PDA

Επιστροφή στο Forum : Lorenz vs δοκιμαστηριο

Σελίδες : [1] 2 3

moyia
09-11-2012, 17:18
λορενζ εναντιον το δοκιμαστηριο μας σημειοσατε διπλο.
ενα ακομα λορενζ απετυχε παντελος στο δοκιμαστηριο πλην του δοκιμιου στα 210 εκατοστα το οποιο ειναι το μονο που δεν ειναι ευγενη μεταλο.
δεν εχω δει ποτε σε δρασει minelab gpx εαν καποιος φιλος εχει τη διαθεση να το φερει για δοκιμη προσφερο τα τσιπουρα το δοκιμαστηριο βρισκετε τρικαλα.

dimitrisps
09-11-2012, 18:22
Γιατι βαθος μιλας Σακη για να ξερω τι δισκο να φερω
Το λορενζ ειναι γνωστο οτι δεν πιανει ευγενη

moyia
09-11-2012, 18:36
Λοιπον ολα τα δοκιμια πριν το τελευταιο ειναι Ευγενη μεταλο καθαρος χαλκος και βολυβι.
Ξεκινανε απο τους 60 ποντους και φτανουν στα 210 ποντους το οποιο στους 210 ειναι δυναμος φορτηγου και κουλουρα χαλκου.
Το πρωτο ειναι χαλκινη κατσαρολα γεματη σφαιρες.
Το πιο δυσκολο δοκιμιο ειναι στα 1.50μετρα το οποιο ειναι χαλκοματενιο ταψι.
Το μερος ειναι πετροδες δλδ ειναι 200μετρα απο τη ροη του ποταμου.
Υπαρχει και δοκιμαστηριο για αποστατικα εαν καποιος ενδιαφεται :D ανω των 10 ετων με ευγενη μεταλα επεισης.
Απλα ΔΕΝ προκυτε να μαθει για λογους ασφαλειας που ακριβως ειναι τα δοκιμια παρα μονο εαν τα επιασε η οχι, το ειδος του μεταλου και το βαθος ειναι στη διαθεση του (δυστηχως θα πρεπει να εμπιστευθη το λογο μου).
Μεχρι στιγμης 2 μηχανηματα βρηκανε του στοχους για τα αποστασεως απο τα οποια το ενα ειναι οντως αποστατικο και το αλλο γεωφυσικο με πασαλακια.
Και οσο για το δοκιμαστηριο απο τα καλα μηχανηματα "Λορενζ και σουπερ σκαν" περασαν και δεν ακουμπησαν.!

dimitrisps
09-11-2012, 18:42
Με την πρωτη ευκαιρια σε παιρνω τηλ
Τοιμασε τα τσιπουρα

moyia
09-11-2012, 18:46
Θα κοιταξω να σου εχω και ενα dfx 300 με κατι πειραγμενα προγραματα που οπως λεει ο ιδιοκτητης του παει 60 ποντους διαχωρισμο και 1.50μετρα βαθος στα γενικα.Τον περιμενο για τεστ στο δοκημιμαστηριο!Μπορω να σου εχω να δεις και αυτο που λεω με πασαλακια!

dimitrisps
09-11-2012, 18:49
ΟΚ Σακη θα εχει ενδιαφερον

georgees
09-11-2012, 19:17
<<<<ενα ακομα λορενζ απετυχε παντελος στο δοκιμαστηριο >>>

Σωπατε ωρε λεβεντες!! μη λετε τετοια λογια!!!

007
09-11-2012, 19:24
Θα κοιταξω να σου εχω και ενα dfx 300 με κατι πειραγμενα προγραματα που οπως λεει ο ιδιοκτητης του παει 60 ποντους διαχωρισμο και 1.50μετρα βαθος στα γενικα.Τον περιμενο για τεστ στο δοκημιμαστηριο!Μπορω να σου εχω να δεις και αυτο που λεω με πασαλακια!

σακη για παρε το προγραμμα να κουρδισο και γω το δικο μου

karagiorgis
09-11-2012, 19:56
Καλησπερα Σακη αυτο με τα πασαλακια ποιο ειναι αν επιτρεπετε.

goldmaniac
09-11-2012, 20:13
σακη το μαζεμα των χαλκων δεν το επιασε?
σε τι βαθος και αν δουλεψε τελλαρο η δισκο

PATRIK
09-11-2012, 20:29
Σάκη και το XP DEUS τα πήγε καλά εκείνη την μέρα, στον στοχο στο 1,20. και το mineoro dc 2008 κάτι έκανε και αυτό.

(Δημήτρη εγω τους μεζέδες για το τσίπουρο)

dimitrisps
09-11-2012, 20:48
ΟΚ Αποστολε θα το φροντησω
Ενταξει ο φιλος????

moyia
09-11-2012, 20:56
σακη το μαζεμα των χαλκων δεν το επιασε?
σε τι βαθος και αν δουλεψε τελλαρο η δισκο

ειχε προβλημα στο συντονισμο μου ειπανε οτι κανανε και μια καταγραφει θα μιλησω με τα παιδια να δω πως τους τα εδειξε.

PATRIK
09-11-2012, 20:58
Ενταξει ο φιλος????
Από αυτα που μου είπε πριν απο λιγο που μιλησαμε, όλα ειναι καλά και την δευτέρα θα βγεί δεν ήταν κάτι το σοβαρό.

moyia
09-11-2012, 21:12
Μητσαρα (τυρεμπορα) μαζεψου και μην λες μεγαλα λογια γιατι ξαφνικα εγινες εξπερ σε ολα τα μηχανηματα και λες οτι ''έιναι γνωστο οτι το lorenz δεν πιανει ευγενη''.
Καταρχην κυριε moyia γραψατε οτι στα 2,10 ειναι δυναμος φορτηγου και κουλουρα χαλκου. Αυτα δεν ειναι ευγενη μεταλλα????
Φιλτατε lorenz x3 οφειλω να ζητησω συγνωμη ως προς τα γραφωμενα μου για τον εξεις λογο ΕΚΑΝΑ λαθος οσων αφορα καποια στοιχεια στο δοκιμαστηριο τα οποια αμεσως διασταυρωσα και τα οποια ειναι τα εξης και οφειλω να ζητησω και παλι συγνωμη απο τις ανακριβειες που ειπα απο τα μελη.

Δοκιμιο ΠΡΩΤΟ : Βαθος 70 ποντοι ΥΛΙΚΟ : Χαλκοματενια κατσαρολα διαμετρο 15 εκατοστων γυρισμενη αναποδα γεματη σφαιρες (ο πατος της κατσαρολας προς τα πανω).
Δοκιμιο ΔΕΥΤΕΡΟ : Βαθος 90 ποντοι ΥΛΙΚΟ : Χαλκοματενια κατσαρολα διαμετρου 25 εκατοστων γυρισμενη αναποδα γεματη σφαιρες.
Δοκιμιο ΤΡΙΤΟ : Βαθος 120 ποντοι ΥΛΙΚΟ : Χαλκοματενια κατσαρολα διαμετρου 25 εκατοστων γυρισμενη αναποδα γεματη σφαιρες.
Δοκιμιο ΤΕΤΑΡΤΟ : Βαθος 150 ποντοι ΥΛΙΚΟ : Χαλκοματενιο ταψι διαμετρου 45 εκατοστων κανονικα τοποθετιμενο με κουλουρα Χαλκου στο εσωτερικο του.
Δοκιμιο ΠΕΜΠΤΟ : Bαθος 210 ποντοι ΥΛΙΚΟ : Μεταλικο ταψι διαμετρου 45 εκατοστων και δυναμος φορτηγου.

Οποτε το λαθος μου ητανε ΟΝΤΩΣ η αναφορα στην κουλουρα χαλκου μετα του δυναμου σαν τελευταιο δοκιμιο.

Lorenz X3
09-11-2012, 21:22
Φιλε moyia παρε ενα φυλο χαλκου 25εκατοστων θαψε το στους 90 ποντους και περνα μετα με ενα lorenz με τον 45αρι δισκο ή με το τελλαρο 1χ1 και πες μου μετα.
Ετσι για πλακα. Επειδη λες οτι η κατσαρολες σου ειναι χαλκοματενιες. Καντο με ενα απλο φυλο χαλκου 25χ25 και μετα μου λες απο τι ειναι τελικα οι κατσαρολες σου.
Καληνυχτα σας κυριοι.

moyia
09-11-2012, 21:24
Φιλε moyia παρε ενα φυλο χαλκου 25εκατοστων θαψε το στους 90 ποντους και περνα μετα με ενα lorenz με τον 45αρι δισκο ή με το τελλαρο 1χ1 και πες μου μετα.
Ετσι για πλακα. Επειδη λες οτι η κατσαρολες σου ειναι χαλκοματενιες. Καντο με ενα απλο φυλο χαλκου 25χ25 και μετα μου λες απο τι ειναι τελικα οι κατσαρολες σου.
Καληνυχτα σας κυριοι.

Εαν σε φερει ο δρομος στα μερη μου ελα να χτυπησεις αυτη στους 90 ποντους και εγω θα την ξεθαψω εκεινη την ωρα.
Δεν εχω λορενζ οποτε δεν γινεται διαφορετικα....και αυτα τα λορενζ που γραφω ειναι τριτων που ηρθαν απλα για δοκιμη στο συγκεκριμενο χωρο.

goldmaniac
09-11-2012, 21:34
μαλλον θα σας τραβηξω τα αυτια γιατι τι θεμα προβλεπετε ρετσινατο

LUPUS
09-11-2012, 21:41
Καληνυχτα σας κυριοι.

Φιλαράκι οι χαλκοματένιες κατσαρόλες ήταν και γανωμένες (με κασίτερο) αλλά απότι θυμάμαι μόνο στο εσωτερικό. Όμως αντί να αντιπαρατίθεστε δεν παίρνεις το μηχανάκι σου να κάνεις το δοκιμαστήριο του moyia κόσκινο???:36_2_53::36_2_53:

Lorenz X3
09-11-2012, 21:49
Παρη σβηνεις αυτα που γραφω??????

Lorenz X3
09-11-2012, 21:53
Εαν ειναι να γραφω κατι και εσυ να τα σβηνεις να μην ξαναμπω στην σελιδα και να αποχωρισω.
Δεν ηξερα οτι υπαρχει και λογοκρισια οταν σε θυγουνε και αντιδρας απως ειναι το φυσιολογικο οταν λεγονται ψευδη και ειρωνιες!!!

goldmaniac
09-11-2012, 21:56
και των δυο και δεν βλεπω τον λογο να κανετε το φορουμ προσωπικη διαμαχη,υπαρχουν και τηλεφωνα

dimitrisps
09-11-2012, 21:58
Βαλε ρε Παρη την απαντηση να τελειωνουμε
Τακη χαρηκα για την γνωριμια

goldmaniac
09-11-2012, 21:58
διαγραφηκαν ολα δια παντος δεν επιστρεφουν πισω

goldmaniac
09-11-2012, 22:01
και συνεχιζω επι του θεματος,σακη,τα βαθη που αναφερεις και το ειδος ειναι μικρα για τετοια μηχανηματα,χωρια οτι εχη απλωση με τα χρονια το ψιριασμα του κασσιτερου και η οξειδωση του χαλκου,το δεν βλεπη καποιο μηχανακι δεν θα πει οτι δεν τα επιασε,αλλα στο μπουκωμα πολλοι την πατανε

Lorenz X3
09-11-2012, 22:02
Μητσο αν δεν σου αρεσουν οι αληθειες να μην προκαλεις.
Κριμα γιατι ξεχνας γρηγορα οπως φαινεται πως σου εχω σταθει!!!!!!
Αυτο λεγεται αχαριστια χαλαλι σου!!

dimitrisps
09-11-2012, 22:16
και συνεχιζω επι του θεματος,σακη,τα βαθη που αναφερεις και το ειδος ειναι μικρα για τετοια μηχανηματα,χωρια οτι εχη απλωση με τα χρονια το ψιριασμα του κασσιτερου και η οξειδωση του χαλκου,το δεν βλεπη καποιο μηχανακι δεν θα πει οτι δεν τα επιασε,αλλα στο μπουκωμα πολλοι την πατανε

Οταν λες μπουκωμα ενοεις οτι τρελαθηκε απο το σημα που ειχε???
Για καθε αμφιβολια για τα ευγενη μπορεις να ρωτησεις και κανα αλλο δοκιμαστηριο που εχει περασει το συγγεκριμενο μηχανακι

goldmaniac
09-11-2012, 22:18
οχι μητσο μουγκα απλα χωρις καμμια ενδειξη,θα σου συμβη και στο 5000 αυτο

dimitrisps
09-11-2012, 22:23
Πεντε τριχες μας μηνανε και αν συνεχισεις μαλλον θα παμε μαζι στην μπεργκμαν κορντ
Μπουκωσε δηλ απο το 1 μετρο?????
Ορε μηπως ξεροκαταπιε και δεν μπορουσε να μιλησει???

ioylios999
09-11-2012, 23:41
ενα ακομα λορενζ απετυχε παντελος στο δοκιμαστηριο πλην του δοκιμιου στα 210 εκατοστα το οποιο ειναι το μονο που δεν ειναι ευγενη μεταλο.
δεν εχω δει ποτε σε δρασει minelab gpx εαν καποιος φιλος εχει τη διαθεση να το φερει για δοκιμη προσφερο τα τσιπουρα το δοκιμαστηριο βρισκετε τρικαλα.

Φιλε moya ηθελα να ρωτησω τι ρυθμισεις ειχαν τα lorenz που περασαν απ το δοκιμαστηριο αλλα κρινω την ερωτηση περιτη, καθως τα βαθη κ οι στοχοι που αναφερεις το lorenz θα τα πιαση k χωρις καμια ρυθμιση, ουτε ground ουτε zero ουτε ζεσταμα...... θα το αναψεις κ θα φυγεις κατευθειαν, τι παρατραγουδα ειναι τωρα αυτα;

ioylios999
09-11-2012, 23:59
Αντε γιατι ενα τσιγαρο δρομο ειμαστε μη κατεβω αυριο το πρωι κ θα σας πω εγω αν πιαση το lorenz τους στοχους η οχι.........
k να δουμε αν θα πιαση κ το deus στο 1,20 που ειπε ο φιλος, εγω θα τα σπασω τα μηχανηματα ολα, αντε τετοιες αβαντες πουθενα αλλου,

moyia
10-11-2012, 03:17
Ιουλιε εγω λεω μονο οτι ειδα δεν ειμαι κατοχος κανενος απο τον 2 που ανεφερες lorens kai Deus.

stampa
10-11-2012, 11:21
Αντε γιατι ενα τσιγαρο δρομο ειμαστε μη κατεβω αυριο το πρωι κ θα σας πω εγω αν πιαση το lorenz τους στοχους η οχι.........
k να δουμε αν θα πιαση κ το deus στο 1,20 που ειπε ο φιλος, εγω θα τα σπασω τα μηχανηματα ολα, αντε τετοιες αβαντες πουθενα αλλου,

Μη τα σπας ρε Μητσο...θα σου χρειαστουν...εχε υποψιν οτι υπαρχουν περιοχες στις οποιες δεν στρωνει παλμικο μηχανημα, με τιποτα
...λογο των συνθηκων της περιοχης και του εδαφους, δε μπα να βροντισεις και τον κοκο σου κατω...
Σε αυτες τις περιοχες δουλευεις μονο vlf μηχανηματα...

goldmaniac
10-11-2012, 12:17
μια περιοχη που δεν στρωνη παλμικο????

georgees
10-11-2012, 13:08
σε λιγο καιρο θα μου ζητησετε συγνωμη ολλοι εσεις που κοροιδευατε οταν σας τα ελεγα οτι <πεταξτε τα παλμικα>>!
ηρθε το Deus.

και θελω και συγνωμη με μεγαλα κοκκινα γραμματα!! μαλιστα ειχα προβλεψει οτι σε μερικους μηνες δεν θα υπαρχει αλλο μηχανημα βιελεφικο να παιζει στην Ελληνικη αγορα.

τωρα που θα βγαλει και τις πλακες σαν κιβοτιοεντοπιστης να δουμε που θα πανε τα λορενσ και ολλη αυτη η πανακριβη σαβουρα.

georgees
10-11-2012, 13:26
<<Αντε γιατι ενα τσιγαρο δρομο ειμαστε μη κατεβω αυριο το πρωι κ θα σας πω εγω αν πιαση το lorenz τους στοχους η οχι.........
k να δουμε αν θα πιαση κ το deus στο 1,20 που ειπε ο φιλος, εγω θα τα σπασω τα μηχανηματα ολα, αντε τετοιες αβαντες πουθενα αλλου,>>

δεν περιμενα απο σενα ωρε Ιουλιε να λες τετοια λογια. μαλλον υπερεκτιμας τις δυνατοτητεςσου.
σε θεωρουσα με γνωσεις στα μηχανηματα. φυσικα δεν μπορεις να τα ξερεις ολλα!

περι αβαντες ομως λιγο εγκρατεια γιατι ειναι σαν να λες οτι εγω και ο μογια λεμε ψεματα.

επαυτου σηκωνει παρεξηγηση .........

goldmaniac
10-11-2012, 14:52
επειδη τζωρτζη εισαι κολλητος με καποιους εμπορους για βαλε δαχτυλο να το στειλουν για δοκιμη στα δικα μου χωματα

georgees
10-11-2012, 15:19
Παρη και αυτο σηκωνει μεγαλυτερη παρεξηγηση. αβανταδωρος και διαφημιστης δεν ειμαι κανενος!.

ειναι κακο να λεμε την αληθεια?

μακαρι να ειχα ενα να σου το στειλω η οπως λες να σου στειλουν ενα για δοκιμη.

αβανταδωρος δεν ειμαι κανενος! οποιος ομως απο τα μαγαζια που εμπορευονται θελει να μου δωρισει η να μου δανησει ενα ειμαι προθυμος να δεχτω με χαρα το δωρο αυτο.και φυσικα δεν θα χασει απο μενα!

σημασια εχει οτι κανει αυτα που λεει! δεν εχω στα χεριαμου ενα τετοιο μηχανημα.αμα ειχα θα δοκιμαζα στα χωματα του Λεωνιδα
ετσι για τη σελιδα πιο πολυ. για να βουλωσω μερικα στοματα . :36_2_34:

ioylios999
10-11-2012, 15:32
Ο moya δεν ειπε τιποτα για το deus οποτε δεν αφορα αυτον κ ο ιδιος το καταλαβε αυτο, ουτε κ συ αναφερθηκες σ αυτο το θεμα, πως μπερδευτηκες ετσι παλι, αντε διαβασε πιο προσεκτικα....... κ εκτος αυτου, όποτε θα μπερδευης εσυ τα πραγματα θα πρεπη εγω κ ο καθε ενας να τρεχουμε να τα ξεμπερδεψουμε προς αποφυγην παρεξηγησεων; Στο ειπα κ αλλη φορα δε πας καλα..... "ΣΥΝΕΛΘΕ""

tsiftis
10-11-2012, 18:37
για να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα , η δοκιμές που έγιναν εκείνη την ημέρα 1 ήταν το lorenz 6 το deus και το minioro.
το lorenz δεν μπορεί να συντονιστή με το έδαφος λόγο πωλών μεταλλευμάτων, και επόμενος κατεβάζεις την ευαισθησία και χάνεις όλο το βάθος.η κάτοχοι τον παλμικώνννν θα βρεθούν προ εκπλήξεων στο συγκεκριμένο δοκιμαστήριο. δεν νομίζω ότι τα τα παλμικά δεν μπορούν να πιάσουν το χαλκό στο 1,50 απλώς εκεί δεν μπορούν να δουλέψουν....
το deus κατά την γνώμη μου τα πήγε εξαιρετικά πιάνοντας τούς 3 στόχους 70 90 120. πολύ κάλο βάθος για vlf
με το minioro μπήκε στην περιοχή με τούς στόχους και τούς έπιασε, χωρείς να γνωρίζει που βρίσκονταν....

lexibol
10-11-2012, 18:58
για να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα , η δοκιμές που έγιναν εκείνη την ημέρα 1 ήταν το lorenz 6 το deus και το minioro.
το lorenz δεν μπορεί να συντονιστή με το έδαφος λόγο πωλών μεταλλευμάτων, και επόμενος κατεβάζεις την ευαισθησία και χάνεις όλο το βάθος.η κάτοχοι τον παλμικώνννν θα βρεθούν προ εκπλήξεων στο συγκεκριμένο δοκιμαστήριο. δεν νομίζω ότι τα τα παλμικά δεν μπορούν να πιάσουν το χαλκό στο 1,50 απλώς εκεί δεν μπορούν να δουλέψουν....
το deus κατά την γνώμη μου τα πήγε εξαιρετικά πιάνοντας τούς 3 στόχους 70 90 120. πολύ κάλο βάθος για vlf
με το minioro μπήκε στην περιοχή με τούς στόχους και τούς έπιασε, χωρείς να γνωρίζει που βρίσκονταν....

το minioro τι ειναι???το mineoro????

georgees
10-11-2012, 19:14
ιουλιε καισαρ.....
εσυ συνελθε και κοιτα τι γραφουν ο μογια και ο τσιφτις.

μη σε τσουζει πολυ γιατι ειναι η αληθεια!

lexibol
10-11-2012, 19:35
ιουλιε καισαρ.....
εσυ συνελθε και κοιτα τι γραφουν ο μογια και ο τσιφτις.

μη σε τσουζει πολυ γιατι ειναι η αληθεια!

φιλε μου ειναι απλα τα πραγματα το λορενζ τουσ εχει για πλακα τουσ στοχουσ που λες.....απλα τα δουλευεισ στο ground 1 και κανεισ εξισοροπηση εδαφουσ.....ο μαγκασ που το δουλευε δεν ειχε ιδεα απο γραμοφονο.....και να σε ρωτησω και κατι πεσ οτι ερευνασ μια περιοχη στο βουνο με το deus τι θα κανεισ θα βγαλεισ οτι βαραει απο προκα μεχρι σκαγια και τσιγκια?????και μην μου πεισ για διαχωρισμο γιατι αν τα κιτρινα ειναι σε σιδερενια κουτια σιδερο θα βγαλει και αντε γεια....ενω με το λορενζ με ενα περασμα θα περεισ ολουσ τουσ μεγαλουσ στοχουσ και καθαρισεσ ειδικα με το τελαρο...το πιασεσ??αρκει να ξερεισ να το δουλευεισ.....και πουσε το vlf minelab explorer se παει πιο βαθια και ειναι πολυ ποιο ησυχο απο το deus.ΛΥΠΑΜΕ

georgees
10-11-2012, 19:47
παπαρια σε παει το μινελαβ εξπλορερ.
το δοκιμασα και αυτο και χορτασα!!

giati?? me to lorenz θα παρεις αυτο που εχουνε μεσα τα μεγαλα κουτια που ονειρευεσαι?
θα περασεις και θα παρεις ολλα τα σαβουροσαπιμια με το τελαροτου γιατι με το τελαρο ευγενες δεν κανει κουκου!
και αντε και με τον δισκο που εχει για διαχωρισμο και κανα στους 60 ποντους.
απο 60 εως 1 μετρο τιποτε!!μετα θα βαλεις το τελαρο παλι.

θα δουλεψεις το λορενζ για στοχο οσο ενα καφεκουτι ευγενες στο ενα μετρο ??παπαρια θα παρεις!
χαζοι ειναι αυτοι που το δουλευαν 3 χρονια και το πουλησανε να αγορασουνε Deus???

περασανε στο ενα και πενηντα βαθος σε μια ζαντα αλουμινιου 13αρα και δεν την πιανει το λορενσου !
και το Deus την ειχε με ευρος και διαχωρισμο!

lexibol
10-11-2012, 20:22

giati?? me to lorenz θα παρεις αυτο που εχουνε μεσα τα μεγαλα κουτια που ονειρευεσαι?
θα περασεις και θα παρεις ολλα τα σαβουροσαπιμια με το τελαροτου γιατι με το τελαρο ευγενες δεν κανει κουκου!

θα δουλεψεις το λορενζ για στοχο οσο ενα καφεκουτι ευγενες στο ενα μετρο ??παπαρια θα παρεις!
χαζοι ειναι αυτοι που το δουλευαν 3 χρονια και το πουλησανε να αγορασουνε Deus???

περασανε στο ενα και πενηντα βαθος σε μια ζαντα αλουμινιου 13αρα και δεν την πιανει το λορενσου !

με το δισκο του deus μπωρεισ να ξεχωρισεισ μια προκα στουσ 20 ποντουσ απο ενα σιδερενιο κουτι 10χ10 στο ιδιο βαθος??αυτο ενοω οχι οτι θα δεισ τι εχει μεσα το κουτι με το λορενζ....

lexibol
10-11-2012, 20:33
με το δισκο του deus μπωρεισ να ξεχωρισεισ μια προκα στουσ 20 ποντουσ απο ενα σιδερενιο κουτι 10χ10 στο ιδιο βαθος??αυτο ενοω οχι οτι θα δεισ τι εχει μεσα το κουτι με το λορενζ....

ε μπωρεις???? δεν νομιζω.......

tsiftis
10-11-2012, 22:31
φιλε μου ειναι απλα τα πραγματα το λορενζ τουσ εχει για πλακα τουσ στοχουσ που λες.....απλα τα δουλευεισ στο ground 1 και κανεισ εξισοροπηση εδαφουσ.....ο μαγκασ που το δουλευε δεν ειχε ιδεα απο γραμοφονο.....και να σε ρωτησω και κατι πεσ οτι ερευνασ μια περιοχη στο βουνο με το deus τι θα κανεισ θα βγαλεισ οτι βαραει απο προκα μεχρι σκαγια και τσιγκια?????και μην μου πεισ για διαχωρισμο γιατι αν τα κιτρινα ειναι σε σιδερενια κουτια σιδερο θα βγαλει και αντε γεια....ενω με το λορενζ με ενα περασμα θα περεισ ολουσ τουσ μεγαλουσ στοχουσ και καθαρισεσ ειδικα με το τελαρο...το πιασεσ??αρκει να ξερεισ να το δουλευεισ.....και πουσε το vlf minelab explorer se παει πιο βαθια και ειναι πολυ ποιο ησυχο απο το deus.ΛΥΠΑΜΕ
κουταβη σε πληροφορώ ότι ο χειριστείς τον μηχανημάτων είναι γνωστής και το δουλεύει πολύ καλά το lorenz.
αν γνωρίζεις εσύ από γραμμόφωνο και είσαι ο χειρισταρασ του lorenz ελα στο δοκιμαστήριο για να σου κοπή ο βήχας......για να δούμε τη θα λες μετά...

tsiftis
10-11-2012, 22:37

μην λέτε πολα λογία για τη θα καταπιείτε την γλώσσα μετα.............

Geo
10-11-2012, 22:40
Τα αντικειμενα που επιασε το Deus στα 70, 90 και 120 cm τι ηταν??

moyia
10-11-2012, 22:42
Τα αντικειμενα που επιασε το Deus στα 70, 90 και 120 cm τι ηταν??

Δοκιμιο ΠΡΩΤΟ : Βαθος 70 ποντοι ΥΛΙΚΟ : Χαλκοματενια κατσαρολα διαμετρο 15 εκατοστων γυρισμενη αναποδα γεματη σφαιρες (ο πατος της κατσαρολας προς τα πανω).
Δοκιμιο ΔΕΥΤΕΡΟ : Βαθος 90 ποντοι ΥΛΙΚΟ : Χαλκοματενια κατσαρολα διαμετρου 25 εκατοστων γυρισμενη αναποδα γεματη σφαιρες.
Δοκιμιο ΤΡΙΤΟ : Βαθος 120 ποντοι ΥΛΙΚΟ : Χαλκοματενια κατσαρολα διαμετρου 25 εκατοστων γυρισμενη αναποδα γεματη σφαιρες.
Δοκιμιο ΤΕΤΑΡΤΟ : Βαθος 150 ποντοι ΥΛΙΚΟ : Χαλκοματενιο ταψι διαμετρου 45 εκατοστων κανονικα τοποθετιμενο με κουλουρα Χαλκου στο εσωτερικο του.
Δοκιμιο ΠΕΜΠΤΟ : Bαθος 210 ποντοι ΥΛΙΚΟ : Μεταλικο ταψι διαμετρου 45 εκατοστων και δυναμος φορτηγου.

Οποτε το λαθος μου ητανε ΟΝΤΩΣ η αναφορα στην κουλουρα χαλκου μετα του δυναμου σαν τελευταιο δοκιμιο.

τα εγραψα στη σελιδα δυο γιωργο

tsiftis
10-11-2012, 22:52
σας έχει τύχη ποτε να θέλετε να κοιτάξετε κοντά σε πυλώνα της ΔΕΗ και να τρελαίνεται το μηχάνημα και δεν μπορείς να πιάσεις στοχο?
κάτι παρόμοιο γίνεται στο δοκιμαστήριο...
όπως ανέφερα σε προηγούμενο ποστ το lorenz μπορεί να πιασει το χαλκο στο 1,50 μετρο ακομα και με το δισκο και στο ανετοοοοο.
αλα οχι στο δοκιμαστήριο αυτοοοοοοοο

zak1
11-11-2012, 00:53
γιατι διαβασμενο δοκιμαστηριο για τα lorenz ειναι :)

moyia
11-11-2012, 01:16
Ναι μαλον χμμμ ζακ1 την επομενη φορα μαλον θα καλεσω και παπα κατα το συντονισμο....

ioylios999
11-11-2012, 01:41

Τωρα σαν να ξεκαθαρισε το τοπιο, για αυτο ρωτησα τι ρυθμισεις ειχαν τα lorenz, οσο για το deus φιλε τσιφτακο ασε...... ειπαμε καλο μηχανακι κ ευχομαι κ καλες πωλησεις να κανη ''γκουχου ''γκουχου ''γκουχου, αλλα ενταξη μη το γ@μησουμε τη μ@ν@ τωρα, ουτε στο 1,20 ουτε κ στους 90 προκειται να πιαση στοχο, αντε με τις υγειες μου γιατι σαμπως να την ψιλοαρπαξα λιγο, ''γκουχου ''γκουχου ''γκουχου!!!!!!!!!!!!!!

babis74
11-11-2012, 02:10
gp kai gpx minelab με διαφορα......απλως δοκιμαστε το ...τιποτε αλλο!!!!!

georgees
11-11-2012, 08:40
δεν με επεισες ιουλιε οτι καταλαβες γιατι εργαλειο μιλαμε εδω.

στο εναμιση μετρο ζαντα 13 αρα με διαχωρισμο και ευρος!! και στο ιδιο τεστ το 3000 και το 5000 επρεπε να βαλουνε τελαρο για
να την δουνε!

τωρα μιλαμε η .........???

stampa
11-11-2012, 18:48
μια περιοχη που δεν στρωνη παλμικο????

Απο κοντα Καπετανιε αυτα...πρωτα ο θεος!...γιατι στη συναντηση δεν μπορεσα να ρθω,
αν και το θελα πολυ.

moyia
11-11-2012, 19:13
να συμπληρωσω κατι που παρατηρησα.το σνιφερ το σουπερσκαν δεν ειχανε προβλημα συντονισμου οπως και το δελτα απλο και 24βολτ.

goldmaniac
11-11-2012, 19:16
απο εδω καταλαβεινης σακη οτι κατι δεν παη καλα με ους χειριστες

Λεων
11-11-2012, 19:17
Τελικα διαπιστωνετε σιγα σιγα οτι ολα τα εδαφοι δεν ειναι ιδια και αυτο ειναι ευχάριστο!!!

moyia
11-11-2012, 20:01
Λεων αυτο το γνωριζω πολυ καλα εφτασα στα 2,2 μετρα με στοχο που περπατα και το γαματο ειναι οτι αυτο που ζητω πρεπει να ειναι εκει μιας και το αποδεκτο βαθος για αυτο που ψαχω ειναι τα τεσερα μετρα.αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι το πως επιδρα το κενο στην ανιχνευση με παλμικο...και το λεω αυτο για τον εξης λογο το σνιφερ ΔΕΝ μου εκανε ποτε προβλημα με το μηδενισμο εκτος απο το παραπανω σημειο στο οποιο δεν μηδενιζη με καμια δυναμη.
το σημειο το ειδαμε και με GPR αλλα λογο οτι ειμαστε στο σταδιο της εκπαιδευσης δεν μπορω να πω με σιγουρια εαν αυτο που ειδαμε ειναι και σωστο αλλα σε γενικες γραμες φαινεται για κενο.

Λεων
11-11-2012, 20:19
Λεων αυτο το γνωριζω πολυ καλα εφτασα στα 2,2 μετρα με στοχο που περπατα και το γαματο ειναι οτι αυτο που ζητω πρεπει να ειναι εκει μιας και το αποδεκτο βαθος για αυτο που ψαχω ειναι τα τεσερα μετρα.αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι το πως επιδρα το κενο στην ανιχνευση με παλμικο...και το λεω αυτο για τον εξης λογο το σνιφερ ΔΕΝ μου εκανε ποτε προβλημα με το μηδενισμο εκτος απο το παραπανω σημειο στο οποιο δεν μηδενιζη με καμια δυναμη.
το σημειο το ειδαμε και με GPR αλλα λογο οτι ειμαστε στο σταδιο της εκπαιδευσης δεν μπορω να πω με σιγουρια εαν αυτο που ειδαμε ειναι και σωστο αλλα σε γενικες γραμες φαινεται για κενο.

Φιλε δεν υπαρχει στοχος να περπατα...δεν ξερω τι εννοεις ασε τα παλμικ αγια το κενο...και στα GPR μεχρι τωρα δεν ειδα πουθενα κανενα κενο στο εμβαλο που ειναι τα πραγματα που ψαχνουμε, σε κενα που εχω εγω φτιαγμενα..δυσκολο πραγμα

stampa
11-11-2012, 22:02

Εισαι σιγουρος Γεωργιε?...παρε και το σκαν, οι κιτρινες χυμα!, για να δεις πως ειναι....50 ποντους περιπου.
http://imageshack.us/photo/my-images/27/91300177.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/824/93929962.jpg/

stampa
11-11-2012, 22:25
Ιουλιε εγω λεω μονο οτι ειδα δεν ειμαι κατοχος κανενος απο τον 2 που ανεφερες lorens kai Deus.

Εισουνα παρων φιλος την ημερα που ηρθε ο τυπος με τα μηχανηματα?

LUPUS
11-11-2012, 22:42
δεν με επεισες ιουλιε οτι καταλαβες γιατι εργαλειο μιλαμε εδω.

στο εναμιση μετρο ζαντα 13 αρα με διαχωρισμο και ευρος!! και στο ιδιο τεστ το 3000 και το 5000 επρεπε να βαλουνε τελαρο για
να την δουνε!

τωρα μιλαμε η .........???

Georgees τώρα μας μπερδεύεις λίγο. Στο ενάμιση μέτρο έπιασε τη 13άρα ζάντα αλουμινίου με διαχωρισμό και εύρος αλλά στο ίδιο βάθος έχασε το χαλκοματένιο ταψί 45 πόντων μαζί με κουλούρα από χαλκό???

goldmaniac
12-11-2012, 06:49
στο τελος θα φτιαξω κινητο δοκιμαστηριο για να πηγαινω βολτες σε νομους να δοκιμαζετε τα μηχανακια σας για να βγουν θετικα συμπερασματα στο κατα ποσο ξερουν να τα χειριζονται αυτοι που τα δουλευουν

Hfaistos-69
12-11-2012, 08:45
Εισαι σιγουρος Γεωργιε?...παρε και το σκαν, οι κιτρινες χυμα!, για να δεις πως ειναι....50 ποντους περιπου.
http://imageshack.us/photo/my-images/27/91300177.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/824/93929962.jpg/

Φίλε με τι μηχάνημα έκανες αυτό το σκάν?

stampa
12-11-2012, 10:35
Φίλε με τι μηχάνημα έκανες αυτό το σκάν?

Επιτρεπεται εσυ κοτζαμ Θεος να κανεις τετοια ερωτηση?...με αυτο που λεει ο Γιωργος πιο πανω, οτι δεν κανει κουκου!!!

stam
12-11-2012, 15:00
με το minioro μπήκε στην περιοχή με τούς στόχους και τούς έπιασε, χωρείς να γνωρίζει που βρίσκονταν....φιλε υπαρχουν και παλμικα που δεν εχουν προβλημα στο συγκεκριμενο χωρο και γενικα σε τετοιους χωρους,βλεπε TMD,και ο λογος ειναι οτι συντονιζει οπου θελεις ακομα και πανω σε στοχο και απο κει και περα διαβαζει την διαφορα!

stampa
12-11-2012, 15:25
ε μπωρεις???? δεν νομιζω.......

Μπορεις Θοδωρη...

karagiannis
26-12-2012, 09:21

μπορο να ερθω να δης τι κανη ενα 5 λορενζ στα 2,10 χανετε η μπαλα

moyia
26-12-2012, 10:40
μπορο να ερθω να δης τι κανη ενα 5 λορενζ στα 2,10 χανετε η μπαλα

Οποτε θελεις φιλε μπορουμε να το κανονισουμε να παμε στο δοκιμαστηριο.

karagiannis
26-12-2012, 12:34
Οποτε θελεις φιλε μπορουμε να το κανονισουμε να παμε στο δοκιμαστηριο.

τι ωρες μπουρης να ερθω στιλεμου το τηλ σε μινεμα να σε παρο,

moyia
26-12-2012, 16:04
τι ωρες μπουρης να ερθω στιλεμου το τηλ σε μινεμα να σε παρο,
Φιλε σημερα ημουν παλι στο δοκιμαστηριο για ενα gpx-4500 τα πηγε πολη καλα αλλα με το μικρο δισκο ο μεγαλος ειχε δυσκολια για το χειριστη στη ρυθμιση (νεος με το μηχανημα και το μαθαινε).

dimitrisps
26-12-2012, 16:51
Φιλε σημερα ημουν παλι στο δοκιμαστηριο για ενα gpx-4500 τα πηγε πολη καλα αλλα με το μικρο δισκο ο μεγαλος ειχε δυσκολια για το χειριστη στη ρυθμιση (νεος με το μηχανημα και το μαθαινε).

Σακη ποιον δισκο φοραγε????
Με ποιον δεν τα πηγε καλα???

Hfaistos-69
26-12-2012, 17:37

Πές μας λεπτομέρειες σχετικά με τους στόχους να γνωρίζουμε να βγεί ένα συμπέρασμα ....

karagiannis
26-12-2012, 18:19
ok μακες οπιος θελη να δει θεαμα να προσελθουν για δωεραν θεαμα , Αν εχει κανας αλος κανενα κλαπατσικανο να το φερι οχι μονο λογια ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΙ 1000 ΛΕΞΕΣ........

moyia
26-12-2012, 18:33
Πές μας λεπτομέρειες σχετικά με τους στόχους να γνωρίζουμε να βγεί ένα συμπέρασμα ....

moyia
26-12-2012, 18:51
Εαν θελει καποιος αλλος ευχαριστως να παραβρεθει οσες περισοτεροι παροντες τοσες περισοτερες γνωμες.

karagiannis
26-12-2012, 20:01
Εαν θελει καποιος αλλος ευχαριστως να παραβρεθει οσες περισοτεροι παροντες τοσες περισοτερες γνωμες.

ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΙ ΦΟΒΑΝΤΕ ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΑ ΛΟΓΙΑ. ΑΥΤΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΤΙ ΔΙΣΚΑΚΙΑ 4000[ 4500 ] ΚΑΙ 5000 ΔΕΝ ΜΙΛΑΗ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΟΥΚΑ,

Λεων
26-12-2012, 20:09
ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΙ ΦΟΒΑΝΤΕ ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΑ ΛΟΓΙΑ. ΑΥΤΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΤΙ ΔΙΣΚΑΚΙΑ 4000[ 4500 ] ΚΑΙ 5000 ΔΕΝ ΜΙΛΑΗ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΟΥΚΑ,

Δικιο εχεις, που να συγκριθουν με το δικο σου....:36_1_4:

ioylios999
26-12-2012, 20:10
moya που ακριβως ειναι το δοκιμαστηριο τρικαλα η μουζακι;

moyia
26-12-2012, 20:10
πυλη τρικαλων ειναι.

Geo
26-12-2012, 20:13

Εγω ειμαι μεσα για δοκιμη, οχι για θεαμα.
Θα κανω χρηση 3 δισκων.... ενος 30 εκατοστων, ενος 60 εκατοστων και ενος 105 εκατοστων.
Ακομα θα δοκιμασω και το Ground balance και τον διαχωρισμο.

Ακουω μερα.....

panais
26-12-2012, 20:16
ενας καφες δρομος ειναι, ευκαιρια για ανταμωμα στην πυλη, μεχρι το σαββατο, ετσι τα εκτακτα ειναι πιο ωραια και δεν θα εχει παραπονο και ο mοyia οτι ολο στη λαρισα μαζευομαστε.

moyia
26-12-2012, 20:19
απλα πειτε μερα.

ioylios999
26-12-2012, 20:20
Μαλλον θα ερθω γιατι θελω να δοκιμασω το καινουριο τελλαρο του lorenz, να κανω μια εξακριβωση του 35αρι δισκου, κ βασικα θελω να δοκιμασω καμμια 6-7 μηχανηματα ακομη, αλλα για να μη γινη καμμια στραβη κ τα χασουμε ολα μονομιας, θα τα φερνω ενα ενα αρχιζωντας απ αυτα που επειγουν.

ioylios999
26-12-2012, 20:24
Κατα κυριακη ειναι καλα, ελαχιστοποιουνται κ οι πιθανοτητες να δουλευη καποιος

panais
26-12-2012, 20:25
οποτε αποφασιστει μεχρι σαββατο, χωρις προβλημα απο μενα, απλως σαββατο μετα τις δοκιμες μπορουμε να πουμε και κανενα ψεμα

karagiannis
26-12-2012, 20:46
Δικιο εχεις, που να συγκριθουν με το δικο σου....:36_1_4:

ΛΕΩΝ εσυ εχεις καλο εργαλιο, εγω ζαντα δεν πιανη 13αρα τι φοβασε,,,,,,,,,,,,,,

Λεων
26-12-2012, 20:50
Δεν ειπε κανενας οτι εχω καλο εργαλειο...εγω δεν φτανω στα βαθη τα δικα σας γι αυτο δεν ερχομαι.

Για την ζαντα δεν ξερω τι εννοεις.

karagiannis
26-12-2012, 20:50
στο τελος θα σκαψω να βγαλο ενα στοχο για ελιχο , κυριακη ΣΤΙΝ ΠΥΛΙ,,,

karagiannis
26-12-2012, 20:53
Δεν ειπε κανενας οτι εχω καλο εργαλειο...εγω δεν φτανω στα βαθη τα δικα σας γι αυτο δεν ερχομαι.

Για την ζαντα δεν ξερω τι εννοεις.

ΤΟ λορενζ δεν πιανι ζαντα στο 1,30 ετσι λενε ,

Λεων
26-12-2012, 20:56
Εγω δεν αγχωνομαι για ζαντες, αγχωνομια για κιβωτια!

dimitrisps
26-12-2012, 20:56
Εγω ειμαι μεσα για δοκιμη, οχι για θεαμα.
Θα κανω χρηση 3 δισκων.... ενος 30 εκατοστων, ενος 60 εκατοστων και ενος 105 εκατοστων.
Ακομα θα δοκιμασω και το Ground balance και τον διαχωρισμο.

Ακουω μερα.....

Παρε κα να φωνι να σε πονηρεψω ενα 3%

karagiannis
26-12-2012, 21:04
Παρε κα να φωνι να σε πονηρεψω ενα 3%

εσεις θελετε να βγαλετε ξιγκι απο την μιγα

ioylios999
26-12-2012, 21:11
αλλα για να μη γινη καμμια στραβη κ τα χασουμε ολα μονομιας, θα τα φερνω ενα ενα αρχιζωντας απ αυτα που επειγουν.

αν και βλεπω τωρα τελευταια δεν πολυ δινουν σημασια (μαλλον αρχιζουν κ τη παιρνουν χαμπαρι καθως ο νομος φασκη κ αντιφασκη στο συγκεκριμενο αντικειμενο)
τρια περιστατικα συνεβησαν σε ελεγχους οχηματων που ετυχε να ειχαν μηχανημα, στο ενα ημουν εγω με μελος του φορουμ.

karagiannis
26-12-2012, 21:18
Μαλλον θα ερθω γιατι θελω να δοκιμασω το καινουριο τελλαρο του lorenz, να κανω μια εξακριβωση του 35αρι δισκου, κ βασικα θελω να δοκιμασω καμμια 6-7 μηχανηματα ακομη, αλλα για να μη γινη καμμια στραβη κ τα χασουμε ολα μονομιας, θα τα φερνω ενα ενα αρχιζωντας απ αυτα που επειγουν.

παρε το τελαρο του λορενζ να το δοκιμασουμε στο δικομου

dimitrisps
26-12-2012, 21:18
Τι εγινε Αυγουστε??????

karagiannis
26-12-2012, 21:23
Τι εγινε Αυγουστε??????

ειναι παχες η μιγες

ioylios999
26-12-2012, 21:26
Μας τη πεσανε σε παρκινκ super market την ωρα της αγοραπωλησιας ενος παλμικου.

dimitrisps
26-12-2012, 21:28
Καραγιαννη κοφτο
ΤΕΛΟΣ

karagiannis
27-12-2012, 06:56
καλημερα, τι κυριακη θα βρεθουμε,,,,,,για τι ολι λενε ναι και κανης στο τελος δεν παναι πυλι ,,,,,,,

karagiannis
27-12-2012, 07:26
οταν τα λεμε χιμα σε καποοι που το πεσονε πριτανες ζοριζοντε

moyia
27-12-2012, 11:20
Κυριοι πειτε μου ακριβως ποτε θελετε και εγω ειμαι παρον.

Geo
27-12-2012, 13:40
Κυριοι πειτε μου ακριβως ποτε θελετε και εγω ειμαι παρον.

Το κανουμε Κυριακη αρκει να μπορει ο Καραγιαννης

georges
27-12-2012, 14:27
που θα πατε να δοκιμασετε ωρε τα κονσερβοπαφιλα τα λορενς???

αυτα θελουνε 3 ωρες με γκαζακι υγραεριου ζεσταμα να πανε μισο μετρο βαθος!!!:36_2_33::36_2_8::36_2_49::36_1_70::36_5_2 ::3_8_14:

και χιλια παρακαλια!!<<δουλεψε χαιδομ και σεχω χρυσοπληρωμενοοο..!!>>>

yogi13
27-12-2012, 14:52

Συγνωμη για την καθυστερηση αλλα δεν ειχα δει το θεμα.tsifti το πιθανοτερο λαθος που εκανε ο χειριστης του lorenz ειναι οτι πηγε να το δουλεψει με delay για να εχει το μεγιστο δυνατο βαθος.στην περιπτωση που το εδαφος ειναι γεματο με μικρα σουπιδια μεταλου και πατησει πανω απο αυτα το πληκτρο zero χανει τη δυναμη διεισδυσης.επρεπε να το δουλεψει με ground balance.οσο το αν πιανει ευγενει μεταλο το lorenz αν εχει καποιος διαφορετικη αποψη ας μου ζητησει να του δειξω ενα προσωπικο βίντεο και μετα τα ξαναλεμε

georges
27-12-2012, 15:22
μορε βαλτε και γκαζια και οση ισσοροπια εδαφους εχει.

δεν δικαιολογειται ουτε το 3000 ουτε το 5000 να μην πιανει ζαντα αλουμινιου στο εναμιση μετρο 13αρα!!

moyia
27-12-2012, 15:32
Georges Αυτο το θεμα το ανοιξα εγω για να αναφερω ενα πολυ συγκεκριμενω πραγμα μην χαλασεις το θεμα.
Ισα ισα εαν ειμαστε αρκετα ατομα σε μια τετοια δοκιμη θα βγουνε περισοτερα συμπερασματα και γνωμες.

karagiannis
27-12-2012, 15:41
Το κανουμε Κυριακη αρκει να μπορει ο Καραγιαννης

ok κυριακη τι ωρα

yogi13
27-12-2012, 15:56
μορε βαλτε και γκαζια και οση ισσοροπια εδαφους εχει.

δεν δικαιολογειται ουτε το 3000 ουτε το 5000 να μην πιανει ζαντα αλουμινιου στο εναμιση μετρο 13αρα!!

αυτη η γνωμη ειναι καθαρα δικη σου.εγω προσωπικα εχω αλλη.αν δεν γνωριζεις καποια θεματα μην επεμβαινεις για να δημιουργεις εντυπωσεις.Στην επομενη συναντηση αν θες να σου δειξω μερικα πραγματα ωστε να μην μπορεις να αμφισβητεις και να εισαι λιγοτερο αρνητικος.οσο για το deus που αναφερεις επειδη γνωριζω πολυ καλα τον αντιπροσωπο και μου εδειξε τις δυνατοτητες σε δοκιμη εμεινα ευχαριστημενος.πιθανον να το δοκιμασω και σε πιο δυσκολα χωματα για να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.κυριακη το πιθανοτερο να ανεβω και εγω στις δοκιμες και θα τα πουμε απο κοντα

stampa
27-12-2012, 16:07

Ποσους στοχους επιασε Σακη με το μικρο το δισκο?

Geo
27-12-2012, 16:31
ok κυριακη τι ωρα

Λεω το μεσημερι να εχουμε γυρισει πισω. Τι θα ελεγες να ειμαστε εκει κατα τις 10¨30 οποτε 11 βαρια να εχουμε ξεκινησει.

Geo
27-12-2012, 16:36
Και για να βαζουμε τα πραγματα σε μια σειρα...
Δεν παω για να κοντραρω με αλλα μηχανακια ουτε για να δω εαν ειναι καλυτερα η χειροτερα. Παω απλα μιας και ο καιρος δεν ειναι για βουνο να ξεχαρμανιασω στο δοκιμαστηριο.
Εξαλλου ακομα και να βρεθει ενα μηχανακι με διπλασιο η τριπλασιο βαθος απο το δικο μου, τα οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν να κανω νεα αγορα....

karagiannis
27-12-2012, 16:47
Λεω το μεσημερι να εχουμε γυρισει πισω. Τι θα ελεγες να ειμαστε εκει κατα τις 10¨30 οποτε 11 βαρια να εχουμε ξεκινησει.

οκ 10.30 στην πυλι .

karagiannis
27-12-2012, 16:51
Και για να βαζουμε τα πραγματα σε μια σειρα...
Δεν παω για να κοντραρω με αλλα μηχανακια ουτε για να δω εαν ειναι καλυτερα η χειροτερα. Παω απλα μιας και ο καιρος δεν ειναι για βουνο να ξεχαρμανιασω στο δοκιμαστηριο.
Εξαλλου ακομα και να βρεθει ενα μηχανακι με διπλασιο η τριπλασιο βαθος απο το δικο μου, τα οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν να κανω νεα αγορα....
συφωνω και εγω καθε ενας οτι δεαθετη στην πρικατου,

dimitrisps
27-12-2012, 16:53
Geo γιατι ασχολεισαι
Δεν ερχεσαι κατω τουλαχιστον ο κοπος να πιασει και τοπο

stampa
27-12-2012, 17:22
Θα ρθει κανεις με κανενα gpx?...θα ηταν ενδιαφερον να βλεπαμε κανα 5000 επι του εργου.

dimitrisps
27-12-2012, 17:25
Ευπροσδεκτος να δεις ζωντανα τι κανει

moyia
27-12-2012, 17:26
Ποσους στοχους επιασε Σακη με το μικρο το δισκο?

ολους τους επιασε.

moyia
27-12-2012, 17:28
geo να δωσουμε σημειο συναντησης τη καφετερια που ειμασταν για καφε την τελευταια φορα?

stampa
27-12-2012, 17:28
Ευπροσδεκτος να δεις ζωντανα τι κανει

Στειλε τηλ. Μητσο

georges
27-12-2012, 17:44
yogi13 (http://www.psaxtiria.net/forum/member.php?u=185)<<αυτη η γνωμη ειναι καθαρα δικη σου.εγω προσωπικα εχω αλλη.αν δεν γνωριζεις καποια θεματα μην επεμβαινεις για να δημιουργεις εντυπωσεις>>

τι εντυπωσεις να δημιουργησω??? να σε βρουνε να σου τα πουνε αυτοι που σπασανε τα ποδιατους στα βουνα με αυτη τη malakia .
ποσο περπατησανε και τι γνωσεις εχουν στο χειρισμο.

ποια θεματα δεν γνωριζω? αρκουνε οι μαρτυριες αυτων που τα ξεφορτωθηκαν. και που να φανταστω πριν 3 χρονια οτι θα γινοτανε αυτα .
εγω ο ιδιος το πενευα .
παρε και κανενα 2-3 γκαζακια να προθερμανεις τον τελικο ενισχυτη της καραβανας και μετα ισως να εχεις και το αναλογο βαθος.

καλα οπως λεει ο μογια δεν θελω να χαλασω το θεμα.
παραειμαι κακος.

Συγνωμη που ειπα τη μερσεντες κονσερβοπαφιλο.

karagiannis
27-12-2012, 18:02
μακες βλεπο στο τελος να μιν ερθει κανης να ματιασουμε τα εργαλια, οπιος θα ερθει να πει ,,,,,

Hfaistos-69
27-12-2012, 21:20
Εγώ είμαι μέσα αν αποφασίσετε να γίνει, και θα πρότεινα να έρθει και ένα gpx όποιο μοντέλο υπάρχει για να τεστάρει σε σχέση με Lorenz ή ότι άλλο θέλει και έχει ο καθένας, νομίζω θα έχει ενδιαφέρον απλά δηλώστε παρουσίες για να ξέρουμε να το προγραμματίσουμε .....

karagiannis
27-12-2012, 21:34
Εγώ είμαι μέσα αν αποφασίσετε να γίνει, και θα πρότεινα να έρθει και ένα gpx όποιο μοντέλο υπάρχει για να τεστάρει σε σχέση με Lorenz ή ότι άλλο θέλει και έχει ο καθένας, νομίζω θα έχει ενδιαφέρον απλά δηλώστε παρουσίες για να ξέρουμε να το προγραμματίσουμε .....

κωστα ολι φοβαντε αυτι που εχουναι εργαλια 4000 , 4500 , 5000, ειναι μουγκι

Hfaistos-69
27-12-2012, 21:44
Δεν πιστεύω κάτι τέτοιο Θανάση γιατί άλωστε, απλά πρέπει να κάνουμε μια συνάντηση για να ξεκαθαρίσει το τοπίο και στο κάτω κάτω ποιός δε θέλει την αλήθεια και να χαρακτηριστούν τα μηχανήματα για αυτό που θέλουμε να κάνουμε, καλό είναι να γίνει να έχουμε και θέμα συζήτησης και ανταλαγή απόψεων όσα περισσότερα μαζευτούν τόσο το καλύτερο για όλους περιμένουμε ......

karagiannis
27-12-2012, 21:49
κωστα ολι λογια ειναι γιατι ξερουνε τι μαπα εργαλια εχουνε και θελονε να το πεζουνε μαστορια

yogi13
27-12-2012, 21:52
yogi13 (http://www.psaxtiria.net/forum/member.php?u=185)<<αυτη η γνωμη ειναι καθαρα δικη σου.εγω προσωπικα εχω αλλη.αν δεν γνωριζεις καποια θεματα μην επεμβαινεις για να δημιουργεις εντυπωσεις>>

τι εντυπωσεις να δημιουργησω??? να σε βρουνε να σου τα πουνε αυτοι που σπασανε τα ποδιατους στα βουνα με αυτη τη malakia .
ποσο περπατησανε και τι γνωσεις εχουν στο χειρισμο.

ποια θεματα δεν γνωριζω? αρκουνε οι μαρτυριες αυτων που τα ξεφορτωθηκαν. και που να φανταστω πριν 3 χρονια οτι θα γινοτανε αυτα .
εγω ο ιδιος το πενευα .
παρε και κανενα 2-3 γκαζακια να προθερμανεις τον τελικο ενισχυτη της καραβανας και μετα ισως να εχεις και το αναλογο βαθος.

καλα οπως λεει ο μογια δεν θελω να χαλασω το θεμα.
παραειμαι κακος.

Συγνωμη που ειπα τη μερσεντες κονσερβοπαφιλο.

εγω μιλαω απο αποψη δικη μου και αυτο θα ηθελα να κανεις και εσυ.αν εχεις καποιο μηχανημα που το γνωριζεις καλα τοτε αναφεραι μονο γι αυτο.εγω μπορω να σου δειξω αρκετα βιντεο με πραγματα τα οποια θα σε αναγκασουν να πας αμεσως να παρεις lorenz.αν τυχει να βρεθουμε απο κοντα θα δεις και μετα μου πεις τις δικες σου αποψεις.δεν ανεφερα ποτε οτι το lorenz ειναι μερσεντες αλλα δεν θα δεχτω να υποβιβαζουν καποια μηχανηματα με τετοιο τροπο που να φτανει την παραπληροφορηση.εχω φιλους με gpr τα οποια ειναι απιστευτα μηχανηματα και ακομα και αυτα τα βγαζουν οτι ειναι χαλια.παιδια μην τρελαθουμε τελειως.

agrypnos
27-12-2012, 22:12
κωστα ολι λογια ειναι γιατι ξερουνε τι μαπα εργαλια εχουνε και θελονε να το πεζουνε μαστορια

μια απλη ερωτηση φιλε
εσυ με το σουπερ εργαλειο εβγαλες καμια δουλεια...η μονο βολτες κανεις στα δοκιμαστηρια ( ρωτω επειδη εγω με το μαπα εχω βαρεθει να ανοιγω ΕΤ )

karagiannis
27-12-2012, 22:38
μια απλη ερωτηση φιλε
εσυ με το σουπερ εργαλειο εβγαλες καμια δουλεια...η μονο βολτες κανεις στα δοκιμαστηρια ( ρωτω επειδη εγω με το μαπα εχω βαρεθει να ανοιγω ΕΤ )

φιλε σινονοματι οταν ηρθα λαρισα εφερα εργαλιο στο δοκιμαστιριο δεν κανο βολτες αλα δεν μπορο να ακουο να γραφουνε καποιοι οτι θελουνε,,,,,,,,

Geo
27-12-2012, 23:27
φιλε σινονοματι οταν ηρθα λαρισα εφερα εργαλιο στο δοκιμαστιριο δεν κανο βολτες αλα δεν μπορο να ακουο να γραφουνε καποιοι οτι θελουνε,,,,,,,,

Θελω να ζητησω συγνωμη αλλα δεν θα μπορεσω να παω στην Πυλη.
Οχι δεν μου ετυχε καποια δουλεια, απλα σημερα εβγαλα τα μηχανηματα απο το αμαξι για να φορτωσω τις μπαταριες και διαπιστωσα οτι το ενα καναλι στο TDI δεν δουλευει οποτε χωρις ground balance δεν εχει νοημα να παω χειμωνιατικα .....
Θαθελα ο Καραγιαννης να μην ανεβει στην Πυλη ωστε μολις το φτιαξω να παμε παρεα για την δοκιμη...
Και παλι συγνωμη για το ξεσηκωμα.

μερακλης
27-12-2012, 23:35
Δεν πιστεύω κάτι τέτοιο Θανάση γιατί άλωστε, απλά πρέπει να κάνουμε μια συνάντηση για να ξεκαθαρίσει το τοπίο και στο κάτω κάτω ποιός δε θέλει την αλήθεια και να χαρακτηριστούν τα μηχανήματα για αυτό που θέλουμε να κάνουμε, καλό είναι να γίνει να έχουμε και θέμα συζήτησης και ανταλαγή απόψεων όσα περισσότερα μαζευτούν τόσο το καλύτερο για όλους περιμένουμε ......

Για ποια περιοχη μιλατε?
Μπορειτε να ανεβετε σε καποιο σημειο της θεσσαλονικης....η καπου ενδιαμεσα απο οπου ειστε να μοιρασουμε δηλαδη τις αποστασεις?
Να δουμε και να δειτε εργαλεια σε πραγματικα εδαφη ........ειμαι μεσα σε τετοια συναντηση με εργαλεια!!!!

stampa
27-12-2012, 23:49
ολους τους επιασε.

Με τον 11αρι δισκο?

Hfaistos-69
28-12-2012, 00:04
Για ποια περιοχη μιλατε?
Μπορειτε να ανεβετε σε καποιο σημειο της θεσσαλονικης....η καπου ενδιαμεσα απο οπου ειστε να μοιρασουμε δηλαδη τις αποστασεις?
Να δουμε και να δειτε εργαλεια σε πραγματικα εδαφη ........ειμαι μεσα σε τετοια συναντηση με εργαλεια!!!!

Πύλη τρικάλων είναι φίλε δεν ξέρω αν θα πραγματοποιηθεί τελικά διότι ο φίλος ο Γιώργος δεν θα μπορέσει τελικά να παρευρευθεί λόγω κολήματος και έτσι θα δούμε ποιοί άλλοι θα εκφράσουν ενδιαφέρον να έρθουν πάντως άμα θέλεις έλα να δούμε τι γίνετε ...

μερακλης
28-12-2012, 00:09
Πύλη τρικάλων είναι φίλε δεν ξέρω αν θα πραγματοποιηθεί τελικά διότι ο φίλος ο Γιώργος δεν θα μπορέσει τελικά να παρευρευθεί λόγω κολήματος και έτσι θα δούμε ποιοί άλλοι θα εκφράσουν ενδιαφέρον να έρθουν πάντως άμα θέλεις έλα να δούμε τι γίνετε ...

βολευει στην Κατερινη σε κανεναν απο εσας? Εαν ναι θα με ενδιεφερε.....τωρα για Πυλη Τρικαλων ....ειναι λιγο δυσκολο να ερθω!

Hfaistos-69
28-12-2012, 00:11
βολευει στην Κατερινη σε κανεναν απο εσας? Εαν ναι θα με ενδιεφερε.....τωρα για Πυλη Τρικαλων ....ειναι λιγο δυσκολο να ερθω!
Δεν είναι δικό μου το δοκιμαστήριο οπότε αν υπάρχει κάποιο άλλο κοντά σε σένα το κανονίζεις εσύ ....

μερακλης
28-12-2012, 00:14
Δοκιμαστηρια υπαρχουν παντου......θα παρακολουθω το θεμα και εαν δω οτι δεν κανετε κατι,δεν πατε δηλαδη.....μπορω να διοργανωσω για την περιοχη της κατερινης.....οποιαδηποτε στιγμη

karagiannis
28-12-2012, 07:20
Δοκιμαστηρια υπαρχουν παντου......θα παρακολουθω το θεμα και εαν δω οτι δεν κανετε κατι,δεν πατε δηλαδη.....μπορω να διοργανωσω για την περιοχη της κατερινης.....οποιαδηποτε στιγμη

καλημερα σε ολος, ηθελα να ανεβο στην πυλι για ενα λογο δεν γινετε στοχι στο 1μ 150 μ 210μ να πιανονε τα δισκακια και το τελαρο η λορενζ η σουπερ σκαν να μιν πιανι κατι πεζι, για αυτο θελο να παο να βγαλο εναν στοχο

karagiannis
28-12-2012, 07:23
αν δεν ερθον τα δισκακια τα παλμικα δεν παο μονοσμου

Geo
28-12-2012, 07:50
καλημερα σε ολος, ηθελα να ανεβο στην πυλι για ενα λογο δεν γινετε στοχι στο 1μ 150 μ 210μ να πιανονε τα δισκακια και το τελαρο η λορενζ η σουπερ σκαν να μιν πιανι κατι πεζι, για αυτο θελο να παο να βγαλο εναν στοχο

Θα κανω μια δοκιμη μπας και το φτιαξω (εαν δεν θελει τιποτα σπεσιαλ κωλοολοκληρωμενα SMD). Tο αργοτερο μεχρι αυριο το μεσημερι θα εχω νεα. Οποτε ας το αφησουμε λιγο ανοιχτο το θεμα.

karagiannis
28-12-2012, 07:58
Θα κανω μια δοκιμη μπας και το φτιαξω (εαν δεν θελει τιποτα σπεσιαλ κωλοολοκληρωμενα SMD). Tο αργοτερο μεχρι αυριο το μεσημερι θα εχω νεα. Οποτε ας το αφησουμε λιγο ανοιχτο το θεμα.

GEO θελω να ερθει και ενα 4000 η 5000 να ειναι 3 μιχανιματα καλα να βγαλομε ενα συμπερασμα καλο

Geo
28-12-2012, 10:31
GEO θελω να ερθει και ενα 4000 η 5000 να ειναι 3 μιχανιματα καλα να βγαλομε ενα συμπερασμα καλο

Λοιπον το μηχανημα ειναι ετοιμο, οποτε Κυριακη πρωι σφιχτειτε!!!!!!!
Καραγιαννη απο ποιο μερος εισαι????

stampa
28-12-2012, 10:45
θα ειμαι εκει...

Hfaistos-69
28-12-2012, 10:59

Συμφωνώ απόλυτα πρέπει να έρθουν και αυτά !!!!!

Hfaistos-69
28-12-2012, 11:01
Κανονίστε παρουσίες για να κλείση το θέμα, να πούμε κατά τις 11 ραντεβού για να προλάβω να είμαι έγκαιρα που είμαι απο ποιό μακριά τι λέτε ???

karagiannis
28-12-2012, 11:14
Κανονίστε παρουσίες για να κλείση το θέμα, να πούμε κατά τις 11 ραντεβού για να προλάβω να είμαι έγκαιρα που είμαι απο ποιό μακριά τι λέτε ???

εγω μεσα ενα λορενζ 5 και ενα του GEO tdi ΑΛΛΟ ΠΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΜΙΚΟ???????????

stampa
28-12-2012, 11:16
λορενζ 6 και deus

karagiannis
28-12-2012, 11:17
Λοιπον το μηχανημα ειναι ετοιμο, οποτε Κυριακη πρωι σφιχτειτε!!!!!!!
Καραγιαννη απο ποιο μερος εισαι????

κοντα ειμαι 36 χιμ απο καρδιτσα

karagiannis
28-12-2012, 11:18
λορενζ 6 και deus

καλο γουσταρο, παιδια ενα ακομα 5000

Hfaistos-69
28-12-2012, 11:24
Gpx δε βλέπω καμιά παρουσία να δηλωθεί βρέ παιδιά !!!

goldmaniac
28-12-2012, 11:31
αν δεν σας προλαβη ο καιρος.....
οσο για το 5αρι η 6αρι ειναι των ιδιων επιδοσεων με διαφιρα τα γραφικα
πληρη τεστ με δισκο σας λειπη και το GPX 3500-5000,και θελω να δω τις επιδοσεις του γαλλικου
πληρη βιντεο με τα τεστ και απο διπλα ολα τα ιδιοκατασκευης παλμικα για να τελειωνη αυτη η κατασταση

Hfaistos-69
28-12-2012, 11:45
Συμφωνώ απόλυτα πρέπει να ξεκαθαρίσει το τοπίο Πάρη για να βγούνε κάποια συμπεράσματα καλό είναι να αναλάβει κάποιο μέλος και τη βιντεοσκόπηση για αποδείξεις, κανόνισε να έρθεις αρχηγέ να γίνει μια ωραία κατάσταση άντε !!!

goldmaniac
28-12-2012, 11:48
δυσκολο εως αδυνατο μερες που ειναι,κανουμε οικονομια να βγαλουμε χειμωνα,αλλοιως θα αγορασω αλατι να παστωσω τον σκυλο

Hfaistos-69
28-12-2012, 11:57
Ωραίος !! μήπως κανένας φίλος απο εκεί θελήσει να έρθει πρός τα κάτω και σε πάρει μαζί του μη νομίζεις οι περισσότεροι έτσι είμαστε θα ήταν ωραία να ερχόσουν και τα ξαφνικά πάντα είναι πιό πετυχημένα όπως εξλιχθεί ....

karagiannis
28-12-2012, 12:02
αν δεν σας προλαβη ο καιρος.....
οσο για το 5αρι η 6αρι ειναι των ιδιων επιδοσεων με διαφιρα τα γραφικα
πληρη τεστ με δισκο σας λειπη και το GPX 3500-5000,και θελω να δω τις επιδοσεις του γαλλικου
πληρη βιντεο με τα τεστ και απο διπλα ολα τα ιδιοκατασκευης παλμικα για να τελειωνη αυτη η κατασταση

παιδια δεν εχει κανενας πλευμονια με ενα GPX 3500-5000 ΦΟΦΑΝΤE??????????????????????????????? ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΛΑΜΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ,,,,,,,,

yogi13
28-12-2012, 13:44
κατα 90% θα ανεβω και εγω με lorenz x3 και μερικα ραβδοσκοπικα

Geo
28-12-2012, 13:54

Κανενα προβλημα, το πολυ πολυ να ερθεις κατευθειαν για δοκιμες ανευ καφε. Κρυο κανει, παγωνιες εχουμε οποτε μην φυγεις και νυχτα.

Το κανουμε 11 η ωρα για ολους.

Geo
28-12-2012, 13:59
Καραγιαννη εαν θελεις περνας απο Καρδιτσα και σε περνω εγω, οι καιροι ειναι δυσκολοι:36_11_5:

Geo
28-12-2012, 14:04
Κατα 99% δεν θα παει κανενας. Κοιταξα καιρο και δειχνει βροχες ολο το Σαββατοκυριακο. Μαλλον την πατησαμε.
Ας περιμενουμε μεχρι αυριο και βλεπουμε.....

karagiannis
28-12-2012, 15:40
Καραγιαννη εαν θελεις περνας απο Καρδιτσα και σε περνω εγω, οι καιροι ειναι δυσκολοι:36_11_5:

ευχαριστο GEO περιμενο να παρο εναν φιλο ,

karagiannis
28-12-2012, 17:49
παιδια δεν εχει κανενας πλευμονια με ενα GPX 3500-5000 ΦΟΦΑΝΤE??????????????????????????????? ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΛΑΜΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ,,,,,,,,

βρε παιδια κανης αλλος GPX 3500-5000 ΟΛΙ ΦΟΒΑΝΤΕ

goldmaniac
28-12-2012, 19:45
στην καρδιτσα ειναι καποιοι εμποροι που εχουν μηχανακια,τραβατε ευθεως και ζητηστε μηχανημα για δοκιμη μην κολωνετε,θα ακουστουν και τζαμπα

ioylios999
28-12-2012, 19:57
Oυ!! πως θα σκοτωθουν αμεσως κι απ τη καρδιτσα κι απ τα τρικαλα τι να σου πω!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hfaistos-69
28-12-2012, 20:37
Πιστεύω ο καιρός να μας κάνει το χατήρι για το μεσημέρι περίπου απ ότι είδα, εγώ το ρισκάρω πάντως τώρα εσείς ότι αποφασίσετε εντάξει χειμώνας είναι κρύο θα έχει σίγουρα τι λέτε ??

karagiannis
28-12-2012, 21:00
στην καρδιτσα ειναι καποιοι εμποροι που εχουν μηχανακια,τραβατε ευθεως και ζητηστε μηχανημα για δοκιμη μην κολωνετε,θα ακουστουν και τζαμπα

κανενας εμπορος απο καρδιτσα να τον διαφημησουμε

karagiannis
29-12-2012, 08:01
καλημερα τη θα κανομε αυριο ο καιρος θα εχει βελτιοση,,,,,,,,

Geo
29-12-2012, 08:06
Καλημερα.
Εδω ριχνει καρεκλοποδαρα!!!!!. Και να κρατησει αυριο (που δεν κραταει) δεν γινεται τεστ μεσα στις λασπες. Λογω αυξημενης υγρασιας τα μηχανακια θα πιασουν τα τετοια μας. Αστο για του χρονου....

karagiannis
29-12-2012, 08:25
οπος θελετε εγω περπαταο και με λασπι να πεφτι η χολιστιρινι, οποτε θελετε εγω ειμαι παρον , καλη χρονια σε ολος,

georges
29-12-2012, 08:33
Α γραψετε και ενα βιντεο με τιτλο......:36_2_57::36_2_33: τεστ κονσερβοπαφιλ----ουπολη

karagiannis
29-12-2012, 08:44
Α γραψετε και ενα βιντεο με τιτλο......:36_2_57::36_2_33: τεστ κονσερβοπαφιλ----ουπολη

να γραφης κατι καλος εισαι , αμα εχεις καλα εργαλια σε περιμενο στην πυλι οχι να λεμε χαχαχαχαχα ιδου η Ροδος εδου το πιδιμα,

Hfaistos-69
29-12-2012, 10:40
Οπότε τέλος το εγχείρημα λόγω καιρικών συνθηκών και εδώ έχει σφοδρή καταιγίδα απο τις 5 το πρωί μέχρι και τώρα βρέχει ασταμάτητα πάμε σε νέα ημερομηνία καλή σας μέρα ....

stampa
29-12-2012, 11:31
Ειχες δικιο Γιωργο για τον καιρο...παλαβωσε...και να το πω εις την τοπικην διαλεκτον << γκουρλωθκι >>

georges
29-12-2012, 12:20
:36_29_1::36_1_19:

karagiannis
29-12-2012, 13:43
:36_29_1::36_1_19:

για χαχα χουχα καλος εισαι

stampa
29-12-2012, 13:53
για χαχα χουχα καλος εισαι

Θαναση πεστου και συ να ρθει στην Πυλη....εγω που τον ειπα δεν μου απαντησε.

georges
29-12-2012, 13:56
που να ερθω βρε παιδια...με το ζορι παω για φαι το μεσημερι .

karagiannis
29-12-2012, 14:01
Θαναση πεστου και συ να ρθει στην Πυλη....εγω που τον ειπα δεν μου απαντησε.

για να ερθει στην πυλι πρεπι να εχει πλευμονια ο georges φοβατε δεν εχει εργαλια

georges
29-12-2012, 14:31
ποια ειναι η πυλη?και πως και το βρηκες οτι δεν εχω εργαλεια?

karagiannis
29-12-2012, 15:37
ποια ειναι η πυλη?και πως και το βρηκες οτι δεν εχω εργαλεια?

αμα εχεις εργαλια ελα στην πυλι τρικαλον να πεις το δεσποτη παναγιωτη. εγω θα πορο γκαζακια να ζεστανο το λορενζ ,,,,,,,,

μερακλης
29-12-2012, 16:17
το λορενς ειναι ενα καλο μηχανημα....πολυ καλο αλλα μην το θεοποιουμε......υστερει πολυ σε σχεση με αλλα!
Εαν θελεις Καραγιαννη ελα θεσσαλονικη.....να δεις πως βγαινει ακυρο το λορενς 3 το 5 και το 6 στο αψε σβησε!
Ανοιξτη προσκληση .......

stampa
29-12-2012, 16:38
Ισως ειναι για καλο η αναβολη λογου του καιρου τελικα για το δοκιμαστηριο.
Δινει χρονο σε οποιον επιθυμει να παρεβρεθει με το μηχανημα του, ειτε παλμικο ειτε vlf.
Ελπιζω να ρθει και κανα παλικαρι με μινελαμπ gpx ή με το ctx.

moyia
29-12-2012, 16:44
Κυριοι βρεχει ασταματητα δεν θα κανουμε τιποτα ας το μεταφερουμε σε μια αλλη ημερομηνια.

stampa
29-12-2012, 16:48
Σακη...πες το παλικαρι εκεινο με το gpx που ηρθε προχθες να το χει υποψιν και εαν μπορει να ρθει στην νεα ημερ/νια.

007
29-12-2012, 16:51
εχουμε κανα προγραμμα να βελτιωσουμε κανα white 300 ?
σακη παντου βρεχη,αν γεινη αλλη μερα και μπορω θα κατεβω προς την ωραια πυλη

georges
29-12-2012, 17:02
<<<<το λορενς ειναι ενα καλο μηχανημα....πολυ καλο αλλα μην το θεοποιουμε......υστερει πολυ σε σχεση με αλλα!
Εαν θελεις Καραγιαννη ελα θεσσαλονικη.....να δεις πως βγαινει ακυρο το λορενς 3 το 5 και το 6 στο αψε σβησε!

ΩΧ τουτος ο Μαστορας κατι ξερειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...... .
Ανοιχτη προσκληση .......>>:36_6_3:ετσι εξηγειται η επιθυμιασου ωρε Καραγιαννη για κοντρες... προσβαλθηκες απο τα λογιαμου για το λορενς......

χαχαχα.

<<<εγω θα παρο γκαζακια να ζεστανο το λορενζ ,,,,,>>>χαχαχα. καλος ωρε λορενσακια.

ωχου τι εχουνε να παθουνε οι λορενσ----ακηδες απο εδω και περα.:36_11_15:

stampa
29-12-2012, 17:10
Θελω να μιλησω...πολυ...αλλα θα το κανω οταν ερθει η ωρα γιατι αλλιως, θα μεινουμε κανα 2 στο τελος και θα κοιταζομαστε στις χαντρες.

007
29-12-2012, 17:18
Θελω να μιλησω...πολυ...αλλα θα το κανω οταν ερθει η ωρα γιατι αλλιως, θα μεινουμε κανα 2 στο τελος και θα κοιταζομαστε στις χαντρες.
φιλε μου εδω τα λεμε ολλα γιατι ανχωνεσε,τωρα σχετικα για μηχανηματα δεν γνωριζω ,ενα δισκακη εχω και αν πιαση και αλους 2 ποντους παραπανω καλο εινε,τωρα για υπεροπλα δεν γνωριζω πρωσοπικα.
η συναντησεις και οι τεχνικες επιδηξεις καλες εινε για να μαθενουμε αυτα που δεν γνωριζουμε

Pytheas
29-12-2012, 17:23
για να ερθει στην πυλι πρεπι να εχει πλευμονια ο georges φοβατε δεν εχει εργαλια
Καραγιάννη ,θα πρέπει να αστειεύεσαι φυσικά,έτσι?
προσκαλείς αλλα πιο πολυ προκαλείς να ερθουν καποια μηχανηματα για δοκιμη εκει που θες εσύ, αδιαφορώντας για το τι θέλουν και οι άλλοι.
Σκεφτηκες ποτέ οτι πολύ απλά κάποιοι μπορεί να αδιαφορούν παντελώς για την πρόκληση αυτή? να μην τους νοιάζει καθόλου? ντιπ για ντιπ?
Από την άλλη σκέφτηκες οτι και να θέλει να έρθει κάποιος, μπορεί να είναι αρκετά μακριά απο την Πύλη ?
Για μας που είμαστε απο Αγρίνιο, μας προκαλείς να πάρουμε τα μηχανήματά μας, να διασχίσουμε την χιονισμένη Πίνδο, μες στο καταχείμωνο, να χάσουμε μια ολοκληρη μέρα , να χαλάσουμε τουλαχιστον 150-200 ευρώ, για να ερθουμε σε σένα, κατά πάσα πιθανότητα σε ενα λασποχώραφο, αν δε βρέχει(!) για να βάλουμε κόντρα τα μηχανάκια...
όχι πες, τι λογικη βλέπεις σε όλα αυτά?????????
Αμα το θες ετσι μπορουμε και εμεις να το παιξουμε πχ,υπερόπτες -σε προ(σ)καλουμε λοιπόν να ερθεις στο Αγρίνιο για να δεις πόσα απίδια πιάνει ο σάκος.
Α μισό λεπτό,εννοείται ότι θα ερθεις όταν θέλουμε εμείς,αλλά αν δεν ερθεις δεν εχεις ούτε "πλεμόνια" αλλά ούτε και εργαλεία...

stampa
29-12-2012, 17:36
Αυτο λεω και γω φιλε μου... << οι συναντησεις καλες ειναι για να μαθενουμε αυτα που δεν γνωριζουμε>>
και οσο περισσοτερα μηχανηματα παρευρεθουν, τοσο το καλυτερο, για να βγαλουμε αντικειμενικα συμπερασματα.

Σκοπος ειναι η γνωστοιποιηση των δυνατοτητων των διαφορων μηχανηματων στο εκαστοτε εδαφος...και συγκεκριμενα σε αρκετα δυσκολο!
Οσο για τις << επιδειξεις >>....καποιοι τις κανουν πισω απ την οθονη...και πιστεψε με...τα καταφερνουν και πολυ καλα.

georges
29-12-2012, 17:53
γιασου Πυθεα με τα σταρατα λογια!
: 8_5_17: αμα κερνας κρασι ερχομαι για χρονια πολλα

:36_15_4:

Pytheas
29-12-2012, 18:13
γιασου Πυθεα με τα σταρατα λογια!
: 8_5_17: αμα κερνας κρασι ερχομαι για χρονια πολλα

:36_15_4:
χα χα, Γιώργη βαρελια κρασί και μπυρα

georges
29-12-2012, 18:24
3515τοτε θα ερθω με τον μπεμπη να τα πουμε στη γιορτησου.

karagiannis
29-12-2012, 18:46
το λορενς ειναι ενα καλο μηχανημα....πολυ καλο αλλα μην το θεοποιουμε......υστερει πολυ σε σχεση με αλλα!

καλησπερα μερακλη σηνφονω με αυτα που λες δεν ηπα ποτε οτι εχω το κοριφεο μιχανακι, αλλα δεν μπορο να ακουο οτι ειναι ντενεκες

georges
29-12-2012, 18:52
κατσε ωρε καραγγιανη .με παρεξηγησες. δεν ειπα οτι ειναι ντενεκες.
απλα κονσερβοπαφιλο....:36_2_34:

goldmaniac
29-12-2012, 18:54
μερακλη βαλε μια λιστα μηχανηματων που υπερτερουν

karagiannis
29-12-2012, 19:05
[QUOTE=Pytheas;147196]Καραγιάννη ,θα πρέπει να αστειεύεσαι φυσικά,έτσι?
προσκαλείς αλλα πιο πολυ προκαλείς να ερθουν καποια μηχανηματα για δοκιμη εκει που θες εσύ, αδιαφορώντας για το τι θέλουν και οι άλλοι.
Σκεφτηκες ποτέ οτι πολύ απλά κάποιοι μπορεί να αδιαφορούν παντελώς για την πρόκληση αυτή? να μην τους νοιάζει καθόλου? ντιπ για ντιπ?
Από την άλλη σκέφτηκες οτι και να θέλει να έρθει κάποιος, μπορεί να είναι αρκετά μακριά απο την Πύλη ?
Για μας που είμαστε απο Αγρίνιο, μας προκαλείς να πάρουμε τα μηχανήματά μας, να διασχίσουμε την χιονισμένη Πίνδο, μες στο καταχείμωνο, να χάσουμε μια ολοκληρη μέρα , να χαλάσουμε τουλαχιστον 150-200 ευρώ, για να ερθουμε σε σένα, κατά πάσα πιθανότητα σε ενα λασποχώραφο, αν δε βρέχει(!) για να βάλουμε κόντρα τα μηχανάκια...
όχι πες, τι λογικη βλέπεις σε όλα αυτά?????????
Αμα το θες ετσι μπορουμε και εμεις να το παιξουμε πχ,υπερόπτες -σε προ(σ)καλουμε λοιπόν να ερθεις στο Αγρίνιο για να δεις πόσα απίδια πιάνει ο σάκος.
pytheas δεν ηπα σε κανενα να ερθει με το ζορι, απλα οταν ειναι πολα μιχανακια θα βγαλομε καπιο νοημα καλο, ο φιλοσου αρχισε προτος να προκαλι διαβασε τι γραφι
χορης να τον πι κανης να ερθει , γιατι με κατιγορης εγω δεν θελο κοντες θελο να δω καλα εργαλια, να δουμε πιο ειναι το καλιτερο,,,,,

karagiannis
29-12-2012, 19:07
κατσε ωρε καραγγιανη .με παρεξηγησες. δεν ειπα οτι ειναι ντενεκες.
απλα κονσερβοπαφιλο....:36_2_34:

οχι γιανη γιανακη,,,,,,,,,,,,,,,,,,

karagiannis
29-12-2012, 19:11

πεστα λεβεντιμο να ακουνη ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, αλλα ο τιχος δεν ακουη

Pytheas
29-12-2012, 19:24
Εννοειται Γιώργη. Θα γιορτασουμε εξω σε μπυραρία,(απλα μπορει να εχει λιγο παραπάνω καπνό που να ενοχλει τον ψαχτηρο-μπέμπη).

Pytheas
29-12-2012, 19:33
pytheas δεν ηπα σε κανενα να ερθει με το ζορι, απλα οταν ειναι πολα μιχανακια θα βγαλομε καπιο νοημα καλο, ο φιλοσου αρχισε προτος να προκαλι διαβασε τι γραφι
χορης να τον πι κανης να ερθει , γιατι με κατιγορης εγω δεν θελο κοντες θελο να δω καλα εργαλια, να δουμε πιο ειναι το καλιτερο,,,,,

φίλε Καραγιάννη , απλά μπορείς να ζητήσεις με πιο ωραιο τρόπο να ερθουν μηχανηματα για δοκιμή.
Όσο για το Lorenz εμένα προσωπικά μου αρέσει σαν μηχάνημα-έχει θετικά αλλά και αρνητικά στοιχεία σαν όλα τα αλλα.
Το θέμα σε σχεση με άλλα μηχανήματα είναι για τι σκοπο το θέλεις και στην τελική τι παίρνεις με τα λεφτά που δίνεις.

karagiannis
29-12-2012, 19:45
φίλε Καραγιάννη , απλά μπορείς να ζητήσεις με πιο ωραιο τρόπο να ερθουν μηχανηματα για δοκιμή.
Όσο για το Lorenz εμένα προσωπικά μου αρέσει σαν μηχάνημα-έχει θετικά αλλά και αρνητικά στοιχεία σαν όλα τα αλλα.
Το θέμα σε σχεση με άλλα μηχανήματα είναι για τι σκοπο το θέλεις και στην τελική τι παίρνεις με τα λεφτά που δίνεις.

φιλεμου pytheas ολα τα μιχανιματα εχουνε προβλιματα, αλλα δεν λεη κανης πιο ειναι το καλητερο, για αυτο ηπαμε να παμε σε ενα ΔΙΣΚΟΛΟ ΜΕΡΟΣ πολλα μιχανιματα να δουμε τι κανουνε,,,,,, ΝΑ μιν δηνομε τα λεφτα στους εμπορος και μας δουλευουνε,,,,

μερακλης
29-12-2012, 19:49

super scan.......dafis.......pulse star 2.....ground pionner 4500 ......stinger 2...... σε βαθος ειναι καλυτερα κατα πολυ....αλλα υπαρχουν καποια προβληματα σε καποια απο αυτα....οπως υγρασιες ....κεραμιδια....κακο ground balance<μιλαω γενικα για τα παραπανω μηχανηματα...δεν στοχοποιο κανενα>
Επισης υπαρχουν πολλα αλλα ακομα με καλο βαθος....αλλα παλι υστερουν σε αλλα πραγματα!
Εαν θελετε να το συζητησουμε το θεμα.....η καλυτερη λυση ειναι το δοκιμαστηριο

karagiannis
29-12-2012, 19:55
super scan.......dafis.......pulse star 2.....ground pionner 4500 ......stinger 2...... σε βαθος ειναι καλυτερα κατα πολυ....αλλα υπαρχουν καποια προβληματα σε καποια απο αυτα....οπως υγρασιες ....κεραμιδια....κακο ground balance<μιλαω γενικα για τα παραπανω μηχανηματα...δεν στοχοποιο κανενα>
Επισης υπαρχουν πολλα αλλα ακομα με καλο βαθος....αλλα παλι υστερουν σε αλλα πραγματα!
φιλεμου εχω το σουπρ σκαν απο 1990 το εχω ζηση 20 χρονια και το εχω ακομα εγω επα οτι ηπαρχι κατι καλο ,,,,,

moyia
29-12-2012, 19:58
κυριοι το δοκιμαστηριο δεν ειναι αρενα εαν ειναι να βγαλουμε τον κακο μας εαυτο δεν χρειαζεται να ερθει κανεις. Για μενα το δοκιμαστηριο υπαρχει μονο και μονο για να κανει καποιον καλητερο χειριστη και να δουμε βασικα πραγματσ πανω στα μηχανηματα.εγω ειμαι ευχαριστημενος και απο το παλιο σνιφερ που εχω.

μερακλης
29-12-2012, 20:04
Ενα lada που το οδηγαει ...οδηγος ειναι πιο γρηγορο απο μια ferrari που την οδηγαει ενας τυφλος!
Ολα τα μηχανηματα καλα ειναι.....απλως το καθενα για την δουλεια του

karagiannis
29-12-2012, 20:11
Ενα lada που το οδηγαει ...οδηγος ειναι πιο γρηγορο απο μια ferrari που την οδηγαει ενας τυφλος!
Ολα τα μηχανηματα καλα ειναι.....απλως το καθενα για την δουλεια του

εγω ειμαι νες στα παλμικα μονο 32 χρονια δουλευο εσυ με το λαντα και η αλλη εχουνε την φεραρι,,,,,,,,,,,,

μερακλης
29-12-2012, 20:20
εγω ειμαι νες στα παλμικα μονο 32 χρονια δουλευο εσυ με το λαντα και η αλλη εχουνε την φεραρι,,,,,,,,,,,,

Δεν καταλαβα τι θελεις να πεις? Επειδη δουλευεις 32 χρονια παλμικα....σε κανει ειδικο η οδηγο?
Νομιζω με εχεις παρεξηγησει.....σε ολα τα γραφωμενα μου!
Γραψε λιγο ποιο ξεκαθαρα τι εννοεις με αυτα που εχεις γραψει διοτι δεν καταλαβαινω και μπορει να τα παρεξηγω

Pytheas
29-12-2012, 20:26
κυριοι το δοκιμαστηριο δεν ειναι αρενα εαν ειναι να βγαλουμε τον κακο μας εαυτο δεν χρειαζεται να ερθει κανεις. Για μενα το δοκιμαστηριο υπαρχει μονο και μονο για να κανει καποιον καλητερο χειριστη και να δουμε βασικα πραγματσ πανω στα μηχανηματα.εγω ειμαι ευχαριστημενος και απο το παλιο σνιφερ που εχω.
Like!!! ετσι είναι.
Κατι σχετικό με την κουβέντα, εχω δει να χρησιμοποιουνται τα Lorenz σε λειτουργεια Delay η οποια ναι μεν "φαίνεται" ότι δινει βάθος, αλλα τότε το μηχανημα δεν ειναι καλυτερο απο ενα Σνιφερ με καλο τελάρο.
Στην τελική δεν ειναι λογικο να δινεις 5000 ευρω για να κανεις κατι, που το κάνει καποιο άλλο μηχανακι με 300 ευρώ (η γνώμη μου).
Γενικότερα και σε ολες τις λειτουργίες, τα τελάρα του Lorenz με αυτό το καλωδιο που το ξαναδιπλωνεις και εχεις από 1,5Χ1,5 έως 3Χ3, απλα ειναι υποδεέστερα απο ενα καλό για το Σνιφερ.
Δεν ξερω τι κανει με το έτοιμο τελάρο ,το 1Χ1(?), αλλα με τα άλλα υπάρχει μεγάλο θέμα.
Εμένα προσωπικά ,μου αρεσε αρκετά η λειτουργεια του Lorenz (Χ3) σε Ground Balance με τους δίσκους.

karagiannis
29-12-2012, 20:29
Δεν καταλαβα τι θελεις να πεις? Επειδη δουλευεις 32 χρονια παλμικα....σε κανει ειδικο η οδηγο?
Νομιζω με εχεις παρεξηγησει.....σε ολα τα γραφωμενα μου!
Γραψε λιγο ποιο ξεκαθαρα τι εννοεις με αυτα που εχεις γραψει διοτι δεν καταλαβαινω και μπορει να τα παρεξηγω

οχι αλλα δεν ειμαι τυφλος αλλα βλεπω λιγο και οδηγο,,,,,, και οταν εχεις καλο οχημα πας καλα,,,

μερακλης
29-12-2012, 20:37
οχι αλλα δεν ειμαι τυφλος αλλα βλεπω λιγο και οδηγο,,,,,, και οταν εχεις καλο οχημα πας καλα,,,

Καλα καταλαβα .....οτι με παρεξηγησες!!!
Αναφερομουν γενικα και οχι σε εσενα.....δεν πειραζει παντως!
Καλη συνεχεια στο θεμα και συγγνωμη για την παρεμβαση....εσεις θεωρητε οτι ξερετε λογο εμπειριας .....τοτε δεν εχω λογο να σας ενοχλω ειμαι απειρος
Φιλικα Ανδρεας

Geo
30-12-2012, 01:10

Να σου ζησει ρε Γιωργη. Ιδιος εσυ ειναι ..... μαλλον την επιασες στον υπνο την κυρα!!!

Geo
30-12-2012, 01:19

Ανδρεα, εαν εξαιρεσω το Pioneer που δεν ετυχε να δουλεψω τα αλλα δεν συγκρινονται με το Λορενζ. Πολυ απλα δεν εχουν ground balance..., ακομα και το stinger που λεει οτι εχει ειναι μονοκαναλο και προσπαθει να κανει εξωμειωση μεσω προγραμματος.
Εαν αρχισουμε παλι να μιλαμε για μηχανακια χωρις εξισοροπηση εδαφους ειναι σαν να γυρναμε 50 χρονια πισω.

lexibol
30-12-2012, 01:53
Ανδρεα, εαν εξαιρεσω το Pioneer που δεν ετυχε να δουλεψω τα αλλα δεν συγκρινονται με το Λορενζ. Πολυ απλα δεν εχουν ground balance..., ακομα και το stinger που λεει οτι εχει ειναι μονοκαναλο και προσπαθει να κανει εξωμειωση μεσω προγραμματος.
Εαν αρχισουμε παλι να μιλαμε για μηχανακια χωρις εξισοροπηση εδαφους ειναι σαν να γυρναμε 50 χρονια πισω.

μαστορα καλησπερα και χρονια πολλα.επειδη σεβομαι πολυ την εμπειρια σου και τισ γνωσεισ σου και εχω δει οτι εισαι παντα σωστοσ πεσ μου τη γνωμη σου σε παρακαλω.ποιο ειναι το καλητερο παλμικο με δισκο?ποιο ειναι το καλητερο παλμικο με τελαρο?και ποιο ειναι το καλητερο vlf δισκακι??παντα μεσα απο τισ δοκιμεσ που εχεισ κανει.....με ενδιαφερει πολυ η προσοπικη σου αποψη και μονο.ευχαριστω για το χρονο σου....

goldmaniac
30-12-2012, 03:56
αυτα ειναι.....τετραγωνισαμε το κυκλο μερακλη
καθε τι που κανη μπιπ ειναι καλυτερο απο το λορενζ
ανταλλασω μπιπ με λορενζ τοτε

karagiannis
30-12-2012, 08:03

καλημερα μερακλη δεν το περνο προσοπικα αλλα για αυτα που λες , για το λορενζ , μπορι να γραφο με πολο λαθη , αλλα εχω μεγαλοσι με πολμικα εργαλια,

Geo
30-12-2012, 08:32
μαστορα καλησπερα και χρονια πολλα.επειδη σεβομαι πολυ την εμπειρια σου και τισ γνωσεισ σου και εχω δει οτι εισαι παντα σωστοσ πεσ μου τη γνωμη σου σε παρακαλω.ποιο ειναι το καλητερο παλμικο με δισκο?ποιο ειναι το καλητερο παλμικο με τελαρο?και ποιο ειναι το καλητερο vlf δισκακι??παντα μεσα απο τισ δοκιμεσ που εχεισ κανει.....με ενδιαφερει πολυ η προσοπικη σου αποψη και μονο.ευχαριστω για το χρονο σου....

To kalytero eiναι σχετικο. Αν και σε καποιο βαθμο ειναι ξεκαθαρα, εξαρταται απο το τι ψαχνεις ναβρεις και που.

mpoykos1032
30-12-2012, 08:43
ρε παιδια δεν γινεται να συγκρινετε ενα εργαλειο με ενα σκουπιδι σαν το clone pi η δεν ξερω και γω τι αλλο !!!!το λορενζ τουλαχιστον μας εχει δειξει στην πραξη τι κανει ως εκει που το κανει.δεν ειναι θεος αλλα ειναι καλο,οπως και καποια αλλα επωνυμα που τα δουλευουν χρονια καποιοι.

georges
30-12-2012, 09:34
ωρε μπουκο δεν ειπαμε οτι δεν κανει για ντενεκεδες σκουριασμενους και για ινια και σκουπιδια. ειπαμε οτι ειναι αχρηστο για ερευνα σε ευγενες .

goldmaniac
30-12-2012, 11:54
παλμικο με κατευθυνση στο ευγενες ειναι μονο ενα,ολα τα υπολοιπα ειτε επωνυμα ειτε ιδιοκατασκευες αντανακλανε επανω σε μεταλλα,αν πεση σε καθαρο χρυσο χυμα χαθηκε το παιχνιδι

ioylios999
30-12-2012, 12:04
παλμικο με κατευθυνση στο ευγενες ειναι μονο ενα,ολα τα υπολοιπα ειτε επωνυμα ειτε ιδιοκατασκευες αντανακλανε επανω σε μεταλλα,αν πεση σε καθαρο χρυσο χυμα χαθηκε το παιχνιδι

Δεν το νομιζω, επισης μετα τα lorenz k minelab εκεινα που πανε καλα στο ευγενες ειναι τα βουλγαρικα, τα υπολοιπα χανουν σχεδον το μισο βαθος στο ευγενες

goldmaniac
30-12-2012, 12:32
κανενα βουλγαρικο δεν πιανη χρυσο καθαρο μονο 14Κ

ioylios999
30-12-2012, 12:35
Δεν γινετε αυτο, πιανη δηλαδη τα 14 κ δεν πιανη τα 24 η τα 18; το εχεις δοκιμαση;

μερακλης
30-12-2012, 12:50

εαν σε ενδιαφερει η γνωμη μου.....παρε ενα τηλ!
Εδω μεσα λεει ο καθενας το δικο του και ολοι εχουν δικιο,δεν μπορω να εκφερω γνωμη διοτι θα ειναι αντικειμενικη

μερακλης
30-12-2012, 13:02

Γιωργο αλλα λεει το βουνο και ο τροπος λειτουργειας τους! Θα συμφωνισω πανω σε αυτο που λες για το στινγκερ 100% αλλα εχει ιδιο βαθος με το lorends χωρις συζητηση!
super scan καλο για παλια και κενα και πολυ μεγαλυτερο βαθος απο το λορενσ...ειναι λιγο ασταθες μονο<no ground bal>
ground pionner καλο πολυ καλο σε ολα του....ιδιο βαθος με τα λορενσ και μεγαλυτερο και πολυ καλυτερη λειτουργεια<ground bal>
pulse star 2 ....να χαιρεσε να δουλευεις τελαρο!!!<ground bal>
stinger 2....σταθερο εργαλειο....καθαρες λειτουργειες....προβλημα στο τελαρο και λαθος εξισοροπηση εξαιτιας αυτοματοποιησης ψηφιακης<no real ground bal>

μερακλης
30-12-2012, 13:05
To kalytero eiναι σχετικο. Αν και σε καποιο βαθμο ειναι ξεκαθαρα, εξαρταται απο το τι ψαχνεις ναβρεις και που.

Θα συμφωνισω μαζι σου μετα απο πολυ καιρο!!!

μερακλης
30-12-2012, 13:14
ρε παιδια δεν γινεται να συγκρινετε ενα εργαλειο με ενα σκουπιδι σαν το clone pi η δεν ξερω και γω τι αλλο !!!!το λορενζ τουλαχιστον μας εχει δειξει στην πραξη τι κανει ως εκει που το κανει.δεν ειναι θεος αλλα ειναι καλο,οπως και καποια αλλα επωνυμα που τα δουλευουν χρονια καποιοι.

το clone pi ειναι σκουπιδι για αυτους που δεν ξερουν ηλεκτρονικα!
Μολις εβγαλες καπιους απο τους καλυτερους ηλεκτρονικους της Ρωσιας off!!!! Τι να συζητησουμε??? Εαν γνωριζες....το lorens...ειναι ακριβως ιδιο στα ηλεκτρονικα με το stinger2 και το clone pi Avr με μονη διαφορα εξοδος παλμου και τροπος αποδιαμορφοσης σηματος. 2 απλα πραγματα!!!

ioylios999
30-12-2012, 13:15
To στινγερ εχει αυτοματη εξισοροπηση, μαλια πουτσονια δηλαδη, αποσυντονιζετε συνεχως κ θελη καθε τρεις κ λιγο ζερο, βαθος πολυ καλο,
αλλα το προβλημα σ αυτο κ σε μερικα αλλα βουλγαρικα ειναι ο ηχος, δε στο δινη να τον καταλαβης το στοχο οπως τα s s, lorenz, k pioneer

μερακλης
30-12-2012, 13:21
To στινγερ εχει αυτοματη εξισοροπηση, μαλια πουτσονια δηλαδη, αποσυντονιζετε συνεχως κ θελη καθε τρεις κ λιγο ζερο, βαθος πολυ καλο,
αλλα το προβλημα σ αυτο κ σε μερικα αλλα βουλγαρικα ειναι ο ηχος, δε στο δινη να τον καταλαβης το στοχο οπως τα s s, lorenz, k pioneer

αλλαζει απο ψηφιακος ο ηχος του και γινεται αναλογικος οπως και τα αλλα!
Το ιδιο προβλημα εχει και το clone pi ....αλλαζει πολυ ευκολα ομως εαν εισαι ηλεκτρονικος....και οχι εμπειρογνωμων
Συμφωνω Ιουλιε με αυτα που ειπες......ανοιξε το ....βγαλτο μια φωτο....και θα ανεβασω απο ολα τα αλλα μηχανηματα τα κυκλωματα τους και εγω και συγρινετε!!!
Γιατι ο καθενας λεει το κοντο και το μακρυ του

ioylios999
30-12-2012, 13:44
Αμα το ηξερα οτι μπωρο να τον αλλαξω τον ηχο δε θα το πουλουσα, το μονο που εκανα του αλλαξα ηχειο κ βελτιωθηκε καπως, αλλα μεχρι εκε... πιανομε φτειαχνω επισκευαζω διορθωνο καποια πραγματα αλλα δεν ειμαι ηλεκτρονικος, κ εκτος αυτου δεν ρωτησα κ καποιον ηλεκτρονικο αν γινετε να αλλαξω τον ηχο γιατι πιστευα οτι δεν ειναι δυνατον αυτο.

Geo
30-12-2012, 15:03
Γιωργο αλλα λεει το βουνο και ο τροπος λειτουργειας τους! Θα συμφωνισω πανω σε αυτο που λες για το στινγκερ 100% αλλα εχει ιδιο βαθος με το lorends χωρις συζητηση!
super scan καλο για παλια και κενα και πολυ μεγαλυτερο βαθος απο το λορενσ...ειναι λιγο ασταθες μονο<no ground bal>
ground pionner καλο πολυ καλο σε ολα του....ιδιο βαθος με τα λορενσ και μεγαλυτερο και πολυ καλυτερη λειτουργεια<ground bal>
pulse star 2 ....να χαιρεσε να δουλευεις τελαρο!!!<ground bal>
stinger 2....σταθερο εργαλειο....καθαρες λειτουργειες....προβλημα στο τελαρο και λαθος εξισοροπηση εξαιτιας αυτοματοποιησης ψηφιακης<no real ground bal>

Μηχανακια με τελαρα πανε λιγο πολυ το ιδιο βαθος. Ομως οταν μιλαμε για τελαρα τοτε θα πρεπει το βαθος να ειναι το λιγοτερο που ψαχνουμε. Θελουμε σταθεροτητα λειτουργιας και λιγοτερες παρεμβολες απο πετρωματα κεραμιδια χωματα ρευματα κλπ. Απο αυτα που ανεφερες μονο το PS2 Pro εχει τις προδιαγραφες αυτες, ολα τα αλλα αστα. Ομως αναμεσα στο PS2 kai to Lorenz θα προτιμουσα το Λορενζ μιας και ο διαχωρισμος του ειναι καλυτερος. Μετα απο αυτα παμε αλλου....

dimitrisps
30-12-2012, 15:05
Μετα απο αυτα θα ερθεις με τον Τυρεμπορα
Εχω νεα

σεβαχ
30-12-2012, 15:27
εγω παντος ειμαι πολυ ευχαριστιμενος με το παλμικο του βαιου.πολυ τιμιο για τα χριματα που μου κοστησε.

mpoykos1032
30-12-2012, 15:35
το clone pi ειναι σκουπιδι για αυτους που δεν ξερουν ηλεκτρονικα!
Μολις εβγαλες καπιους απο τους καλυτερους ηλεκτρονικους της Ρωσιας off!!!! Τι να συζητησουμε??? Εαν γνωριζες....το lorens...ειναι ακριβως ιδιο στα ηλεκτρονικα με το stinger2 και το clone pi Avr με μονη διαφορα εξοδος παλμου και τροπος αποδιαμορφοσης σηματος. 2 απλα πραγματα!!!

δεν γουσταρω παρτιδες αλλιως θα σε προσκαλουσα να δεις σε λειτουργια ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ απο αυτα που θαυμαζεις σε οσα ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ να αντιγραψεις η να αλλαξεις κουτια βαζοντας δικο σου ονομα.κι οταν λες ειναιΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο το lorens με τα αλλα ΑΛΛΑ εχει διαφορες εκει που λες (κι οχι μονο)τοτε δεν ξερεις τι λες.ΤΕΛΙΚΑ ειναι διαφορετικα δηλαδη ετσι?γιατι δεν λες και για κανενα που εχει ΔΙΚΟ ΣΟΥ προγραμμα ?δεν εχεις?η δεν σου βγηκε ακομη το γλυκο?αυτα φιλε στους υποψηφιους πελατες σου οχι σε μενα.δεν ειμαι ηλεκτρονικος αλλα εχω μεριδιο και στην κατασκευη και στην ερευνα και στο χρημα στην εταιρεια (που ξερεις)που συνεργαζομαι ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΑ για οτι κατασκευαζουμε και πουλαμε(οχι ακομη ανιχνευτες μεταλλων.αυτα ειναι για την παρτη μας.ΑΚΟΜΑ)

Λεων
30-12-2012, 17:03
Το clone που δοκιμαστηκε εδω και κανα δυο χρονια στο δοκιμαστηριο ηταν πολυ σπαστικο και ειχε πολυ εδαφος...οταν ερχοταν και ηρεμουσε μολις περναγες πανω απο στοχο βαραγε και μετα χαλαγε παλι η ισορροπια του... μετα δοκιμασαμε και αλλο ενα και ηταν τα ιδια, οι δοκιμες εγιναν και με μικρο και με μεγαλυτερο δισκο, αλλα τιποτα.

moyia
30-12-2012, 18:30
Για μενα τα μηχανηματα που θα ηθελα να εχω αλλα στην παρουσα φαση δεν μπορω να τα αποκτησο ειναι ενα προτονιακο μαγνητομετρο και ενα γεωρανταρ.Ο λογος ειναι απλος το τελαρο που εχω παει 1.5 και αυτο ειναι ικανοποιητηκο για μενα ειναι ηρεμο και δεν επιρεαζεται ευκολα απο υγρασιες και κεραμυδια απο εκει και περα απο αυτο ενα δισκακι να παει 40 ποντους.Το μαγνητομετρο χρειαζεται για 2 λογους πρωτον περπατας πολυ πιο ευκολα σε κλειστο μερος (μερη που δεν μπαινει γεωρανταρ),εχει καλητερη αναλυση απο ενα γεορανταρ.Απο εκει και περα το γεωρανταρ ειναι το πλεον ιδανικο για εντοπισμο κενου ακομα και σε μεγαλα βαθη αλλα οχι τοσο πρακτικο αυτο το κανει ιδανικο για μεμονομενα μερη και περα απο αυτο το γεωρανταρ εχει κενα στην αναλυση δλδ κανει μια σαρωση ανα 30εκατοστα για παραδειγμα.

dimitrisps
30-12-2012, 18:51
Σακη παρε ενα φωνι
Μαλλον κατι υπαρχει για σενα

stam
30-12-2012, 18:54
Σακη το τελευταιο που γραφεις δεν ισχυει!
Απο κει και περα μιλας για επιστημονικα εργαλεια που εμεις τα αγοραζουμε και νομιζουμε οτι κατι καναμε
δεν σκεφτομαστε οτι αλλοι σπουδαζουν χρονια για να βγαλουν ακρη με αυτα

dimitrisps
30-12-2012, 19:02
Σταματη καλησπερα και χρονια πολλα
Ο Σακης ξερει τι λεει απο εκει και περα ομως αυτα τα επιστημονικα εργαλεια που λες για μας τα ψαχτηρια ειναι για κλωτσιες
Τα εχουμε συζητησει αλωστε
Ειναι μηχανηματα ναι μεν αξιοπιστα αλλα πολυ δυσκολοχρηστα και δουλευουν υπο προυποθεσεις με αριστους παντα χειριστες
Πηραμε !!!!!
Ευχαριστουμε δεν ξαναπαιρνουμε

stam
30-12-2012, 19:19
δημητρη καλησπερα και χρονια πολλα
δεν μπορουμε να βγαλουμε αχρηστα αυτα τα εργαλεια,αλλα το καθετι ειναι φτιαγμενο για κατι συγκεκριμενο
π.χ δεν μπορουμε να βγαλουμε αχρηστο ενα αεροπλανο,επειδη δεν ξερουμε να το χειριζομαστε και επειδη δεν κινειται στους δρομους
θα συμφωνησω οτι θελουν αριστους χειριστες και οτι τελικα δεν ειναι φτιαγμενα για ΕΜΑΣ!!!

θα τα πουμε τηλεφωνικως εμεις

moyia
30-12-2012, 19:19
Σταματη πινω καφε με ηλεκτρολογους μηχανηνικους Η/Υ και εχω φιλαρακι Γεωλογο στην παρεα (αυτη τη στιγμη στην αλλοδαπη).
Στη παρεα μου ειμαι ο μονος χωρις πτυχιο πολυτεχνιου : )

Δημητρη θα σε παρω τηλ σε λιγο που θα χαλαρωσω απο τη δουλεια στο μαγαζι.

stam
30-12-2012, 19:21
και γω τα ιδια και ............................
μαλλον αλλα σου ειπαν και αλλα καταλαβες
ειδες κανενα κενο στην σαρωση στο δοκιμαστηριο???
μαλλον στο πλατος εννοουσαν,περνοντας παραλληλα...
αλλωστε σχεδον ολα αυτα ρυθμιζονται!

moyia
30-12-2012, 19:55
http://www.geotech1.com/forums/attachment.php?attachmentid=942&stc=1&d=1156700388

Πρωτη σειρα στο πινακα

εχουμε και λεμε στελνοντας ενα παλμο με διαρκεια 0.5 νανοδευτερολεπτα στα 2000μεγαχερτζ και με στοχο στα 25 εκατοστα η αναλυση που θα εχουμε στην οθονη του υπολογιστη ειναι 2,5 εκατοστα ανα 0.5 νανοδευτερολεπτο.

Σειρα πεντε στον πινακα

Τωρα στελνοντας παλμο διαρκειας 8 νανοδευτερολεπτων στα 125μεγαχερτζ και με στοχο στα 4 η λιγοτερο εχουμε αναλυση οθονης 40 εκατοστα ανα 8 νανοδευτερολεπτα.

Ειναι σωστο το παραπανω?

stam
30-12-2012, 20:06
δηλαδη εσυ νομιζεις οτι σε 5 nanosecond εχεις προχωρησει 25 cm
με ολο το συμπαθειο εχεις μπερδεψει την ...... με την .......
ΑΛΛΑ πραγματα σου λεει εκει σακη ,αλλα δεν μπορω να καθομαι να γραφω σελιδες
θα στα εξηγησω απο κοντα καποια στιγμη

Λεων
30-12-2012, 21:10
....Απο εκει και περα το γεωρανταρ ειναι το πλεον ιδανικο για εντοπισμο κενου ακομα και σε μεγαλα βαθη αλλα οχι τοσο πρακτικο αυτο το κανει ιδανικο για μεμονομενα μερη και περα απο αυτο το γεωρανταρ εχει κενα στην αναλυση δλδ κανει μια σαρωση ανα 30εκατοστα για παραδειγμα.

Φιλε moyia επειδη αλλο η θεωρια και αλλο η πραξη, κρατα μικρο καλαθι!!! και αυτο που λες το τελευταιο ανα 30 εκατοστα που σαρωνη...μαλλον δεν στα εξηγησαεν καλα οι φιλοι σου, κατω οι κεραιες αναλογα τι κεραια θα βαλεις ανοιξει με καποιες μοιρες [κανει ενα σαν Λ] και δεν υπαρχει κενο στη σαρωση.
Μεχρι στιγμης οπαντως εντελως πληροφοριακα 6 εχουν ερθει και μεχρι τωρα σχεδον κανενα δεν ειδε τα κενα!

pontper
30-12-2012, 21:11
Για σας δικιμασαμε το c.scope,το lorenz deepmax x6 με τελαρο 1χ1m,το SuperScan MK2C με τελαρο 1χ1m σε χαλκο 20x20 στο 1.5m βαθος και δεν το κτύπησαν. Ενώ το κτύπησαν το proton2 με 50mm δισκο και το goldfish 2 pro με 70mm δισκο πολύ καλά αξιας 500-700€ τώρα θα μου πείτε δεν ξέραν να τα δουλεύουν;

moyia
30-12-2012, 21:18
Λεων εαν θελεις κανε τον κοπο να μου εξηγησεις τον πινακα που εβαλα και που σφαλω στην περιγραφη(τα δυο παραδειγματα που εχω βαλει).
Δεν εχω προβλημα με το να κανω λαθος αλλα διορθωστεμε πανω σε αυτο.

Λεων
30-12-2012, 21:23
Φιλε moyia δεν αναφερομουν σε αυτο τον πινακα ή οποιονδηποτε πινακα...αναφερομαι γενικα για ολα τα θεωρητικα των μηχανηματων, δεν κανουν αυτα που λενε στους πινακες τους, μερικες φορες φτανουν καποια ποσοστα αλλα μονο σε ιδανικα εδαφοι.

moyia
30-12-2012, 21:26
Λεωνιδα σε παρακαλω απαντησε στην παραπανω ερωτηση μου θελω να διευκρινισω το παραπανω στο μυαλο μου εαν ειναι σωστο η λαθος.