rospy
11-06-2010, 22:39
Απο μεταλλα αλλα ομως σιγουρα γινοταν χαμος....

Δεν νομιζω πως κανω λαθος...

Δεν ξερω αν πηγε ο Μητσος ..........και πραγματικα λυπαμε αν πηγε και δεν εμαθα τιποτα ...........αλλα μην ορκιζεσε για το παραπανω.

Μητσο περιμενω να απολογιθεις,και αν οντος εγινε ετσι θελω να βαλεις φωτογραφικο υλικο
.

.................................................. ..................................

rospy
11-06-2010, 22:40
Αι......τελειωσαμε.................Κανενας αλλος ?

aigean
11-06-2010, 22:44
Δεν ξερω αν πηγε ο Μητσος ..........και πραγματικα λυπαμε αν πηγε και δεν εμαθα τιποτα ...........αλλα μην ορκιζεσε για το παραπανω.

Μητσο περιμενω να απολογιθεις,και αν οντος εγινε ετσι θελω να βαλεις φωτογραφικο υλικο
.

.................................................. ..................................Σπυράκο σου το είχα πεί,είχα μιλησει και με τον πάνο(psaxtiri)και σου το είχα μεταφέρει.............
Σταματήστε τις μαλακίες και μην χαλιέστε κάνοντας το χατήρι των έξω
Τέτοια θέλουν....

akis
11-06-2010, 22:44
Κλαπ.....κλαπ...κλαπ.....:36_1_34::36_1_34::36_1_3 4:.......

Βρε ποιος ασχολειται με τα παλμικα σου...ξερολα....

Αντε χαρισε στον κοσμο τα μηχανακια που εχεις και φτιαξε και για τους υπολοιπους για γνωση.

Μονος σου αυτοανερεισαι συνεχεια.....και θες....να γραψω....και αλλα...

Γραφε.....μονος σου.....αρκει να μην μας την λες συνεχεια....

Μας εγινες και παππους στη ηλικια....τωρα με γνωση διαστημικη...και σουπερ.....

Το 100% το ξερω μονο εγω που ειναι.....και απο οτι βλεπω ουτε εκει τολμας να ερθεις....
Και με τι να ψαξεις θα μου πεις.......στο 1 μετρο που ψαχνεις εσυ....κονσερβες και κουτακια απο αναψυκτικα εχει.....

aigean
11-06-2010, 22:46
To βιολί σας εσείς.............

rospy
11-06-2010, 22:47
Κλαπ.....κλαπ...κλαπ.....:36_1_34::36_1_34::36_1_3 4:.......

Βρε ποιος ασχολειται με τα παλμικα σου...ξερολα....

Αντε χαρισε στον κοσμο τα μηχανακια που εχεις και φτιαξε και για τους υπολοιπους για γνωση.

Μονος σου αυτοανερεισαι συνεχεια.....και θες....να γραψω....και αλλα...

Γραφε.....μονος σου.....αρκει να μην μας την λες συνεχεια....

Μας εγινες και παππους στη ηλικια....τωρα με γνωση διαστημικη...και σουπερ.....

Το 100% το ξερω μονο εγω που ειναι.....και απο οτι βλεπω ουτε εκει τολμας να ερθεις....
Και με τι να ψαξεις θα μου πεις.......στο 1 μετρο που ψαχνεις εσυ....κονσερβες και κουτακια απο αναψυκτικα εχει.....

Γιαυτο και δεν ερχωμαι...............εξαλου εσυ δεν χρειαζεσε μηχανακι.........Εχεις αλλα χαρισματα

rospy
11-06-2010, 22:48
Σπυράκο σου το είχα πεί,είχα μιλησει και με τον πάνο(psaxtiri)και σου το είχα μεταφέρει.............
Σταματήστε τις μαλακίες και μην χαλιέστε κάνοντας το χατήρι των έξω
Τέτοια θέλουν....

Δεν το θυμαμαι αυτο Μητσο....................Βαλε καμια φωτο να δουμε ?

akis
11-06-2010, 22:58
Ετσι ειναι εχω ...χχχχχαρισματααααα ....εγω ....

Ειμαι μεγαλος πτσαρας......να δεις με τις βεργες να βγαζω χταποδια...(αλλα αν δεν το δεις δεν θα το πιστεψεις κιολας)....

Αμα τελειωσαμε ...να σταματησουμε....εδω....και ασχολουμαστε με αλλα θεματα και πραγματα....:36_13_6::36_13_6:

rospy
11-06-2010, 23:08
Ετσι ειναι εχω ...χχχχχαρισματααααα ....εγω ....

Ειμαι μεγαλος πτσαρας......να δεις με τις βεργες να βγαζω χταποδια...(αλλα αν δεν το δεις δεν θα το πιστεψεις κιολας)....

Αμα τελειωσαμε ...να σταματησουμε....εδω....και ασχολουμαστε με αλλα θεματα και πραγματα....:36_13_6::36_13_6:

Κατουρα και λιγοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο................

χαχααχαχαχαχαχα..............Τα ηθελες τωρα

σεβαχ
11-06-2010, 23:12
μαζι δεν κανετε και χωρια δεν μπορειτε...

goldmaniac
11-06-2010, 23:17
παιδες μολις μπαναρισα για το σαββατοκυριακο τον rospy
βρηκε τον τροπο να βριζη τους παντες ******* χωρις να τον κοβη το συστημα
να θαβη τα παντα στο περασματου αρκει αυτη η παπαρια του τουρκου να διαφιμηστη και να πουληση ο ιδιος
δεν ειναι ετσι τα πραγματα φιλε μου,ειπαμε να διαφημιστεις,αλλα οχι να εξευτελιζεις τους παντες και τα παντα και επι τεχνικων θεματων να την κανεις με ελαφρα
και οποιος συνεχιση με αυτον τον τροπο και νομιζη οτι ειναι και ποιο εξυπνος απο τους αλλους φτιαχνη δικο του φορουμ και γραφη οτι γουσταρη χωρις να ον ενοχλει κανεις
:36_13_6:

goldmaniac
11-06-2010, 23:18
ακομα και εμενα με εκοψε το συστημα παναθεμαμε

goldmaniac
11-06-2010, 23:33
η ομορφη συζητηση πηρε τελος
και εχω μια ερωτηση στον μητσο
πουλας φιλε μηχανηματα η το κανεις ερασιτεχνικα?

Fitsos
12-06-2010, 01:04
πουλας φιλε μηχανηματα η το κανεις ερασιτεχνικα?

Mhn moy peis pos perimeneis apantisi.
Ean theleis dose to prasino fos kai tha grapso ego san eleytheros paratiritis ti paizei.
Kai na eisai sigoyros oti tha peso poly konta.
Giati nomizo pos toso kairo se pianoyn poly koroido
Sygnomin gia thn ekfrash alla den mporoysa na to po kapos alios.
:11_9_16::11_9_16:

papado
12-06-2010, 03:35
Πες μας εσυ την αληθεια βρε....και το ποιος πηγε τωρα τελευταια καπου ...μαζι με το παιδι...αλλα αλλος εκανε την παπια.....

.

αν αναφερεσαι σε μενα, πες για ποιο πραγμα μιλας να σου λυσω την απορια

akis
12-06-2010, 08:21
Εγραψες ηδη ....οπως και οι αλλοι που ανεφερα στο θεμα ...με το μηχανακι του Geo ...στην συναντηση....

Εκεινο ηταν ...η αιτια....αφορμη...οπως θελεις πες το...της διενεξης....
Δεν φταιω...που εχω καλη μνημη.....αισθηση δικαιου.....και τολμη του να λεω οτι πρεπει....οταν πρεπει.....

Αν τωρα εσυ εχεις κατι αλλο να πεις και θελεις να πεις μονος σου...εισαι ελευθερος....

papado
12-06-2010, 12:11
<<Ξερεις καλα για που λεω...σου το απαντησαν ...ο τζανγκο....και ο παναης....και ο ηλιας.....>>

πες μου τι ειπα ρε φιλε για να σου πω και εγω αν καταλαβες καλα αυτα που εγραψα.

akis
12-06-2010, 12:42
Τι να σου πω βρε Ηλια....ψαξε το θεμα...δεν θυμαμαι που ειναι γραμμενα....και διαβασε τα....

Ενταξει ...φιλος ο Σπυρος....αλλα ηθελε να βγαλει χαζο πολυ κοσμο....μονο και μονο...για να περασει τα δικα του...(ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΑΛΜΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΤΥΑΡΙ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ)

Δηλ ...τα ματια μας και τα αυτια μας λενε ψεμματα.....(θα βαλω ενα φτυαρι στο στομα και δυο δισκοτελαρα στα αυτια και θα γυρναω...)

Το τι εγινε το ξερω....πηγατε μετα...και εβγαλε ενα καπακι απο κονσερβα ....καμμια 25-30 ποντους βαθος.....
Το οτι επιασε και εβγαλε αυτο δεν σημαινει τιποτα....αυτο επιασε ..αυτο εβγαλε....

Δεν σημαινει οτι δεν εχει κατι ποιο βαθια...ουτε και οτι πηγαμε και διανα ...μπορει να ειναι 4-5 μακρυτερα....οτι υπηρχε....κατω απο κανενα πουρναρι...οπου δεν θα περνουσε ...ουτε δισκος ουτε τελλαρο...

Πολλα μπορει.....οπως πως εφτασε η μεταλλο που εβγαλε σε αυτο το βαθος και σε ποσα χρονια....

Εξαλλου σας εστειλα εκει στον χωρο....στο σημειο...που επρεπε να πατε....

ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ???ΠΗΓΑΤΕ???
Το γραδιομετρο του Επιτοπιου συμφωνουσε...οπως και το ιδιο παλι παλικαρι...που επιανε και το αλλο.....

Παντως τσαμπα μαλωνουμε....για χαζα...δεν θες..δεν σε αρεσει κατι.....δεν το διαβαζεις ...δεν το ασχολεισαι.....λες μονο τα δικα....αλλα να εχεις και δικιο σε αυτα που λες...

Αλλα λεγαμε....3 ατομα ...αλλα ισχυριζοταν ο Σπυρος...

Κυριάκος
12-06-2010, 19:42
Ean theleis dose to prasino fos kai tha grapso ego san eleytheros paratiritis ti paizei.

Για ρίχτα εσύ ρε μεγάλε που δεν είσαι κορόιδο να ανοίξεις και τα μάτια του κορόιδου του Μανιακού…
Και όταν του ανοίξεις τα μάτια να ανοίξεις και τα δικά μας και να μας πεις ποιος είσαι κρυμένος πίσω από αυτό το υπέροχο όνομα Οι υπόλοιποι μπαίνουν εδώ με ονοματεπώνυμο και τους γνωρίζει κόσμος πολύς.
Εσένα πάλι που επέλεξες να μπεις με αυτό το υπέροχο όνομα και βρίζεις τον κόσμο ποιος σε ξέρει; Και αν σε ξέρει κάποιος γιατί δεν μπαίνεις με το nick name που σε ξέρει;… Μάλλον λαμογιά κρύβεται από πίσω…

Fitsos
13-06-2010, 00:07
Για ρίχτα εσύ ρε μεγάλε που δεν είσαι κορόιδο να ανοίξεις και τα μάτια του κορόιδου του Μανιακού…
Και όταν του ανοίξεις τα μάτια να ανοίξεις και τα δικά μας και να μας πεις ποιος είσαι κρυμένος πίσω από αυτό το υπέροχο όνομα Οι υπόλοιποι μπαίνουν εδώ με ονοματεπώνυμο και τους γνωρίζει κόσμος πολύς.
Εσένα πάλι που επέλεξες να μπεις με αυτό το υπέροχο όνομα και βρίζεις τον κόσμο ποιος σε ξέρει; Και αν σε ξέρει κάποιος γιατί δεν μπαίνεις με το nick name που σε ξέρει;… Μάλλον λαμογιά κρύβεται από πίσω…

Katarxas den soy epitethika.
Alla epeidi h anagnosi moy den einai kali gia pesmoy toys alloys poy mpenoyn me onomateponymo??? Esy legesai kabalaris???
O admin legete Goldmaniac, o rospy legetai rospy, o sebax legete sebax??
Ligi synesi den kanei kako. Distixos oi alloi brizoyn kai oxi ego, ektos kai ean apagoreyete na ekfero antitheti apopsi kai to theorite brisia.
Otan tha po ayta poy einai, tha pao poly piso opote ean eise palios tha thimithis kai esi tis klikes aytonon.
Gia to ean krybete lamogia, eee kalo tha htan na min protrexeis

Fitsos
13-06-2010, 00:19

Etsi gia prothermansh ean to kanei epaggelmatika h oxi??
http://www.psaxtiria.net/forum/showthread.php?t=1593
etsi gia thn plaka leo ego.
Pysika prepei prota na apantisei o amesa endiaferomenos:36_13_6:

Κυριάκος
13-06-2010, 00:54
Δεν ξέρω φίλε…ίσως έχεις δίκιο εσύ και κάνω λάθος εγώ. Κάνε ότι νομίζεις.
Πάντως αυτό για τα ονόματα κάνεις λάθος. Και ο goldmaniac έχει όνομα και επίθετο και εγώ και ο rospy και πολλοί άλλοι. Εσύ αφού είσαι παλιός όπως λες γιατί δεν μπαίνεις με το παλιό σου nickname ή να μας πεις τουλάχιστον πως έμπαινες παλιά. Εγώ για παράδειγμα μπορεί να άλλαξα το nickname μου, όμως όλοι γνωρίζουν ότι είμαι ο Κυριάκος. Εσύ ποιος είσαι;

papado
13-06-2010, 02:53
aki εγω εγραψα μονο για οτι αφορα το αποστατικο που ηταν τοτε εκει.

ειχα πει οτι ο τοπος εκει ειναι γεματος σκουπιδια και το γεγονος οτι χτυπησε το αποστατικο δεν λεει τιποτα,

μαλιστα τα εχουμε πει τουλαχιστον 2 φορες για να ρθειτε καποια ατομα,, με αυτο το αποστατικο,, για να μεινουμε 1-2 μερες και να βρουμε τι χτυπουσε και εκει να κλεισουν τα στοματα μια και καλη, αλλα ακομα δεν τα καταφερατε.

τωρα οσον αφορα τα παλμικα και τα αποστατικα.
υπαρχει εστω ενα βιντεο απο γνωστο δοκιμαστηριο που να πηγε αποστατικο και να εκανε δουλεια???γνωστο δοκιμαστηριο θεωρειται καποιο το οποιο να εχουν περασει 5-10 ψαχτηρια και να ξερουν τους στοχους και τα βαθη. λοιπον υπαρχει καποιο βιντεο που να λεει,, κυριοι ειμαστε στο δοκιμαστηριο του ηλια που το ξερετε ολοι και εχουμε αυτο το αποστατικο και δειτε τι κανει?????
ε λοιπον δεν υπαρχει τετοιο βιντεο πουθενα γιατι δεν υπαρχει τετοιο μηχανημα.

για τα παλμικα δεν το συζηταμε,, το βλεπω με τα ματια μου πολυ συχνα στο δικο μου δοκιμαστηριο, οπου δοκιμαζω τα μηχανηματα μου πριν και μετα απο καθε φορα που παω για ψαξιμο.

σεβαχ
13-06-2010, 09:08
καλημερα παληκαρια.αν μπορεις φιλε φιτσο να γραφεις με ελληνικα γραματα να τα διαβαζουμε καλητερα.

goldmaniac
13-06-2010, 09:37
fitso κανεις δεν μου εκλεισε τα ματια,ανοιχτα ειναι και ουτε κοροιδο πιανομαι
απλα ανεχομαι ορισμενες καταστασεις επειδη γνωριζομαστε αρκετα ατομα απο εδω μεσα
ολα ομως εχουν τα ορια τους και ο σπυρος τα ξεπερασε
ολοι μας γραφουμε πολλες φορες εριστικα και προκλητικα,αλλα δεν το κανουμε μπαλακι
και ελπιζω αυτη η κουβεντα να κλειση εδω μην αρχισετε κανα καινουργιο με τον κυριακο
και επισης στην σελιδα που παρεμπεψες να δει ο κυριακος,κατι θυμηθηκα με τις γεννητριες
κατσε να το βρω πρωτα

akis
13-06-2010, 09:38
Ηλια ....αυτη την στιγμη....και για το αμεσο μελλον υπαρχουν προσπαθειες που βρισκονται σε εξελιξη.....

Απο αυτες και την εκβαση που θα εχουν θα εξαρτηθουν πολλα πραγματα για την συνεχεια.

Ηδη ειναι εμπλεκομενοι....αρκετοι απο αυτους που ηταν στον συγκεκριμενο χωρο που αναφερεις....

Θα ηθελα ...να ερθουμε καποια στιγμη....εκει...και το υποσχομαι...πως θα γινει....αλλα εκτος απο την βολτα...στο υπεροχο μερος που εισαι ...θα πρεπει ...να μπορουμε...να κανουμε...και την δουλεια για την οποια λες...και οχι μονο υποθεσεις...οποτε....θα δουμε....τι θα δουμε...πρωτα....

aigean
14-06-2010, 15:36
Etsi gia prothermansh ean to kanei epaggelmatika h oxi??
http://www.psaxtiria.net/forum/showthread.php?t=1593
etsi gia thn plaka leo ego.
Pysika prepei prota na apantisei o amesa endiaferomenos:36_13_6:
Γειά σου φούτσο.........
Που είσαι ρε σύ......Μην ασχολείσαι.......
Τσάμπα χαλιέσαι
Ααααααααααα και που είσαι κοίτα να απαντάς σε αυτά που σε ρωτάνε και άσε τους άλλους........
Φιλάκια ρε...χαχαχαχα

aigean
14-06-2010, 15:38
πουλας φιλε μηχανηματα η το κανεις ερασιτεχνικα?Τα χαρίζω πάρη.......

aigean
14-06-2010, 16:03
Φούτσο μιας και αναφέρεσαι σ'εμένα,σου δίνω το ελεύθερο εγώ να γράψεις.
Σε ακούμε...........

goldmaniac
14-06-2010, 19:26
ωραια χαρισε νου τοτε το αποστατικο με το μπρατσο να δουμε τι κανη

aigean
14-06-2010, 19:49
Σίγουρα.......:36_1_27::36_1_27::36_1_27:

akis
14-06-2010, 19:52
xaxaxxaa.....για μπαστουνι το θελει....για τα βουνα.....:36_1_19::36_1_68: