+ Απάντηση στο νήμα
Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 21 έως 30 από 127

Nήμα: υλικα και βεργα

Προεπιλογή

Φιλε μου drakos, τι υπαρχει αναμεσα χρυσου παλαιου στοχου και ακρης του στεφανιου στοχου; πες μου..

Προεπιλογή

επειδη οι αποψεις δυεισταντε στα υλικα στα πνευματικα και στο καθε τι θα φτιαξω μια ποικοιλια με αλουμινιο με τιτανιο με ασημι οποια κατσει θα την κρατησω εχω και τις επιχρυσομενες και βλεπουμε θελω να μου πειτε και δυο λογια για τις ηλεκτρονικες

Προεπιλογή

ενοεις elvis στην επιφανεια του εδαφους? ενοεις απο φορτια?

Προεπιλογή

Ναι φιλε μου drako, φορτια εννοω, στο υπεδαφος.

Προεπιλογή

αν μιλαμε για επιφανεια απο οτι εχω διαβασει ειναι αρνητικα . στο εδαφος μεσα ο χρυσος ειναι θετικος .

αν υποθεσουμε πως ενα αποστατικο η στα χεριαμας εχουμε θετικο φορτιο και απο μια αποσταση 500 μετρα φτανουμε στην αρνητικη επιφανειακη κατασταση. φυσικα πρεπει για να φτασουμε πρεπει να υπαρχει η σωστη συχνοτητα η ο σωστος δειγματισμος του μεταλλου .

με αυτο το θετικο που εχουμε αποκλειεται να κεντραρουμε στοχο.

μεχρι εδω καλα η λαθος?

Προεπιλογή

Τι φορτια εχει το ινδιο? Φορτιζεται ευκολοτερα θΕΤΙΚΑ.

Προεπιλογή

Γυρω απο το θαμενο απο χρονια ευγενες, δημιουργητε ενα στεφανι εκπομπης. Αυ αυτο, αποτελειται απο θετικα ιοντα. Απο το στεφανι αυτο, εως το αντικειμενο, δρουν αρνητικα ιοντα. Ειναι αυτα, που εμποδιζουν κατα πολλους, τον ακριβη εντοπισμο. Αραγε, υπαρχει τροπος κατα τη χρηση φυσικης ραβδοσκοπιας, να παει κανεις στο κεφαλι του στοχου, διαπερνοντας αυτη την αρνητικοτητα; ναι, υπαρχει..

Προεπιλογή

χαρισματικ αν ειναι ετσι τοτε με βαση αυτο που πιστευω ποτε δεν θα κεντραρεις στοχο παρα θα βολοδερνεις γυρω απο αυτον αναλογα ποσο
    βαθυς η δυνατος ειναι. το γυρω απο αυτον ισως να ειναι και 70 μετρα 50 η 30.

Προεπιλογή

υποθετουμε elvis πως υπαρχει τροπος . ακομα δεν μπορεσα να το αποδειξω ομως.

αν το δουμε με τους κανονες της φυσικης και με βαση τα φορτια ισως καποια λυση υπαρχει.

μενει μονο η τεχνικη και η μεθοδος που πρεπει να βρεθει ωστε ο ραυδοσκοπος να αντιστρεφει τα φορτια .

πιθανον ομως θα πρεπει να ανπτυχθει μια λεπτη τεχνικη μιας που παιζουν μπαλα καμια φορα και παρμενα.
    και εκει θελει απο αρχης για να καταλαβεις τις διαφορες.

Προεπιλογή

Θα πω και εγω κατα την ταπινη μου γνωμη πια θεωρια πιστευω,πως δουλεύει το σύστημα. Το ελλειψοειδές στο κέντρο είναι ο χρυσός. Όλα τα διαλυμένα στοιχεία έρχονται σε επαφή με το χρυσό, αποδίδουν ηλεκτρόνια και παρουσία του οξυγόνου της ατμόσφαιρας και αυτού που υπάρχει μέσα στο χώμα, αρχίζουν οι αντιδράσεις. Αρχίζει μια ροή ηλεκτρονίων μέσα στο χρυσό προς το πάνω σημείο, όπως ακριβώς γίνεται στις μπαταρίες. Φαντασθείτε το σαν μια μπαταρία με το + προς τα κάτω και το – προς τα πάνω. Αυτό το – είναι που έλκει όλα τα θετικά ιόντα του τρισθενούς σιδήρου προς τα πάνω. Οι αντιδράσεις ,και η κίνηση των ιόντων είναι πολύ αργές αλλά συνεχείς. Έτσι όσο περνάν τα χρόνια τόσο αυξάνει ο αριθμός των θετικών ιόντων που συσσωρεύονται κοντά στην επιφάνεια. Ο σίδηρος που έχουμε στο συγκεκριμένο παράδειγμα είναι τυχαίος. Θα μπορούσε να είναι οποιοδήποτε μέταλλο. Απλώς στην Ελλάδα είναι το μέταλλο με την μεγαλύτερη διάδοση.
    Όπως καταλάβατε δεν υπάρχουν ιόντα χρυσού, νερού, οξυγόνου, αλλά μετάλλων.
    Ο χρυσός δεν φορτίζεται, αλλά το χώμα γύρω του. Άρα αυτό που ψάχνουμε εμείς ,είναι το θετικό δυναμικό που δημιουργείται στο χώμα από τα διάφορα θετικά ιόντα. Δεν μας ενδιαφέρουν τα ιόντα αυτά καθ’ εαυτά, αλλά το φορτίο τους και το θετικό πεδίο που δημιουργούν.
    Τώρα πιστεύω να μην έχετε άλλες απορίες. Νομίζω τα είπα αρκετά ξεκάθαρα.

+ Απάντηση στο νήμα
Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές