+ Απάντηση στο νήμα
Σελίδα 4 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 31 έως 40 από 176

Nήμα: γεννητρια*συχνοτητων*

Προεπιλογή

εκατομυρια συχνοτητες αυτη την στιγμη εκπεμπονται στο εδαφος αλλες ισχυρες, κοντινοι πομποι, αλλες αδυναμες, μακρινοι πομποι με μηχανηματα τοσο ησχηρα οσο και πανακριβα,ολλες αυτες βομβαρδιζουν το εδαφος και οχι μονο. Αν πραγματικα πιστευουμε οτι μια γενιτρια με μια ισχη μικρη θα μποπουσε να επιρεαση τα μεταλα ωστε να διμιουργηση ενα πεδιο για να μπορεση να το αντιληφτη ο ραβδοσκοπος λιγο δυσκολο.Παρολαυτα η γενιτρια εχει καπιο αποτελεσμα στο να κανει ενα μη ραβδοσκοπο να εχει καπιο στοχο η εαν παιξεις με τις συχνοτητες να εχεις αλλαγη στοχου οχι απαρετητα τον επιθυμητο

πισωωωωωω και σας εφαγα Το avatar του χρήστη goldmaniac
    Καταχωρήσεις Ιστολογίου
    4

Προεπιλογή

και ομως δεν βρισκονται αυτες που χρειαζονται
    εισαι λαθος στο σκεπτικο σου

Προεπιλογή

το σκεπτικο μου ειναι οτι οι συχνοτητες επιρεαζουν τον ραβδοσκοπο και οχι τα μεταλλα,εαν καπιος ασχολητε με ηλεκτρονικο ραβδοσκοπο δηλαδη με εκπομπη συχνοτητων στο εδαφος θα δη οτι οσο απομακρυνετε απο την γενητρια τοσο φευγη απο τον στοχο και τα αποτελεσματα ειναι καλυτερα οταν βρισκετε κοντα στην γενητρια

Καταχωρήσεις Ιστολογίου
    4

Προεπιλογή

και γιατι ο ραβδοσκοπος δεν επηρεαζετε απο αυτες που κυκλοφορουν στον αερα?

Προεπιλογή

η ισχης του πομπου ειναι γεωμετρικα αναλογη της αποστασης δηλαδη εαν εχεις εναν πομπο σε μια αποσταση 100χιλιομετρων με ισχη 100κw και εχεις εναν πομπο 1mw στο ενα μετρο ο πομπος αυτος ταπωνη τον μακρινο, εαν ομως η ισχη του μακρινου ειναι μεγαλυτερη τοτε οντος μπορει να επειρεαση τον ραβδοσκοπο π.χ. καλοδια υψηλης τασης, κοντα σε αναμενο αυτοκινητο οπου εχεις επιρεασμους απο τα μπουζι απο την υψηλη, αυτα επιρεαζουν το αποτελεσμα.Καντε ενα πειραμα στηστε την γενιτρια σταθητε σε ενα σημειο κοντα στον πομπο σημαδεψτε το σειμιο που σταθηκατε και εντοπιστε καπιο στοχο, μετα απομακρυντε την γενιτρια και στηστε την 40 μετρα παραπερα και σταθητε στο ιδιο σημειο που ησασταν πριν και ξανακαντε ραβδοσκοποια θα δητε οτι εχετε αλλη συμπεριφορα ως προς την ενταση του στοχου και πολλη περισοτερο ως την επαναληψη του στοχου δηλαδη αλλο στοχο

Προεπιλογή

το θεμα ειναι πιο συνθετο απο οτι το παρουσιαζεις φιλε πυρσε.

οτι οι συχνοτητες ειναι αυτες που υπηρεαζουν το χρηστη ειναι γεγονος.

και αυτη ειναι η βασικη αρχη της ενεργητικης <οπως την ονομαζω>
    ραυδοσκοπιας.

παραδεχομαστε οτι ο ανθρωπος ειναι ο δεκτης που λαμβανει τις μαγνητικες γραμμες των στοχων.

και σιγουρα υπηρεαζεται αμμεσα απο τη συχνοτητα<< δειγμα>>
    δηλαδη τη συχνοτητα μιας γεννητριας .

αυτο ομως δεν σημαινει οτι ενας εμπειρος ραυδοσκοπος δεν θα εχει την ιδια
    μαγνητικη γραμμη .
    η αλλιως το ιδιο σημα απο τη γεννητρια και προς το στοχο!
    μερικες φορες και αρκετα μακρια απο τη γεννητριατου!

