PDA

Επιστροφή στο Forum : Η βεργα που μιλαει !!!!

ΒΕΝΖΙΝΑΣ
11-01-2012, 17:33
http://www.youtube.com/watch?v=mM_zS8ShAu4&feature=related τα σχολια σας παρακαλω !!

john74
11-01-2012, 17:46
ρε παιδια να του φτιαξουμε μια βεργα του ανθρωπου!!!!!!

ΒΕΝΖΙΝΑΣ
11-01-2012, 17:54
Δεν ξερω αν τα πιστευετε αυτα αλλα εχω ενα μπαρμπα ο οποιος κανει οτι κι αυτος αλλα με καναπιτσα ( κλαδι σε σχημα Υ ) οτι ρωταει του δειχνει και μιλαμε για ξυλινη ευκαμπτη βεργα αλλα 6-7 χιλιοστα και αν κανει την ερωτηση την βλεπεις και γυριζει το μπροστα μερος της και δειχνει με σταθερα τα χερια , οταν το πρωτοειδα μου σηκωθηκε η τριχα , το κακο για μενα ειναι οτι δεν παει για ψαξιμο γιατι φοβαται ,νιωθει κατι ενοχλησεις στην καρδια και κατι τετοια και φοβαται μην μεινει εκει στο τοπο , παλιοτερα πηγαινε αλλα σταματησε ,απ την αλλη ειναι κι απ το σοι της γυναικας μου και δεν εχω και το θαρρος να τον μπριζωσω να παμε αλλα που θα παει !!!!

charismatic
11-01-2012, 17:58
Αϊντε-αϊντε...

myrmidonas
11-01-2012, 21:35
http://www.youtube.com/watch?v=mM_zS8ShAu4&feature=related τα σχολια σας παρακαλω !!

Απο την Μελιβοια ειναι;Ξερεις εκει τα χορταρια εχουν παραξενες ιδιοτητες.

πατρινοτρελλιαρης
11-01-2012, 21:40
Μαληστα
ρε το γερο τη κανει

panosx74
11-01-2012, 21:47
Απο την Μελιβοια ειναι;Ξερεις εκει τα χορταρια εχουν παραξενες ιδιοτητες.

Εκεί είναι όλοι τους ματιασμένοι ακόμα και μέρα μεσημέρι χαχαχαχαχα:36_5_3::36_5_3::36_5_3::36_5_3:

rooster
11-01-2012, 22:03
συγνωμη αλλα τι ειναι το παραξενο στο βιντεο?θελω να πω κατι τετοιο δεν γινετε σε ολους τους ραυδοσκοπους?

john74
11-01-2012, 22:06
συγνωμη αλλα τι ειναι το παραξενο στο βιντεο?θελω να πω κατι τετοιο δεν γινετε σε ολους τους ραυδοσκοπους?

ναι αλλα νομιζω πως αυτα που κανει ειναι τις α' δημοτικου!!!

dempreli
11-01-2012, 22:18
H συμπεριφορα η ιδια....μιλαμε για προχωρημενη κατασταση διχως γυρισμο...
Παιρνεται μαθηματα και προσεχεται οι νεοι ραβδοσκοποι .

myrmidonas
11-01-2012, 22:35
Ο τυπος εχει ψιλοξεφυγει.Χωρις να διεκδικω καμια δαφνη στη ραβδοσκοπια θεωρω ηλιθιο να ρωτας την βεργα κατι που ηδη ξερεις κι αυτη να απανταει.

goldmaniac
11-01-2012, 23:52
απο αυτα που ειδα και οχι μονο σε αυτο το βιντεο που δειξατε αλλα εχη και αλλα στο μπλογκ ειναι οτι ο ανθρωπος δεν εχη ξεφυγη καθολου
ζη μια δικη του ιστορια μεσα στο μυαλο του,αυτος ρωτα δυνατα που ειναι το νερο για να το γραψη η καμερα,παντε σε παλιωτερα θεματα περι ραβδοσκοπιας που συζητουσατε για το τι σκεφτεσται και πως να μιλατε στην βεργα,ειδικα εκεινο το βαρεμενο ο ακης που λειπη αυτην την θεωρια ανεπτυξε,και δεν ειδα τιποτα το μεπτο σε αυτα που ελεγε,δεν ειναι χρυσοθηρας,αλλα παιχνιδιαρης του νερου

πατρινοτρελλιαρης
12-01-2012, 00:02
Εγω λεω μηπως δεν μηλαει η βεργα
αλλα ο εγκεφαλος
ε?????

myrmidonas
12-01-2012, 00:07
Εγω λεω μηπως δεν μηλαει η βεργα
αλλα ο εγκεφαλος
ε?????

Σαφως και μιλαει ο εγκεφαλος για αυτο ειπα οτι ειναι χαζο να ψαχνεις γνωστα πραγματα.Θα παει η βεργα ουτως η αλλως γιατι την πας εσυ.

goldmaniac
12-01-2012, 00:08
που να δεις και τον κτηνιατρο τι ποιηματα λεη στην βεργα,τι χαδιαρης που ειναι,καμμια φορα σκεφτομαι μπας και με αυτην,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

rooster
12-01-2012, 00:11
και αν η βεργα παει εκει που σκεφτεται καποιος αλλος?

myrmidonas
12-01-2012, 00:12
και αν η βεργα παει εκει που σκεφτεται καποιος αλλος?

????????????????????????????

πατρινοτρελλιαρης
12-01-2012, 00:13
Σαφως και μιλαει ο εγκεφαλος για αυτο ειπα οτι ειναι χαζο να ψαχνεις γνωστα πραγματα.Θα παει η βεργα ουτως η αλλως γιατι την πας εσυ.

Και αν ο εγκεφαλος μπορει να ψαξει κατι χωρεις να το εχουν δει τα ματια?

myrmidonas
12-01-2012, 00:22
Και αν ο εγκεφαλος μπορει να ψαξει κατι χωρεις να το εχουν δει τα ματια?

Συμφωνω .μαλλον το ιδιο λεμε.Προφανως οταν ραβδοσκοπεις ο εγκεφαλος παει στο επιθυμητο και ακολουθουν τα χερια ,και κατ επεκταση η βεργα.

πατρινοτρελλιαρης
12-01-2012, 00:26
Συμφωνω .μαλλον το ιδιο λεμε.Προφανως οταν ραβδοσκοπεις ο εγκεφαλος παει στο επιθυμητο και ακολουθουν τα χερια ,και κατ επεκταση η βεργα.

Οποτε η βεργα ειναι αχρηστη γιατι αυτο που κανει η βεργα μπορουμε να τα κανουμε μονο με τον εγκεφαλο
σωστα?

myrmidonas
12-01-2012, 00:38
Οποτε η βεργα ειναι αχρηστη γιατι αυτο που κανει η βεργα μπορουμε να τα κανουμε μονο με τον εγκεφαλο
σωστα?

Αν βρεις εργαλειο να αποκωδικοποιει τα σηματα του εγκεφαλου,η εχεις φτασει σε σημειο να ελεγχεις τον εγκεφαλο τοσο ωστε να βλεπεις με κλειστα ματια,ναι.

PERSEAS
12-01-2012, 01:50
Το "γνωθεις εαυτον" οταν κατευθυνθει σωστα και καλλιεργηθει στο επακρον μπορει να σου δωσει και το αγαθο της ευρεσης απο αποσταση χωρις περιττα τσαγκαρτσιουλια δηλαδη μεσα η εργαλεια που χρησιμοποιουνται για την εφαρμογη οπως για παραδειγμα οι βεργες κ.τ.λ..
Προσοχη ομως στο οτι δεν προκειται να σου βγει ποτε εαν δεν το θελησεις πραγματικα.
Τωρα το μετρο και το σταθμο του 'ΘΕΛΩ' ειναι μαλλον για τον καθε ανθρωπο διαφορετικο.
Οποτε και παλι καταληγει κανεις στο καλλιεργησε το "γνωθεις εαυτον'.
Ο τροπος που προσεγγιζει και ξεκιναει το θεμα της ραβδοσκοπιας ο πολυς κοσμος ειναι λανθασμενος και αυτο ειναι το αιτιο που διαιωνιζει τη συγχιση και την αμφιβολια περι της αξιοπιστιας αυτης της τεχνης και συναμα της υπαρξης της.
Εδω εντοπιζεται το μοιραιο λαθος ολου του κοσμου η της συντριπτικης πλοιοψηφιας αυτων που κατα καιρους επιχειρουν την πειραματικη εφαρμογη της. Ενταξει δεν ειναι κακο να αρχισει κανεις ετσι αλλα δεν ειναι και ο σωστος δρομος εαν θες να φτασεις εκει που πρεπει η αλλιως εκει που θα πρεπει να φτασεις ωστε να εχεις αποδεδειγμενα αποτελεσματα.
Σχεδον ολοι οταν καποια στιγμη αποφασισουν να ασχοληθουν αντι να ξεκινησουν αποκτωντας τη γνωση που μετεπειτα θα εφαρμοστει και ως πρακτικη, ξεκινανε με την πρακτικη εχοντας παντελη θεωρητικη αγνοια η αλλιως γνωση.
Οποιος βιαζεται σκονταφτει και εδω στο θεμα που συζηταμε αυτο το σκονταμα ειναι και καθοριστικο οχι μονο ως προς την περαιτερω θεωρηση περι ραβδοσκοπιας αλλα και ως προς τον εγκλωβισμο της ως μια τεχνη που εχει να κανει αποκλειστικα με την ανευρεση νερου η θυσαυρων οποτε και την απορριψη της για ολα τα υπολοιπα που θα μπορουσε ισως να μας προσφερει.
Σκεφτηκε λοιπον ποτε κανεις οτι προσπαθωντας να την εξασκησει σε αλλους τομεις θα του εβγαινε ξαφνικα και ως δωρο η ικανοτητα της ευρεσης αντικειμενων η θυσαυρου απο αποσταση;
Οποτε ειναι κατανοητο οτι θα επρεπε βασικα και παντα να ξερουμε για το τι μιλαμε πριν δοκιμασουμε να το εφαρμοσουμε και στην πραξη, και φυσικα αυτο ειναι και το αυτονοητο για τα παντα σε αυτη τη ζωη.
Οποιος το επιασε το επιασε. Μερικα πραγματα θελουν αποκλειστικα 'ανοιχτα μυαλα'.

kostas87
12-01-2012, 12:46
Αν βρεις εργαλειο να αποκωδικοποιει τα σηματα του εγκεφαλου,η εχεις φτασει σε σημειο να ελεγχεις τον εγκεφαλο τοσο ωστε να βλεπεις με κλειστα ματια,ναι.

ο εγκεφαλος δεν αποκωδικοποιει το σημα,αυτο κατα την γνωμη μου το κανει η ραβδος..μπορουμε να φτιαξουμε την ραβδο να πιασει οτι μεταλλο θελουμε..!!!αρκει να γνωριζουμε με ποια ενεργεια δουλευει...και αυτην η ενεργεια δεν ειναι ο εγκεφαλος!

απλα τα χερια μας αντιδρουν σε καποια ερεθισματα !

panasss
12-01-2012, 13:02
ο εγκεφαλος δεν αποκωδικοποιει το σημα,αυτο κατα την γνωμη μου το κανει η ραβδος..μπορουμε να φτιαξουμε την ραβδο να πιασει οτι μεταλλο θελουμε..!!!αρκει να γνωριζουμε με ποια ενεργεια δουλευει...και αυτην η ενεργεια δεν ειναι ο εγκεφαλος!

απλα τα χερια μας αντιδρουν σε καποια ερεθισματα !

Και αυτά τα ερεθίσματα τα αποκωδικοποιούν……..τα πόδια???:36_17_1:

kostas87
12-01-2012, 13:05
Και αυτά τα ερεθίσματα τα αποκωδικοποιούν……..τα πόδια???:36_17_1:

τα αποκωδικοποιει η βεργα σε συνδιασμο με τα χερια...μπορεις να εισαι ραβδοσκοπος και χωρις ποδια!!!

panasss
12-01-2012, 13:13
δεν μπορείς να είσαι ραβδοσκόπος χωρίς χέρια???

kostas87
12-01-2012, 13:17
δεν μπορείς να είσαι ραβδοσκόπος χωρίς χέρια???

παναςςς, με δουλευεις ρε παλαβε?

τα χερια μας εχουν πολλες δυνατοτητες και χιλιαδες αισθητηρια κατα τερτραγωνικο ποντο και μερικοι απο αυτοι κανουν ολη τη δουλεια.!!!

panasss
12-01-2012, 13:26
επιμένεις???
Ότι μόνο στα χέρια υπάρχουν αισθητήρια???
Δηλαδή εσυ στα χέρια σου έχεις το σημείο G ???

kostas87
12-01-2012, 13:30
επιμένεις???
Ότι μόνο στα χέρια υπάρχουν αισθητήρια???
Δηλαδή εσυ στα χέρια σου έχεις το σημείο G ???

οχι ..αλλα εσυ που το εχεις???:36_17_1:

panasss
12-01-2012, 13:42
Άρα αυτό που έγραψες δεν ισχύει!!!
Όλα τα ερεθίσματα αποκωδικοποιούνται από τον εγκέφαλο άσχετα από τα "βιολιά" που κρεμάς στην βέργα!!!

kostas87
12-01-2012, 13:48
Άρα αυτό που έγραψες δεν ισχύει!!!
Όλα τα ερεθίσματα αποκωδικοποιούνται από τον εγκέφαλο άσχετα από τα "βιολιά" που κρεμάς στην βέργα!!!

αυτο που λεω ισχυει...γιατι με το μυαλο δεν μπορεις να αλλαξεις το μεταλλο που πιανεις ομως η βεργα μπορει να αλλαξει..!!

panasss
12-01-2012, 13:56
Το έχω ξαναγράψει όλα αυτά είναι αυθυποβολή στον εγκέφαλο!!!
Ο χειροσκόπος δεν έχει ανταλλακτικό αλλά δουλεύει και κάνει και διαχωρισμό!!!

kostas87
12-01-2012, 14:03
Το έχω ξαναγράψει όλα αυτά είναι αυθυποβολή στον εγκέφαλο!!!
Ο χειροσκόπος δεν έχει ανταλλακτικό αλλά δουλεύει και κάνει και διαχωρισμό!!!

γνωριζω χειροσκοπο και λεει οτι κανει και διαχωρισμο ,,ομως λεει ,δεν εχω δει τιποτα απο αυτον και αυτο ειναι αποδηξει οτι λεει μαλακιες..!!!

dimitrisps
12-01-2012, 14:07
Μηπως τον λενε ΑΤΑΤΑ???

panasss
12-01-2012, 14:07
Όποτε μπορείς και θέλεις θα το δεις με τα μάτια σου!!!

kostas87
12-01-2012, 14:11
Όποτε μπορείς και θέλεις θα το δεις με τα μάτια σου!!!

οκ!!στηλε μου το τηλ. σου να πιουμε ενα καφε με τον φιλο σου,και να παμε ολλοι μαζι καπου εξω να μου βγαλει ενα οποιο διποτε ευγενη μεταλλο.!!
πραγματικα θελω να το δω αυτο..!!!!!

kostas87
12-01-2012, 14:12
Μηπως τον λενε ΑΤΑΤΑ???

γεια σου δημητρη πως εισαι ..οχι αυτο θα τον λενε απαπαπα πα!!

panasss
12-01-2012, 14:13
Μηπως τον λενε ΑΤΑΤΑ???

Μήτσο δεν είναι ο ΑΤΑΤΑ και είναι αλήθεια!!!
Απλά είναι πολύ μεγάλος πια και δεν μπορούμε να τον πάρουμε στα βουνά!!!

dimitrisps
12-01-2012, 14:15
Δεν παιρνω το μερος του Πανας

Το εχω ξαναποσταρει

Με σβηστο αποστατικο πως γινεται να πιανεις στοχους????

kostas87
12-01-2012, 14:18
Μήτσο δεν είναι ο ΑΤΑΤΑ και είναι αλήθεια!!!
Απλά είναι πολύ μεγάλος πια και δεν μπορούμε να τον πάρουμε στα βουνά!!!

πρωτα μου λες οποτε θελω ...μετα μου λες ειναι μεγαλος και δεν μπορει...τελως παντων..!!!!

dimitrisps
12-01-2012, 14:25
Αυτο που σου λεω ειναι αληθεια

Με τρελανε

Το ξερει και ο Πανας

Η εξηγηση που δωθηκε ηταν παρουσια του και την εδωσε καποιος πολυ γνωστος μου

panasss
12-01-2012, 14:30
πρωτα μου λες οποτε θελω ...μετα μου λες ειναι μεγαλος και δεν μπορει...τελως παντων..!!!!

Δεν κατάλαβες ο άνθρωπος με παρακαλά να τον πάρω κοντά!!! Βλέπεις η καρδιά δεν γερνά ποτέ!!!
Την τελευταία φορά που πήγαμε μαζί (νύχτα) τον κρατούσαμε από το χέρι επί τρεις ώρες για να κατέβουμε!!! Και δεν ήταν και λίγες η φορές που μας έπεσε!!!
Αλλά το επαναλαμβάνω σε βατό μέρος όποτε θες!!!

dempreli
12-01-2012, 14:32
O δρομος προς την παρανοια ισως ειναι στρωμενος με λουλουδια στην περιπτωση των ραβδοσκοπων .
Ακομι και τωρα που λεμε οτι η τεχνολογια καλπαζει....λιγα πραγματα ξερουμε για τον εγκεγαλο για να μην πω σχεδον τιποτα .
Αν νομιζουμε οτι θα τον κανουμε... και αποστατικο [ εμεις στην τρελα μας ] αλα οι αλλοι θα καταλαβαινουν με τι ψονιο εχουν μπλεξει.....
Εχω δει τετοιες καταστασεις ...ξερω πως ξεκινησαν και που φθασαν .....

dimitrisps
12-01-2012, 14:33
Δεν κατάλαβες ο άνθρωπος με παρακαλά να τον πάρω κοντά!!! Βλέπεις η καρδιά δεν γερνά ποτέ!!!
Την τελευταία φορά που πήγαμε μαζί (νύχτα) τον κρατούσαμε από το χέρι επί τρεις ώρες για να κατέβουμε!!! Και δεν ήταν και λίγες η φορές που μας έπεσε!!!
Αλλά το επαναλαμβάνω σε βατό μέρος όποτε θες!!!

Ιχες καν σερβις κι πιρπαταγις τσις ορες?????

panasss
12-01-2012, 14:39
Όχι Φίλε ήταν πριν! Τότε που δεν χρειαζόμουν σέρβις!!!

dimitrisps
12-01-2012, 14:43
Όχι Φίλε ήταν πριν! Τότε που δεν χρειαζόμουν σέρβις!!!

Ου φιλους ινι 4 μερες ξαπλα κι ισυ ουτι 1 τηλ

Αει στου διαουλου βρουψαχτηρ

panasss
12-01-2012, 14:51
O δρομος προς την παρανοια ισως ειναι στρωμενος με λουλουδια στην περιπτωση των ραβδοσκοπων .
Ακομι και τωρα που λεμε οτι η τεχνολογια καλπαζει....λιγα πραγματα ξερουμε για τον εγκεγαλο για να μην πω σχεδον τιποτα .
Αν νομιζουμε οτι θα τον κανουμε... και αποστατικο [ εμεις στην τρελα μας ] αλα οι αλλοι θα καταλαβαινουν με τι ψονιο εχουν μπλεξει.....
Εχω δει τετοιες καταστασεις ...ξερω πως ξεκινησαν και που φθασαν .....

Η αλήθεια είναι ότι έχω γνωρίσει πάρα πολλούς ραβδοσκόπους και μερικοί είχαν ικανοποιητικά αποτελέσματα!!! Υπήρχε άνθρωπος που μπρούσκε να βρει τα πάντα!!!
Δυστυχώς όμως ήταν "καμένος" και δεν μπορούσα να συνεννοηθώ μαζί του!!!
Σε αναλογία το 98% αυτών που ασχολούνται εντατικά με αυτό το άθλημα "καίγονται"!!!

dempreli
12-01-2012, 14:59
αυτών που ασχολούνται εντατικά με αυτό το άθλημα "καίγονται"!!!

---------------------------------------------------------------------------------------
Εστι ειναι φιλε η ραβδοσκοπια ειναι μια πολυ σκοτεινη ιστορια .

πατρινοτρελλιαρης
12-01-2012, 15:41
O εγκεφαλος ειναι τα παντα

PERSEAS
12-01-2012, 16:08
Tα σκοταδια θελουν καλο φακο.Μερικοι τον εχουν και προχωρανε και οι αλλοι απλως τους κοιτανε.
Εδω ο φακος ειναι η γνωση αλλα οποιος προτιμαει τα ετοιμα μενει νηστικος.
Οριστε λεει ο καθενας αρλουμπες και φαντασιες γιατι συμβαινει αυτο που ελεγα παραπανω. Θελουνε ολοι να εφαρμοσουνε πραγματα στην πραξη τα οποια χρειαζεται να τα εχεις μελετησει εκ των προτερων και τα οποια χρειαζονται σωστο χειρισμο και τροπο ειδαλως μπορει και να αποβουν και μοιραια.
Εργαλειο στα σωστα χερια δουλευει, απο μονο του δεν κανει τιποτα. Ολα ο ανθρωπος τα πετυχε με το μυαλο το οποιο ειναι το κομπιουτερ το οποιο ομως θελει καλο λογισμικο.Χωρις λογισμικο οποιες και να ειναι οι δυνατοτητες της μηχανης θα παραμενει αναξιοποιητη.
Την δυνατοτητα παντως την εχουν ολοι ανεξαιρετως το θεμα ειναι ποιος την αξιοποιει και σε τι βαθμο.
Χρειαζεται λοιπον να ξαναπω τι ειναι αυτο που χρειαζεται;

panasss
12-01-2012, 16:34
Tα σκοταδια θελουν καλο φακο.Μερικοι τον εχουν και προχωρανε και οι αλλοι απλως τους κοιτανε.
Εδω ο φακος ειναι η γνωση αλλα οποιος προτιμαει τα ετοιμα μενει νηστικος.
Οριστε λεει ο καθενας αρλουμπες και φαντασιες γιατι συμβαινει αυτο που ελεγα παραπανω.
Δηλαδή που διαφωνείς σε αυτά που ειπώθηκαν???

kostas87
12-01-2012, 16:44
για εσας που λετε οτι το παν ειναι το μυαλο στην ραβδοσκοπια......και αναφερομαστε παντα στα ορια λογικης.δεν αναφερομαι για αυτους που ειναι για πετρα ολυμπου!!

εαν σας δωσω μια απλη βεργα θα βγαλεται σκουρια!
εαν σας δωσω μια αλλη βεργα θα βγαλεται αλουμινιο!
εαν σας δωσω μια αλλη βεργα θα βγαλεται μπρουντζο!

το θεμα ειναι που βοηθαει το μυαλο να αλλαξουμε μεταλλο?αφου το κανει η βεργα, αυτο ειναι που δεν καταλαβενω και γιατι επιμενεται?
εχει αποδειχθει οτι οποιο μεταλλο και να σκεφτουμε η βεργα θα πιασει το μεταλλο που θελει..!!!ειμαστε δουλοι της βεργας αυτην αποφασιζει...οτι και να σκεφτουμε εμεις αυτην θα παει εκει που ειναι ,ας το πουμε ρυθμησμενη..!!!!

panasss
12-01-2012, 16:47
Τελικά είσαι ειδωλολάτρης!!!

kostas87
12-01-2012, 16:49
Τελικά είσαι ειδωλολάτρης!!!

δεν ειναι καθολικος ,ειμαι εικονολατρεις χριστιανος ορθοδοξος!!

panasss
12-01-2012, 16:52
δεν ειναι καθολικος ,ειμαι εικονολατρεις χριστιανος ορθοδοξος!!

Τότε ρε μπαγάσα γιατί προσκυνάς τα είδωλα και δεν πιστεύεις στο "θειο" πνεύμα???

πατρινοτρελλιαρης
12-01-2012, 16:53
για εσας που λετε οτι το παν ειναι το μυαλο στην ραβδοσκοπια......και αναφερομαστε παντα στα ορια λογικης.δεν αναφερομαι για αυτους που ειναι για πετρα ολυμπου!!

το θεμα ειναι που βοηθαει το μυαλο να αλλαξουμε μεταλλο?αφου το κανει η βεργα, αυτο ειναι που δεν καταλαβενω και γιατι επιμενεται?
εχει αποδειχθει οτι οποιο μεταλλο και να σκεφτουμε η βεργα θα πιασει το μεταλλο που θελει..!!!ειμαστε δουλοι της βεργας αυτην αποφασιζει...οτι και να σκεφτουμε εμεις αυτην θα παει εκει που ειναι ,ας το πουμε ρυθμησμενη..!!!!

Kωστα αυτο εσει δεν το εχεις γραψει?
http://www.psaxtiria.net/forum/showthread.php?t=4880&p=86506#post86506

kostas87
12-01-2012, 16:58
Kωστα αυτο εσει δεν το εχεις γραψει?
http://www.psaxtiria.net/forum/showthread.php?t=4880&p=86506#post86506

το ποστ 33 ειναι απαντηση αντιφασεις εαν το καταλαβες...,διαβασε καλα το θεμα !!περιμενω την συγνωμη σου!!!

VAN
12-01-2012, 16:59
APO OTI GNWRIZW H VERGA XREIAZETAI DEIGMATISMO TOY EIDOYS POY PROS ANAKALYPSH

kostas87
12-01-2012, 17:00
Τότε ρε μπαγάσα γιατί προσκυνάς τα είδωλα και δεν πιστεύεις στο "θειο" πνεύμα???

δεν εχεις δει οτι εχω δει εγω ,,εαν εβλεπες καποιες βεργες χωρις πολλα πραγματα επανω, πραγματικα θα τις προσκηνουσες..!!!!:36_1_32::36_1_32::36_1_32:

πατρινοτρελλιαρης
12-01-2012, 17:02
το ποστ 33 ειναι απαντηση αντιφασεις εαν το καταλαβες...,διαβασε καλα το θεμα !!περιμενω την συγνωμη σου!!!

Εχεις δικιο

panasss
12-01-2012, 17:06
δεν εχεις δει οτι εχω δει εγω ,,εαν εβλεπες καποιες βεργες χωρις πολλα πραγματα επανω, πραγματικα θα τις προσκηνουσες..!!!!:36_1_32::36_1_32::36_1_32:

Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες!!!

PERSEAS
12-01-2012, 17:18
Κωστα η βεργα ειναι κατι αψυχο. Τωρα αν η ταδε βεργα ενα συγκεκριμενο ανθρωπο τον βοηθαει να πιανει κατι καλυτερα δεν λεει τιποτα.
Και η χρυση τους περισσοτερους εγω λεω οτι θα τους βοηθουσε στο χρυσο. Λεει τιποτε αυτο;
To θεμα μας ειναι βεργα που μιλαει αλλα αυτο δεν σημαινει οτι η βεργα εχει στομα. Ειναι το μεσο το οποιο συνδεει το υποσυνειδητο με το συνειδητο και τιποτε αλλο. Ειναι μια κεραια ληψης.Εδω στο παραδειγμα μας θα ητανε καλυτερα να πουμε οτι ειναι ο αισθητηρας που με την ευαισθησια του στην ταλαντωση μας δειχνει κατευθυνση η μας βγαζει στην επιφανεια αυτο που κατα βαθος γνωριζουμε και ειναι φυλαγμενο στο υποσεινηδητο μας. Ενα εργαλειο ανακτησης της πληροφοριας ειναι και μονο.
Οταν δειτε ατομα να ραβδοσκοπουν χωρις εργαλεια τοτε θα καταλαβετε τι λεω.
Μπορει ο καθενας να προγραμματισει τον εαυτο του οπως αυτος θελει. Απλα μας λειπει ο τροπος η αλλιως η μεθοδολογια που χρειαζεται να γνωριζει κανεις ωστε να το καταφερει.

ΒΕΝΖΙΝΑΣ
12-01-2012, 17:41
http://www.youtube.com/watch?v=HYwn0c-euYE&feature=related αφορα το θεμα αμεσα μονο που ειναι στα αγγλικα !!

kostas87
12-01-2012, 17:59
Κωστα η βεργα ειναι κατι αψυχο. Τωρα αν η ταδε βεργα ενα συγκεκριμενο ανθρωπο τον βοηθαει να πιανει κατι καλυτερα δεν λεει τιποτα.
Και η χρυση τους περισσοτερους εγω λεω οτι θα τους βοηθουσε στο χρυσο. Λεει τιποτε αυτο;
To θεμα μας ειναι βεργα που μιλαει αλλα αυτο δεν σημαινει οτι η βεργα εχει στομα. Ειναι το μεσο το οποιο συνδεει το υποσυνειδητο με το συνειδητο και τιποτε αλλο. Ειναι μια κεραια ληψης.Εδω στο παραδειγμα μας θα ητανε καλυτερα να πουμε οτι ειναι ο αισθητηρας που με την ευαισθησια του στην ταλαντωση μας δειχνει κατευθυνση η μας βγαζει στην επιφανεια αυτο που κατα βαθος γνωριζουμε και ειναι φυλαγμενο στο υποσεινηδητο μας. Ενα εργαλειο ανακτησης της πληροφοριας ειναι και μονο.
Οταν δειτε ατομα να ραβδοσκοπουν χωρις εργαλεια τοτε θα καταλαβετε τι λεω.
Μπορει ο καθενας να προγραμματισει τον εαυτο του οπως αυτος θελει. Απλα μας λειπει ο τροπος η αλλιως η μεθοδολογια που χρειαζεται να γνωριζει κανεις ωστε να το καταφερει.

den katalabenetai..............

VAN
12-01-2012, 18:15
TO MONO MEIONEKTHMA POY EXEI H RAVDOSKOPIA EINAI OTI XTYPAEI STHN KARDIA. EKEI STHRIZETAI H LEITOYRGIA THS

PERSEAS
12-01-2012, 19:21
Μπορει να χτυπησει παντου αναλογα με το τι εκανες και σε τι κακοτοπιες στηθηκες για να ραβδοσκοπησεις.
Αν στηθηκες κοντα σε μετασχηματιστες της ΔΕΗ το πιθανοτερο ειναι να δεις διαφορετικες επιπτωσεις στον οργανισμο σου με το αν ειχες στηθει σε ενα παλιο πεδιο μαχης για παραδειγμα. Οι εκτακτες ειναι συνηθισμενο φαινομενο παντως.
Αλλος παει στο Νεκρομαντειο και στηνεται και το παλευει και αλλος γινεται καλικαντζαρος.Ατελειωτο το θεμα με απειρες παραμετρους.
Θελει προσοχη και γυμναστικη πριν απο οτιδηποτε και ρυθμους αργους τετοιους ωστε να μπορεις να προσαρμοστεις ωστε να προχωρησεις.
Οτι θα πεσεις κατα καιρους σε κακοτοπιες ειναι το μονο σιγουρο αλλα με υπομονη και με ρεγουλα ισως να μαθεις να τις αντιμετωπιζεις.

Βασιλης
12-01-2012, 20:19
κοντος ψαλμος αλιλουια λαρισα λαρισα σε ειδα και λαχταρισα οσοι πιστοι προσελθετε να δειτε αν κανει διαχωρισμο κλπ
βαραει καρδια ακου θα μου κλασει το π.......ο και για να τελειωνει

Η ΤΟ ΧΕΙΣ Η ΔΕΝ ΤΟ ΧΕΙΣ

rooster
12-01-2012, 20:46
εγω ξαναρωταω αν εχει τυχει σε καποιον να σκεφτεται καποιο σημειο αλλος και η βεργα να γυριζει εκει.οπως το κανει ο μπαρμπας στο βιντεο αλλα την ερωτηση να την κανει αλλος με το μυαλο του εννοω.οχι φωναχτα.

VAN
12-01-2012, 20:51
EXOUN PETHANEI POLLOI APO THN KARDIA. TWRA STHN OIKOGENEIA MOU EXW 2 KARDIAKOUS.

dempreli
12-01-2012, 21:33
Kostas87

----------------------------------------------------------------------

Kαι αμα τον κλεισουμε ΤΑ ΜΑΤΙΑ τι θα πιασει ?????????????????

PERSEAS
14-01-2012, 03:08
κοντος ψαλμος αλιλουια λαρισα λαρισα σε ειδα και λαχταρισα οσοι πιστοι προσελθετε να δειτε αν κανει διαχωρισμο κλπ
βαραει καρδια ακου θα μου κλασει το π.......ο και για να τελειωνει

Η ΤΟ ΧΕΙΣ Η ΔΕΝ ΤΟ ΧΕΙΣ

Eισαι λαθος.Αυτο το λενε οσοι γευτηκαν καποια επιτυχια και νομιζουν πλεον οτι επιασαν τον ... μπιπ... απο τα αρ....α.
Να μου πει καποιος οτι παιρνει τα γραμματα πιο γρηγορα απο καποιον αλλο να το δεχτω.
Ποτε μη λες ποτε, αλλιως δε θα μπορουσε κανεις να ορισει την πρωτη φορα αν με καταλαβαινεις.

εγω ξαναρωταω αν εχει τυχει σε καποιον να σκεφτεται καποιο σημειο αλλος και η βεργα να γυριζει εκει.οπως το κανει ο μπαρμπας στο βιντεο αλλα την ερωτηση να την κανει αλλος με το μυαλο του εννοω.οχι φωναχτα.

Εαν αυτος που σκεφτεται ακουμπαει τον αλλο με τη βεργα τοτε αυτο μπορει να συμβει.Το φωναχτα ισουται με τη σκεψη, ειναι το ενα και το αυτο.
Ο Χριστος το ειπε και το ξεκαθαρισε.Οι λογισμοι=πραξεις
Το σκεφτηκες; Ειναι το ιδιο σαν να το επραξες.
Προκειμενου λοιπον να φωναξεις κατι θα αρκουσε και να το σκεφτεις. Το θεμα ειναι οτι αν σε βολευει κατι περισσοτερο τοτε ετσι να το κανεις.

Kostas87

Kαι αμα τον κλεισουμε ΤΑ ΜΑΤΙΑ τι θα πιασει ?????????????????

Συμφωνα με τους δασκαλους της φυσικης ραβδοσκοπιας υφισταται ακτινα που ενωνει την ευθεια που σχηματιζεται απο τα ματια του ραβδοσκοπου και του στοχου οποτε τα ματια μπορουν να συντελεσουν στη συνθεση του αποτελεσματος.Ειναι δηλαδη ενας απο τους διαθεσιμους παραγοντες προς εκμεταλευση οποτε αφου υπαρχουν γιατι να μη τα δουλευουμε; To ματι ειναι ενα ισχυρο αισθητηριο οργανο το οποιο αποθηκευει ασυναισθητα και εξτρα πληροφοριες στο υποσυνειδητο.
Μπορει κανεις να μενει ακινητος κρατωντας μια βεργα και να σαρωνει με τα ματια του τον τομεα υπο ερευνα. Αν τα ματια του πεσουνε πανω στο σημειο οπου μπορει να υπαρχει ο στοχος τοτε θα υπαρξει ραβδοσκοπικη αντιδραση.
Ειναι τα περι λογισμικου θεματα που ελεγα παραπανω.

PERSEAS
26-01-2012, 02:00
Τελικα η βεργα σταματησε να μιλαει.

mo1
01-03-2012, 19:41
ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕ

tunnel
03-03-2012, 02:26
Διάβασα με μεγάλη προσοχή όλες τις σκέψεις και γνώμες που εκφράστηκαν, άλλες σοβαρές και άλλες με χιούμορ, μερικές δε πολύ εύστοχα τοποθετημένες. Ασχοληθήκατε πολύ με το μυαλό και την απάντηση την έδωσε το μέλος dempreli.

" Αρχική Δημοσίευση από dempreli
Kostas87

Kαι αμα τον κλεισουμε ΤΑ ΜΑΤΙΑ τι θα πιασει ????????????????? "

Κάνετε την παρακάτω δοκιμασία στον εαυτό σας. Πάρτε ένα φίλο και πηγαίνετε σε γνωστή του φίλου σας τοποθεσία, όπου να υπάρχει ένα παλιό πολυβολείο, ή μια δεξαμενή με νερό που πολλές φορές στο βουνό είναι υπόγεια, δηλαδή περπατάς από πάνω, κάπου που να υπάρχει σπηλιά ή τέλος κάτι που μπορείτε να ερευνήσετε, αλλά εσείς δεν το ξέρετε και αφού πλησιάσετε περίπου στα 100 μέτρα, δέσετε τα μάτια σας για να μη βλέπετε.

Γνωρίζοντας τι ερευνάτε, πιάστε το με την βέργα σας και χωρίς να ανοίξετε τα μάτια σας, οδηγείστε το φίλο σας στο στόχο. Αν το πετύχετε συνεχίστε να ασχολείσθε με την φυσική ραβδοσκοπία και πιστέψτε με, θα έρθει η στιγμή που η χαρά που θα αισθανθείτε δεν περιγράφεται με λόγια. Αν δε πετύχετε ? Φυσικά καταλαβαίνετε !!!

Σε ότι αφορά την απορία του μέλους rooster.
" Αρχική Δημοσίευση από rooster
εγω ξαναρωταω αν εχει τυχει σε καποιον να σκεφτεται καποιο σημειο αλλος και η βεργα να γυριζει εκει.οπως το κανει ο μπαρμπας στο βιντεο αλλα την ερωτηση να την κανει αλλος με το μυαλο του εννοω.οχι φωναχτα. "

Από προσωπική μου άποψη και λίγη εμπειρία.
α. Για να μεταδώσεις τη σκέψη σου, θα πρέπει να το δέχεται και ο δέκτης.
β. Να κοιτάς το δέκτη επίμονα στα μάτια και να καταφέρεις να του αποσπάσεις τη σκέψη από οτιδήποτε άλλο.
γ. Ο δέκτης να κοιμάται και μάλιστα να βρίσκεται στο στάδιο του βαθύ ύπνου.

Όταν ο ραβδοσκόπος ερευνά και το μυαλό του είναι αποσχολημένο, δεν νομίζω να επιδρά η σκέψη του άλλου.
Γειά σας

rooster
05-03-2012, 11:08
γεια σου φιλε τουνελ.αφου θα ειναι και ο φιλος μας μαζι και θα σκεφτεται το συγκεκριμενο πραγμα και που εναι δεν θα ειναι ευκολο για εμας να το βρουμε?εστω και με δεμενα ματια.εμενα η βεργα μου γυριζει εκει που σκεφτεται ο φιλος μου με μικρη καθυστερηση χωρις να κοιμαμε και χωρις να τον ακουμπαω γιαυτο ρωταω.

tunnel
05-03-2012, 12:39
Φίλε rooster, επιμένοντας στο ερώτημά σου, με εντυπωσιάζεις, το δε πείραμα είναι η επαλήθευση της γνώσης, γι αυτό να σου πει κάποιος φίλος την τοποθεσία του πειράματος και πήγαινε σε χρόνο ανύποπτο να κάνεις το πείραμα με άλλο άτομο. Αφού το βρεις τότε φώναξέ τον και δείξε του τι βρήκες.
tunnel