μιλαμε για εναν εγκεφαλο που εχει εκπαιδευτει πλεον να δειγματιζει μαγνητικες γραμμες συγκεκριμενου DNA
    και που μπορει να τις ακολουθει πιστα σαν σκυλακι!

To DNA το προσφερει η γεννητρια .ο δεκτης ειναι ο εγκεφαλος .
    μενει μονο να προσεχτει απολυτα το τι σου δινει η γεννητριασου .

ακομα και η παραμικρη αλλαγη στο σημα της γεννητριας επιφερει
    αλλαγες .

εκει ειναι ολλη η δουλεια που πρεπει να προσεξει ενας εμπειρος ραυδοσκοπος.

τουλαχιστον για τη φαση της αρχης μιας ερευνας.

οι παθητικοι ραυδοσκοποι
    <αυτοι που δουλευουν μονο ραυδοσκοπικα οργανα>>

λειτουργουν διαφορετικα αλλα πανω στην ιδια αρχη.

προσπαθουν με την ενεργειατου σωματος και με μια εικονα η ενα μαρτυρα να καλεσουν το επιθυμητο.

σε αυτη την κατηγορια οι καλοι ειναι μετρημενοι στα δακτλα του ενος χεριου.
    μιας και σε αυτες τις περιπτωσεις ουτε μια γεννητρια σηματος μα και ενεργειας εχουν διπλατους
    ουτε ενα διαμορφωμενο με DNA σημα για να δειγματισει ο εγκεφαλοςστους.
    ετσι ειναι πολυ εκτεθιμενοι σε πολλα αλλα και διαφορα .

γιαυτο και οι δυνατοι ειναι σπανιοι !

γιαυτο καλο ειναι η γεννητρια να ειναι παντα κοντα στον χειριστη .

τωρα πως ενας ραυδοσκοπος εχει την ικανοτητα να λαμβανει σηματα μακρια απο την πολυ αδυναμη πηγη διεγερσης.<γεννητρια>>.

ο ανθρωπινος εγκεφαλος ειναι ενας τρομερα υπερευαισθητος δεκτης.

αυτο εχει αποδειχτει με πειραματα την περιοδο του ψυχρου πολεμου.
    οταν ρωσοι τηλεπαθητικοι<<υπερευαισθητοι δεκτες >>
    ειχαν την ικανοτητα να εντοπιζουν με αποκλιση μερικων δεκαδων μετρων τα πυρινικα υποβριχια των αμερικανων στον ειρινικο ωκεανο.

με μια μεθοδο εγκεφαλικης ερευνας και τηλεπαθητικης ληψης
    ειχαν την ικανοτητα να εντοπιζουν τα μαγνητικα στιγματα των υποβριχιων
    με μια μεθοδο σαν τηλεπαθητικη ραυδοσκοπια επι χαρτου.

μετα μην ξεχναμε οτι η ραυδοσκοπια πολλες φορες εχει ταυτιστει με την ενοια ραυδοκοπια =ραυδομαντεια .

ετσι εξηγειται πως εκπαιδευμανοι ραυδοσκοποι εχουν τη δυναμη να ανακαλυπτουν σε αρκετα μεγαλες απαοστασεις αδυναμα σηματα
    η αλλιως μαγνητικα πεδια .
    η αλλιως ανωμαλιες του μαγνητικου πεδιου της γης.
    οποτε φιλε πυρσε ολλα αυτα ειναι γεγονος .
    τωρα πως αλλιλεπιδρα μια συχνοτηα σε ενα μεταλλο απο αποσταση .
    .
    σιγουρα μια γεννητρια εχει τη δυναμη να διεγειρει ενα μεταλλικο αντικειμενο .

με βαση τις αρχες τις φυσικης που ακομα δεν εχουμε ως ανθρωποι αποκωδικοποιησει πληρως.
    υπαρχουν ενδηξεις οτι η μοριακη διεγερση ενος αντικειμενου απο αποσταση ισχυει.

εξαλου μοριακος συντονισμος σημαινει μαγνητικος συντονισμος.

συνεχιζεται.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη georges : 14-06-2011 στις 09:19

Προεπιλογή

Φιλε georges συμφωνω σχεδον σε ολλα αυτα που μου περιεγραψες, εγω δεν ειμαι ραβδοσκοπος δεν εχω πιασει βεργα η οτιδηποτε αλλο στα χερια μου,αλλα εχω κανει πειραματα και ερευνες 25 χρονια πανω στην ραβδοσκοπια με συχνοτητες, με διαφορετικους ραβδοσκοπους,με απειρες ωρες με 340 τετραδια σημιωσεων πανω σε αποτελεσμτα σε πεδια. Οτι γραφω ειναι απο εμπειριες και διαπιστοσεις δικες μου και ισως να κανω και λαθος,ομως αυτο που εχω να συμβουλεψω τους φιλους εδω ειναι οτι οσοι χρισιμοποιουν γενητρια για ραβδοσκοπια καλο ειναι να αποφευγουν τις μεγαλες ενυσχυσεις του πομπου,γιατι υπαρχει προβλημα υγειας δηλαδη πονοι αρθωσεων, προβλημα στα δοντια και προβλημα στα ακουστικα νευρα στις συχνοτητες που χρησιμοποιητουν, οσοι ψαχνουν και πειραματιζονται με συχνοτητες για μεταλλα ας προσπαθησουν σε τριγωνικο παλμο ισως εχουν πιο σταθερα αποτελεσματα.Δεν εχω ασχοληθη, περαν την ραβδοσκοποια με συχνοτητες και αυτες μονο για μεταλλα και με αλλους ραβδοσκοπους εγω ειμαι απλως παρατηρητης.

Προεπιλογή ας το συζητησουμε.

παρατηρητης ισως να σημαινει οτι ψαχνεις τη χρυση τομη για να ασχοληθεις οταν δεις οτι κατι ειναι σαφες και ευκολα χρησιμοποιουμενο για αποτελεσματα.

για πεσμας λοιπον τις εμπειριεςσου σχετικα με τις γεννητριες.

ας ξεκινησουμε με κατι απλο.

ποσα χρονια πιστευεις οτι χρειαζεται ενας χρηστης απειρος για να μπει στην σωστη πορεια της ραυδοσκοπιας ?

ποια βιβλια πρεπει να διαβασει?

ποιος απο αυτους τους φιλους που παρατηρησες εκανε μεγαλα βηματα γρηγορα?
    ηταν με γεννητρια η παθητικος δεκτης?
    απλες βεργες δηλαδη η καποια αλλη τεχνικη?

ποση ειναι η ισχυ που κατα την γνωμησου πρεπει να εκπεμπει μια γεννητρια?

εκπομπη αερα η γη ?
    η και τα δυο ταυτοχρονα?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από πυρσος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε georges συμφωνω σχεδον σε ολλα αυτα που μου περιεγραψες, εγω δεν ειμαι ραβδοσκοπος δεν εχω πιασει βεργα η οτιδηποτε αλλο στα χερια μου,αλλα εχω κανει πειραματα και ερευνες 25 χρονια πανω στην ραβδοσκοπια με συχνοτητες, με διαφορετικους ραβδοσκοπους,με απειρες ωρες με 340 τετραδια σημιωσεων πανω σε αποτελεσμτα σε πεδια. Οτι γραφω ειναι απο εμπειριες και διαπιστοσεις δικες μου και ισως να κανω και λαθος,ομως αυτο που εχω να συμβουλεψω τους φιλους εδω ειναι οτι οσοι χρισιμοποιουν γενητρια για ραβδοσκοπια καλο ειναι να αποφευγουν τις μεγαλες ενυσχυσεις του πομπου,γιατι υπαρχει προβλημα υγειας δηλαδη πονοι αρθωσεων, προβλημα στα δοντια και προβλημα στα ακουστικα νευρα στις συχνοτητες που χρησιμοποιητουν, οσοι ψαχνουν και πειραματιζονται με συχνοτητες για μεταλλα ας προσπαθησουν σε τριγωνικο παλμο ισως εχουν πιο σταθερα αποτελεσματα.Δεν εχω ασχοληθη, περαν την ραβδοσκοποια με συχνοτητες και αυτες μονο για μεταλλα και με αλλους ραβδοσκοπους εγω ειμαι απλως παρατηρητης.
    Φίλε Πυρσέ θα διαφωνήσω με τη θεωρία σου αλλα θα συμφωνήσω απόλυτα σε αυτά που λες για την ενταση των γεννητριών. Υπάρχει θέμα στις μεγάλες εντασεις και θα πρέπει να αποφευγονται-το πολυ μερικά Watt, είναι υπεραρκετά.

Καταχωρήσεις Ιστολογίου
    4

Προεπιλογή

οι περισσοτερες γεννητριες κοβουν αυτο το σημα μεσω ρυθμιστικου
    το προβλημα ειναι οταν η συχνοτητα που εχουμε οριση καβαλα καποια ιδια που εκπεμπετε απο μακρια και μας στελνη αδιαβαστους

+ Απάντηση στο νήμα
Σελίδα 4 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές